IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    Мисленето на 50+% от българите е примитивно и жалко... да не кажа по-голям процент. Всеки мисли само как да извлече изгода. Социалните мрежи са пълни с жалейки как сме щели да даваме 40лв на ден за бежанец. Тия хора май грам не могат да си представят ако утре им разделят семейството и жена им с децата избяга в Турция или Сърбия примерно - как ще се чуства там и как разни първични идиоти ще си правят сметка как да използват ситуацията.

    Да бъдем християни и хора преди всичко, а ... цървули може да сме винаги след това.
    Съжалявам, но от позицията ви на явно отлично справящ се в този живот откъм материалната страна, пропускате да забележите в каква немотия живеят една голяма част от населението на България, пропускате масовата и продължаваща (!) емиграция в последните 30 години, потресаващата тенденция на намаляване на населението дали поради липса на средства, дали поради новата култура на вещомания. Така, че разберете малко и хората преди да ги съдите.

    Всъщност от каква морална позиция си го позволявате? Ще повярвам в християнските Ви намерения, ако направите едно дарение от да кажем за 1000 лв. в някоя фондация за бежанци. Избрах 1000 лв., защото 40 лв. ще Ви обидя, някой писа че толкова не стигат за 2 салати в София.

    Коментар


    • Когато лихвите са нулеви, всички редове в електронната таблица за възвръщаемостта на инвестициите мигат в зелено, тъй като времевите хоризонти на инвеститорите се изтласкват и капиталът се прилага за по-далечни идеи. Парите към рискови предприятия, непублични инвестиции и първични публични предлагания преливат. Въздушни таксита? Електрически камиони? Пазари на незаменяеми токени? У-ху! Всичко това е супер, стига да разбирате двойните рискове: иновациите не работят и времевите хоризонти се свиват, когато лихвените проценти се покачват. Нещо като сега, след като Фед най-накрая обяви увеличение на лихвите, започващо през март. Сбогом на нулевите лихви.

      Гилдър заключава: „На практика парите действат като токенизирано време и задават ритъма на прогреса през невежеството на човека към бъдещето.“ Наистина мрак. Инвестирането работи най-добре, когато бъдещето е непознаваемо, за разлика от последните няколко години, когато инвеститорите приемаха, че всичко ще работи перфектно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
        Това е леко прибързано да се каже какво искат, освен че искат да са далеч от бомбите. На мен тези планчета дет ги правят наште бизнесмени не ме кефят / още от утре да ги зимат за роби/ и ще доведат до лоши резултати и бягство на Запад.
        Първото нещо е да се създаде спокойна среда и условия за децата, а те ще ги гонят от хотела. Друг е въпроса че хотела трябва да е много кратък и да живеят в нормални жилища.... След това и ще работят...сами ще го поискат в даден момент....
        Мисленето на 50+% от българите е примитивно и жалко... да не кажа по-голям процент. Всеки мисли само как да извлече изгода. Социалните мрежи са пълни с жалейки как сме щели да даваме 40лв на ден за бежанец. Тия хора май грам не могат да си представят ако утре им разделят семейството и жена им с децата избяга в Турция или Сърбия примерно - как ще се чуства там и как разни първични идиоти ще си правят сметка как да използват ситуацията.

        Да бъдем християни и хора преди всичко, а ... цървули може да сме винаги след това.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Ботич, тея Каки са хора, а не роби. Може би някои имат и пари по банкови сметки, които не знам дали са достъпни де....
          Работата се случва само с добро и постепенно. Първо се осигурява спокойствие и сигурност за децата, после докато се окопитят не се закачат....Процеса може да е и година или повече. И едва тогава ако са тук може да се попритиснат да бачкат без пари.
          Джони писа преди време, че повечето тъмни вече работили в Германия...., но 1-2 години не ги закачаха....
          Откога да работиш е равно на РОБ? Не че и аз не мисля това.
          Ама българина цял живот да е роб, а бежанеца да е на хотел примадона !?!?!?
          Направи си справка какви бройки население по етноси имаше в БГ 1990г и сега. Дали не са САМО БЪЛГАРИТЕ намалели. Във собствената си държава да е НАЙ-трудно да си българин.
          Дал съм и стратегия как да стане. Не съм я измислил аз, прилагат я за всеки спортист от чужбина. На крака са ни дошли работници, жени, деца и ние ги гоним.
          Все едно да ти дойде секс мечтата в спалнята и ти а не аз съм идиот.
          Имаме извънредна ситуация, трябва извънредни мерки но по важното НЕМЕДЛЕННИ. и 1 час мотане е много.
          Питай груев за финансовите пазари - там и 1 секунда понякога е ФАТАЛНА. Не може да се кумиш, да преценяваш. Ядеш сега или гориш
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Жив и здрав да е Михайло! Голям да порасне и да се изучи тук в новата си родина. Да работи, наеми да плаща. Да се ожени и ипотека да си вземе. Че и той деца да си направи. Успех и късмет в живота!
            Малкият Михайло е проплакал навръх националния ни празник

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
              https://amp.dw.com/bg/%D1%80%D1%83%D...%B0/a-61011561
              в линка случайно са запечатали снимка на панелка в Украйна уцелена от снаряд точно по средата на снадките където се събират четири панела,снаряда е ударил и е направил дупка,вижда се арматурата,НО нищо не е мръднало по панела ,и в съседните плочи
              Оставям на страна, че джамджията ще има много игра там. Не ги гледай нещата само на снимка. Идва един специалист изпратен от общината да огледа. Пише, че сградата е опасна и негодна за живот. И край. Гонят живущите. Запечатват. И след години разрушават. А после някой може да построи нова на терена. Евентуално.

