IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
    Юлката просто иска да омаловажи тулата :-) Може би е имал успехи в кратки периоди. И други са така... за кратко.....
    Не, просто вие я надценявате!
    За мен от един основен, в който да живееш (и една вила макс.) - повече не ти трябва.
    А за инвестиция пък съвсем е безмислено!
    Ти сам ми потвърждаваш - наемите не са достатъчни.
    Тогава що за инвестиция е това?!? - да чакаш чак продажбата.
    Като златото (но с амортизация и ниска ликвидност).
    А разходите за трезор, където да държиш алтъните може да се окажат по-евтини от мес. амортизации.
    (отделно другите разходи за поддръжка на общите части )
    Last edited by Julius_BG; 27.03.2022, 23:28.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение

      ГоУем си майтапчия.
      "Такива продукти" имаШЕ и преди 2001 г.
      "Дългосрочните" вложения пък - по никакъв начин не могат да надскочат инфлацията.

      Трикът "дългосрочно вложение" работи в полза на омайващият те с "доходност" - застрахователен агент/брокер. Комисионната му е доста по-висока.

      А, след 10 години - я камилата, я - камиларя. Брокерчето отдавна го няма там, но и да го има - само ще вдигне рамене и ще се оправдае някак, а ти ще пиеш една студена вода...

      Майтапчия! Брокерче ли си? (може да помагаш и на някого/някоя в семейството)... Не ти прави чест да "работиш" хора във форум, с икономическа насоченост...
      Юлката просто иска да омаловажи тулата :-) Може би е имал успехи в кратки периоди. И други са така... за кратко....
      Обаче в реалността ситуацията е такава , че да перефразирам Бай Пешето - нема начин ДРУГ човек да се грижи за ТВОИТЕ пари по такъв начин , че да бие инфлацията.....
      Разбира се у нас нещата с тулата са леко объркани - старт от много ниско ниво и липса на демографска перспектива. Та е интересно какво ще се случи....
      Иначе ей 1 пример от Крети в немското село - искали му преди години по 920 евро на квадрат за РЕМОНТ / при тва на снимките се вижда че е много евтино и зле/ , а у нас и дори в София можеш да вземеш апарт готов за живеене за тези пари....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
        ГоУем си майтапчия.
        "Такива продукти" имаШЕ и преди 2001 г.
        "Дългосрочните" вложения пък - по никакъв начин не могат да надскочат инфлацията.
        Трикът "дългосрочно вложение" работи в полза на омайващият те с "доходност" - застрахователен агент/брокер. Комисионната му е доста по-висока.
        А, след 10 години - я камилата, я - камиларя. Брокерчето отдавна го няма там, но и да го има - само ще вдигне рамене и ще се оправдае някак, а ти ще пиеш една студена вода...
        Майтапчия! Брокерче ли си? (може да помагаш и на някого/някоя в семейството)... Не ти прави чест да "работиш" хора във форум, с икономическа насоченост...
        Такъв продукт ти дава възможност за инвестиране в компании, до които нямаш директен достъп.
        Ти си определяш през акаунта на кой компонент какво теггло да му дадеш/
        И това е само една от няколкото опции, не е нито единствената, нито основната.
        Ти ако чакаш да станеш милионер по тоя начин (демек някой друг да те направи) - си объркал влака.

        ... ама какво да ти обяснявам.
        Видяхме я твоята финансова грамотност.
        Не правиш разлика м/у "базова валута" използвана при търговия и "резервна валута"!
        p.s. И не - не съм брокерче. :-)
        Last edited by Julius_BG; 27.03.2022, 23:04.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
          Айде консервативния с лекота не бие баш инфлацията (подсилих леко за драматизъм) но се представят достатъчно добре. Балансираните - съвсем добре! Има комбинирани продукти със застрахователни + инвестиционни компоненти и от теб зависи на кое ще дадеш по-голям приоритет. Ако застрахователната компонента е по-голяма (тогава доходността е по-ниска), но сигурността е по-висока, защото по-големия % от инвестициите е в облигации примерно. Ако пък недай Боже през периода ти се случи нещо - бенефициента получава по-голяма сума. Ако няма застрахователно събитие - си получаваш натрупаното в края на периода.

          Ако пък инвестицията те вълнува повече - залагаш на по-рискова политика, портфейла е разпределен по съвсем различен начин, но хубавото е, че чрез определени фондове получаваш достъп и можеш да инвестираш в компании, до които иначе трудно би имал достъп (или изобщо не би имал) ако играеш като физическо лице през някой от стандартните посредници като Карол напр, .... Но в този случай застрах. комп. е по-ниска и ако през периода имаш загуба на трудоспособност или прочее - получаваш по-малко отколкото в горния сценарий, но пак е с натрупването през периода.

          Това са дългосрочни вложения - от 10 год. нагоре. За първи път работих с такива продукти далечната вече 2001 - а тогава в Бг култура за такива съвсем нямаше.
          ГоУем си майтапчия.
          "Такива продукти" имаШЕ и преди 2001 г.
          "Дългосрочните" вложения пък - по никакъв начин не могат да надскочат инфлацията.

          Трикът "дългосрочно вложение" работи в полза на омайващият те с "доходност" - застрахователен агент/брокер. Комисионната му е доста по-висока.

          А, след 10 години - я камилата, я - камиларя. Брокерчето отдавна го няма там, но и да го има - само ще вдигне рамене и ще се оправдае някак, а ти ще пиеш една студена вода...

