IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

    Най-новият виц на пазара на имоти!!!
    То, и с контейнерите беше подобна мъка..
    поживьом увидим

    300 000 евро за апарт в софия .. тука липсва емоткон човече дето бие с глава в тухлена стена и му излизат зведички
    и пак така и пак така ... при сегашна лихва от 4 % са 24 000 годишно, демек наем 1000 евро без амортизации и без други разправии ..
    според мен трудно за софия дори за топ локация .. за германия може би .. но за софия силно се смнявам

    действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      Ами за н.г не искахме да пътуваме надалече (компания сме с деца), иначе разглеждахме оферта за н.г в Дубай на същите пари (8к лв за 7 дена) със самолетния билет. В БГ вече ми е е за последно, летните ми почивки отдавна са навън, вече и зимните ще са така. Купих на високото, сега ще празнувам с хора, които са купили на почти 50% дискаунт.....
      ще се запознаеш с тарикати
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

        аз не смятам на офертна цена, точка
        мога да смятам на офертна, ако знам със сигурност, че има поне една еквивалентна сделка реализирана на въпросната офертна ..
        ще си смятам аз както си искам ... мойта математика не е като твойта
        и съм казал отдавна, че всичко над 800 евро на кв.м е спекулация .. при себестойност 400 - 450 евро .. 800 евро трябва да е с топ локация
        и некво супер хай-тек изпълнение невиждано .. другото е на мене не
        Най-новият виц на пазара на имоти!!!
        То, и с контейнерите беше подобна мъка..
        Last edited by Bailor; 23.12.2022, 21:17.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Радвам се , че си разбрал, че отстъпката се смята на база офертна цена :-) Сигурен съм, че вече си и наясно, че са те слъгали, че на някой са свалили от 2500 на 1700... Всъщност може като офертата дето Берти пусна наскоро в калта. Начи продавам нещо на 1250 примерно година неуспешно, после го вдигам на 2500 и правя отстъпка 2 дни след вдигането на 1700 на твоите познати :-)
          На мен всички цени ми се струват високи в момента, но щом има хора дето ги плащат са нормални.... Ако нямаше плащачи и цените нямаше да са такива. и да напомня - строителите в момента имат МНОГО накъде да свалят ако поискат..., но за момента не искат...дори и толкова като от примера ти....
          аз не смятам на офертна цена, точка
          мога да смятам на офертна, ако знам със сигурност, че има поне една еквивалентна сделка реализирана на въпросната офертна ..
          ще си смятам аз както си искам ... мойта математика не е като твойта
          и съм казал отдавна, че всичко над 800 евро на кв.м е спекулация .. при себестойност 400 - 450 евро .. 800 евро трябва да е с топ локация
          и некво супер хай-тек изпълнение невиждано .. другото е на мене не

          иначе цифрите са точни .. става въпрос за мой роднина най близък .. просто не искам да влизам в конкретика ..
          и въпреки, че дори тази цена с тази "отстъпка" на мен ми се струва поне двойно нагоре от нормалната .. и той ме пита нееднократно като капацитет в областта ... скача ургулешката и ще си дърпа косата стъвсем скоро .. и това въпреки, че локацията наистина е много добра .. пак не си струва .. това е на тъмно зелено междувпрочем ...
          Last edited by marsianec1; 23.12.2022, 21:14.
          действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
            Ето една "преливаща от пари", банка. Така е преляла, че тръгна да търси пари на 4% лихва:

            Характеристики на депозита (втори период):
            • Валута: EUR
            • Срок: 3 и 5 години
            • Минимална сума: 5 000 EUR
            • Частично теглене – не е разрешено, с изключение на лихвата
            • Довнасяне – не е разрешено
            • Основна фиксирана годишна лихва: 2.67% за 3 години и 4.00% за 5 години
            https://www.postbank.bg/Deposits/Index_ESG_Leaders#tab2
            Може "мама" да е решила да спечели от по-евтиния местен ресурс като си заключи разходите за следващите 3 / 5 години!?

            https://www.eurobank.gr/-/media/euro...ionton-eng.pdf

            Не съм сигурен дали тоя "Green Housing" е същото, което си мисля, ама добре са го олихвили: 3-месечен юрибор + спред между 6.65% и 7.25%. При условие, че юриборчето за 3м вече е малко над 2% - значи крайния продукт за момента се движи м/у 8.75% и 9.5%. Добре е...... направо идеално!

