Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

Това е много голямо мнение. Имали сме училища, които пращат ученици в топ университети, имали сме световно признати хирурзи, с детските градини можело да бъде и по-зле.
    Не съм гледал статистики напоследък, но кое не е вярно ? България все още е на топ места в световните олимпиади по математика, информатика и физика. Особено измерено спрямо населението/броя ученици. Каква изненада има наши деца да ходят в престижни университети ?
    И всичко това става чрез държавни училища до които всеки има достъп. Предполагам и малко евтини частно уроци с точните учители.
    В държавните щатски ги проверяват с металотърсачи на входа....
    А с детските градини в Щатите вече писах - приятел с жена му и двата работеха в САП Америка викаха бабите през 6 месеца защото нямаха пари за детска градина....
    А разболееш ли се в Щатите от нещо изискващо болничен престой директно фалит...... на семейството. Не достъп до лекари, а трябва да си продадеш здравият бъбрек, за да ти лекуват болният.... :-)
    Въобще точно на теб ли трябва да обясняват, че наистина големият кеш , който получават хората там / факт/ не е ясно на каква цена е / в различен смисъл/ :-) Например колко изгодно е да вземеш 30 годишна ипотека на фиксирана лихва за дървена барака ?! А като тази барака струва милион ?!

Разбира се единственото смислено нещо е човек да изкара там кеш и да се махне докато не е стар и болен и да купи с този кеш нещо на място където се получава по-малко кеш , но пък има по-евтина здравна система и всички услуги/имоти са по-евтини и т.н. Т.е. начи накратко - получаваш добро образование и знания у нас - отиваш в Щатите да изкараш кеш благодарение на него - като годинките напреднат се прибираш у нас да те лекуваме почти безплатно с нашите данъци след като си плащал такива през целият си БВП-творен живот на чужда държава.....

Коментар

• Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

Лев, не се поддавай на евтини паникьори. През последната си година ГЕРБ дигнаха дълга от 20 на 24% от БВП за да си авансират към избрани пътищари, строители, превозвачи. Сега това спира и дългът пада, вече е 21 процента от БВП.
      Съгласно водения от Министерството на финансите, на основание на чл. 38, ал. 1 от Закона за държавния дълг, официален регистър на държавния и държавногарантирания дълг, държавният дълг към края на март 2022 г. достига до 29 754,7 млн. лева или 20,2 % от БВП. Вътрешните задължения са в размер на 9 637,1 млн. лева, а външните – в размер на 20 117,6 млн. лева.

Коментар

Я се похвали с училищата, детските градини, градския транспорт, здравеопазването и наемите в райското кътче, което обитаваш. Да не се окаже, че софийските училища пращат повече студенти в топ 100 университети, че в държавните детски градини тук има повече места отколкото при теб, че прекосяването с градски транспорт на 2 милионен град тук е по-бързо, че достъпът до ЯМР или до световно признат хирург тук е в пъти по-лесен.
        Това е много голямо мнение. Имали сме училища, които пращат ученици в топ университети, имали сме световно признати хирурзи, с детските градини можело да бъде и по-зле.

Коментар

• Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
          В кои топ университети са колежке? За моите деца има време.
          Само питаш, а нито един отговор не даваш. Питах те за градския транспорт, детските градини и училищата у твое село.

Коментар

• [QUOTE=segato;n3925914]
            Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
            Апартаментите , които имаме са стари и не са в добро състояние. Може би за България това е нормално състояние но аз не го виждам като опция за живеене. И аз съм софиянец , но града днес няма нищо общо с този, който съм израснал. Искаме да вземем имот в Европа, парите не са това което ни спира. Естествено е да сме най-запознати със София и да започнем оттам. Едно казване , че имотоите в София са надценени и се почна със заключенията. Понеже и Вие се пробвате да правите намеци за възможности, да Ви отговоря и на Вас, нямате представа какви са ни възможностите.

П.С. Да, и аз си го представях така. Отиваме за по 1-2 месеца през пролетта и есента през останалото време някъде другаде.
            Опитвам се да помогна ,а не да се заяждам. Продайте двата апартамента и понеже цените са високи ще финансирате един в центъра / не казвам ,че нямате пари/ Още един за 3-4 месеца в годината наистина е глупост. Другото е да ремонтирате единия и да не се занимавате с покупки. Европа, е голяма и може да намерите много хубави имоти

Коментар

Я се похвали с училищата, детските градини, градския транспорт, здравеопазването и наемите в райското кътче, което обитаваш. Да не се окаже, че софийските училища пращат повече студенти в топ 100 университети, че в държавните детски градини тук има повече места отколкото при теб, че прекосяването с градски транспорт на 2 милионен град тук е по-бързо, че достъпът до ЯМР или до световно признат хирург тук е в пъти по-лесен.
              И други подобни митове и легенди - или да си го кажем вицове
              А през туй време хопала... https://offnews.bg/obshtestvo/sredna...va-777214.html

