IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

    Много бързо забрави, че България е част, макар и малка от световната банкова система. Твоите желания нямат нищо общо с реалността!
    Не съм забравил и моите желания не са важни, фактите са важни. Естествено, че сме свързани, ама по така... Ето, в Щатите лихвата се вдигна, ЕЦБ вдигна основния лихвен процент и по депозитите а тук нищо не се случва, почти. БНН пуска 0,00% лихва. Ще стане, има забавяне. Но в момента е факт, че няма движение по лихвите по депозитите в България и затова масово няма и движение по ипотечните лихви на вече взети кредити, те зависият от първите.
    Ей там долу съм почернил думите на жената, явно и тя мисли като мен.


    08.09.22 г.
    "Европейската централна банка (ЕЦБ) продължава да повишава лихвените проценти в еврозоната. Тя повиши основния лихвен процент с безпрецедентните за еврозоната 0,75 процентни пункта до 1,25%. Още по-важният в момента лихвен процент, който банките получават за депозитите си в ЕЦБ, се повишава от нула на 0,75%, обяви регулаторът в четвъртък.




    "ПРЕССЪОБЩЕНИЕ
    31 август 2022 г.
    На основание чл. 35 от Закона за Българската народна банка БНБ обявява, считано от 1 септември 2022 г., основен лихвен процент (проста годишна лихва) в размер на 0.00 на сто."



    29.8.2022 г.
    "Все още пазарът у нас не е реагирал на по-високия основен лихвен процент, който Европейската централна банка /ЕЦБ/ определи през юли. Това сочат данните за лихвената статистика на българските търговски банки от края на миналата седмица. Очакванията са лихвите по депозити да се повишат, коментира пред Радио Варна финансовият анализатор Десислава Николова:

    „Все още е много рано. Очаквам, ако има повишение, то да бъде през следващите няколко месеца. В момента, в който видим покачване в средното равнище на лихвите по депозити, може да очакваме повишение и в лихвите по кредити.“

    Конкуренцията е много сериозен фактор, който влияние на банките да не увеличават лихвите, коментира Николова. Причината е, че някои банки формулират лихвата на база темпа на инфлация, но една банка е взела решение да игнорира този фактор и да остави лихвите непроменени към момента, т.е. „има задържане от няколко месеца, което няма да се отрази на лихвите по кредити“.

    През септември отново предстои увеличение на основната лихва от ЕЦБ. Коментарът на Десислава Николова "
    Last edited by troika; 17.09.2022, 16:47.

    Коментар


    • Официална инфлация 18 процента, разбирай релано над 30. Най-високо ниво от 1997 г. Кешът бил цар, хахахах

      Коментар


      • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

        Каква Румъния, В САЩ са 6% вече.
        https://www.investor.bg/a/534-novini...-pat-ot-2008-g

        Между другото банките в бг, ако продължават в този дух, съвсем скоро ще можеш да си изтглиш заем от бг банка и да оставиш парите на депозит в чужда банка и да си на печалба.
        И аз това си мисля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

          Може да се наговорят и да оставят лихвите по депозитите на 0 или най-много на 1%, и така да поддържат ипотечните в сегашния вид около 2~3%. Въпросът е, ще има ли балами да им оставят парите си на 1% лихва?
          С времето в при нас лихвата по депозитите и по ипотеките ще се вдига, но виждаме какво забавяне има при едното и другото. За сведение, в страните от Европа, където не са с евро и където са с него и не са обвързани лихвите по вече отпуснатите ипотеки с депозитите, вече стана тежко погасяването, плачат хората а и с 30-50% са намалели запитванията за нови ипотеки в някой страни, не навсякъде. В България с този референтен лихвен процент/надбавка е супер, засега. Удобно за кредитополучателите, лошо за спестителите тук.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

            Няма нищо вярно!
            Всичко е вярно. Ама ти дори спря да се обосноваваш. Явно целта ти е само да генерираш импресии

