IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nradev

    Инвестиционния посредник е в САЩ.Държавата гарантира до 500К долари. Сега изясни ли ти се?
    Принципно добрите фондове купуват директно активите и в депозитара се отбелязва фондът като собственик. При фалит на фонда имаш 100% изискуемост на тези активи като дялов участник във фонда. Ако активите са синтетични, генерирани чрез суап сделка е по-сложно (особено ако суап-контрахентът е компанията-майка на самия фонд, което е честа практика).

    При фалит на брокера пък можеш да прехвърлиш при нов брокер и там не виждам да има рискове.

    Тези 500к какво точно гарантират? Чувал съм за фалирали хедж-фондове, които преди това са "наели"ценни книжа от ETF-фонда. Но това едва ли е единственият възможен случай.
    Last edited by ejonny2376; 08.11.2021, 16:30.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Ми не знам ти си спеца, но мисля че парите не си ги превеждам по сметка на NYSE, а по сметка на инвестиционният посредник.... Когато дойде МЯУ-то ще го мисля кое как :-)
      И аз смятах за периоди назад преди 5 години кое как е било и бяха на едно ниво без дивиденти/наеми. Сега малко да е отишло в полза на борсите тези години, но за мен не си заслужава риска от това малко повече....Всеки си решава сам . Аз чакам мяуто на борсата първо :-))))


      Инвестиционния посредник е в САЩ.Държавата гарантира до 500К долари. Сега изясни ли ти се?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Ми не знам ти си спеца, но мисля че парите не си ги превеждам по сметка на NYSE, а по сметка на инвестиционният посредник.... Когато дойде МЯУ-то ще го мисля кое как :-)
        И аз смятах за периоди назад преди 5 години кое как е било и бяха на едно ниво без дивиденти/наеми. Сега малко да е отишло в полза на борсите тези години, но за мен не си заслужава риска от това малко повече....Всеки си решава сам . Аз чакам мяуто на борсата първо :-))))
        Малко,малко, колко да е малко ?Разликата е към 3 пъти.за последните 5 години.А за 100 години към 50 пъти.

        Last edited by X_Y; 08.11.2021, 16:42.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Не съм ползвал услуги в БГ, всичко е през немските ми сметки. Затова попитах.
          Мерси за Инфото.
          Оня ден купих за 3600 еуро и ме таксуваха 6 еуро.Имаха нямава такса неактивност .В смъсъл ако през месеца няма сделка те таксуват 1 долар.Ама май вече я няма,ама не съм сигурен.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение
            Некой да знае кога че дойде огрОмното МЯУ? Питам оти ми писнА ми вече да чекам.
            когато свърши кешът
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

              Упорит си и ,,,,.Какви наши посдедници на NYSE? Иначе гледах статистика за 100 години.Имотите средно 4% на година ръст,приблизително толкоз е и и инфлацията.Около 3,5% е инфлацията средно.Акциите към 8% .Това без наеми и без дивиденти.Наемите не намерих статистика колко са.Дивидентите са около 3%.
              Ми не знам ти си спеца, но мисля че парите не си ги превеждам по сметка на NYSE, а по сметка на инвестиционният посредник.... Когато дойде МЯУ-то ще го мисля кое как :-)
              И аз смятах за периоди назад преди 5 години кое как е било и бяха на едно ниво без дивиденти/наеми. Сега малко да е отишло в полза на борсите тези години, но за мен не си заслужава риска от това малко повече....Всеки си решава сам . Аз чакам мяуто на борсата първо :-))))

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                искаш да кажеш че тухлената пенсия отече?
                Имаш време да се поправиш .
                Аз бих продал ВСИЧКО ИЗЛИШНО. Вече го направих де - преди 3 години
                О не . В никакъв случай. Тухлената пенсия си е тук и ще бъде на линия за 100 години напред.. До преди 2 години допусках, че може само с нея, но предвид неясното бъдеще което се задава / поне за мен/ предполагам, че ще е необходимо чаветата да имат и нещо повече от тула с цел гъвкавост. и адаптивност към условията които ще бъдат към този бъдещ момент. Има някои базови неща които ще са им необходими като математика/логика и езици....Нататък не знам.
                Имам една къща в твоят край която ще продам след няколко години поради Шведизирането на района. Докато децата са ми малки ми е полезна и я ползвам през годината чат пат....Като пораснат става ненужна. Не мога да поддържам всичко, а в Радомирско поне засега Шведите не виреят много и там няма да продавам.... и природата около имота ми е по-добра....

