IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Не съм уви. Чакам моят любим инв за 1 проект, но се оказва, че няма да почне в близките 1-2 години защото има некви проблеми,Докато почне пак ще навиря кеш...не мога да чакам до тогава.... а другото дето е в момента е със апарти по над 150 квадрата в зона добра за живеене .... , но не за наем / лош транспорт/ Мога да ги взема на добра цена без риск ама що са ми като си имам вече основно жилище....
    Така че пак чакам на перона и се надявам колегите най-накрая да сринат тея пусти цени.... Вероятно/възможно ще експериментирам в някои крайни райони с единични апарти ....да не ме е яд ако са греди...
    Ще мисля....

    ПП а Ливадите се оказаха топ.... Като се сетя , че имаше по 6-700 евро на зелено преди няколко години в частта на Изток на 100 метра от мола и тогава им се смеех.... Бетерчо ги чатка нещата и с имотите :-)
    чатка ги, само тия с кувертите за нг са го поопържили, но нищо
    ще избие на скъпия хойн
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      А те защо са чакали да стане 50к за да купят? Къде са били преди това?
      Въпрос на свикване , както е и с ръста на цените на имотите, както и маркетинг - тогава Мъск точно обясняваше как Тесла е инвестирала в койни и че колите щели пак да се купуват в биткойн....Като в същото време са ги продавали тези инвестирани койни вероятно :-)))) На нерегулиран пазар такива номерца са възможни и позволени :-)
      А са купили тогава на такива нива защото са скарани с аритметиката. Не може койна да стане 200К или 1М по простата причина че аха аха при такива стойности ще вземе да надмине БВП-то на света....Не лале , а зюмбюл ... да ми извинят хубавите цветя за сравнението :-)

      Коментар


      • Бургаска корекцийка -

        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8q07ea&f1=1

        Коментар


        • Панелякът подава -

          Резултат от Вашето търсене на:
          Вид имот: 1-СТАЕН, 2-СТАЕН, 3-СТАЕН,
          Местоположение: град София

          Особености: Панел
          Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

          Средна цена на имотите в извадката: 100763 euro
          Средна цена на кв.м: 1692 euro.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            чете тук за рисковете на зеленото, нали?
            има ли нещо преди договор или още търсиш

            ако беше избрал ливадките преди 5-6 години, до сега да си упеторил
            а и с най-висок наем се оказват
            Не съм уви. Чакам моят любим инв за 1 проект, но се оказва, че няма да почне в близките 1-2 години защото има некви проблеми,Докато почне пак ще навиря кеш...не мога да чакам до тогава.... а другото дето е в момента е със апарти по над 150 квадрата в зона добра за живеене .... , но не за наем / лош транспорт/ Мога да ги взема на добра цена без риск ама що са ми като си имам вече основно жилище....
            Така че пак чакам на перона и се надявам колегите най-накрая да сринат тея пусти цени.... Вероятно/възможно ще експериментирам в някои крайни райони с единични апарти ....да не ме е яд ако са греди...
            Ще мисля....

