IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение

    Не конкретно в Априлци, но тази база там с готова 3 етажна сграда доста ми допадна за префасониране в оздравителен център.
    Родопите по 1000 м. н..в. е по- предпочитаното ми място за тази цел.
    Идеята по принцип е супер, но нали знаеш: бюрокрация, тотална липса на персонал (буквално няма кого да хванеш за най-елементарна работа), крадливи местни управници, застаряло население, малкото млади хора - тотални алкохолици и некадърници... Едната природа е останала - която заради мафиотската сеч на вековните гори буквално загива (намалява водата в реките, образуват се ерозиращи сечища...). Единствено няма застрояване, но и местностите се превръщат в пустош, а всяка втора къща е празна и пустееща. Преди имаше огромни блокове с касис, малини, синя слива, ябълки, земите се обработваха. Сега вече е джунгла, както преди 500 години, преди да бъде заселен районът.

    И в Априлци е като навсякъде в България - трагедия, граничеща с безнадежност.
    Last edited by ejonny2376; 01.11.2021, 00:39.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Сподели ако искаш къде/какво търсиш в Априлци, може да помогна.
      Не конкретно в Априлци, но тази база там с готова 3 етажна сграда доста ми допадна за префасониране в оздравителен център.
      Родопите по 1000 м. н..в. е по- предпочитаното ми място за тази цел.
      Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

        Аз такива предложения не съм виждал около това място. С две паркоместа и ако има директен асансьор до тях си е добре, аз съм така и си е удобно. Джони, ако наистина си реален, нали имаш някакви други имоти, които не ползваш, защо не продадеш някой и не вложиш парите в този? С 200к евро и още толкова заем го вземаш, довършителните от текущите доходи, малко ангажимент с тях и си готов. Не, че за сам човек му трябват 3 спални, но примерно втората може да е офис а третата зала за тренировки. Ако го купиш ти подарявам тенис маса, местя се и ми става излишна. Подарявам ти я, само го купи. Не се подигравам, в апартамента има потенциал да стане много добро нещо и като не мога да го купя аз поне някой друг да се погрижи за имота.
        Благодаря ти, че си искрен и не се заяждаш! Ще взема наистина да издиря собственика на този апартамент и да преговарям директно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение
          Тъкмо се обадих днес за тази къща в Априлци да ида да я разгледам отблизо и ми казват, че вече е капарирана.
          Признайте си сега, някой от вас тук ли я взе?

          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=78hlsk&f1=5
          Сподели ако искаш къде/какво търсиш в Априлци, може да помогна.

          Коментар


          • Тъкмо се обадих днес за тази къща в Априлци да ида да я разгледам отблизо и ми казват, че вече е капарирана.
            Признайте си сега, някой от вас тук ли я взе?

            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=78hlsk&f1=5
            Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Подовото е монтирано вече в целия апарт, рекуперацията също е направена и е готова. Имаше май и доста неща поръчани - плочки, паркети... Не помня точно. Освен това си е с две паркоместа, които в този район можеш спокойно да ги сметнеш по 25к-30к.
              Отлична е офертата и е точно на мястото, което търся. Засега обаче и аз съм пас, защото парата е вложена другаде. Но го следя изкъсо този имот.
              Аз такива предложения не съм виждал около това място. С две паркоместа и ако има директен асансьор до тях си е добре, аз съм така и си е удобно. Джони, ако наистина си реален, нали имаш някакви други имоти, които не ползваш, защо не продадеш някой и не вложиш парите в този? С 200к евро и още толкова заем го вземаш, довършителните от текущите доходи, малко ангажимент с тях и си готов. Не, че за сам човек му трябват 3 спални, но примерно втората може да е офис а третата зала за тренировки. Ако го купиш ти подарявам тенис маса, местя се и ми става излишна. Подарявам ти я, само го купи. Не се подигравам, в апартамента има потенциал да стане много добро нещо и като не мога да го купя аз поне някой друг да се погрижи за имота.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                262 си е с общите, 220 е РЗП. Проверявал съм го този имот. Брокерите просто са завишили цената. На мен ми го предлагаха други брокери за 400 без паркоместата, а мога да го мина и без брокери, защото собствениците са съвсем лесни за намиране - срещу 1 лев в имотния регистър и 1-2 часа свободно време. Но както и да е, едва ли има някакво значение.