                Коментар


                • Некой да знае кога че дойде огрОмното МЯУ? Питам оти ми писнА ми вече да чекам.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                    Защо през банка.Има си инвестиционни посредници. Аз съм при InterakriveBrokers.Tаксите са ниски.
                    Не съм ползвал услуги в БГ, всичко е през немските ми сметки. Затова попитах.
                    Мерси за Инфото.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Съмнявам се че нашите посредници като се гътнат, че човек ще получи Щатската гаранция. И да знам, че големите фондове са бетон и не мърдат през годините като Евъргранде / знам че са тули ама само като пример за най-големите колко са стабилни/ Все пак като сравняваме акции с тула трябва да се разглежда примерно 100-годишен период. Нямам съмнение, че посредниците през това време ще са сигурни и стабилни :-))))
                      Като дойде момент за акции / след гоУемото Мяу/ ще ти се обадя. Интересува ме най-вече частта по данъчните декларации как се случва....До тогава тула та дрънка :-)))
                      Упорит си и ,,,,.Какви наши посдедници на NYSE? Иначе гледах статистика за 100 години.Имотите средно 4% на година ръст,приблизително толкоз е и и инфлацията.Около 3,5% е инфлацията средно.Акциите към 8% .Това без наеми и без дивиденти.Наемите не намерих статистика колко са.Дивидентите са около 3%.
                      Last edited by nradev; 08.11.2021, 15:26.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Моите са малки.... Тепърва ще вървим в тази посока. Едно време мислех, че може и само с тули обаче нещата се промениха последните 2 години , така че преосмислям плановете си в тази насока....
                        искаш да кажеш че тухлената пенсия отече?
                        Имаш време да се поправиш .
                        Аз бих продал ВСИЧКО ИЗЛИШНО. Вече го направих де - преди 3 години
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                          Значи цените в Алди са по-ефтини от тук, но за сметка на това всичко останало е мега скъпо. Дрехи, застряховки, кафе, ресторант, градски транспорт или кола/ бензин, цигари абе каквото не се сетиш дори фризьор и т.н. и т.н. Познавам хора с доста приличен доход, но разходите изяждат всичко. Това не е само в Германия. Собствено жилище може само да сънуваш.
                          Я кажи пак някой виц?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Я сподели има ли начин изобщо чрез българска банка да купуваш чужди ЕТФ-и при приемливи разходи? Ти как ги търгуваш?
                            Гледах, че депозитарните сметки в нашите банки са с някакви фантастични такси поддръжка, а цената на сделка е нещо от порядъка на 50 Евро /долара и нагоре. Това си е жив обир.

                            В немската ми банка нямам дори 1 евро такса поддръжка, а цената на спестовния план е 1,50 Евро месечно. Има и по-евтини варианти, напр. Scalable Capital и подобни.
                            Защо през банка.Има си инвестиционни посредници. Аз съм при InterakriveBrokers.Tаксите са ниски.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Ами да речем 1500-1700 Евра.
                              https://www.immobilienscout24.de/expose/129751195#/

                              При средна нетна заплата от 3300 Евро прави 50% от нетната заплата. Не е малко.
                              А в Гоцето колко ще излезе наемът на този апарт? И какъв процент от средните 1500 лева заплата ще бъде?
                              Пак ще 50% от нетната средна заплата в София, която по НСИ е 1600 лева. Обаче в Гоцето апарта ще е обзаведен, в Мюних йок.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Има достатъчно исторически изследвания които доказват, че колкото и да си професионален инвеститор, дефакто не можеш да биеш пазара или ако го направиш, то е случайно ( и непостоянно) и в един момент основните индекси те изпреварват отново. Освен ако не си Бъфет, но такива като него са 1 на милион.
                                Активно управляваните фондове са освен това и скъпи и е доста глупаво да мислиш, че ще изкараш повече чрез тях. Всичко отива в джоба на тези, които управляват фонда, но не и в твоя джоб.

                                Това, което всеки инвеститор трябва да знае е: Световната икономика расте, компаниите съществуват, защото са доходоносни. В дългосрочен план винаги ще преживееш 1-2 кризи и 1-2 срива, но крайният резултат ще бъде 7%-8% средна доходност. Това е без всякаква спекула и нула опит - правиш се един спестовен план и си клатиш краката, след 30 години почваш да харчиш. Ако те интересува определен сектор - може да купиш и отделни акции със спекулативна цел, но това е само с малка част от капитала.
                                7-8% е без дивидента. С дивидента отива към 10-12%

                                Коментар

                                Working...
                                X