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
              "Най- тъпия човек, който съм виждал, чувал..... ХАХАХА.... ХАХАХА.... Аз си купих апартамент, за да живея в него и да не плащам 600 лева наем..... Това не е ли инвестиция???? 600 лева печеля на месец!!!!! Миналата година взех апартамент, тази година ПОЧТИ ми стигат същите пари за ДВЕ СТАИ, догодина ще е ЕДНА СТАЯ, след 2 години ще е ГАРАЖ, след 3 ще е телевизор и ремонт на банята..... По голяма ИНВЕСТИЦИЯ не съм правил..... И сега да го продам и да ида на квартира ще съм 40 бона напред в Евро..... ХАХАХА... ХАХАХА..... А ти си инвестирай в ризи и чорапи и си мисли, че някой ти вярва, КАК ДА СИ УПРАВЛЯВАЛ ПАРИТЕ.... ЧОВЕК НАПРАВИЛ ПАРИ ЗНАЕ КАК СЕ ПРАВЯТ ПАРИ, А НЕ ДА ЧАКА НА РИЗАТА И ЧОРАПА..... ЗАТОВА КОЙТО ИМА МИЛИОНИ ИМА 100 БИЗНЕСА.... ХРАНИТЕЛНИ, СТРОИТЕЛНИ, ЗЕМЕДЕЛСКИ..... ЕДИН БИЗНЕС ДА ЗАГИНЕ, ДРУГИТЕ 99 ТРЪГВАТ НАГОРЕ..... НАЙ ВАЖНОТО В МОМЕНТА, В ГОДИНИТЕ КОИТО ЖИВЕЕМ, В 21 ВЕК, НАЧАЛОТО.....Е В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ!!!!! ТЕ НОСЯТ НАЙ ГОЛЯМА ПЕЧАЛБА, АКО ЧОВЕК Е РЕШИЛ ДА ИМА ПАРИ, КАТО КОЛИЧЕСТВА..... ДРУГОТО Е БОШЛАВ, ЩЕ ИНВЕСТИРАМ В НАДЕНИЦА, ХЛЯБ, ОЛИО???? УТРЕ ЧАРЛЗ 3 ЩЕ ПРЪДНЕ И ЩЕ ПАДНЕ ЕВРОТО, ПОНЕЖЕ ПРЪДНЯТЪ МУ СМЪРДИ И ОТИДОХА МИЛИОНИ ЗА МАШИНИ И ЗАВОДИ.... ХАХАХА.... ХАХАХА.... ТАКА, ЧЕ 95% ОТ БЪЛГАРИТЕ, КОИТО НЕ СА ВЪРЗАНИ КЪМ ПРОГРАМИ ОТ ЮРЪП ДА СИ СЕДЯТ НА ЗАДНИКА"


              https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylg...91876?amp=true

              Абре Лорде, лирическият герой в този материал с кредит ли купува или с налични пари?
              А колкото до сайта от който е материала, той е от ранга на пик, блитз и останалите кафеникави. Имай хигиена и не пускай техни материали.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

                Каква Румъния, В САЩ са 6% вече.
                https://www.investor.bg/a/534-novini...-pat-ot-2008-g

                Между другото банките в бг, ако продължават в този дух, съвсем скоро ще можеш да си изтглиш заем от бг банка и да оставиш парите на депозит в чужда банка и да си на печалба.
                Интересно как ще стане това. Ще си заложиш апартамента и ще депозираш сумата в Румъния? Не вярвам да има такива глупаци.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                  Кажи кое от коментара на този потребител не е вярн? и не ми пиши общи приказки за икономически основи и бълнувания за брокери
                  Няма нищо вярно!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                    Кажи кое от коментара на този потребител не е вярн? и не ми пиши общи приказки за икономически основи и бълнувания за брокери
                    Иначе какво?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

                      Каква Румъния, В САЩ са 6% вече.
                      https://www.investor.bg/a/534-novini...-pat-ot-2008-g

                      Между другото банките в бг, ако продължават в този дух, съвсем скоро ще можеш да си изтглиш заем от бг банка и да оставиш парите на депозит в чужда банка и да си на печалба.
                      Продавачите в този форум ги налазват фантазии с огромни размери нямащи нищо общо с реалността. Това ще навреди сериозно на тяхното здраве, дано да помогнем поне на някой от тях!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                        Положение е много изнервено, няма сделки, но това не оправдава подобни излияния нямащи нищо общо с икономическите основи! Има азбучни истини, които са устояли на прищевките на някои самоуки брокери!
                        Кажи кое от коментара на този потребител не е вярн? и не ми пиши общи приказки за икономически основи и бълнувания за брокери

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                          "Най- тъпия човек, който съм виждал, чувал..... ХАХАХА.... ХАХАХА.... Аз си купих апартамент, за да живея в него и да не плащам 600 лева наем..... Това не е ли инвестиция???? 600 лева печеля на месец!!!!! Миналата година взех апартамент, тази година ПОЧТИ ми стигат същите пари за ДВЕ СТАИ, догодина ще е ЕДНА СТАЯ, след 2 години ще е ГАРАЖ, след 3 ще е телевизор и ремонт на банята..... По голяма ИНВЕСТИЦИЯ не съм правил..... И сега да го продам и да ида на квартира ще съм 40 бона напред в Евро..... ХАХАХА... ХАХАХА..... А ти си инвестирай в ризи и чорапи и си мисли, че някой ти вярва, КАК ДА СИ УПРАВЛЯВАЛ ПАРИТЕ.... ЧОВЕК НАПРАВИЛ ПАРИ ЗНАЕ КАК СЕ ПРАВЯТ ПАРИ, А НЕ ДА ЧАКА НА РИЗАТА И ЧОРАПА..... ЗАТОВА КОЙТО ИМА МИЛИОНИ ИМА 100 БИЗНЕСА.... ХРАНИТЕЛНИ, СТРОИТЕЛНИ, ЗЕМЕДЕЛСКИ..... ЕДИН БИЗНЕС ДА ЗАГИНЕ, ДРУГИТЕ 99 ТРЪГВАТ НАГОРЕ..... НАЙ ВАЖНОТО В МОМЕНТА, В ГОДИНИТЕ КОИТО ЖИВЕЕМ, В 21 ВЕК, НАЧАЛОТО.....Е В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ!!!!! ТЕ НОСЯТ НАЙ ГОЛЯМА ПЕЧАЛБА, АКО ЧОВЕК Е РЕШИЛ ДА ИМА ПАРИ, КАТО КОЛИЧЕСТВА..... ДРУГОТО Е БОШЛАВ, ЩЕ ИНВЕСТИРАМ В НАДЕНИЦА, ХЛЯБ, ОЛИО???? УТРЕ ЧАРЛЗ 3 ЩЕ ПРЪДНЕ И ЩЕ ПАДНЕ ЕВРОТО, ПОНЕЖЕ ПРЪДНЯТЪ МУ СМЪРДИ И ОТИДОХА МИЛИОНИ ЗА МАШИНИ И ЗАВОДИ.... ХАХАХА.... ХАХАХА.... ТАКА, ЧЕ 95% ОТ БЪЛГАРИТЕ, КОИТО НЕ СА ВЪРЗАНИ КЪМ ПРОГРАМИ ОТ ЮРЪП ДА СИ СЕДЯТ НА ЗАДНИКА"


