IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Чух се с приятел -работи в английска фирма която прави залагания в България -той е трейдър там -Заплатите няма да им ги пипат до края на годината ,дори ваучерите за храна не са им увеличили ,стоят си на 60 лева -има само едно увечлиение от 120 лева от миналата година .
    Сестра му е в Америка -там лихвите по ипотеките се очаквало да стигнат до 8-9% като стойности .
    Относно ремонтите ми каза че майстора му се похвалил че като се прибирал сядал и ей така сам си смятал с колко да натовари всеки желаещ за ремонт-дори не правел калкулации ами на око преценявал кой колко е готов да плати и му тряскал цени без никаква сметка
    Така че умната с изхвърлянето когато плащате за ремонти -кризата е наложителна повече от всякога .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

      т.е. за да си господин някой, трябва да си закопаш парите в имот ли?
      Ми тоя в Мюнхен още първата година ще купи кеш имот някъде ваканционно, ти кога? Никога Тоя може да лети до София за 1 час всеки петък вечер и да се връща в понеделник сутрин за работа, а ти? Не можеш. Тоя може да работи 5 години и със спестяванията да живее до пенсионна възраст в Гърция на плажа, а после на социалната пенсия доживот - а ти кога? Никога.

      Той е никой, ти си някой. Той е по-голям от теб
      Как да закопа това дет го няма?

      Коментар


      • https://www.bloombergtv.bg/a/2-novin...-kursa-na-etsb
        Банките в Южна Европа се изправят срещу нови рискове след вдигането на лихвите

        Банките и икономиките на Южна Европа вероятно ще срещнат повече трудности при предстоящото повишение на лихвите на ЕЦБ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

          Така беше и 2008ма ,неможеш да намериш майстор ! После питаха къде серат гладните ....
          Абсолютно беше така.

          През 2008 г. за една баня изгоних 2-ма майстори - първият некадърен, а вторият искаше да ми таксува всички операции до готово и да вземе двойно. Третият ми я направи хубаво и след 11г ми направи и втора баня в друг апартамент, дори по-скъпа и по-луксозна.

          Но летния сезон винаги е натоварен и те си имат график и правят номера и може да чакаш 2-3 месеца, докато ти дойде ред.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Кой говори за имот? Говорим къде и как можеш да живееш с 7500 евра бруто.
            Цялата тема е за имоти, я се огледай малко - ти къде мислиш че се намираш бре
            Точно в София 7500 евра бруто през крив макарон, я има 20-30 човека да ги докопат като заплата в бранша, я не. И какво получават - инфраструктурата на Сомалия на цената на Мюнхен. Писах и не се шегувам - в немско е достатъчно 5 години да си дава зора човек, за да векува в една Гърция на плажа примерно. И не е нужно да е в топ заплатите въобще, средна заплата му стига даже - стига да седи настрана от източните Бундесланди.

            ПП: мое да си бръмчиш на тема "хан" колкото си искаш, дотук ме изкарва стабилно на плюс 50хил евра годишно само от капиталова, за щракане с пръсти на гърба на банката (и Лефчо с депозитите си на нулеви лихви) ми стига.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              Кой говори за бачкаторите?
              Ами говори по-конкретно, че нещо само мънкаш и не ти се разбира. Инвеститорите в строителния сектор отдавна изпревариха запада - по пране на пари, плащане под масата и спекула с цените. Това ми е ясно и без да ми го казваш.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Защо ли не виждам Германци да бачкат по строежи във Вадите тогава? Толкова ли са глупави?
                И ти май леко си се объркАл ми се струва.
                Кой говори за бачкаторите?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  В строителния сектор отдавна изпревариха запада.
                  Така беше и 2008ма ,неможеш да намериш майстор ! После питаха къде серат гладните ....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    В строителния сектор отдавна изпревариха запада.
                    Защо ли не виждам Германци да бачкат по строежи във Вадите тогава? Толкова ли са глупави?
                    И ти май леко си се объркАл ми се струва.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Архитект нешеф на 10к+ - нещо си се объркАл. Нема таквиа в София. Те и в Германия не вземат 60к Евро брутни. Колкото и велики да стават софийските заплати, няма как бруто да изпреварят запада - немислимо.

                      Тези с блокчейна, дето дават 15к ги знам кои са. Дават ги, но дали утре ще ги има или не е друг въпрос. Техни конкуренти ми правиха оферта преди няколко години да ходя директор в Кипър - 20к Евро нето им беше офертата. Но искаха да съм там постоянно, защото имало бакии да се подписват ежедневно - отрязах ги и не сбърках, май нещо ги няма напоследък.
                      В строителния сектор отдавна изпревариха запада.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Успокоявай се с това. Вече всичките ми познати които са тук в твоята сфера са 5-цифрени при тва имам предвид тези дето не са станали големи шефчета, а са примерно стаф, архитекти . Един стана директор. След месец си купи кола за 200К....Не знам колко зима. Не смея да питам...., а ти може и да изплатиш хана след 10 години, ако можеш да си плащаш свободната лихва :-)
                        Архитект нешеф на 10к+ - нещо си се объркАл. Нема таквиа в София. Те и в Германия не вземат 60к Евро брутни. Колкото и велики да стават софийските заплати, няма как бруто да изпреварят запада - немислимо.

