IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Глобалното затопляне мит или реалност?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение

    Ще чакаме такива като Барби да си хвърлят панелите при нас. Помня едно време нашите са ме карали да платя тока - казват вземи 5 лева и го плати и донеси бележката..Той този ток с тази демокрация стана голяма работа, имам чувството че сега го откриват.
    Ей тъй като се засилиш само, и току прелиташ до комшиите. Айде кацни малко и на Земята де, че само по чуждите галактики щъкаш нещо.

    Коментар


    • mikomikov, работят тези неща, но не са панацеята за енергетиката. Може да се направят двигатели, които съвсем чисто и много икономично изгарят биогорива, но е необходима специална горивна апаратура - помпите и дюзите трябва да се промиват с чиста нафта преди да се спре двигателя..такави подробности има и никой не иска да се занимава с тях. Соларните неща са двойно субсидирани и реално това нещо е доста по скъпо, ако махнеш субсидиите. Затова си заслужва да се използват позиционери, да имат и охлаждане и също тока от тях да не се инвертира 100 пъти за да се пусне в тази мрежа. Така както се променя климата да ползваме водород можем само да мечтаем, защото един съд под налягане от 700 бара като го загрее слънцето хубаво е ясно какво се получава. С петрола и газта ще има проблеми, това е шистов добив, този който е в шистите - в скалите не е чак толкова много. Находищата от които се добиваше по класическия начин имат такива подземни кухини - резервоари от които се изпомпваше, т.е. природата дава тази възможност като се е получил естествен дренаж. Това означава че по класическия начин вече е изцедено и това което е в скалите. Сега знам че има подръжници на тезата - а те никога няма да свършат..да де понеже не свършваха им се наложи да добиват по шистов метод, да изтупват брашното от стените на чувала. Престои жестока енергийна криза и хората ще съжаляват че са поверили бъдещето си по решаване на тази проблем на хора корумпирани и много алчни.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
        Защо Блумберг така грозно лъжат? Маржовете на БИОгоривата намалявали! Не го вярвам. Солидарен съм с Барбарела!

        https://obektivno.bg/poreden-balon-n...oha-do-faliti/

        За фалитите на 16-те компании за фотоволтаици изобщо не коментирам. А и в Германия - акцента бил върху "зелените" въглища, вместо газотурбинни двигатели... Тия изобщо добре ли са? НИЕ ТУК говорим за преход към зелената енергия, а те вече обявяват фалити!

        https://obektivno.bg/16-kompanii-za-...byaviha-falit/

        https://obektivno.bg/zatvarya-naj-go...neli-v-evropa/

        Нисковъглеродната икономика нещо не се връзва с действителността

        https://obektivno.bg/zeleniyat-balon...neratorite-im/

        По посочените причини трябва да започна да защитавам позициите на Барбарела, защото при тоя завой на 180 градуса за какъв зелен преход ще се чепкаме? То и темата трябва да затваряме, а това е недопустимо, защото и "ИИ" - трябваШЕ да утвърждаваме: толкова данни са събрали "учЕните", толкова дисертации..., ама тях никой не може да им анулира, защото това не ти е фирма - която усвоява едни пари на данъкоплатеца, работи до несвяст, а по някое време - почва да намалява персонала, докато... фалира (нищо ново под Слънцето)... То и с биогоривата така станало...

        Той - и самият габроУчанин (Матеев) - напоследък нещо не ни убеждава в предимствата на своята (зелена) дейност... Точно обратното: не желае да си сменя А8-те (няколко) за "чистото гориво" на електромобила... А беше толкова ревностен защитник и такива сметки правеше тук...

        То, човек - и добре да живее - си купува електричка и фотоволтаици (от кумова срама, някак - и Мъск трябвада яде, все пак..., индустрия прави...), ама понякога трудно стигаме до обективната истина...



        ​​​​​​​
        ​​​​​​​
        Обективната истина лесно се решава, като напълниш една тава до ръба, половината с вода, другата половина с лед и изчакаш няколко часа при t° 33C.

        Коментар


        • Защо Блумберг така грозно лъжат? Маржовете на БИОгоривата намалявали! Не го вярвам. Солидарен съм с Барбарела!

          https://obektivno.bg/poreden-balon-n...oha-do-faliti/

          За фалитите на 16-те компании за фотоволтаици изобщо не коментирам. А и в Германия - акцента бил върху "зелените" въглища, вместо газотурбинни двигатели... Тия изобщо добре ли са? НИЕ ТУК говорим за преход към зелената енергия, а те вече обявяват фалити!

          https://obektivno.bg/16-kompanii-za-...byaviha-falit/

          https://obektivno.bg/zatvarya-naj-go...neli-v-evropa/

          Нисковъглеродната икономика нещо не се връзва с действителността

          https://obektivno.bg/zeleniyat-balon...neratorite-im/

          По посочените причини трябва да започна да защитавам позициите на Барбарела, защото при тоя завой на 180 градуса за какъв зелен преход ще се чепкаме? То и темата трябва да затваряме, а това е недопустимо, защото и "ИИ" - трябваШЕ да утвърждаваме: толкова данни са събрали "учЕните", толкова дисертации..., ама тях никой не може да им анулира, защото това не ти е фирма - която усвоява едни пари на данъкоплатеца, работи до несвяст, а по някое време - почва да намалява персонала, докато... фалира (нищо ново под Слънцето)... То и с биогоривата така станало...

