IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

    Защо да не мине по пазарни цени цени този пакет? Другото не попада ли под ударите на пазарните манипулации?
    Не, няма пазарна манипулация! Купавача е склонен да плати 1 лв., продавача е ОК!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BB50

      Радвам се че вече се говори по същество.
      Проблемът е че изречението, което си цитирал се отнася за варианта, при който не може да бъде определена най-високата цена, заплатена от предложителя (ЗППЦК чл.150, ал.7, т.3), а тази цена ще дойде чак след като получат одобрение от КЗК. Тогава ще бъде прехвърлен пакета, с който ще се мине прага от 1/3 и тази цена няма как да знаеш колко ще е. Аз твърдя, че тя ще е много по-ниска от настоящата, защото на този плитък пазар няма кой да посрещне продажбата на 5% от Дружеството. Аз самия мисля да ги чакам на към 1.10 (може и да направя някаква печалба)
      Защо да не мине по пазарни цени цени този пакет? Другото не попада ли под ударите на пазарните манипулации?
      Keep going ...

      Коментар


      • А кой е казал, че ще минават 1/3 от капитала?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

          ...В случаите, когато цената на акциите не може да бъде определена съгласно предходното изречение, тя се определя като по-високата между последната емисионна стойност и последната цена, платена от Търговия предложител
          Радвам се че вече се говори по същество.
          Проблемът е че изречението, което си цитирал се отнася за варианта, при който не може да бъде определена най-високата цена, заплатена от предложителя (ЗППЦК чл.150, ал.7, т.3), а тази цена ще дойде чак след като получат одобрение от КЗК. Тогава ще бъде прехвърлен пакета, с който ще се мине прага от 1/3 и тази цена няма как да знаеш колко ще е. Аз твърдя, че тя ще е много по-ниска от настоящата, защото на този плитък пазар няма кой да посрещне продажбата на 5% от Дружеството. Аз самия мисля да ги чакам на към 1.10 (може и да направя някаква печалба)
          Last edited by BB50; 24.02.2017, 13:41.

          Коментар


          • Да върви дискусията, определено ще помогне на доста от хората тук. Иначе най-ниската стойност при едно такова развитие е много важна за да може инвеститорите ясно да дефинират и определят риска.
            Keep going ...

            Коментар


            • Мисля че много бързате с оценките! Тук има доста възможности и както казва българина няма смисъл да правиш сметка без кръчмар

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BB50
                Така получената цена се претегля с цената на затваряне от последния ден преди внасянето на търговото предложение в КФН, ако има активна търговия. Такава засега има, но не е ясно дали ще има след 6 месеца (по-вероятно не, освен ако търговия предложител не реши, че му трябва тази цена; но тогава най-верятно ще я натисне надолу).
                ...В случаите, когато цената на акциите не може да бъде определена съгласно предходното изречение, тя се определя като по-високата между последната емисионна стойност и последната цена, платена от Търговия предложител
                Keep going ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                  съгласно чл.150 ал.7 от ЗППЦК, предлаганата цена не може да бъде по-ниска от НАЙ-ВИСОКАТА стойност измежду. Достатъчно по същество ли е?
                  Очевидно не е достатъчно, защото само повтаряш моите констатации вместо да ми благодариш за безплатния урок по изчисляване на цена на търгово предложение.

                  Да повторим отново:
                  Оценката по методите, цената на затваряне и ликвидационната оценка зависят от търговия предложител.
                  Среднопретеглената цена в момента е 1.10/акция.
                  Най-високата цена платена от Софарма е 1.09/акция.

                  Коя от тези е най-високата според теб (говореше за цена от 1.48/акция)? Ако знаеш кажи, ако не знаеш престани с празните приказки.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BB50

                    Ето ме отново и след като си искал да инциираш "съзидателна" дискусия се включвам сега. Но преди това да ти кажа, че не изчезвам - просто нямам време да вися във форума по цял ден. Ето и моето виждане по цената на евентуалното търгово:

                    Цената на търговото се определя според методите на оценка в Наредва 41. Както всички знаем тези оценки се правят въз основа на обективни и субективни допускания на оценяващия, т.е. могат да бъдат всякакви и по вероятно близки до цената на която търговия предложител е закупил последния си дял (историята го е доказала и в това има достатъчно иконимическа логика).

                    Така получената цена се претегля с цената на затваряне от последния ден преди внасянето на търговото предложение в КФН, ако има активна търговия. Такава засега има, но не е ясно дали ще има след 6 месеца (по-вероятно не, освен ако търговия предложител не реши, че му трябва тази цена; но тогава най-верятно ще я натисне надолу).

                    Така получената цена съгл. чл.5 ал.1. на Нар.41 не може да бъде по-ниска от ликвидационната стойност (ако такава се изисква). Най-вероятно ще е необходима, но и тя е най-вероятно да бъде такава каквото реши предложителя.

                    Така получената справедлива цена съгл.чл.6 на Нар.41 не може да бъде по-ниска от среднопретеглената цена през последните 3 месеца, тоест всичко зависи от това на каква цена търговия предложител реши да изтъргува пакета, с който ще мине прага от 1/3 от капитала. Този пакет според мен ще е 5% (които мистериозно изчезнаха от баланса на Софарма Трейдинг през декември). И съм сигурен че никой няма да може да попречи на цената да падне до нужната на предложителя цена (дори и ако посредника направи глупостта да го вкара в аукцион).

                    Така получената справедлива цена съгл.чл.6 на Нар.41 също така не може да бъде по-ниска от най-високата цена заплатена от предложителя през последните 6 месеца (а тази цена е 1.09). Сигурен съм че това е цената тъй като ОД не търгува след декември (поради ограниченията).

                    Това са моите аргументи. Ще се радвам да чуя твоите (по същество ако обичаш)!
                    съгласно чл.150 ал.7 от ЗППЦК, предлаганата цена не може да бъде по-ниска от НАЙ-ВИСОКАТА стойност измежду. Достатъчно по същество ли е?
                    Keep going ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                      Искам да мога да си купя американска тип пут опция за цена на изпълнение близка до настоящата с времеви диапазон от максимум една година.
                      И аз искам ама нема
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                        Еееехх, колко още подобна мъка ще има за избързалите продавачи по целия тренд нагоре..
                        Искам да му видя физиономията при минаване над 2 лв






                        Не е препоръка за търговия с акции!




                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                          Еееехх, колко още подобна мъка ще има за избързалите продавачи по целия тренд нагоре..
                          Добре!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                            ...доскоро имах пари в тази акция, но съжалявам че нямах повече, за да мога да продължа да продавам на тези нива.
                            Еееехх, колко още подобна мъка ще има за избързалите продавачи по целия тренд нагоре..

                            Коментар


                            • Добре, че има и други, които продават на тези нива. За сега..
                              The strongest stand last.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                                Би трябвало да можеш да продадеш на късо. Питал ли си? Има ли значение за теб каква ще е цената щом нямаш пари в тази акция?
                                Именно защото нямам пари искам да мога да се възползвам от тази възможност. Искам да мога да си купя американска тип пут опция за цена на изпълнение близка до настоящата с времеви диапазон от максимум една година.
                                А всъщност доскоро имах пари в тази акция, но съжалявам че нямах повече, за да мога да продължа да продавам на тези нива.

                                Коментар

                                Working...
                                X