IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • че цената на търговото няма да е под 1.48, другото е само в определени случаи
    Keep going ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
      Стоя зад думите си... за един бас пред нотариус навит ли си?
      Хмм, бас за какво? Че цената на евентулно търгово няма да e по-ниска от 1,48 или, че няма да е по-ниска от тази цена, заради увеличението от 2012-та?
      За второто съм съгласен да съм насрещна страна, ако колегата не се навие.

      И още, ако наистина вярваш в това, че сакралното число 1,48 лв има някакво отношение към бъдеща цена на търгово или вливане, то имай предвид че от датата на увеличението на капитала (с одобрен проспект от КФН) досега дружеството постояанно се декапитализира, т.е. работи на загуба както на консолидирана, така и на неконсолидирана основа. Как мислиш, дали числото 1,48 не е всъщност максимума, който може да очакваш.

      Горното не е анализ или препоръка за търговия. Използвах споменатата от Mr Profit цена от 1,48 лева само, за да демонстрирам несъстоятелността на описаната от него логика.

      Коментар


      • Стоя зад думите си... за един бас пред нотариус навит ли си?
        Keep going ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
          пак не си си написал домашното, а и пазарът ясно показа кое е правилното... забравяш емисионна цена от увеличение на капитала 1.48
          Ако говориш за увеличението на капитала от 2012г. то 6-месечния срок отдавна е изтекъл и не знам защо го вземаш под внимание. Или просто се опитваш да манипулираш пазара. Ще се радвам да ми обясниш защо вземаш под внимание тази цена от 1.48/акция?

          Коментар


          • пак не си си написал домашното, а и пазарът ясно показа кое е правилното... забравяш емисионна цена от увеличение на капитала 1.48
            Keep going ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

              един жокер от мен... при всички положения цената, която Софарма ще плати за Доверие няма да е под 1.48 лв. Всичко надолу ти е безрискова печалба и затова така се изстреляхме. От тук нататък сам си намери другите жокери
              Да разбирам ли че Софарма е купувала акции на Доверие на цена от 1.48? Това е единственото условие, което би гарантирала такова дъно на цената. Въпреки че докато дойде разрешението от КЗК ще са минали 6 месеца от евентуална такава сделка.
              Другият вариант за такъв минимум е тримесечната средна цена, но това се манипулира изключително лесно с прехвърлянето на по-голям пакет акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BB50

                Не е точно така. В единия случай делиш с миноритарни акционери, а в другия случай прибираш всичко за себе си.
                един жокер от мен... при всички положения цената, която Софарма ще плати за Доверие няма да е под 1.48 лв. Всичко надолу ти е безрискова печалба и затова така се изстреляхме. От тук нататък сам си намери другите жокери
                Keep going ...

                Коментар


                • Някой правил ли е анализ колко може да е тази цена? Дайте да видим кой какво е смятал за да си сверим часовниците.
                  Keep going ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                    Ето ги текстовете от ЗППЦК които ни засягат:



                    Т.е. най-важното е каква ще бъде справедливата цена за акциите на ДОХ по общоприетите оценъчни методи и ако пазара сам не е достигнал до нея, можем да гласуваме "Против" на ОСА и Софарма ще е длъжна да ни изкупи акциите по тази цена.
                    Мисля, че каквото и да се случи, цената може да е по - висока от пазарната, но не и под нея. Ще видим.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                      Тази продажба нали се сещаш е от единия в другия джоб...така че не знам изобщо защо го споменаваш
                      Не е точно така. В единия случай делиш с миноритарни акционери, а в другия случай прибираш всичко за себе си.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение
                        Голямо надъхване виждам, но като че ли всички забравяте или подценявате Огнян Донев. Не мога да повярвам, че той ще даде повече пари на вас отколкото е взел той при продажбата на акциите си в Доверие (през Елфарма). Да припомня че сделките бяха на цена от 1.09/акция.
                        Това че е поискал разрешение от КЗК за концентрация не означава, че ще направи нещо сега и на всяка цена. Историята го е показала.
                        Тази продажба нали се сещаш е от единия в другия джоб...така че не знам изобщо защо го споменаваш

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение
                          Голямо надъхване виждам, но като че ли всички забравяте или подценявате Огнян Донев. Не мога да повярвам, че той ще даде повече пари на вас отколкото е взел той при продажбата на акциите си в Доверие (през Елфарма). Да припомня че сделките бяха на цена от 1.09/акция.
                          Това че е поискал разрешение от КЗК за концентрация не означава, че ще направи нещо сега и на всяка цена. Историята го е показала.
                          Колега времето ще покаже какво ще се случи ти гледай спокойно мача, а ако вземе че се покачи цената помни че завистта няма да ти помогне! и няма нужда да се заяждаме един друг, акции има много и всеки вижда нещата по различен начин.

                          От Ноември сме 5-ти по сделки и 7-ми по оборот в БГ40 което ми говори че пазара цени компанията. Ако се стигне до вливане ще има оценка и ще видим какво са оценили па ще коментираме тогава. Аз лично си чакам консолидираният да видя дали моите очаквания са били оправдани за много силно тримесечие.


                          Не е препоръка за търговия с акции!

                          Коментар


                          • Голямо надъхване виждам, но като че ли всички забравяте или подценявате Огнян Донев. Не мога да повярвам, че той ще даде повече пари на вас отколкото е взел той при продажбата на акциите си в Доверие (през Елфарма). Да припомня че сделките бяха на цена от 1.09/акция.
                            Това че е поискал разрешение от КЗК за концентрация не означава, че ще направи нещо сега и на всяка цена. Историята го е показала.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kc_3011

                              И после нямаме спиране !
                              inch by inch

                              https://www.youtube.com/watch?v=6acZOQsNkfk
                              Keep going ...

                              Коментар


                              • https://www.youtube.com/watch?v=IkDP_VB3HUk
                                Keep going ...

                                Коментар

                                Working...
                                X