          Той - и самият габроУчанин (Матеев) - напоследък нещо не ни убеждава в предимствата на своята (зелена) дейност... Точно обратното: не желае да си сменя А8-те (няколко) за "чистото гориво" на електромобила... А беше толкова ревностен защитник и такива сметки правеше тук...

          То, човек - и добре да живее - си купува електричка и фотоволтаици (от кумова срама, някак - и Мъск трябвада яде, все пак..., индустрия прави...), ама понякога трудно стигаме до обективната истина...

          ​​​​​​​

          ​​​​​​​
          ​​​​​​​

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

            При ПРОМИШЛЕНИТЕ клетки, цената на суровината, става почти изцяло определяща. Знаеш ли, как се харчи галиевият арсенид?
            Ще чакаме такива като Барби да си хвърлят панелите при нас. Помня едно време нашите са ме карали да платя тока - казват вземи 5 лева и го плати и донеси бележката..Той този ток с тази демокрация стана голяма работа, имам чувството че сега го откриват.
            Last edited by supertrader; 29.07.2024, 12:35.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              barbaron, разбрал съм аз, не се притеснявай, твоите панели не са върховата технология за момента. Има клетки с галиев арсенид и правят пикова мощност при ефективност 37%. Ти мислиш че тези ще ги ползваш 25 години, в България има много втора употреба от предната генерация с ефективност 14 % пикова, преди малко гледах и ги продават на символични цени, стъклото им струва повече. Та те ще пуснат и по ефективните и няма да е след 25 години, да има за нас да си купим без пари дето се вика. В Русия има фирма която прави клетки с галиев арсенид. Като имаш 37% пикова поне реалната ще е ..да правят малко повече ток.
              При ПРОМИШЛЕНИТЕ клетки, цената на суровината, става почти изцяло определяща. Знаеш ли, как се харчи галиевият арсенид?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение

                Супердрънкалко, радвай се, че не си се "минал" като мен

                Коментар


                • Като пуснат с по висока ефективност тези трябва да ги подариш, да ти дам адрес къде да ги изпратиш. Има оферта за 240 ватови на 5 години по 20 евро броя..
                  D.Y.F-091066

                  Коментар



                  • Супердрънкалко, радвай се, че не си се "минал" като мен
                    Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    При 9 киловата пикова мощност за юли с най силното слънце имаш 35% от пиковата мощност. Или това което казах - ефективноста е едва 7 % си е вярно твърдение. Те могат да постигат 80-90% от пиковата си мощност, но трябва да са на позиционери, също лятото имат нужда от охлаждане. С 3 киловата пикова мощност ще ти правят енергия колкото 9 киловата, ако са монтирани на позиционери и за топлината имат охлаждане.

                    Коментар


                    • 14% беше преди 6 -7 години.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • barbaron, разбрал съм аз, не се притеснявай, твоите панели не са върховата технология за момента. Има клетки с галиев арсенид и правят пикова мощност при ефективност 37%. Ти мислиш че тези ще ги ползваш 25 години, в България има много втора употреба от предната генерация с ефективност 14 % пикова, преди малко гледах и ги продават на символични цени, стъклото им струва повече. Та те ще пуснат и по ефективните и няма да е след 25 години, да има за нас да си купим без пари дето се вика. В Русия има фирма която прави клетки с галиев арсенид. Като имаш 37% пикова поне реалната ще е ..да правят малко повече ток.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Pyramid, през юли има над 8 часа слънце през деня, пресметнах според това което са произвели ако бяха инсталирани 9 киловата пикова. Той има 650 киловатчаса произведена енергия за почти 30 дена - 22 киловатча на ден. За 8 часа при положение че произвеждат пиковата си мощност ще произведат 48 киловатчаса, понеже той казва че има инсталирани 6 киловата пикова мощност. Под 50% от нея. Ефективността на преобразуване на клетките е 20 %, те могат да уловят максимум 20% от енергията която изпраща слънцето. Реално неговите панели са хванали само 10% от тази енергия през юли месец.
                          Last edited by supertrader; 28.07.2024, 13:45.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            При 9 киловата пикова мощност за юли с най силното слънце имаш 35% от пиковата мощност. Или това което казах - ефективноста е едва 7 % си е вярно твърдение. Те могат да постигат 80-90% от пиковата си мощност, но трябва да са на позиционери, също лятото имат нужда от охлаждане. С 3 киловата пикова мощност ще ти правят енергия колкото 9 киловата, ако са монтирани на позиционери и за топлината имат охлаждане.
                            Много са ти странни сметките. Каква математика ползваш?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                              Научи се първо да разбираш какво четеш, а после давай акъл
                              Но не и на мен

                              Написал съм, че
                              • 5 месеца 3000 Wc
                              • 1 месец 3000 Wc + 3000 Wc
                              т.е. 5 месеца съм имал 3 kWc, а последния 1 месец съм добавил още 3000 kWc
                              Научи се да пишеш първо. Ето това трябваше да напишеш, а не да дублираш - 5 месеца съм имал 3 kWc, а последния 1 месец съм добавил още 3000 kWc.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар




                              • След 25 години ще проверим каква точност има този модел
                                Last edited by barbaron; 28.07.2024, 11:16.

                                Коментар

                                Working...
                                X