IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

    При 3х на зърното и 5 лв ще стане. Отаамнасетне следва хиперинфлация и галопиращи цени....кутията на пандора е отворена вече.
    Ти па от къде знааш Лондонския клуб че ни направи богати нули?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

      Напротив, аз пращя от познания по икономика. А вие не ги разбирате нещата.

      Банките в България няма да вдигат лихвите. Или ако го направят, увеличението ще е само козметично - някакви си 0,0... процента.

      Независимо какво пишете, цените на жилищата също няма да спаднат.

      Не знам вече по какъв начин да обяснявам на аматьори като вас, че няма как цени на ток, горива, дърво, желязо, строителни/довършителни материали, консумативи и обзавеждане да се увеличават, а цените на жилищата да падат.
      Това просто няма как да стане.
      Вие сигурно сте го гледали в някой филм, но в действителността да се случи такова нещо е невъзможно.

      Моята прогноза си остава. Ако няма някакви форс-мажорни обстоятелства:
      до няколко години(или може би месеца) стартовата цена за двустаен в София ще от 184 000 евро нагоре, или повече....
      т.е. трябва ти 184 000 евро и се чудиш как да стане ли...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

        Коптора си е коптор но хляба от лев и нещо стана два и нещо ....и не само Леба ! Еб...т ни във въздуха !
        При 3х на зърното и 5 лв ще стане. Отаамнасетне следва хиперинфлация и галопиращи цени....кутията на пандора е отворена вече.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          "УмишленНо" защо да ти вярваме при това ниво на грамотност? Хехе, шегувам се де.

          За фиатките и умишленото им обезценяване си прав. Ръстът на имотите обаче е в пъти над инфлацията, като имаме нулев фундамент. Току-що минах покрай Парадайс с колата - нови сгради с Акт 16- средно по 1 светещ прозорец на сграда. При тази ситуация криптото е далеч по-добра сделка - поне има статистическа вероятност това чудо един ден да почне да генерира истински кеш флоу. При тези празни бетонни гета такъв шанс няма - това е построено и е вече за тотално изриване. При покупката му инфлацията е калкулирана за 20 години напред поне - как да се спася от инфлация, след като я плащам цялата и то преждевременно, преди да е настъпила?
          Предпочитам да усъвършенствам чуждите езици - от тях има повече файдица.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Това е брутално, как е възможно все още да са на отрицателни нива? По-голям балоняк от фиатките няма!
            Месечен баланс на управление "Банково" към 29.04.2022

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              "УмишленНо" защо да ти вярваме при това ниво на грамотност? Хехе, шегувам се де.

              За фиатките и умишленото им обезценяване си прав. Ръстът на имотите обаче е в пъти над инфлацията, като имаме нулев фундамент. Току-що минах покрай Парадайс с колата - нови сгради с Акт 16- средно по 1 светещ прозорец на сграда. При тази ситуация криптото е далеч по-добра сделка - поне има статистическа вероятност това чудо един ден да почне да генерира истински кеш флоу. При тези празни бетонни гета такъв шанс няма - това е построено и е вече за тотално изриване. При покупката му инфлацията е калкулирана за 20 години напред поне - как да се спася от инфлация, след като я плащам цялата и то преждевременно, преди да е настъпила?
              Коптора си е коптор но хляба от лев и нещо стана два и нещо ....и не само Леба ! Еб...т ни във въздуха !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                Както и преди съм твърдял - не се вдигат цените, фиатките се обезценяват и то напълно умишленно.
                "УмишленНо" защо да ти вярваме при това ниво на грамотност? Хехе, шегувам се де.

                За фиатките и умишленото им обезценяване си прав. Ръстът на имотите обаче е в пъти над инфлацията, като имаме нулев фундамент. Току-що минах покрай Парадайс с колата - нови сгради с Акт 16- средно по 1 светещ прозорец на сграда. При тази ситуация криптото е далеч по-добра сделка - поне има статистическа вероятност това чудо един ден да почне да генерира истински кеш флоу. При тези празни бетонни гета такъв шанс няма - това е построено и е вече за тотално изриване. При покупката му инфлацията е калкулирана за 20 години напред поне - как да се спася от инфлация, след като я плащам цялата и то преждевременно, преди да е настъпила?
                Last edited by ejonny2376; 23.05.2022, 23:09.

                Коментар


                • Както и преди съм твърдял - не се вдигат цените, фиатките се обезценяват и то напълно умишленно.

                  Коментар


                  • Докато тоя балоняк - фиатките могат да се "множат" ей така с натискане на едно копче, не очаквам инфлацията да спадне! Производителите виждат каква чутовна измама са и затова вдигат цените (всъщност по-скоро фиатките се обезценяват). Вчера видях тон пшеница на зелено 900 лв (при 300 лв мин. год)!!! Вие представяте ли си какво значи това? Всички (вкл и животните) се хранят със зърно. Сега си представете какво става наесен със месото, млякото, яйцата и т.н. Та кой нормален производител, мисли да си продаде активите (имоти, земи, храни, машини, горива и др) срещу обезценяващи се "цифрички"?
                    Last edited by better; 23.05.2022, 22:51.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                      Бих добавил нещо повече към този ти бисер!