            п.п.
            А в горния продукт си пропуснал да отбележиш и наказателната лихва от 6% при предсрочно теглене!
            Last edited by Julius_BG; 23.12.2022, 20:50.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

              е, ако цената която плащаш е 100 % то 800 евро отнесени към 1700 са близо 50 % и да не звучи гръмко съм казал над 40%
              ако мислиш, че по меродавна ще е сметката ако е отнесена към офертната цена, ок !
              аз преди няколко месеца писах, че има публикувани обяви по 1,7 милиона евро за апартаменти 180 кв.м на шпакловка и замазка ..
              и не, да подчертая не е някво топ, лукс изпълнение .. шпакловка и замазка ... така че аз лично, не мисля, че определящ фактор може да е нечия полюция ..
              но имаш право де .. може отстъпката да се смята от офертната цена .. ама ако е поне малко в корелация с реалността ..
              ако за теб 10 000 евро на кв. за в софия са адекватни като отправна точка ок . според мен и 2500 са далеко от действителността , нищо че сайтовете са наводнени с такива оферти ..
              Радвам се , че си разбрал, че отстъпката се смята на база офертна цена :-) Сигурен съм, че вече си и наясно, че са те слъгали, че на някой са свалили от 2500 на 1700... Всъщност може като офертата дето Берти пусна наскоро в калта. Начи продавам нещо на 1250 примерно година неуспешно, после го вдигам на 2500 и правя отстъпка 2 дни след вдигането на 1700 на твоите познати :-)
              На мен всички цени ми се струват високи в момента, но щом има хора дето ги плащат са нормални.... Ако нямаше плащачи и цените нямаше да са такива. и да напомня - строителите в момента имат МНОГО накъде да свалят ако поискат..., но за момента не искат...дори и толкова като от примера ти....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Стига бре, нещо не си разбрал да не е била 8000 евро отстъпката от 2500 на минус 5500 ?
                Друг е въпроса, че за да се пише в този форум е необходимо да се изисква документ за завършен 4-ти клас. 40% БЕЗ горница на 2500 евро са 1000 евро отстъпка.... Наскоро още 1 виден нискоимотник ги смяташе процентите като теб....
                МЪКА :-)
                е, ако цената която плащаш е 100 % то 800 евро отнесени към 1700 са близо 50 % и да не звучи гръмко съм казал над 40%
                ако мислиш, че по меродавна ще е сметката ако е отнесена към офертната цена, ок !
                аз преди няколко месеца писах, че има публикувани обяви по 1,7 милиона евро за апартаменти 180 кв.м на шпакловка и замазка ..
                и не, да подчертая не е някво топ, лукс изпълнение .. шпакловка и замазка ... така че аз лично, не мисля, че определящ фактор може да е нечия полюция ..
                но имаш право де .. може отстъпката да се смята от офертната цена .. ама ако е поне малко в корелация с реалността ..
                ако за теб 10 000 евро на кв. за в софия са адекватни като отправна точка ок . според мен и 2500 са далеко от действителността , нищо че сайтовете са наводнени с такива оферти ..
                действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Ами за н.г не искахме да пътуваме надалече (компания сме с деца), иначе разглеждахме оферта за н.г в Дубай на същите пари (8к лв за 7 дена) със самолетния билет. В БГ вече ми е е за последно, летните ми почивки отдавна са навън, вече и зимните ще са така. Купих на високото, сега ще празнувам с хора, които са купили на почти 50% дискаунт.....
                  Бе ти битхуйн купи пролетта на 21-ва, седнал си да се кахъриш за пет бона за нова година във Велинград