              Коментар


              • https://amp.dw.com/bg/%D1%80%D1%83%D...%B0/a-61011561
                в линка случайно са запечатали снимка на панелка в Украйна уцелена от снаряд точно по средата на снадките където се събират четири панела,снаряда е ударил и е направил дупка,вижда се арматурата,НО нищо не е мръднало по панела ,и в съседните плочи

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                  Да, преди 30 години, какви бяха малки продажбите на бутилирана вода. А сега е бизнес за много милиарди. И с въздуха така ще стане. Даже в Китай съм чел, че вече няколко фирми продават сгъстен планински въздух...
                  Така е ,аз самия имах проект да го продавам на китайци.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Водата е вече злато.Има и водни индекси които са доста перспективни
                    Да, преди 30 години, какви бяха малки продажбите на бутилирана вода. А сега е бизнес за много милиарди. И с въздуха така ще стане. Даже в Китай съм чел, че вече няколко фирми продават сгъстен планински въздух...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      То Крава, прасе, агнета и кози мисля, че вече е сложна работа.... За кокошките не знам....
                      Това за земеделието с водата не се бях замислял, ама сега се сетих как правеха регистър на кладенците преди няколко години или нещо подобно. Сега става ясно защо....Водата е ценен ресурс.....
                      Водата е вече злато.Има и водни индекси които са доста перспективни

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                        Моля ти се за petrg5s само с добро. В темата за спасението от инфлацията той ми даде най-добрият съвет. Да си стоя в кеш на 0.2% лихва. Не е майтап - пачка направих. Ето според много хора в тази тема имотите ще падат. Екстра, тъкмо ще купя на безценица! Отделно бях залитнал по разни индекси. Ако не беше пича, а слушах останалите, сега щях да съм 20% назад. Той е играч и върти парите. Не му трябва да ги закопае в тухли. Собственото жилище, от което нямаш доходи от наем е пасив! Също и личната кола, за която от два дена се изписаха 100 коментара - пасив.
                        Има ситуации в историята когато е добре да купуваш спада(за борсите в момента говоря),за съжаление обаче в момента не сме в такава подходяща среда

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          За децата става въпрос.... за тях трябва език и обучение. Голяма част са с деца. Възрастните са лесни....
                          Шанса за нас е такъв какъвто никога няма да имаме , но трябват бързи действия. Цената в пари няма значение. Трябва да се създадат условия тези хора да останат.разбирай буквално на момента, а те ми правят приложение къде са бомбоубежищата....
                          Възрастните ще останат тук, ако на децата им е добре тук. Само това е достатъчно.
                          В момента населението е подплашено от войната.Очакват се опашки и в хранителните магазини ,има такива признаци.
                          Ситуацията с войната в Украйна е тежка и това ще се отрази силно и у нас

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                            Много професии не искат комуникация с клиенти. Готвачи, масажисти, чистачи, програмисти, и още 100. Ако Кирчо не мисли по темата губим всички. Това е златен шанс да поизправим малко демографията.
                            За децата става въпрос.... за тях трябва език и обучение. Голяма част са с деца. Възрастните са лесни....
                            Шанса за нас е такъв какъвто никога няма да имаме , но трябват бързи действия. Цената в пари няма значение. Трябва да се създадат условия тези хора да останат.разбирай буквално на момента, а те ми правят приложение къде са бомбоубежищата....
                            Възрастните ще останат тук, ако на децата им е добре тук. Само това е достатъчно.
                            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 05.03.2022, 00:16.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                              Да, така е, но ние не сме Германия. И тези не са черни. Искат да работят и да си плащат наема. Нека им позволят.
                              Това е леко прибързано да се каже какво искат, освен че искат да са далеч от бомбите. На мен тези планчета дет ги правят наште бизнесмени не ме кефят / още от утре да ги зимат за роби/ и ще доведат до лоши резултати и бягство на Запад.
                              Първото нещо е да се създаде спокойна среда и условия за децата, а те ще ги гонят от хотела. Друг е въпроса че хотела трябва да е много кратък и да живеят в нормални жилища.... След това и ще работят...сами ще го поискат в даден момент....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Не са само детски градини, а и училища. Всички знаят руски от тях, но той пък не е много популярен у нас напоследък . Ще им трябва сигурно 1 нулева година в която да учат Български или да ги обучават по всичко на руски....ама кой и къде.....Трябва да се действа бързо и оперативно, преди да забегнат на запад.
                                А в момента само спънки се правят, а не решения. Чудя се дали въобще някой мисли по темата....
                                Много професии не искат комуникация с клиенти. Готвачи, масажисти, чистачи, програмисти, и още 100. Ако Кирчо не мисли по темата губим всички. Това е златен шанс да поизправим малко демографията.

                                Коментар

                                Working...
                                X