If this is your first visit, be sure to
check out the FAQ by clicking the
link above. You may have to register
before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages,
select the forum that you want to visit from the selection below.
Ам нормално, гръмна втората по големина борса, а глупаците (купили на високото) разпродават. Както винаги - просто друсане на крушата, докато изпадат гнилите круши.
Ам нормално, гръмна втората по големина борса, а глупаците (купили на високото) разпродават. Както винаги - просто друсане на крушата, докато изпадат гнилите круши.
Наивност и дори глупост би било да си мислим, че рецесия в Съединените щати и Западна Европа ще подмине България – и да повтаряме грешката на бившия премиер Сергей Станишев, който в разгара на световната криза през 2009 г. твърдеше е „остров на стабилността“.
Цените на жилищата в Канада отчитат спад за шести пореден месец, според Канадската асоциация за недвижими имоти. Това е доказателство, че повишаването на лихвения процент на централната банка има очаквания охлаждащ ефект върху прегрятия жилищен пазар в страната.
Средните цени на жилищата паднаха с 1,6% през септември спрямо август до 589 800 USD. Това води до кумулативен спад от пика през март до 7,4%.
Какви са обявите, не коментирам, но кое става за живеене, е твърде субективно. В тези квартали живеят хора, не гъсеници. Твоята локация в София, също е твърде спорна, както сам разбра от коментарите. Покрай нея минавам само на път за вилата ми, но нищо не я свързва с града. Според мен, Факултето е по-добра локация за живеене в София от твоята, но ти няма как да знаеш, като прекарваш там 20 дни в годината, както аз прекарвам в Бургас.
Като класически понижител, насочваш диалога от общото, към частното, що се отнася до достъпността за купувачите на жилища в Европа. Мога да ти препоръчам форума на IREF, където също пиша, за да ти се изясни картинката на достъпността на имотите по широкия свят за нормалните хора.
То в тези квартали живот ли е (както казва един съфорумец)?
Не съм чел дали е коментирано в темата, но на какво мнение сте: Ако приемем еврото от 2024 г., ще се отрази ли върху стойността на активите /в случая НИ/ при равни други условия?
зависи от момента
ако бяхме влезли в зоната 2009-та ~2015-та щеше да има много по-ясно изразен ефект върху пазарът на НИ
в момента пазарът е 'зрял' и за да качи още е нужно доходите на населението освен, че да нарастнат да нарастне и възможността след покриване на разходи за живот да остава за вкарване в тухли. Приемането на еврото като валута вероятно ще вкара един съществен % инфлация - да се пробва докъде може, но голяма част ще е спекулативен, защото и в момента значителна част от вносите стоки се продават на цени равни и по-високи от тези в Европа. Обръщането на доходите няма да е 1лев:1евро , защото БВП...няма да стане двойно. Може да има индексация, но тя ще е по-скоро на добра воля или популизъм отколкото базирана на ръст на икономиката.
В дългосрочен план със сигурност ще е добре за пазара на НИ, а в средносрочен план няма значение, защото цените и сега са в евро и сега са стигнали ниво, на което се усеща, че купувачите са разколебани или поне започват да се разколебават. Само евтиния кредит или по-точно измамно евтиния кредит (в страната на лихварите евтиното излиза скъпо) - подкрепят пазара, но и това ще е до време.
това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции
Коментар