Коментар

• Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

Щат да, като гледам никога няма да минат и 5%. А между другото дългът на България се ускорява главоломно през последните години.
                https://m.24chasa.bg/novini/article/...ntentdiscovery
                Лев, не се поддавай на евтини паникьори. През последната си година ГЕРБ дигнаха дълга от 20 на 24% от БВП за да си авансират към избрани пътищари, строители, превозвачи. Сега това спира и дългът пада, вече е 21 процента от БВП.

Коментар

И двете. А твоите?
                  В кои топ университети са колежке? За моите деца има време.

Коментар

• Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                    Под дюшеците на българите има миларди пара (даже ги хвърлят от терасите ) ! Голяма част от тези хора не разбират от акции, койни, мойни, фондове и др. подобни. Те искат да вкарат пари в нещо, което могат да го пипнат и да се похвалят. Това е причината за бума, това е и причината и този бум да продължава та даже и да се ускорява. Докато лихвите не се вдигнат драстично - 8-10% не очаквам да има охлаждане на пазара.
                    Щат да, като гледам никога няма да минат и 5%. А между другото дългът на България се ускорява главоломно през последните години.
                    https://m.24chasa.bg/novini/article/...ntentdiscovery
                    Last edited by bulgarian lev; Днес, 19:04.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

Коментар

• [QUOTE=Dury;n3925903]
                      Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

Нали имате два апартамента за една носталгия не се купува трети още по-малко когато е над възможностите ви
                      Много често съм в София, но на мен са ми 2.30 ч. път и мога да си го позволя много пъти в годината. Обичам родният си град и винаги се радвам когато съм в София, намирам го за все по-красив и не съжалявам, че имам имоти в София Мисля ли като теб за да удовлетворя желанието на съпругата си щях да се опитам да я убедя ,че след като имаме апартаменти в София, е много по-добре да си купим нещо в някое чисто местенце в БГ, а такива има много .
                      Апартаментите , които имаме са стари и не са в добро състояние. Може би за България това е нормално състояние но аз не го виждам като опция за живеене. И аз съм софиянец , но града днес няма нищо общо с този, който съм израснал. Искаме да вземем имот в Европа, парите не са това което ни спира. Естествено е да сме най-запознати със София и да започнем оттам. Едно казване , че имотоите в София са надценени и се почна със заключенията. Понеже и Вие се пробвате да правите намеци за възможности, да Ви отговоря и на Вас, нямате представа какви са ни възможностите.

П.С. Да, и аз си го представях така. Отиваме за по 1-2 месеца през пролетта и есента през останалото време някъде другаде.

Коментар

• Под дюшеците на българите има миларди пара (даже ги хвърлят от терасите ) ! Голяма част от тези хора не разбират от акции, койни, мойни, фондове и др. подобни. Те искат да вкарат пари в нещо, което могат да го пипнат и да се похвалят. Това е причината за бума, това е и причината и този бум да продължава та даже и да се ускорява. Докато лихвите не се вдигнат драстично - 8-10% не очаквам да има охлаждане на пазара.

Коментар

• Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                          Колежке, ако обичате спрете с алабализмите. Вашите деца в топ университет ли ходят?
                          И двете. А твоите?

Коментар

• Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                            better, на теб съм ти благодарна лично , че ме "светна" в един наш разговор и направих чудна сделка
                            Тай ли? Я разкажи на лично, пари няма да ти искам!

Коментар

• better, на теб съм ти благодарна лично , че ме "светна" в един наш разговор и направих чудна сделка

Коментар

• [QUOTE=segato;n3925897]
                                Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                                Чиста носталгия колежке, и то от жена ми. Обикновено и минава на втория ден след кацането. Сега обаче попрочете изказванията на форумните капацитети за балъците, свещената простота и т.н. и нямаше нужда даже да се връщаме. Мога ли да Ви попитам, Вие защо не живеете в София?
                                Нали имате два апартамента за една носталгия не се купува трети още по-малко когато е над възможностите ви
                                Много често съм в София, но на мен са ми 2.30 ч. път и мога да си го позволя много пъти в годината. Обичам родният си град и винаги се радвам когато съм в София, намирам го за все по-красив и не съжалявам, че имам имоти в София Мисля ли като теб за да удовлетворя желанието на съпругата си щях да се опитам да я убедя ,че след като имаме апартаменти в София, е много по-добре да си купим нещо в някое чисто местенце в БГ, а такива има много .

Коментар

Working...
                                X