                      Не само че ще ги вдигнат, но ако в ЕС ги вдигнат с 0.25% -> тук го смятай минимум по *3 -> т.е. тук увеличението ще е с поне 0.75%! Нищо чудно и повече.

                      За момента както се вижда - банките ги шиткат по между си все още на отрицателни нива!
                      Но до 2 месеца и на това ще му се види края...

                      Това е брутално, как е възможно все още да са на отрицателни нива? По-голям балоняк от фиатките няма!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                        Щом изчакваш, значи смяташ, че цените ще паднат!
                        Смятам, че има вероятност цените на скъпите имоти да спаднат.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                          Да, същият сценарий се готви и за България. Просто при нас нещата се случват с няколко месеца закъснение.
                          Сега ти ни кажи с колко са поевтинели жилищата в Турция през последната година.
                          Сценария с Турция и изобщо Турция изобщо не я споменавай поради много,много причини .
                          Турция е огромна държава,и това което се случва в Турция няма аналог .Икономиката на Турция също е уникална,и пак няма как да сравняваме.
                          Дори с тази 70% инфлация в момента и шока за турците пак им мегдан да в абсорбират с производство,икономика и заетост докато у нас ,изобщо не можем да коментираме
                          ​​​​​​​Ти само мини през новия мост дето Ердоган го построи и после ми давай примери с Турция.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение



                            В момента турците гледат като пуснати от клетката,тук е масова беднотия и всичко се е овълчило,цените гонят българските ,заради инфлацията ,така че ти се моли да не стане като в Турция щото няма да има какво да ядеш ,но разликата с Турция е че в Турция паричната политика на практика липсва
                            Да, същият сценарий се готви и за България. Просто при нас нещата се случват с няколко месеца закъснение.
                            Сега ти ни кажи с колко са поевтинели жилищата в Турция през последната година.
                            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                              Възможно е и да ми е грешна сметката. Нямам свръхестествени способности да предсказвам бъдещето и не съм пророк. Аз съм обикновен човек.
                              Слава Богу имам къде да живея, така че не ми се налага, и нямам намерение нито да купувам, нито да продавам жилище. Затова гледам безпристрастно на имотния пазар.

                              Но според мен всички, които чакат цените на имотите да се сринат, или да паднат - грешат.
                              Пак ще се повторя - няма как банките да продължават да помпят имотния пазар с кредити, и цените на жилищата да спаднат.

                              Също така, независимо какво се случва в Европа, лихвите в България няма да се вдигнат. В това съм убеден.
                              Щом при текущата инфлация от над 20% неадекватниците от БНБ не вдигнаха лихвите, това значи, че нямат никакво намерение да го правят в обозримо бъдеще.
                              Просто в България с няколко месеца закъснение ще се повтори случващото се в Турция.

                              Политическата върхушка в България има набити страшно много пари в имоти - тея нямат интерес имотите им да поевтиняват, и до последно ще правят всичко възможно да осуетят/спрат вдигането на лихвите...

                              Така че мога да посъветвам тея които чакат падане на цените да не се надяват много....
                              Хората ти казват че не можеш да смяташ но иначе си сметнал как ще растат цените и с колко ,страхотен анализ ,направи без коментар.
                              Какво си взел да даваш Турция за пример,ела в Турция и виж за какво иде реч пък тогава сравнявай.
                              В момента турците гледат като пуснати от клетката,тук е масова беднотия и всичко се е овълчило,цените гонят българските ,заради инфлацията ,така че ти се моли да не стане като в Турция щото няма да има какво да ядеш ,но разликата с Турция е че в Турция паричната политика на практика липсва

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                                Имаш + от мен!

                                Искренно ме развесели!

                                Хубаво е, че има и такива съфорумци сред нас /представители на малко по-инертния сегмент/, за да може да проследим еволюцията на техните мнения с времето, понеже и спадовете следват своите фази. Засега на власт е мантрата: "Това просто няма как да стане."

                                Приятна вечер, колега!
                                https://www.investor.bg/evropa/334/a...cesiia-352737/

                                Я виж какво говорят в Давос ,рецесия за Европа ,а търговците залагали цели 4 вече повишения на лихвите и то само до края на тази 2022 година !!
                                Нямало как да стане ,да де ама тия цени и няма кой да ги плаща ,двустайния колко щял да стане,абре приятел той и 200 000 евро да стане ,насреща няма кой да ги даде..вече съвсем загубихте всякакъв разум..

                                Коментар

                                Working...
                                X