IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    като си доволен от умерено ниска доходност - да те питам за какво дрема толкова време и написа фермани тук, а не барна още един два със залог другите.
    тия дето гоним повече % е разбираемо да си седим на ръцете, но ти хем си доволен на малко, хем само коментираш в минало време.
    не може да ти отговори
    или ако го направи - ще бъде по начин да се чудиш
    твоя пост ли има предвид или отговаря
    на някой от декември миналата години

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
      За мен цифрите са ясни и безспорни и съм изключително доволен от тях :-)
      като си доволен от умерено ниска доходност - да те питам за какво дрема толкова време и написа фермани тук, а не барна още един два със залог другите.
      тия дето гоним повече % е разбираемо да си седим на ръцете, но ти хем си доволен на малко, хем само коментираш в минало време.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Хихихи...
        Пиши си кото искаш не ми пречиш....:-)
        За мен цифрите са ясни и безспорни и съм изключително доволен от тях :-)
        ма аз си пиша бре , голословнии песимисте
        да не мислиш че чакам от теб разрешение

        цифрите само на теб ти говорят различно
        от това което съм написал - а то е ИСТИНА
        смятай твоето какво е
        или сега ще ме обориш че от 3500 до 15200 е ''''два пъти повече ''
        или че имотите от 2008 като цена са а преминали през 2021 ?

        хихихихи

        ясно е и колко си доволен - като
        продължение на гореописаните от мен цифри
        кой знае от кога не си взимал комишън

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

          стига с глупостите ти бе
          ако мислиш че с с писане на такива неща
          можеш да обориш ФАКТИТЕ -се лъжеш

          първо - от 3500 ( 2008 г.) до 15200 не '' малко повече от 2 '' а са '' МАЛКО ПОВЕЧЕ ОТ 4 ПЪТИ '' (400%)
          това за DAX

          а не знам ''твойте имоти '' - но четейки нещата които списваш
          все повече се убеждавам че са имагинерни - но дори и да не са
          не говорим за ''твойте '' имоти а КАТО ЦЯЛО за имотите
          които от 2008 г . до сега са горе /долу на - 3 % от тогавашната цена
          хихихихих

          пс
          а по принцип - всеки си ползва имота - даже и тоя закупил Дакса
          и не разбрах - и това ли ти е довод
          боже боже - от колко ръкава вади глупости тоя
          Хихихи...
          Пиши си кото искаш не ми пречиш....:-)
          За мен цифрите са ясни и безспорни и съм изключително доволен от тях :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Ти си бил руснаците с тия дългосрочни договори,виж те какви гимнастики правят за газа..
            Мда ... най-дългият е 5 годишен... Така и наемателите са спокойни, че няма да увелича наема или ги изгоня... Разбира се не са Българи....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Ми не знам как да го напиша. Ама как и да е все е греда за акционерите :-)))
              Начи ако първо наистина се е вдигнал толкова за 13 години пък имотиту не са / в Германия минус 3% ли са имотиту за периода. Да не си се объркал случайно ?/ начи некъде има балон и всеки момент ще се спука.... зимайте спасителните жилетки бърже :-))))
              Но разбира се тва дет си написал не е верно - дори и от дъното на Дакса през 2009 до сега НЕМА 400% ръст.....
              Иначе ми е трудно да сравня с имотиту преди 13 години щото само 1 от моите е бил построен....хихихи Като купен в началото 2007 до момента има 100-150% ръст / 750 евро в Гоцето/, а Дакса е малко повече от по 2..... Айде нека да са равни, ама едното съм го ползвал и ми е носил наем....

              Пак бива....:-)
              стига с глупостите ти бе
              ако мислиш че с с писане на такива неща
              можеш да обориш ФАКТИТЕ -се лъжеш

              първо - от 3500 ( 2008 г.) до 15200 не '' малко повече от 2 '' а са '' МАЛКО ПОВЕЧЕ ОТ 4 ПЪТИ '' (400%)
              това за DAX

              а не знам ''твойте имоти '' - но четейки нещата които списваш
              все повече се убеждавам че са имагинерни - но дори и да не са
              не говорим за ''твойте '' имоти а КАТО ЦЯЛО за имотите
              които от 2008 г . до сега са горе /долу на - 3 % от тогавашната цена
              хихихихих

              пс
              а по принцип - всеки си ползва имота - даже и тоя закупил Дакса
              и не разбрах - и това ли ти е довод
              боже боже - от колко ръкава вади глупости тоя

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Имам за посещение, с глобите е сложно....
                Договорите с изключение на 1 са ми дългосрочни...., депозитите за щети са ми също големи.
                Както на Митко написах за всеки влак си има пътници. Който иска да живее в нещо различно от Виденов ще си плаща....
                Ти си бил руснаците с тия дългосрочни договори,виж те какви гимнастики правят за газа..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  То е достатъчно да се напият веднъж, да се сбият и да изпотрошат/оповръщат всичко.
                  Или пък да сложат някой стол на колелца директно върху паркета...

