IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Годишната инфлация в ЕС е нараснала до 8,1%
    https://novini.bg/sviat/eu/719395?fb...POZKPdaCT_B7Kc


    Коментар


    • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
      Какви автобуси бе, бъдещето са само влаковете и електричеството. Освен всичко друго това е ок, имаш синергитични ефекти, ако се возиш 1-2ма в една кола имаш само неефективност. Както казах градски и междуградски транспорт е ок, колата лукс.
      Със сигурност.Обаче болднатото докато се случи , както ти смяташ по нашите ширини , ще трябва доста вода да изтече.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

        Страхуваш се, че ще спре мотора на инфлацията и кранчето ще пресъхне? С тази рецесия, която ни я готвят всичко ще пресъхне!
        Страхувам се че не можеш да си намериш "сбъдналите се прогнози". Чакам - дата на поста, цитат, потвърждение за сбъдването.

        Коментар


        • Какви автобуси бе, бъдещето са само влаковете и електричеството. Освен всичко друго това е ок, имаш синергитични ефекти, ако се возиш 1-2ма в една кола имаш само неефективност. Както казах градски и междуградски транспорт е ок, колата лукс.
          Last edited by pepe1234; 18.05.2022, 13:50.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
            колата е лукс, айде влака, градския транспорт и точка. Бензина трябва да го направят 6 лева. И без това е пълно с таратайки, не можеш да минеш никъде по тротоар улиците са задръстени и вече всичките ги направиха еднопосочни, за да се паркира от едната страна. И задължително трябва да сложат забрана, който няма гараж да няма право на кола .....

            Не е въпроса само в лично ползване.
            Междуградските Автобуси с вода ли вървят, куриерски услуги , това само на прима виста.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

              Държавата не трябва да дава облекчения за горивата. Напротив, трябва да вдигнат акциза поне на нивото на Румъния. Облекчения, нисък акциз и други хватки само пълнят гушите на картела за горивата.
              Страхуваш се, че ще спре мотора на инфлацията и кранчето ще пресъхне? С тази рецесия, която ни я готвят всичко ще пресъхне!

              Коментар


              • колата е лукс, айде влака, градския транспорт и точка. Бензина трябва да го направят 6 лева. И без това е пълно с таратайки, не можеш да минеш никъде по тротоар улиците са задръстени и вече всичките ги направиха еднопосочни, за да се паркира от едната страна. И задължително трябва да сложат забрана, който няма гараж да няма право на кола .....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от manyyy Разгледай мнение
                  Е..си дизела 3.32 лв . За литър .
                  И с тези 0.25 ст. Отново няма да падне под 3 лв.
                  Държавата не трябва да дава облекчения за горивата. Напротив, трябва да вдигнат акциза поне на нивото на Румъния. Облекчения, нисък акциз и други хватки само пълнят гушите на картела за горивата.

                  Коментар


                  • Е..си дизела 3.32 лв . За литър .
                    И с тези 0.25 ст. Отново няма да падне под 3 лв.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      демография, тъмни прозорци, инвестиции с цел доходност
                      сега тези думи за теб е видно от самолет, че нищо не означават, защото си обременен след кофти преминаване на виденовата зима през кеша
                      то всичко ок, но ДЕМОГРАФИЯТА Е ФАКТОР ( има отделна тема в инвестора даже)
                      Остави ме мен, вече написах че след неуспеха да купя началото на годината на някои места към момента съм почти пас.... и чакам... и аз не знам какво... нещо да се случи.....
                      Написах неща от реалният свят случили се последните 2-3 месеца и какъв е пазара в момента.. Аз не харесвам да купувам в подобна среда - да се моля на инвеститора, а предпочитам те да се молят на мен...или поне да сме равнопоставени. Сега не е така.
                      Демографията е фактор, а за София е добре. Има 20 000 деца кандидати за детска градина при 80 години продъжителност на живота София няма да падне под 1.5 милиона в близките 50 години. След това не знам..
                      Виж за тези 600К жилища строени преди 89 година не съм сигурен колко ще изкарат още 50 години във вид желан за обитаване.
                      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 18.05.2022, 13:22.

                      Коментар


                      • България е трета по ръст на продажбите на нови коли в ЕС от януари до април
                        Това е по повод дали имат пари хората. Имат и то много, 10 години тука се изливаха реки от пари.... Тези дето ги виждаш в банката са според мен сигурно само 1 десета от всичко. Защото другите не са в банките, че им е сложен произхода...
                        Last edited by pepe1234; 18.05.2022, 13:53.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Разговора аз го насочих в тази посока. Казах му добре де ама лихвите по ипотечките след 2-3 години ще станат 5% , а може и повече , има много разрешителни и т.н. и той разправя, че разрешителните не означават строителство. Вика ще седят и ще чакат ако търсенето намалее...
                          А според мен тези инвеститори купили терени преди поне 2 години могат да свалят малко цените и пак да са на добра печалба, но явно са се ояли и не им пука....Седи и ми разправя, че не е очаквал такова търсене и продажби в момента. Вика хората имат пари..... и се чуди....
                          Пиша то го едно към едно разговора.....
                          демография, тъмни прозорци, инвестиции с цел доходност
                          сега тези думи за теб е видно от самолет, че нищо не означават, защото си обременен след кофти преминаване на виденовата зима през кеша
                          то всичко ок, но ДЕМОГРАФИЯТА Е ФАКТОР ( има отделна тема в инвестора даже)
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                            Щом вече говорят за забавяне, значи нещата са ясни!
                            Разговора аз го насочих в тази посока. Казах му добре де ама лихвите по ипотечките след 2-3 години ще станат 5% , а може и повече , има много разрешителни и т.н. и той разправя, че разрешителните не означават строителство. Вика ще седят и ще чакат ако търсенето намалее...
                            А според мен тези инвеститори купили терени преди поне 2 години могат да свалят малко цените и пак да са на добра печалба, но явно са се ояли и не им пука....Седи и ми разправя, че не е очаквал такова търсене и продажби в момента. Вика хората имат пари..... и се чуди....
                            Пиша то го едно към едно разговора.....
                            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 18.05.2022, 13:12.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

                              Да. Предстои ми обзавеждане и отдаване под наем.
                              Всичко на върха, кога ще го избиеш?.....не знам

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Нещата в момента с цените на имотите стават дискусионни, но разбира се мнения като горното и на Юлката са меко казано абсурдни - 15-20% спад за 6 месеца или 50% за година е.... не искам да използвам точното прилагателно.
                                Преди седмица говорих с познат инвеститор. Без да влизам в детайли неговото мнение е че цените няма да паднат и цент / той познава и всички други големи инвеститори/. Може да има забавяне на продажби, проекти, но цени няма да се свалят каквото и да стане.... Негово мнение...., а той има опит като инвеститор и в други държави не само у нас.
                                Това е и моето. Без да съм инвеститор.Само прост собственик.

                                Коментар

                                Working...
                                X