            ПП а Ливадите се оказаха топ.... Като се сетя , че имаше по 6-700 евро на зелено преди няколко години в частта на Изток на 100 метра от мола и тогава им се смеех.... Бетерчо ги чатка нещата и с имотите :-)
            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 14.12.2022, 18:27.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              но тези дето са ги купили от него на по 50К да му мислят....:-)
              !
              А те защо са чакали да стане 50к за да купят? Къде са били преди това?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                Винаги съм разсъждавал и мислил по различен начин от мнозинството, което е 100% психично отклонение...и сега е така..
                Нищо не си разбрал Песи, трябвало е да вкараш всичко в акции преди година. Сега, след -30% доходност, щеше да мълчиш гордо и да не споменаваш инвестиционните си решения.
                Май най-умен излезе Кавръков, стиска кеша и чака добрите цени.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Сигурно е така, не следя. Помня само, че някакви ресекции по копането бяха наложили във времената с недостиг на ток. Сега няма проблем с тока в Китай, сгънати си яко имайки най-малкият ръст на БВП от десетилетия, транспорта падна до пред ковид нива значи и износа е сгънал яко...ще пуснат койните да се веят.
                  Ключа е в думите пуснат/позволят....:-) Нищо в Китай особено за милиарди не се случва без позволение и контрол.... :-)
                  Ба знаят, че не могат да го спрат, отделно и печелят доста добре от него. Нз на колко год си, но през соца търговията с $ беше забранена, но въпреки това на черно срещу 3 лв. можеше да си купиш. Забранените неща винаги са по-скъпи.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Може и така да стане някога, но в момента грешиш.... Всичко ми е пълно...., а стойността на калкулаторчето се е утроила за 5-6 години....поради което и аз като Ратко се насочих към периферните квартали.... да купувам....
                    Бетера е играч със здрави нерви Шапка му свалям още повече, че има продажби над и около 50К. Той ВЕЧЕ няма как да е на загуба вероятно дори и койните да се занулят, затова му е весело :-), но тези дето са ги купили от него на по 50К да му мислят....:-)
                    чете тук за рисковете на зеленото, нали?
                    има ли нещо преди договор или още търсиш

                    ако беше избрал ливадките преди 5-6 години, до сега да си упеторил
                    а и с най-висок наем се оказват
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Най-жалкото при тебе е, че не си спасил абсолютно нищо, защото си купил боклуци без стойност. Стойността на прословутите ти имоти е само в твоята глава. Ако излезят на пазара никой няма да плати и пукната пара за тях. На Бетера койните са много по-ценни - влизаш в борсата, виждаш цента, продаваш за секунди и парите са в сметката. Празни апартаменти никой не иска - имаше куп такива глупаци последните години, но те свършиха.
                      Може и така да стане някога, но в момента грешиш.... Всичко ми е пълно...., а стойността на калкулаторчето се е утроила за 5-6 години....поради което и аз като Ратко се насочих към периферните квартали.... да купувам....
                      Бетера е играч със здрави нерви Шапка му свалям още повече, че има продажби над и около 50К. Той ВЕЧЕ няма как да е на загуба вероятно дори и койните да се занулят, затова му е весело :-), но тези дето са ги купили от него на по 50К да му мислят....:-)

                      ПП Имотите са ми свръхликвидни и в момента. Мога да ги продам всичките буквално за 1 ден... на съседи...искат ги....а аз искам техните....:-) Как мислиш се прави списък от по 100-200 чакащи за нов проект от 15 апарта ?!
                      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 14.12.2022, 18:05.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Това още повече работи в твой ущърб. Оказва се, че довършителните струват много повече от самия имот. А платежоспособността на масата е ниска. Следователно инвестицията в имоти става крайно неатрактивна, /т.е. единственият шанс за равновесие е голата тухла да се срине като цена/. Няма как хем скъпи довършителни, хем при себестойност под 1000 Евро да искаш 3000 Евро на квадрат, хем и нормалният трудовак да може да плаща наем на всичко това.
                        Тулата като цена и да се срине пак няма да помогне на наемоотдаването. Там основният разход е поддръжката / нали имаме имоти в повече/. Когато няма достатъчно наематели или наема който би се плащал е нисък не се поддържа и не се отдава. Това което написах е че никой няма да отдава на загуба който е с акъла си....
                        Дискусията започна от това, че във Варна имало много имоти за наем и следователно наемите щели да станат по 200 лева....Не няма....
                        Сигурен съм че в Силистра има купища празни имоти, но те не се отдават. От тук и с теоретично празните имоти в София. Като цената на наема не е добра просто не се отдава имота да се амортизира....Ще седи празен.
                        И моят последен личен опит - лятото смених един наемател и похарчих няколко К в ремонт. Беше безсмислено да го правя ако не увелича наема. Казах на брокерката колко ми е минимума поради направените разходи. Тя вика никакъв шанс да отдам на толкова пари... Да но на по-малко не ми излиза сметката да изплатя ремонта и щях да го държа празно / без амортизация/ докато някой не плати нужната цена/наем. Намери се обаче човек бързо. Сега наема е още по-висок за района, което ме навежда на мисълта че и други са разбрали, че отдаването под наем под амортизационна себестойност е безсмислено....
                        Дори и да има свръхпредлагане за наем има минимум под който не може да се падне генерално...частни случаи не са ми интересни...Има ги и в двете посоки....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                          Боговете кога ще заседават?
                          2100 бг тайм

