IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.google.com/amp/s/www.bus...e-2022-5%3famp

    Рецесия! Бях го споменавал някога, че ще се опитат да пришпорят събитията. Тези които имат да продават знаят какво следва.
    Last edited by Laconic; 17.05.2022, 15:52.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8145e8&f1=1

      Първите дето са се надценили почнаха да се подават иззад храстите

      'ПЪРВА ИНВЕСТИЦИОННА БАНКА' АД в качеството си на ипотекарен кредитор по изпълнително дело 20218500400561 на ЧСИ Александър Бизов продава по реда на ГПК от 13.05.2022 г. до 13.06.2022 г. следния недвижим имот: Апартамент, находящ се в град София, ул. 'Пиърс Омахони' 30, бл. 45, вх. Б, трети жилищен етаж, с площ от 65.20 кв.м., заедно с мазе 20 с площ от 3.47 кв.м.
      Айде, не се превъзбуждай толкова.
      Винаги е имало и ще има процент лоши кредити.
      Тенденцията в момента е че те са доста малко, предвид политиката на банките до последно да ги задържа в редовност за да не стават съдебни.
      Времената след 2008 няма да се повторят, когато много имоти излязоха на публична продан.
      Пак няма да си купиш нищо, добре че е жена ти да осигури детето ти. Дървени философи като тебе много често и издръжка не плащат.

      Коментар



      • https://m.24chasa.bg/novini/article/...1y6u3r03p7yjai

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8145e8&f1=1

          Първите дето са се надценили почнаха да се подават иззад храстите

          'ПЪРВА ИНВЕСТИЦИОННА БАНКА' АД в качеството си на ипотекарен кредитор по изпълнително дело 20218500400561 на ЧСИ Александър Бизов продава по реда на ГПК от 13.05.2022 г. до 13.06.2022 г. следния недвижим имот: Апартамент, находящ се в град София, ул. 'Пиърс Омахони' 30, бл. 45, вх. Б, трети жилищен етаж, с площ от 65.20 кв.м., заедно с мазе 20 с площ от 3.47 кв.м.
          А забеляза ли, че освен апартамента има и парцел по това дело? Не мисля, че това е жилищен кредит, по скоро някой е заложил имоти за бизнес кредит.

          Коментар


          • Абе пак се напълни с "преуспели" гастари, дето хем не живеят тука, хем не искат да живеят тука, ама все нашите цени и заплати гледат и ни оплакват. Бе оти плачете на чужд гроб? Нали вие сте си супер, заплати големи, яки инвестиции, космически доходи, нямате задръствания, имате готини комишии? Тука е гадно, скъпо, не е за вас. И още по-скъпо и недостъпно за вас ще става.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              Всичко ок, но с това осигуряване на мин.р зап имаш къде да те пипнат, а в същото време ако наистина докарваш печалба 15К и нагоре на месец е много по-добре да си я пишеш всичката като заплата - хем ще спетиш разходи, хем ще трупаш за пенсия, хем няма да влачиш каса до края на годината и разпределението на дивидент.

              Схемите са много. Съгласен съм с теб ако живеех в България. Но не живея. Тук трябва да се съглася с Джони, че София просто не предлага някакво сносно качество на живот за хора с по-високи доходи. Ако искаш нещо като къща с двор - то трябва да ходиш по селата, където инфраструктурата е нулева. А ако не искаш да се превърнеш в такси за децата си, то трябва да избереш някой от елитните квартали на града и всеки път като излезеш с кола, да си в задръствания.

              Минусът на това да си фрийлансър, е че няма банка, която да ти даде кредит, а без кредит не може да си позволиш луксозен имот дори с $20к на месец. Затова и много хора си остават на работа в международните фирми и паралелно цъкат фрийланс.

              Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

              Да ,разбрах. Мерси колега. Вие коя агенция използвате ?
              До сега не съм ползвал агенции. Upwork не е ли предимно за индийци? Hays са едни от най-големите в Германия. Аз карам на LinkedIn и контакти.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8145e8&f1=1

                Първите дето са се надценили почнаха да се подават иззад храстите

                'ПЪРВА ИНВЕСТИЦИОННА БАНКА' АД в качеството си на ипотекарен кредитор по изпълнително дело 20218500400561 на ЧСИ Александър Бизов продава по реда на ГПК от 13.05.2022 г. до 13.06.2022 г. следния недвижим имот: Апартамент, находящ се в град София, ул. 'Пиърс Омахони' 30, бл. 45, вх. Б, трети жилищен етаж, с площ от 65.20 кв.м., заедно с мазе 20 с площ от 3.47 кв.м.
                По-зле ще става! Тези които купуват днес очакват инфлацията на 200% и нагоре.