          Майтапчия! Брокерче ли си? (може да помагаш и на някого/някоя в семейството)... Не ти прави чест да "работиш" хора във форум, с икономическа насоченост...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
            Ами тогава е по 2 и сега на обява 3.60-8. Този който ги е купил от теб нищо не е изкарал през периода.
            Този, който ги купи си ги събира, кътка и повтаря, че "кефа цена няма".
            Навремето имаше и събирачи на бетком-карти (ония пластики) - има маниаци с цели албуми.
            Хората имат всякакви странни хобита и дават пари за какви ли не глупости.
            И ако си на правилното място в дадения момент........

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
              Кое не е сделка?
              Аз си ги взех на номинал 200 долара, продавам ги двойно?
              За заем - нямам предвид да ставаш лихвар!
              (от това по-гнусно надали има)
              Говоря ти ако видиш бизнес с потенциал - да се включиш.
              Ами тогава е по 2 и сега на обява 3.60-8. Този който ги е купил от теб нищо не е изкарал през периода.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                Явно не е сделка. И преди и сега са по 2....
                Кое не е сделка?
                Аз си ги взех на номинал 200 долара, продавам ги двойно?
                За заем - нямам предвид да ставаш лихвар!
                (от това по-гнусно надали има)
                Говоря ти ако видиш бизнес с потенциал - да се включиш.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat

                  Най-добрият ми приятел от следването и съквартирант още от тогава започна да работи лихвар и подобни. Сега има около 10 пъти повече имоти от мен...
                  Но това не е за мен....Всеки решава как да изкарва парите си....
                  Това е "работа" за особена порода хора .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                    Точно тия години имах една позната - бачкаше в чейндж бюро и ѝ бях казал за какво да дебне.
                    Веднъж ѝ попаднаха (не знам откъде и как) цяла пачка двудоларови банкноти. Естествено веднага ги взех.
                    По принцип са по-редки - последната емисия е 1976 г. (по случай 200 год. от подписването на независимостта им). На гърба е нарисувано подписването на декларацията на независимостта, отпреде е Томас Джеферсън.
                    Та тогава всяка банкнота вървеше по 3 долара - нумизматите ги търсеха и събираха!
                    А както бяха в пачка - немачкани, успях да ги шитна двойно!?
                    Ееех, времена, времена....

                    Хехе - сега погледнах - вървят по 8 кинта!
                    https://www.olx.bg/d/ad/sasch-bankno...6d34d;promoted
                    Явно не е сделка. И преди и сега са по 2....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                      Демек банката ти е отказала.Чувам че вече оценките били ниски и трябва повечко самоучастие.
                      Доходи трябват, доходи... той човека се упражнява тук в писане, каква банка бря

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
                        98 ма съм носил 100х долара в един сак, влизам в да обменям онези ми затварят и заключват вратата. обменям парите и по пачките по сложили неправилните левчета .След малко аргументи върнаха доларите и се извиниха !
                        ПП 200к евро в кюлчета и монетки са едно малко сакче. Даже ако са малко монетките може и в якето .
                        Точно тия години имах една позната - бачкаше в чейндж бюро и ѝ бях казал за какво да дебне.
                        Веднъж ѝ попаднаха (не знам откъде и как) цяла пачка двудоларови банкноти. Естествено веднага ги взех.
                        По принцип са по-редки - последната емисия е 1976 г. (по случай 200 год. от подписването на независимостта им). На гърба е нарисувано подписването на декларацията на независимостта, отпреде е Томас Джеферсън.
                        Та тогава всяка банкнота вървеше по 3 долара - нумизматите ги търсеха и събираха!
                        А както бяха в пачка - немачкани, успях да ги шитна двойно!?
                        Ееех, времена, времена....

                        Хехе - сега погледнах - вървят по 8 кинта!
                        https://www.olx.bg/d/ad/sasch-bankno...6d34d;promoted

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                          Ами то затова се диверсифицира.
                          Не набиваш всичко само на 1 място - без значение злато, тухли или каквото там.
                          Ако имаш достатъчно излишни - влагаш в бизнеси, търсиш компании с потенциал, даваш заем, ставаш съдружник и т.н. и т.н.
                          Заем ,съдружник ,ти сериозно ли ?!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Очаквах това професионално включване.
                            Радев,ама този сценарий Митко го е проиграл забележи 3 пъти.
                            That's what i am talking about. Засега съм доволен, надявам се и в бъдеще да е така.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                              Правили са опит да ти бутнат ,,кукла". Натупа ли ги дееа мошениците кирливи.
                              Апсурт. Аргументирал се е само :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                                ПП Не знам колко ясно да го напиша - няма инструмент, който дългосрочно да бие инфлацията / разбирай за десетилетия/ . Ако си гъвкав и с голям...... може да менкаш нещата по периоди. Всичко има период над инфлацията....
                                ПП2 Ако аз съм меринджея на фонда как мислиш кое ще гоня - твоята доходност или моят бонус ?
                                Ами то затова се диверсифицира.
                                Не набиваш всичко само на 1 място - без значение злато, тухли или каквото там.
                                Ако имаш достатъчно излишни - влагаш в бизнеси, търсиш компании с потенциал, даваш заем, ставаш съдружник и т.н. и т.н.

                                Коментар

                                Working...
                                X