                          https://www.investing.com/economic-calendar/

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Според мен Песимиста е болен ,психично болен и има отклонения в някаква сериозна насока ,нещо като имотна болест ,нали да не се засяга не искам да го обидя и аз и всички със сигурност имаме такива подобни ,но при него отчетливо се вижда в тази насока ,болестно състояние
                            Казва го лицето, което жадува за революция, национализация, пише писма на Урсула, мечтае за атомни мобми по морето, война, коклюш, червен вятър, заканва се с убийства и няма нито един купен през живота си имот.

                            Вие тука наистина не сте добре.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Така си е :-) Не се засягам. Всеки си има странности.... и аз при това много...Още от дете често се виждаше разликата между мен и други / Бота знае за какво пиша вероятно/ Винаги съм разсъждавал и мислил по различен начин от мнозинството, което е 100% психично отклонение...и сега е така..
                              Моята основна странност е че не искам да работя за лудо и труда да ми отива на вятъра. сигурно има и по-добро нещо от имотите за относително запазване на стойност без риск, но поне аз не мога да го открия, а вервай ми търсил съм доста. Не мога да изям, изпия и т.н. всичко , което изкарвам...Остава по нещо и какво да го правя съзнавайки, че ще дойде момент в живота ми когато ще изкарвам по-малко от нуждите ми за харчене ? Какво ? Да държа кеш който след 10 години ще има в най-добрият случай половината покупателна способност ?
                              На този фон , чета мнения които громят цените на имотите ама все за след 6 месеца и това го пишат хора от много години, като особено преди нямаше никакви предпоставки за това / айде сега има някакви/ . Да седя и да си премълча ли , че са заблудени ?
                              Към това добави и вътрешното удовлетворение, че съм спасил над 50% от кеша който съм имал в имоти...Което е малко гадно знаейки че други не са , но не съм им виновен след като най-подробно чаршафено съм им описвал къде и защо грешат ....

                              Пп Поне съм безвреден - не искам никой да копам, паля, секвестирам и т.н. дори и на шега....Пия си редовно хапчетата до 5-то число на месеца :-)
                              Най-жалкото при тебе е, че не си спасил абсолютно нищо, защото си купил боклуци без стойност. Стойността на прословутите ти имоти е само в твоята глава. Ако излезят на пазара никой няма да плати и пукната пара за тях. На Бетера койните са много по-ценни - влизаш в борсата, виждаш цента, продаваш за секунди и парите са в сметката. Празни апартаменти никой не иска - имаше куп такива глупаци последните години, но те свършиха.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                Бамките в Китай обменят крипто, отделно 20% от добива пак идва от там. Bitmain също е оттам..... не слушай кой кво говори, ами гледай кой кво прави.

                                https://bitnodes.io/nodes/?q=China
                                Сигурно е така, не следя. Помня само, че някакви ресекции по копането бяха наложили във времената с недостиг на ток. Сега няма проблем с тока в Китай, сгънати си яко имайки най-малкият ръст на БВП от десетилетия, транспорта падна до пред ковид нива значи и износа е сгънал яко...ще пуснат койните да се веят.
                                Ключа е в думите пуснат/позволят....:-) Нищо в Китай особено за милиарди не се случва без позволение и контрол.... :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X