IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
    15%, нищо лошо не виждам, даже напротив... опитвал съм се да инициирам съзидателни дискусии през повечето време и специално това ми мнение е насочено към тях двамата защото се опитват да ме дискредитират, а когато им предложа да защитят думите си с действия, изчезват. Що се отнася за конкретната ситуация потърси първо сам, има достатъчно леснодостъпна информация в интернет и ако продължаваш да срещаш трудности ми пиши на лични и ще поговорим.
    Ето ме отново и след като си искал да инциираш "съзидателна" дискусия се включвам сега. Но преди това да ти кажа, че не изчезвам - просто нямам време да вися във форума по цял ден. Ето и моето виждане по цената на евентуалното търгово:

    Цената на търговото се определя според методите на оценка в Наредва 41. Както всички знаем тези оценки се правят въз основа на обективни и субективни допускания на оценяващия, т.е. могат да бъдат всякакви и по вероятно близки до цената на която търговия предложител е закупил последния си дял (историята го е доказала и в това има достатъчно иконимическа логика).

    Така получената цена се претегля с цената на затваряне от последния ден преди внасянето на търговото предложение в КФН, ако има активна търговия. Такава засега има, но не е ясно дали ще има след 6 месеца (по-вероятно не, освен ако търговия предложител не реши, че му трябва тази цена; но тогава най-верятно ще я натисне надолу).

    Така получената цена съгл. чл.5 ал.1. на Нар.41 не може да бъде по-ниска от ликвидационната стойност (ако такава се изисква). Най-вероятно ще е необходима, но и тя е най-вероятно да бъде такава каквото реши предложителя.

    Така получената справедлива цена съгл.чл.6 на Нар.41 не може да бъде по-ниска от среднопретеглената цена през последните 3 месеца, тоест всичко зависи от това на каква цена търговия предложител реши да изтъргува пакета, с който ще мине прага от 1/3 от капитала. Този пакет според мен ще е 5% (които мистериозно изчезнаха от баланса на Софарма Трейдинг през декември). И съм сигурен че никой няма да може да попречи на цената да падне до нужната на предложителя цена (дори и ако посредника направи глупостта да го вкара в аукцион).

    Така получената справедлива цена съгл.чл.6 на Нар.41 също така не може да бъде по-ниска от най-високата цена заплатена от предложителя през последните 6 месеца (а тази цена е 1.09). Сигурен съм че това е цената тъй като ОД не търгува след декември (поради ограниченията).

    Това са моите аргументи. Ще се радвам да чуя твоите (по същество ако обичаш)!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
      15%, нищо лошо не виждам, даже напротив... опитвал съм се да инициирам съзидателни дискусии през повечето време и специално това ми мнение е насочено към тях двамата защото се опитват да ме дискредитират, а когато им предложа да защитят думите си с действия, изчезват. Що се отнася за конкретната ситуация потърси първо сам, има достатъчно леснодостъпна информация в интернет и ако продължаваш да срещаш трудности ми пиши на лични и ще поговорим.
      Добре де, ти нищо не казваш, освен че смяташ цената от 1,48 за важна. Аз ти писах, че не е. Не те дискредитирам, но и не виждам доводи защо цената трябва да е поне тази. За каква дискусия точно говориш така и не ми става ясно.


      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
        15%, нищо лошо не виждам, даже напротив... опитвал съм се да инициирам съзидателни дискусии през повечето време и специално това ми мнение е насочено към тях двамата защото се опитват да ме дискредитират, а когато им предложа да защитят думите си с действия, изчезват. Що се отнася за конкретната ситуация потърси първо сам, има достатъчно леснодостъпна информация в интернет и ако продължаваш да срещаш трудности ми пиши на лични и ще поговорим.
        Ок, благодаря ти. Повярвай, не съм искал да дискредитирам нито теб, нито тях. Мъча се да науча нещо по лесния начин, но и това не е толкова просто.

        Успех!
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • 15%, нищо лошо не виждам, даже напротив... опитвал съм се да инициирам съзидателни дискусии през повечето време и специално това ми мнение е насочено към тях двамата защото се опитват да ме дискредитират, а когато им предложа да защитят думите си с действия, изчезват. Що се отнася за конкретната ситуация потърси първо сам, има достатъчно леснодостъпна информация в интернет и ако продължаваш да срещаш трудности ми пиши на лични и ще поговорим.
          Keep going ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

            Как да се възползвам като не мога да продавам на късо?
            Би трябвало да можеш да продадеш на късо. Питал ли си? Има ли значение за теб каква ще е цената щом нямаш пари в тази акция?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
              Пичове, няма аз да ви пиша домашното... казах ви, че заставам с пари зад думите си и като сте толкова сигурни във вашите - не виждам защо не се възползвате.
              Добре де, какво толкова лошо виждаш във варианта просто да кажеш "пичове, смятам, че цената би била над 1,48 защото......."? Аз примерно не знам защо така мислиш и би ми било много полезно, но не искам да се хващам на бас, тъй като това би представлявало чист комар. Какво значи, че няма да ни пишеш домашното - да разбираме ли, че никога не би постнал нещо, от което някой има нужда?
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Дай да подпишем един договор.. ще ти дам назаем моите да скъсиш
                Keep going ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                  Пичове, няма аз да ви пиша домашното... казах ви, че заставам с пари зад думите си и като сте толкова сигурни във вашите - не виждам защо не се възползвате.
                  Как да се възползвам като не мога да продавам на късо?

                  Коментар


                  • Пичове, няма аз да ви пиша домашното... казах ви, че заставам с пари зад думите си и като сте толкова сигурни във вашите - не виждам защо не се възползвате.
                    Keep going ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                      Ако няма търгово, вливане и т.н. никой не печели
                      Жалко.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                        Добре де, хайде приеми баса и да почнем да действаме... иначе просто си говорим. Аз заставам с действия зад думите си, ти само говориш
                        Прочети отново това, което сам си цитирал! Ако те мързи, ще резюмирам до следното: 1,48 не значи нищо. Просто число, на което явно отдаваш голямо значение.

                        Кажи кой печели, ако няма търгово в следващите, например, два месеца?
                        П.П. На последния въпрос си отговорил вече.

                        Коментар


                        • Аз пак не разбрах каква е логиката за минимална цена от 1.48.
                          Ако имаш вътрешна информация кажи че е така и ще те разбера. Хващането на бас е за хора, които нямат аргументи

                          Коментар


                          • Ако няма търгово, вливане и т.н. никой не печели
                            Keep going ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fantasy_gt
                              Как мислиш, дали числото 1,48 не е всъщност максимума, който може да очакваш.

                              Горното не е анализ или препоръка за търговия. Използвах споменатата от Mr Profit цена от 1,48 лева само, за да демонстрирам несъстоятелността на описаната от него логика.
                              Добре де, хайде приеми баса и да почнем да действаме... иначе просто си говорим. Аз заставам с действия зад думите си, ти само говориш
                              Keep going ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                                че цената на търговото няма да е под 1.48, другото е само в определени случаи
                                Е, това не е за бас, но, чисто хипотетично, кой печели, ако няма търгово?

                                Коментар

                                Working...
                                X