                        Тези с блокчейна, дето дават 15к ги знам кои са. Дават ги, но дали утре ще ги има или не е друг въпрос. Техни конкуренти ми правиха оферта преди няколко години да ходя директор в Кипър - 20к Евро нето им беше офертата. Но искаха да съм там постоянно, защото имало бакии да се подписват ежедневно - отрязах ги и не сбърках, май нещо ги няма напоследък.
                        Last edited by ejonny2376; 27.04.2022, 00:36.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                          т.е. за да си господин някой, трябва да си закопаш парите в имот ли?
                          Ми тоя в Мюнхен още първата година ще купи кеш имот някъде ваканционно, ти кога? Никога Тоя може да лети до София за 1 час всеки петък вечер и да се връща в понеделник сутрин за работа, а ти? Не можеш. Тоя може да работи 5 години и със спестяванията да живее до пенсионна възраст в Гърция на плажа, а после на социалната пенсия доживот - а ти кога? Никога.

                          Той е никой, ти си някой. Той е по-голям от теб
                          Кой говори за имот? Говорим къде и как можеш да живееш с 7500 евра бруто.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Успокоявай се с това. Вече всичките ми познати които са тук в твоята сфера са 5-цифрени при тва имам предвид тези дето не са станали големи шефчета, а са примерно стаф, архитекти . Един стана директор. След месец си купи кола за 200К....Не знам колко зима. Не смея да питам...., а ти може и да изплатиш хана след 10 години, ако можеш да си плащаш свободната лихва :-)
                            Епа мой познат, дето го навих година след мен - дойде в Мюнхен и там си и остана 9та година вече на шестцифрена годишна, ама в евра. Специалист, не е ИТ дори, не е ръководен. Е, не живее по-добре от мен заради ей такива неразумни покупки като "директора ти" - класическия български случай на ново БМВ през люлинската панелка, ама всеки си знае неговото На мен ми стига да бачкам официално 2 часа на ден за повече от БГ ИТ на 8 часа и да си бръмча по хобита и интереси останалото време.

                            ПП: не ме мисли мен, лихвата ми е фиксе и плащам двойно под нивата на свободния наем тук Миналата година изкарах достатъчно, за да изплатя остатъка кеш след само 5 години дотук вноски - ама няма нужда с 1.49% ГПР, по-изгодно ми е да си купя следващия ваканционен имот като инвестиция с парите.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Понякога имаш прозрения. Аз съм ги плащал, но не са били за моя сметка :-) и са не за двама , а на човек....Плащам ги всяка година във Франкфурт /без тази/ и през няколко в Париж... но не само там...., а на мноооогоооо места по света . Принципно мисля, че само Белград ми се струва да беше по евтин от София за капанчетата....
                              На обяда беше скромно - неква вратна пържола / малка/ беше у вестник завита, хлебче там печено на място и десертче. Все тая според Джони мястото не било нищо специално. Аз нямам идея щото рядко ходя по заведения у нас
                              Ей, тарикат значи. Когато друг плаща, ходиш и ядеш на поразия. Иначе насипно сирене от Кауфланд - имитиращ продукт, на промоция по 10,49. Но вече на всяко чаве по 2 имота взел, при това все ново-ново и не къде да е, а в Гоцето. Голем си, признавам те.

                              Иначе дивака е ОК като цена/качество - непосредствено до квартирата ми е (сървърното и ходя от време на време). Но не е база за сравнение с това, за което си платил 100 Евро. Освен това за 20 лева си бил на обедно меню, иначе за същото си щял към 40 да дадеш, без вино естествено.

                              Иди в Шефс и тогава сравнявай цени. 200 лева няма да дадеш, но над 100 ти гарантирам, при това с една от най-евтините бутилки.
                              Last edited by ejonny2376; 27.04.2022, 00:18.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Понякога имаш прозрения. Аз съм ги плащал, но не са били за моя сметка :-) и са не за двама , а на човек....Плащам ги всяка година във Франкфурт /без тази/ и през няколко в Париж... но не само там...., а на мноооогоооо места по света . Принципно мисля, че само Белград ми се струва да беше по евтин от София за капанчетата....
                                На обяда беше скромно - неква вратна пържола / малка/ беше у вестник завита, хлебче там печено на място и десертче. Все тая според Джони мястото не било нищо специално. Аз нямам идея щото рядко ходя по заведения у нас
                                А ясно, туриста дето не знае къде е тръгнал - и друг да му плаща сметките, нормално
                                И ти като камиларя явно, после айде на село и пишете оттам.

                                Коментар

                                Working...
                                X