                Коментар


                • https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8145e8&f1=1

                  Първите дето са се надценили почнаха да се подават иззад храстите

                  'ПЪРВА ИНВЕСТИЦИОННА БАНКА' АД в качеството си на ипотекарен кредитор по изпълнително дело 20218500400561 на ЧСИ Александър Бизов продава по реда на ГПК от 13.05.2022 г. до 13.06.2022 г. следния недвижим имот: Апартамент, находящ се в град София, ул. 'Пиърс Омахони' 30, бл. 45, вх. Б, трети жилищен етаж, с площ от 65.20 кв.м., заедно с мазе 20 с площ от 3.47 кв.м.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                    Много просто, ако дигнат пенсиите с 21%, тези доходи ще изпреварят официалната инфлация:

                    https://www.standartnews.com/balgari...li-492800.html

                    И стига с тая производителност да се повтаря като папагалите от ИПИ. Румънците каква производителност имаха, като вдигнаха заплатите двойно наведнъж
                    Блянове и мечти, а какво се оказа всъщност?

                    https://www.google.com/amp/s/btvnovi...te-bade-5.html
                    Реалното увеличение на минималната пенсия ще бъде 5%

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      Всичко ок, но с това осигуряване на мин.р зап имаш къде да те пипнат, а в същото време ако наистина докарваш печалба 15К и нагоре на месец е много по-добре да си я пишеш всичката като заплата - хем ще спетиш разходи, хем ще трупаш за пенсия, хем няма да влачиш каса до края на годината и разпределението на дивидент.

                      Не го ли виждаш че тоя е фантазьор. Накарай го да ти сметне как точно му излиза "В БГ обаче си правиш фирма и плащаш 10%, докато се осигуряваш на минимална заплата." Нещо данък дивидент май го е забравил. Абе да си плати една косултация при радев.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Точно тези блокове не могат да се нарекат точно ЕПК - това са сгради на БОДК. Бащата ме е водил навремето, там си правеха срещи - имаше един висш кадър на МВР - Параскев Параскевов, който му беше близък съратник - живееше там. Също Стоян Гюров и фамилията Пръмови. Петър Драшков го помня също много добре (брат му беше шеф на ДАНС). Станиш Бонев - за него се е казало вече - той не живееше там, а в едно ЕПК на Елемаг, но идваше също. Имаше и други, чиито имена не помня. Децата ни затваряха в една от стаите, докато те говореха по работа. Такива са ми спомените, било е през ранните 90те, вече Демокрация.
                        И аз съм живял в подобен блок, който ти беше намерил случайно.

                        При нас обаче хората бяха доста разнородни, с положение, културни, имаше и известни актьори, имаше един шофьор с огромни връзки, но с никого не общуваше и беше неуслужлив.

                        И имаха съзнание, в блока беше чисто, а пред блока садяха много рози,

                        Коментар


                        • Дядо Бъфет цепи мрака -вижте само за няколко месеца ,са направили 120%- купили са тези акции

                          67,72 USD+36,96 (120,16%)последните 6 месеца -
                          Occidental Petroleum Corporation
                          NYSE: OXY

                          Януари акциите са стрували само 32 долара-дори грешка ,всъщност са ги купили преди седмица ,реално очакват още ръстове

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Дървосекача Разгледай мнение
                            Ми какво да ти кажа колега, аз съм един от тия. В Европата когато взимаш рейт от 800 евро на ден, държавата ти отдържа 40% данъци, трябва да си платиш и осигуровки и тн и накрая оставаш с нещо малко повече от стандартна заплата. В БГ обаче си правиш фирма и плащаш 10%, докато се осигуряваш на минимална заплата. Затова е далавера да си фрийлансър в БГ. Тези рейтове са стандартни, дават ги навсякъде.
                            Всичко ок, но с това осигуряване на мин.р зап имаш къде да те пипнат, а в същото време ако наистина докарваш печалба 15К и нагоре на месец е много по-добре да си я пишеш всичката като заплата - хем ще спетиш разходи, хем ще трупаш за пенсия, хем няма да влачиш каса до края на годината и разпределението на дивидент.


                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Дървосекача Разгледай мнение



                              Ми какво да ти кажа колега, аз съм един от тия. В Европата когато взимаш рейт от 800 евро на ден, държавата ти отдържа 40% данъци, трябва да си платиш и осигуровки и тн и накрая оставаш с нещо малко повече от стандартна заплата. В БГ обаче си правиш фирма и плащаш 10%, докато се осигуряваш на минимална заплата. Затова е далавера да си фрийлансър в БГ. Тези рейтове са стандартни, дават ги навсякъде.
                              Да ,разбрах. Мерси колега. Вие коя агенция използвате ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                                Как да не дават. Напротив в Дъблин и Мюнхен има развит пазат за контрактори, много по развит от България. И сега всико е отдалечена работа, няма значение къде си. 10-15k на месец се правят само с 40-80 долара на час. Агенциите за почасова работа блокираха Русия, Беларус и Украйна които доминираха в тоя рейндж с опитни програмисти и сега има голяма дупка която се запълва с наддаване и уплътняване на часовете. Вече ако искаш можеш да работиш и по 100 часа на седмица по 40-80 долара на час тва е по 4-8К на седмица и отгоре.
                                Аз се стреснах зашото заплата и фрилансър не ми се връзват..Фрилансърите тук дават бидове на проект. и часове не съм чувал да се броят Работят си с техен хардуер и прашат кода. Клиента си го проверява и компилира. Ако е на час е контрактор, има ремоте логин и т.н., трябва д асе застрахова зашото има достъп .В Европа искат ли застраховка liability за контрактори ? Все пак за мен е изненадвашо , че има рейтове по $80 в Европа. Очаквам да се получи масова емиграция на френски програмисти към България и Румъния. Румъците съшо са с 10% плосък данък , нали ? Кои са по-известните агенции за фрилансъри ? Upwork ?
                                Last edited by segato; 17.05.2022, 08:31.

                                Коментар

                                Working...
                                X