IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    В Германия като направиш къща за 300 000 евра и ти дадат кола от фирмата за лично ползване се обади .
    Минималната и оценка е 350 хил, максималната 650 хил в момента.
    За какво ми е фирмена кола, на 4км от офиса съм по права линия - с 1 светофар? Лизингарката даже я продадох преди 1 седмица.

    ПП: понеже толкова си "информиран", не знаеш че САПчетата не дават гратис коли Има твърда сумичка в помощ на лизинговата вноска от 200-ина евро за ВСЕКИ В САП от определено време във фирмата нататък, това ли е супа-дупа придобивката, ми тя пълен смех

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      При теб сметката излиза ,защото инвестицията в която си влязъл като стойност е еквивалентна на настоящите ти наеми,тоест в момента твоите наеми изплащат адекватно инвестицията която си направил,АКО беше направил инвестицията сега,то вече щеше да си много,много губещ.
      ти по същия начин и преди 5 години разсъждаваше. Резултата го изпита на собствен гръб. Две кризи да преживееш и да изпуснеш момента… Това не го може всеки.

      Та викаш има какво да се научи от маминия. Е сигурно има, ако искаш да се научиш как да изядеш и изпиеш парите от подарения панел от мама и тати.
      Last edited by ddb; 10.11.2021, 01:13.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        A трябва да са нагоре ,щом не са нагоре в тази ситуация в инфлацията ,и слагайки инфлацията като теглим калема НАЕМИТЕ ТИ СА НАДОЛУ !
        Мисля че си съгласен с това.
        Сега при положение че се създаде криза заради инфлацията тия досконтирани наеми с инфлацията ще са ОЩЕ надолу,и СЕГА слагаме наемите срещу цените на жилищата и мисля че няма какво да говорим .
        Апа наемите срещу биткойните са направо по нанадолнището та у киреча.
        Last edited by keep_calm; 11.11.2021, 11:44.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
          Чакам аз вече трета година голямото мяу. И един въпрос продължава да ме мъчи. Колко ще е голямо това голямо мяу?Двустаен маломерка ново строителство за 50к евро ще има ли? А за 80к или за 100к?
          Ми то е в ход вече ,не виждаш ли картинката в предлагането ,тази картинка винаги се пожектира преди големия срив ,картинката с предлагането е симптома на болния вече пазар който е в точката на счупването на клона .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Съгласен съм. А пък с покупка сега хептен зле. Само за лично ползване и съхраняване на стойност на част от парите. Тоест за хора които имат пара за поне два апарта по 200К евро. Това е истината. Да си опичат акъла. Кой ще купува, кой ше продава, все е вътре.
            Ама и да напомня. Когато преди година-две писах за инфлация си праеха ташак некои тука. Айде сега да рупат със запретнати ръкави и свлечени килоти.
            Единственото добро е че и наемите в Европа са ниски. Сега наех апарт във Виена за 10 дни до AKH центъра. 630€ ще платя за 10 нощувки.
            При теб сметката излиза ,защото инвестицията в която си влязъл като стойност е еквивалентна на настоящите ти наеми,тоест в момента твоите наеми изплащат адекватно инвестицията която си направил,АКО беше направил инвестицията сега,то вече щеше да си много,много губещ.

            Коментар


            • Чакам аз вече трета година голямото мяу. И един въпрос продължава да ме мъчи. Колко ще е голямо това голямо мяу?Двустаен маломерка ново строителство за 50к евро ще има ли? А за 80к или за 100к?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                A трябва да са нагоре ,щом не са нагоре в тази ситуация в инфлацията ,и слагайки инфлацията като теглим калема НАЕМИТЕ ТИ СА НАДОЛУ !
                Мисля че си съгласен с това.
                Сега при положение че се създаде криза заради инфлацията тия досконтирани наеми с инфлацията ще са ОЩЕ надолу,и СЕГА слагаме наемите срещу цените на жилищата и мисля че няма какво да говорим .
                Съгласен съм. А пък с покупка сега хептен зле. Само за лично ползване и съхраняване на стойност на част от парите. Тоест за хора които имат пара за поне два апарта по 200К евро. Това е истината. Да си опичат акъла. Кой ще купува, кой ше продава, все е вътре.
                Ама и да напомня. Когато преди година-две писах за инфлация си праеха ташак некои тука. Айде сега да рупат със запретнати ръкави и свлечени килоти.
                Единственото добро е че и наемите в Европа са ниски. Сега наех апарт във Виена за 10 дни до AKH центъра. 630€ ще платя за 10 нощувки.
                Last edited by bulgarian lev; 10.11.2021, 00:00.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin

                  Пале, аз в САП бях аутомейтид QA вече, щото е по-сладко от погромистите (и погромист бях за 14 години преди това) В момента високото ниво меринджеи в САП материално са на моето ниво в Германия, с дребната разлика, че аз не съм роднина на шеф в тая фирма , нито сме учили заедно в УНСС (стандартния начин за издигане там). Имам си моите години в тая фирма, претенциите ми са извън Б-стан и се реализирах в Канон в Германия, сеш'се колко ми е през дедовия кой цървул го опушват цяла зима в Банкя с печките на кюмюр
                  В Германия като направиш къща за 300 000 евра и ти дадат кола от фирмата за лично ползване се обади .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от power grid

                    Mи пред Накавръчето минава за голема работа ама пред нас е смешен...па и земеделец бил хи хих их...На нас мама и тате са спрели да ни бършат задниците на две годишна възраст..Лавандулко ме разсмива с претенциите да е в А група....От време на време се напъва ама напъването му води до насиране.Откак се ваксинира съвсем агресивен стана изпростя и оглупя яко
                    Тук имаме земеделец плюс ИТ ...две в едно така че пак ти казвам човека от ИТ става земеделец и си запазва другия бизнес ,ти ИТ можеш ли да станеш ?
                    Не .
                    Сега аз мога да кося ,и по нивите съм ходил,садил съм занимавал съм се със земеделска работа ,в момента и пиша код,програми сам се сети какви са разликите

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Берти, вярвам ви като пишете, щото не съм идиот нещо като не съм видял да го твърдя. Но при мен всички наеми си вървят на старите нива. Нито надолу, нито нагоре.
                      A трябва да са нагоре ,щом не са нагоре в тази ситуация в инфлацията ,и слагайки инфлацията като теглим калема НАЕМИТЕ ТИ СА НАДОЛУ !
                      Мисля че си съгласен с това.
                      Сега при положение че се създаде криза заради инфлацията тия досконтирани наеми с инфлацията ще са ОЩЕ надолу,и СЕГА слагаме наемите срещу цените на жилищата и мисля че няма какво да говорим .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        имоти се построиха, обзаведоха и сега е време собствениците им да започнат да въртят синджирчето и да жулят яки наеми.
                        проблемът е, че темпото на пускане на подобни имоти не отговаря на търсенето и тепърва се почва "аз за толко няма да го дам", "да седи заключен вода и храна не иска", "ще видят те напролет като мине ковида" и тн и тн.. рано или късно обаче конкуренцията ще натисне пазара.
                        не злорадствам защото имам интерес наемите да са високи, а просто правя констатация на закономерни процеси свързани с търсене и предлагане.

                        иначе по това, което си писал за нови сделки - да 70кв обзаведен около Макси с парко място - 600 лева. как се избива обзавеждане и покупка с тези 600лв само собственика си знае.
                        Берти, вярвам ви като пишете, щото не съм идиот нещо като не съм видял да го твърдя. Но при мен всички наеми си вървят на старите нива. Нито надолу, нито нагоре.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от redcretin

                          Пале, аз в САП бях аутомейтид QA вече, щото е по-сладко от погромистите (и погромист бях за 14 години преди това) В момента високото ниво меринджеи в САП материално са на моето ниво в Германия, с дребната разлика, че аз не съм роднина на шеф в тая фирма , нито сме учили заедно в УНСС (стандартния начин за издигане там). Имам си моите години в тая фирма, претенциите ми са извън Б-стан и се реализирах в Канон в Германия, сеш'се колко ми е през дедовия кой цървул го опушват цяла зима в Банкя с печките на кюмюр
                          Бе сичко е точ, топ спец си и ти, ама де го резултата? Фалиш се с два въшливи кредита като сума единия си го гътнал, това ли ти е от левъла. Щях да те призная ако беше забил в кризата поне 7 имота за под наем. Ама ти си знаеш.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение

                            няма да е след 5, а след 7 години. цените ще се срутят и имотите ще ги раздават без пари
                            При все че и към този момент по неофициални данни има около 200 хил. жилища само в София, които стоят празни, не виждам и една причина, поради която цените да не се сринат.
                            Изкарването на куп имоти с падащи наеми, каквото наблюдаваме в момента, може лесно да предизвика верижна реакция. Ако и тези имоти започнат да се продават, какво ли ще стане? И при все че няма кой да ги наеме, къде ще са тълпите, които искат да ги купят с "инвестиционна цел"?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

                              баш без пари
                              няма да има -
                              може би само в банско
                              но и там не ми се вярва за без хич
                              С една годишна заплата да си купиш ХОТЕЛ ....
                              Сега не можеш и обзавеждането за баня да си купиш в София
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение

                                цените ще се срутят и имотите ще ги раздават без пари
                                баш без пари
                                няма да има -
                                може би само в банско
                                но и там не ми се вярва за без хич

                                Коментар

                                Working...
                                X