IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Със Санду добре се сработиха. Я си представете, че валутата не им е докрай конвертируема и постановят, дивидента в леи да се харчи намясто в Молдова - в стил Нибулина.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение

      От сетълмент 18.03 /сделки от 14.03/: Общо изтъргувани 14 038 бр., 43.47% от обема е Чичов.
      Дата Изменение
      20240318 5433
      20240319 50
      20240320 50
      20240322 230
      20240326 340
      Общо: 6103
      Благодаря ти! Жалко.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

        Нормално е да раздаде дивидент - печалбата за 2023 тепърва трябва да се гласува къде да отиде. Аз се чудя защо нарочно се натиска цената на Доверие от мажоритарите (О.Д. и В.С.). Статистиката показва, че от 31 януари довчера са продали 49 438 акции при оборот на пазара 149 584 акции. Не ми се вярва да са закъсали за пари, очевидно съвсем съзнателно се натиска пазара. Преди аукциона за правата на Доверие имаше някаква логика да се отблъснат потенциалните облигационери, но сега вече не виждам защо продължават...
        Ако планират нова емисия облигации или пък варанти, нормално да държат цената на ниски нива дотогава. Тази емисия е за под 10% от капитала, а моите впечатления са, че ОД иска да вдигне още участието си.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение


          От началото на миналата година при Доверие фрее-флота намалява с около 581 хил.акции и се увеличава с 282 хил.акции. Нетно e намалял с почти 300 хил. акции, а големия държател е участвал в сделки общо с поне 863 хил. акции.
          Целия обем на търговия е 1 880 хил. акции, което означава че почти 46% от него е с насрещна страна мажоритаря или друг с над 5% - всяка втора акция.
          Средната цена на която е продавал по цени затваря е 8,55, а покупките са на 8 лева.
          Купува до средата на май 2023 г. и оттогава почти изцяло продава.
          За периода цената се е повишила с 11 %., а от май с 12,6%.
          .
          От сетълмент 18.03 /сделки от 14.03/: Общо изтъргувани 14 038 бр., 43.47% от обема е Чичов.
          Дата Изменение
          20240318 5433
          20240319 50
          20240320 50
          20240322 230
          20240326 340
          Общо: 6103

          Коментар


          • Молдова - ново бойно поле във войната на Русия


            https://news.bg/world/moldova-novo-b...na-rusiya.html

            Как Русия дестабилизира Молдова?

            Тъй като руската армия е затънала в Украйна и неуспешна офанзива срещу Одеса, Москва набира своите невоенни методи - известни също като "хибридни" мерки - за упражняване на по-голям натиск върху Молдова. Те могат да включват, между другото: икономически натиск, информационни операции, кибератаки, вътрешна дестабилизация, намеса в избори, корупция и използване на прокси групи.
            Това им стига....... засега.
            А лятото като почнат офанзивите, я камилата,я камиларя
            Чичо не е прост.Затова освобождава.
            Last edited by danetha; Вчера, 07:55.

            Коментар


            • За съжаление чудесния анализ на Петър, пропуска да разгледа поведението на големите акционери на пода на фондовата борса и възможността месеци и години напред те да не позволяват на малките да реализират капиталова доходност от акциите на компанията при липса на дивидент.

              От друга страна приятел ми припомни и е прав , че ако толкова им трябват всички права. Щяха да сложат 3-4ст на аукциона и нямаше да оставят всички да купят. Вместо да продават на 9.10лв акции , може ха да сложат 3-4ст цена на аукциона и да оберат колкото искат - може пък и да не продават те в момента

              Ще помоля Пончо или друг който отблизо следи ФФ да сподели продължава ли да расте и до днес?
               
              Last edited by tony1975; Вчера, 08:25.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                Данетка, горката пак хвърля някакви полюции с руска банка....Путин да не е толкова глупав при всичките си проблеми да започва война с Румъния...
                Петърчо е от авангарда на чички-герп и си вярва, че мнението му има някакво значение.
                ТеШка сАдба и диагноза ...
                Last edited by Etihad; 27.03.2024, 21:22.