                  Затова в договора трябва клауза - посещение и оглед от собственика минимум веднъж месечно. При недостатъчна хигиена или счупено - жестоки глоби.
                  Имам за посещение, с глобите е сложно....
                  Договорите с изключение на 1 са ми дългосрочни...., депозитите за щети са ми също големи.
                  Както на Митко написах за всеки влак си има пътници. Който иска да живее в нещо различно от Виденов ще си плаща....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Трябва да си луд да дадеш под наем имот с подобни довършителни. Освен ако не си избиваш цената на ремонта с 1 годишен наем примерно. Но и това няма как да стане. Аз за това казвам - покупка на имот с цел инвестиция и отдаване под наем - само ако го купиш обзаведен и го отдадеш така. както си е, без да пипнеш нищо вътре. Докато се разпадне всичко и не стане напълно необитаемо. После го разкарваш.

                    До такава кухня като гореописаната пък и жена ти не бива да припарва, защото ще я съсипе и после трябва да и отрежеш главата. Което означава, че трябва и да готвиш само ти. Трудно е.
                    Точно така - може да има тънък наем само ако не се пипа нищо по апарта ...десетилетия.... Няма луди да правят лукс и да пускат наеми като правено от Виденов / не е свързано с теб Мите/. Всяко нещо си има цена.
                    Не нямам такава скъпа кухня. Търсил съм някакъв оптимален вариант, но накрая пак много пари излязоха още повече , че много неща са съсипани от децата вече....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Наематели с кучета не може да имам. Забранено е за домашни любимци.
                      За всеки влак си има пътници както се казва :-) Пътниците в твоят влак не ме интересуват :-) Иначе си прав....., че така се прави/купува при наемоотдаване в 90% от имотите....:-)
                      То е достатъчно да се напият веднъж, да се сбият и да изпотрошат/оповръщат всичко.
                      Или пък да сложат някой стол на колелца директно върху паркета...

                      Затова в договора трябва клауза - посещение и оглед от собственика минимум веднъж месечно. При недостатъчна хигиена или счупено - жестоки глоби.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        Да му счупиш ръцете на некадърника дето ти го е редил на кестерме - как дойде
                        Малко така стана, но бях изправен пред частично свършен факт.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Справедливата цена на имот за живеене се определя по същия начин както на всеки инвестиционен имот. Дори и да ми трябва само за живеене, никога не бих платил цена X 2, просто защото самият имот не струва толкова и е надценен.

                          A за паркета си позакъснял малко, вече е сложен. Масивен дъб. Цената ти скача на 2000 само заради паркета. Плюс това, ти не искаш старо строителство, така че недей да сигнализираш излишен интерес и да надуваш цената само.


                          Да му счупиш ръцете на некадърника дето ти го е редил на кестерме - как дойде
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                            Това ако е във вас добре, но ако е в апартите дето даваш под наем съвсем няма да ти се върже сметката, особено ако имаш някой наемател с куче.... Аз за 800 лева в последната маломерка взех спалня с матрак, гардероб с огледало и скрин от Виденов
                            Наематели с кучета не може да имам. Забранено е за домашни любимци.
                            За всеки влак си има пътници както се казва :-) Пътниците в твоят влак не ме интересуват :-) Иначе си прав....., че така се прави/купува при наемоотдаване в 90% от имотите....:-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Колко наем трябва да искаш за подобно довършване ?
                              Разбира се ти си дал екстремен пример, но дори когато се прави оптимално евтино пак са доста пари особено напоследък. И най-важното става все по-скъпо да се ремонтира и довършва.
                              При това положение дори 70% да са тъмните прозорци няма как наемите да паднат под определена граница, която беше и достигната миналата година. Иначе е по-добре да седи празно....
                              Трябва да си луд да дадеш под наем имот с подобни довършителни. Освен ако не си избиваш цената на ремонта с 1 годишен наем примерно. Но и това няма как да стане. Аз за това казвам - покупка на имот с цел инвестиция и отдаване под наем - само ако го купиш обзаведен и го отдадеш така. както си е, без да пипнеш нищо вътре. Докато се разпадне всичко и не стане напълно необитаемо. После го разкарваш.

                              До такава кухня като гореописаната пък и жена ти не бива да припарва, защото ще я съсипе и после трябва да и отрежеш главата. Което означава, че трябва и да готвиш само ти. Трудно е.
                              Last edited by ejonny2376; 13.10.2021, 17:45.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Предполагам, че е толкова. При мен е на половина грубо.....Номчето ми се смееше едно време как може толко пари да съм похарчил....
                                Ами ето може и повече :-)
                                Това ако е във вас добре, но ако е в апартите дето даваш под наем съвсем няма да ти се върже сметката, особено ако имаш някой наемател с куче.... Аз за 800 лева в последната маломерка взех спалня с матрак, гардероб с огледало и скрин от Виденов

                                Коментар

                                Working...
                                X