                Според теб колко отстъпка трябва да се даде, след като цената е вече колкото средното в Гоцето? Дори при тази цена и ако сметнеш паркоместата по 20к (а те струват повече) пак стават около 1700 на квадрат. На тази цена в Гоцето има и панелни вече.
                Исканата отстъпка поне за мен зависи от конкретната лична нужда. От моята позиция не бих дал повече от 400 с паркоместата, а от твоята / нямаш все още имот който да е без компромис и да си изкараш живота в него/ бих дал 450 - много, много слабо вероятно е да намериш имот по-добре описващ нуждите ти/, а от позиция на реалността в пазара бих го платил без да искам и евро отстъпка :-)))) В среден/горен клас квартал от типа на Гоцето не можеш да намериш имот ново строителство без някакъв компромис на подобна цена на среден етаж, изложение и т.н....
                Затова ти казах , че бих се замислил на твое място за този имот.... , но ти си знаеш най-добре. Може би ще изкараш от борсите много повече от колкото подобен имот би поскъпнал и след няколко години ще платиш двойно по-малко като относителна цена....
                Сега вече документалните проблеми за които пишеш ми е трудно да си представя какви са защото при новото всичко е ясно и елементарно за проверка / след като имаме построена сграда/.....

                ПП Гледам Дури е кратка и ясна :-))))

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  262 си е с общите, 220 е РЗП. Проверявал съм го този имот. Брокерите просто са завишили цената. На мен ми го предлагаха други брокери за 400 без паркоместата, а мога да го мина и без брокери, защото собствениците са съвсем лесни за намиране - срещу 1 лев в имотния регистър и 1-2 часа свободно време. Но както и да е, едва ли има някакво значение.

                  Според теб колко отстъпка трябва да се даде, след като цената е вече колкото средното в Гоцето? Дори при тази цена и ако сметнеш паркоместата по 20к (а те струват повече) пак стават около 1700 на квадрат. На тази цена в Гоцето има и панелни вече.
                  Джони, апартамента е хубав и на желаното от теб място. Имаш ли пари го взимай

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    За протокола - на схемата се вижда че са 220 квадрата, а не 260. Явно са вкарали и паркоместата в квадратурата :-)))) Т.е. цената на квадрат става само 20% по-различна :-)
                    Близостта до посолството - изглежда има и пряка видимост на мен не ми харесва, че не се знае какви лъчения/вълни може да има...
                    Иначе на фона на останалото в момента имота не е лош и на твое място сериозно бих се замислил макар и да отива на 2300 с брокерската комисионна.....
                    За мен не става - имам си вече достатъчно голямо семейно жилище макар и да е по-лошо от това. Второ не ми трябва , нямам и кеша, а и няма перспектива да мога да го изкарам за няколко години при ситуацията след вируса. Има и сигурно 2 години довършителни работи докато стане всичко ок.... То децата ще ми станат големи когато би било готово и нема да имам нужда съвсем от него .....:–)
                    И все пак интересно защо все още не се е продало.... Може би собствениците са инатливи и не са фенове на отстъпките, но за подобни пари няма куувач който да не иска отстъпка.... яка....
                    262 си е с общите, 220 е РЗП. Проверявал съм го този имот. Брокерите просто са завишили цената. На мен ми го предлагаха други брокери за 400 без паркоместата, а мога да го мина и без брокери, защото собствениците са съвсем лесни за намиране - срещу 1 лев в имотния регистър и 1-2 часа свободно време. Но както и да е, едва ли има някакво значение.