                          https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylg...91876?amp=true

                          Положение е много изнервено, няма сделки, но това не оправдава подобни излияния нямащи нищо общо с икономическите основи! Има азбучни истини, които са устояли на прищевките на някои самоуки брокери!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                            Досега си беше досега, навсякъде вдигат лихвите, в Румъния били към 6% ипотечките.
                            Каква Румъния, В САЩ са 6% вече.
                            https://www.investor.bg/a/534-novini...-pat-ot-2008-g

                            Между другото банките в бг, ако продължават в този дух, съвсем скоро ще можеш да си изтглиш заем от бг банка и да оставиш парите на депозит в чужда банка и да си на печалба.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              до сега ги държаха и на 0%
                              Досега си беше досега, навсякъде вдигат лихвите, в Румъния били към 6% ипотечките.

                              Коментар


                              • "Най- тъпия човек, който съм виждал, чувал..... ХАХАХА.... ХАХАХА.... Аз си купих апартамент, за да живея в него и да не плащам 600 лева наем..... Това не е ли инвестиция???? 600 лева печеля на месец!!!!! Миналата година взех апартамент, тази година ПОЧТИ ми стигат същите пари за ДВЕ СТАИ, догодина ще е ЕДНА СТАЯ, след 2 години ще е ГАРАЖ, след 3 ще е телевизор и ремонт на банята..... По голяма ИНВЕСТИЦИЯ не съм правил..... И сега да го продам и да ида на квартира ще съм 40 бона напред в Евро..... ХАХАХА... ХАХАХА..... А ти си инвестирай в ризи и чорапи и си мисли, че някой ти вярва, КАК ДА СИ УПРАВЛЯВАЛ ПАРИТЕ.... ЧОВЕК НАПРАВИЛ ПАРИ ЗНАЕ КАК СЕ ПРАВЯТ ПАРИ, А НЕ ДА ЧАКА НА РИЗАТА И ЧОРАПА..... ЗАТОВА КОЙТО ИМА МИЛИОНИ ИМА 100 БИЗНЕСА.... ХРАНИТЕЛНИ, СТРОИТЕЛНИ, ЗЕМЕДЕЛСКИ..... ЕДИН БИЗНЕС ДА ЗАГИНЕ, ДРУГИТЕ 99 ТРЪГВАТ НАГОРЕ..... НАЙ ВАЖНОТО В МОМЕНТА, В ГОДИНИТЕ КОИТО ЖИВЕЕМ, В 21 ВЕК, НАЧАЛОТО.....Е В НЕДВИЖИМИ ИМОТИ!!!!! ТЕ НОСЯТ НАЙ ГОЛЯМА ПЕЧАЛБА, АКО ЧОВЕК Е РЕШИЛ ДА ИМА ПАРИ, КАТО КОЛИЧЕСТВА..... ДРУГОТО Е БОШЛАВ, ЩЕ ИНВЕСТИРАМ В НАДЕНИЦА, ХЛЯБ, ОЛИО???? УТРЕ ЧАРЛЗ 3 ЩЕ ПРЪДНЕ И ЩЕ ПАДНЕ ЕВРОТО, ПОНЕЖЕ ПРЪДНЯТЪ МУ СМЪРДИ И ОТИДОХА МИЛИОНИ ЗА МАШИНИ И ЗАВОДИ.... ХАХАХА.... ХАХАХА.... ТАКА, ЧЕ 95% ОТ БЪЛГАРИТЕ, КОИТО НЕ СА ВЪРЗАНИ КЪМ ПРОГРАМИ ОТ ЮРЪП ДА СИ СЕДЯТ НА ЗАДНИКА"


                                https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylg...91876?amp=true

                                Last edited by Bailor; 17.09.2022, 15:15.

                                Коментар

                                Working...
                                X