IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    и сега е по-апетитно, ама не и за продаващия!!!
    Щом продава, значи му е апетитно

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение
      По-добре да го остави, да си намери пазарната цена. Ако се хързулне под нивото на трейда, ще стане по-апетитно
      Не е препоръка
      и сега е по-апетитно, ама не и за продаващия!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
        Тук дали ще удържи 2та лева

        ОД май спря да подпира....

        Не е препоръка
        По-добре да го остави, да си намери пазарната цена. Ако се хързулне под нивото на трейда, ще стане по-апетитно
        Не е препоръка

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          ей смазаха ми позицията тия маскари!
          Чичо Оги, ти ли си?

          Не е препоръка.
          Custodite sortem vestram

          Коментар


          • ей смазаха ми позицията тия маскари!

            Коментар


            • Тук дали ще удържи 2та лева

              ОД май спря да подпира....

              Не е препоръка

              Коментар


              • апартамент срещу акции

                Продавам двустаен апартамент в София , Зона Б-17, срещу акции. Приемам оферти на ЛС.

                Коментар


                • Много хейтари туканка бре
                  Съвсем на тимаджийска акция замяза. То от 2 години са си лика прилика, по графика де.
                  Ако не беше обратното отдавна да е под 2 лева та и до нивата от 1.75 отпреди 4 години.
                  Купувате ли, купувате ли ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                    Ами тогава защо събарят цената...
                    Една от причините е обратното изкупуване, но да не забравяме, че акцията се влияе и от търсенето! Проследи колко пъти за период от 2 семици има дневен оборот от над 10000лв.

                    Коментар


                    • Ами тогава защо събарят цената...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от maki Разгледай мнение
                        А там се търсят изпитани и утвърдени през годините молекули
                        Това определено опровергава тезата на някои потребители, че липсата на иновативност пречи на софарма да бележи напредък.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vembata Разгледай мнение
                          15% - 3JR в момента е с по-ниска волатилност (риск) от преди кризата а ситуацията е такава, че ако искаш да инвестираш в дружеството печалбата ти най-вероятно ще дойде в дългосрочен план. Имаше известен период от началото на кризата при който бяха спрени дивидентите, които пари отиваха за резерви през 2008-2009г. Въпреки това смятам,че компанията е една от малкото в страната ни която има характера на син чип спрямо конкурентите си на пазара и успява да прави инвазия на пазари, които не са от ЕС, което е добра стратегия поради по-ниската конкурентност на фирмите от бившите соц. страни например спрямо тези от западна европа. Да не забравяме, че страните, в които действа фармата са в списъка на развиващите се страни, което е голям плюс. (ниски произв. разходи, евтина работна ръка и т.н.) Част от неприятните неща са подозренията за гардеробите и лошия имидж на мажоритаря... Със здраве!
                          I Софарма има и историческия шанс да се върне на традиционни за нейната номенклатура пазари - примерно Северна Африка, където индийски и китайски лекарства не се приемат много лесно, особено в болниците. Първата стъпка е вече направена в Тунис. Конкуренцията на Западна Европа в този случай е сведена до минимум, не само поради ценови, но и поради политически причини....А там се търсят изпитани и утвърдени през годините молекули за които независимо, че са създадени в средата на миналия век, държавите, поради прекалено социалната
                          структура на здравеопазването и прогресивно застаряващо и нарастващо население са принудени да хвърлят милиарди евра за да запазят социалния мир!

                          Коментар


                          • 15% - 3JR в момента е с по-ниска волатилност (риск) от преди кризата а ситуацията е такава, че ако искаш да инвестираш в дружеството печалбата ти най-вероятно ще дойде в дългосрочен план. Имаше известен период от началото на кризата при който бяха спрени дивидентите, които пари отиваха за резерви през 2008-2009г. Въпреки това смятам,че компанията е една от малкото в страната ни която има характера на син чип спрямо конкурентите си на пазара и успява да прави инвазия на пазари, които не са от ЕС, което е добра стратегия поради по-ниската конкурентност на фирмите от бившите соц. страни например спрямо тези от западна европа. Да не забравяме, че страните, в които действа фармата са в списъка на развиващите се страни, което е голям плюс. (ниски произв. разходи, евтина работна ръка и т.н.) Част от неприятните неща са подозренията за гардеробите и лошия имидж на мажоритаря... Със здраве!

                            Коментар


                            • http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5343211
                              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                                Пипбел, аз съм на БФБ от 2010г. и преди да вляза съм поизчел нещичко /не знам защо анонимния форум на Инвестор за теб се явява толкова решаващ за действията ни/.
                                Надявам се във форум за конкретна компания да се коментира тя, а не кой колко е спечелил, кой колко пари има и кой да ме води за ръчичка.
                                Освен за мен /че съм смешник/ ще споделиш ли и мнение за компанията, перспективите и, дивидентната политика, прозрачността и проблемите на мажоритара?

                                П.П. Благодаря още веднъж на Тони за смисления отговор, гледайки останалите.
                                Процентов ( между другото готин ник, аз към такъв минимален годишен % се стремя )
                                форума верно >90% е талаш,плява и спам, ма важното е да ги отсееш добре защото останалите <10% наистина си заслужават, има какво да се научи.

                                А относно Фармата - поне последните 3-4 страници да си беше дал зор да прочетеш, тук и при Атерата дето се спорехме точно за двете с Тонито. Мнението ми го има там.
                                Засега по скоро се доближавам до мнението на Vola.X и стъпвам лекинко с цвички и балетни стъпки в тая акция. Мнооого трески за дялкане има тука, много.
                                Има по-добри алтернативи според мен в момента в сравнение с тук.
                                Един МЦХ макар и по слабо ликвиден е епохи напред, дори за Нео съм доста по-бичи настроен средносрочно отколкото за Фармата.
                                И аз като Волов се ослушвам за нива от 1.80-90. Но дори и да ми паднат скоро на мушката - повече от 5% от портфейла си не бих вложил тука.
                                Last edited by pipbel; 04.12.2012, 22:59.

                                Коментар

                                Working...
                                X