                    Според теб колко отстъпка трябва да се даде, след като цената е вече колкото средното в Гоцето? Дори при тази цена и ако сметнеш паркоместата по 20к (а те струват повече) пак стават около 1700 на квадрат. На тази цена в Гоцето има и панелни вече.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                      Тъй като се голям терикат
                      и имате зилен сертификат
                      получавате 10 процента
                      от цената на апартамента
                      Toва за продавачи или купувачи или за брокерицата?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Подовото е монтирано вече в целия апарт, рекуперацията също е направена и е готова. Имаше май и доста неща поръчани - плочки, паркети... Не помня точно. Освен това си е с две паркоместа, които в този район можеш спокойно да ги сметнеш по 25к-30к.
                        Отлична е офертата и е точно на мястото, което търся. Засега обаче и аз съм пас, защото парата е вложена другаде. Но го следя изкъсо този имот.
                        За протокола - на схемата се вижда че са 220 квадрата, а не 260. Явно са вкарали и паркоместата в квадратурата :-)))) Т.е. цената на квадрат става само 20% по-различна :-)
                        Близостта до посолството - изглежда има и пряка видимост на мен не ми харесва, че не се знае какви лъчения/вълни може да има...
                        Иначе на фона на останалото в момента имота не е лош и на твое място сериозно бих се замислил макар и да отива на 2300 с брокерската комисионна.....
                        За мен не става - имам си вече достатъчно голямо семейно жилище макар и да е по-лошо от това. Второ не ми трябва , нямам и кеша, а и няма перспектива да мога да го изкарам за няколко години при ситуацията след вируса. Има и сигурно 2 години довършителни работи докато стане всичко ок.... То децата ще ми станат големи когато би било готово и нема да имам нужда съвсем от него .....:–)
                        И все пак интересно защо все още не се е продало.... Може би собствениците са инатливи и не са фенове на отстъпките, но за подобни пари няма куувач който да не иска отстъпка.... яка....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                          Гледам, че отдавна стои на пазара. Цената на кв. м. е прилична. Терасите/лоджиите са малки. По снимки според мен височината е добра и можеш да направиш вентилация/рекуперация в окачения таван. Гипскартона, който са сложили на места е може би шумоизолиращ. Има водно подово в едната баня, незнам за целия апартамент, но ако има височина си струва според мен спрямо цената да се сложи навсякъде. Има пространства. Вообще на мен ми харесва доста, но нямам такива пари, иначе преди щях да се постарая за покупка, независимо от проблемите с документите.
                          Подовото е монтирано вече в целия апарт, рекуперацията също е направена и е готова. Имаше май и доста неща поръчани - плочки, паркети... Не помня точно. Освен това си е с две паркоместа, които в този район можеш спокойно да ги сметнеш по 25к-30к.
                          Отлична е офертата и е точно на мястото, което търся. Засега обаче и аз съм пас, защото парата е вложена другаде. Но го следя изкъсо този имот.
                          Last edited by ejonny2376; 30.10.2021, 14:01.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Мезонетът е някъде надолу към Арсеналски. Виж бетонната джунгла наоколо. Сградата пък е от тези, строени около 2000та, А довършителните - виж каква кочина е.

                            Апартаментът позказан от Troika е на много много по-добро място - буквално до оградата на Американското Посолство. Алеята на парка е на 20-30 метра. Освен това е в сградите на Никми, които са изпипани. Този апартамент съм го гледал отвътре. Площта е огромна, защото има само една малка тераса, останалото си е реална площ, а и е с две големи паркоместа към него. Има обаче някакъв проблем с документацията, а собствениците са извън БГ и е сложно. Иначе щеше да е лапнат много много отдавна. Ценово офертата е супер, стига да имаш общо към 550к за покупката, такси и довършване.
                            Гледам, че отдавна стои на пазара. Цената на кв. м. е прилична. Терасите/лоджиите са малки. По снимки според мен височината е добра и можеш да направиш вентилация/рекуперация в окачения таван. Гипскартона, който са сложили на места е може би шумоизолиращ. Има водно подово в едната баня, незнам за целия апартамент, но ако има височина си струва според мен спрямо цената да се сложи навсякъде. Има пространства. Вообще на мен ми харесва доста, но нямам такива пари, иначе преди щях да се постарая за покупка, независимо от проблемите с документите.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Мезонетът е някъде надолу към Арсеналски. Виж бетонната джунгла наоколо. Сградата пък е от тези, строени около 2000та, А довършителните - виж каква кочина е.

                              Апартаментът позказан от Troika е на много много по-добро място - буквално до оградата на Американското Посолство. Алеята на парка е на 20-30 метра. Освен това е в сградите на Никми, които са изпипани. Този апартамент съм го гледал отвътре. Площта е огромна, защото има само една малка тераса, останалото си е реална площ, а и е с две големи паркоместа към него. Има обаче някакъв проблем с документацията, а собствениците са извън БГ и е сложно. Иначе щеше да е лапнат много много отдавна. Ценово офертата е супер, стига да имаш общо към 550к за покупката, такси и довършване.
                              прави впечатление, че цената на квадрат не е очакваната космическа.

                              обяснявам си го с това, че в момента най голямата лудория е в сегмента до 200К, където хората средна класа имат някакви спестени пари + банките са склонни да пускат 15-25г ипотеки, които макар и огромни като общо върната сума са изпълними спрямо доходите на ИТ-сектора, среден и висш ешалон чиновници, меринжеи, лекари и др относително добре платени професии.

                              при лукс имотите се оказва, че лудорията с цените не е толкова голяма. в % изражение спрямо 2-3г назад.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                                Ама ще трябват още доста за довършване, не граничи директно с парка като другия и е нисък етаж, гледаш само отсрещните кооперации.
                                На фона на цената довършителните са нисък процент. Мисля, че е почти до парка. Етажа и гледката са според човека. Няма хубави тераси/балкони и гледаш съседите, така е. Височината е над 2,60м.

                                Коментар

                                Working...
                                X