                Коментар


                • Данетка, горката пак хвърля някакви полюции с руска банка....Путин да не е толкова глупав при всичките си проблеми да започва война с Румъния...
                  Life won't wait for you.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                    Не искаме дивидент искаме капиталова...
                    Предполагам, че до 3 год. е малко възможно да я получите.
                    Структура на ДОХ е толкова "добре" структурирана, че е малко вероятно да се изтърве ресурс към "Майката" с цел дивидент;-)
                    Според мен главната заигравка е "топене" на заспалите акции в посока мажоритарните и сие ;-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dido_yord Разгледай мнение
                      Който иска "дивидент" да си беше записал облигации ;-)
                      Не искаме дивидент искаме капиталова...

                      Коментар


                      • Който иска "дивидент" да си беше записал облигации ;-)

                        Коментар


                        • Питайте Най-чо, той трябва да знае плановете на чичо. И тук бодро подвиква "най", като едно време в трейдинга.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                            Нормално е да раздаде дивидент - печалбата за 2023 тепърва трябва да се гласува къде да отиде. Аз се чудя защо нарочно се натиска цената на Доверие от мажоритарите (О.Д. и В.С.). Статистиката показва, че от 31 януари довчера са продали 49 438 акции при оборот на пазара 149 584 акции. Не ми се вярва да са закъсали за пари, очевидно съвсем съзнателно се натиска пазара. Преди аукциона за правата на Доверие имаше някаква логика да се отблъснат потенциалните облигационери, но сега вече не виждам защо продължават...
                            Представям следните контрааргументи:

                            Банката не е могла да разпредели печалбата от 2022 г. заради неодобрение от страна на регулатора. Няма гаранция, че и печалбата от 2023 ще бъде разпределена за дивиденти поради наличния геополитически риск и възможност някое събитие да накара молдовският регулатор отново да наложи такива мерки за банките. Въпреки това съм на 95% сигурен, че ще има и дивидент за 2023 г. в дневния ред на събранието.

                            А за продажбите на акции до вчера имам две теории: или да се отблъснат част от потенциалните облигационери, които се колебаят дали да запишат облигации след като вече са придобили права, или да се закупи допълнителен брой облигации на занижена цена при началото на търговията на БФБ. Не звучи много логично, но това е най-доброто което измислих. Не ми се смята каква е алтернативната стойност, която мажоритарите са добили чрез продажби и не изключвам и да е отрицателна.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                              Нормално е да раздаде дивидент - печалбата за 2023 тепърва трябва да се гласува къде да отиде. Аз се чудя защо нарочно се натиска цената на Доверие от мажоритарите (О.Д. и В.С.). Статистиката показва, че от 31 януари довчера са продали 49 438 акции при оборот на пазара 149 584 акции. Не ми се вярва да са закъсали за пари, очевидно съвсем съзнателно се натиска пазара. Преди аукциона за правата на Доверие имаше някаква логика да се отблъснат потенциалните облигационери, но сега вече не виждам защо продължават...

                              Moже би не са изкарали всички зайчета от ръкава

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kaludov99 Разгледай мнение

                                До 5 години можем да очакваме да стигнем 10 лева

                                (Разбира се се надявам това да си остане в кръга на шегата. Акции имам и държа докато пазара оцени обективно молдовската банка, която между другото може и да раздаде втори дивидент тази година.)
                                Нормално е да раздаде дивидент - печалбата за 2023 тепърва трябва да се гласува къде да отиде. Аз се чудя защо нарочно се натиска цената на Доверие от мажоритарите (О.Д. и В.С.). Статистиката показва, че от 31 януари довчера са продали 49 438 акции при оборот на пазара 149 584 акции. Не ми се вярва да са закъсали за пари, очевидно съвсем съзнателно се натиска пазара. Преди аукциона за правата на Доверие имаше някаква логика да се отблъснат потенциалните облигационери, но сега вече не виждам защо продължават...

                                Коментар

                                Working...
                                X