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    За тия утайки и 500 лева са много ,не знам изобщо с какъв акъл отиваш там.За тия пари да беше заминал някъде навън.Но комент.
                    Ами за н.г не искахме да пътуваме надалече (компания сме с деца), иначе разглеждахме оферта за н.г в Дубай на същите пари (8к лв за 7 дена) със самолетния билет. В БГ вече ми е е за последно, летните ми почивки отдавна са навън, вече и зимните ще са така. Купих на високото, сега ще празнувам с хора, които са купили на почти 50% дискаунт.....
                    Last edited by better; 23.12.2022, 20:03.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                      [ATTACH=CONFIG]n4004135[/ATTACH]


                      1500 лв съм вътре, но като си помисля, че някои хора купиха 3500 лв/кв. и ми минава.
                      [ATTACH=CONFIG]n4004136[/ATTACH]
                      За тия утайки и 500 лева са много ,не знам изобщо с какъв акъл отиваш там.За тия пари да беше заминал някъде навън.Но комент.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        харесва ми. от 3500лв квадрата на 1980 ЛЕВА. Не е зле амен амен 45%.
                        Абе справката за средна цена колко беше, нещо 17**€ ми се върти.
                        За края на другата година едно 999 как ви се вижда?
                        Баси якото, Нова година в хотел за 1980 лева квадрата! Излиза 50 бона за три дни и ти се.вижда евтино!

                        Коментар


                        • Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	1
Size:	59.1 КБ
ID:	4004135

                          Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          харесва ми. от 3500лв квадрата на 1980 ЛЕВА. Не е зле амен амен 45%.
                          Абе справката за средна цена колко беше, нещо 17**€ ми се върти.
                          За края на другата година едно 999 как ви се вижда?
                          1500 лв съм вътре, но като си помисля, че някои хора купиха 3500 лв/кв. и ми минава.
                          Click image for larger version

Name:	2.jpg
Views:	1
Size:	32.8 КБ
ID:	4004136


                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            харесва ми. от 3500лв квадрата на 1980 ЛЕВА. Не е зле амен амен 45%.
                            Абе справката за средна цена колко беше, нещо 17**€ ми се върти.
                            За края на другата година едно 999 как ви се вижда?
                            Справката за нея съм назначил Дъри,като секретарка,да я следи,хем нещо да прави смислено във форума и да не се записва с глупости.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                              Ето една "преливаща от пари", банка. Така е преляла, че тръгна да търси пари на 4% лихва:

                              Характеристики на депозита (втори период):
                              • Валута: EUR
                              • Срок: 3 и 5 години
                              • Минимална сума: 5 000 EUR
                              • Частично теглене – не е разрешено, с изключение на лихвата
                              • Довнасяне – не е разрешено
                              • Основна фиксирана годишна лихва: 2.67% за 3 години и 4.00% за 5 години
                              https://www.postbank.bg/Deposits/Index_ESG_Leaders#tab2
                              Дърво - догодина няма да има наказателни условия, че и по големи лихви.
                              Иначе има едно хубаво нещо - банката не очаква по малко от 5% лихви
                              Last edited by bota156; 23.12.2022, 19:49.
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                                Нз какви сънища сънувате, но реалноста е съвсем друга. Хотелът, където резервирах за н.г на 3500 лв. беше свалил на 2800 лв. Сега гледам вече са свалили на 1980 лв. Май туризЪма първи ще хвърли картите.
                                харесва ми. от 3500лв квадрата на 1980 ЛЕВА. Не е зле амен амен 45%.
                                Абе справката за средна цена колко беше, нещо 17**€ ми се върти.
                                За края на другата година едно 999 как ви се вижда?
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X