IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    ......За някои които не са омърсени и компрометирани..
    Интересно е как човек винаги може да намери обща тема и език с всеки - и аз мисля така! Даже малко се обвинявам в пасивност, защото имам едно приятелче - нормален мъж като мен - бачка си, не е нещо кой знае какво, но се записа при Христо Иванов на някакво много ниско ниво и човека отделя много сериозно време, средства ако щеш да агитира и да обяснява на хората защо, а аз не си мърдам пръста в тази насока.
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Акъл не давам, но гласувам за всеки друг, но не и за комунистите ..Всички беди на България са от тях..Те са символ на краденето ,корупцията и предателството..Между двете БСП и ГЕРБ няма разлика.. За някои които не са омърсени и компрометирани..
      Last edited by Kiro; 04.05.2018, 20:04.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        Ама ти отговори ли ми за какво е изпозван дълга... Що се отнася до фактите- Ние сме най- бедната и корумпирана страна в ЕС, с най лоша демография и свобода на медиите..Другото са твои опити да защитаваш комунистите- БСП и ГЕРБ..Двете партии на БКП.. Дълбоко се съмнявам , че имаш достатъчно много акции на Борсата и защитаваш БХ и Черешаря..
        Кире, старателно избягвам да коментирам политика, но днес разбрах нещо за теб - до сега си мислех, че агитираш за БСП, а сега се оказва, че съм грешал. Та въпросът е какъв акъл би ни дал като отидем пред урните, каква е алтернативата според теб? Питам сериозно без грам ирония.
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Ама ти отговори ли ми за какво е изпозван дълга... Що се отнася до фактите- Ние сме най- бедната и корумпирана страна в ЕС, с най лоша демография и свобода на медиите..Другото са твои опити да защитаваш комунистите- БСП и ГЕРБ..Двете партии на БКП.. Дълбоко се съмнявам , че имаш достатъчно много акции на Борсата и защитаваш БХ и Черешаря..
          Last edited by Kiro; 04.05.2018, 19:08.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            Викаш много сме по добре от Хърватия...Нищо де с БХ, ЧЕРЕШКО и ШИШИ ще ги надминем..Знаеш ли колко са заплатите и пенсиите в Хърватия..Можеш ли да обясниш къде и защо се е взел този дълг или и ти като Черешаря ще кажеш за черешовата борса..Не Ви ли е срам да си защитавате скапаното комунистическо управление с пенсии от 200 лева и заплати от 400 лева...Или викаш суджука е важен, какво Ви пука за Борсата и народа..

            https://money.bg/savings/trite-stran...latite-im.html

            https://www.vesti.bg/novini/hyrvatii...kanite-5991823
            Аз не ги защитавам и не коментирам кой каква заплата взима. Да, там населението е по-малко при същия БВП, така че на глава от населението са много по-добре. Но аз коментирам само твоето изказване за 16-те милиарда дълг, като на моя коментар ти избяга от отговор и ми зададе нов въпрос за относителното изменение на дълга към БВП. Аз ти отговорих и на него и ти пак избяга от темата и тръгна към заплати и пенсии.... Аз също съм инвестирал на БФБ, така че също като теб ме вълнува това. Не защитавам никого, гербаджиите имат много недостатъци, но нека се придържаме към фактите.

            Коментар


            • Викаш много сме по добре от Хърватия...Нищо де с БХ, ЧЕРЕШКО и ШИШИ ще ги надминем..Знаеш ли колко са заплатите и пенсиите в Хърватия..Можеш ли да обясниш къде и защо се е взел този дълг или и ти като Черешаря ще кажеш за черешовата борса..Не Ви ли е срам да си защитавате скапаното комунистическо управление с пенсии от 200 лева и заплати от 400 лева...Или викаш суджука е важен, какво Ви пука за Борсата и народа..

              https://money.bg/savings/trite-stran...latite-im.html

              https://www.vesti.bg/novini/hyrvatii...kanite-5991823
              Last edited by Kiro; 04.05.2018, 18:16.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                Борисов стана премиер през 2009 при външен дълг 13.7% от БВП.
                Към края на 2017 е 25.4% от БВП.
                Макар че нивото наистина е третото най-ниско в ЕС, ръстът на външния ни дълг за периода 2009-2017 е почти двоен и сравним само с ръста на Хърватска и Кипър. Дори кризисни държави като Гърция и Испания имат по-бавен ръст на външния си дълг.

                БРАВО..ПРЕКРАСНО УПРАВЛЕНИЕ..
                Четеш като дявола евангелието... От 1 към 2 е 100% ръст, от 30 към 60 също е 100% ръст, но 2-рия ръст е с порядък по-голям номинално, нали? Да сравним твоя пример Хърватия с нас. Държавният дъл на Хърватия скача от 43% от БВП през 2008 до 89,5% от БВП в края на 2015 г при практически еднакъв БВП с този на България. Т.е. там са изтеглили грубо 40-45 млрд. лева нов държавен дълг, за да се получи същото относително изменение.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                  Дългът му е най-малкия проблем, всъщност само там май е адекватен. Истинските проблеми в политиката на ГЕРБ са качеството на институциите и структурата на държавните разходи..
                  Знаеш ли как добре си го описал... Само дето не се знае за размера на подплатата на частните /държажни/ разходи, смъквани от бизнеса

                  Преди 4 години, точно по това време, един настоящ министЕр искаше да ставаме партньорЕ в заведения.
                  Месец и нещо след това, се срещаме и го питам - да обсъдим какво и как да направим - имам бази, имам опции - ти какво предлагаш?
                  Отговора бе лаконичен - Ами аз..., предложиха ми... и се връщам... "В голямата игра"!!! Къв партньор ще ти бъда. )))))))))))))

                  п.п. Гледам скоро същия, пак е сменил автомобила... с нов, екологичен, от ония еФтините..., на илончо мъсков..., култов номер.../ сакън да не го забрави, като трябва да му пишат винетка ))))))))) /, а няколко дни преди това ни говори по тАлАвизора за двойни стандарти...
                  Last edited by maverik; 04.05.2018, 16:50.

                  Коментар


                  • ето от страницата на БНБ може да гледате дълга, а не да говорите алабаланици - - http://www.bnb.bg/Statistics/StExter...Debt/index.htm Вижда се, че дългът нараства при комунистите(тройната коалиция) и после при бедствието Орешарски

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Борисов стана премиер през 2009 при външен дълг 13.7% от БВП.
                      Към края на 2017 е 25.4% от БВП.
                      Макар че нивото наистина е третото най-ниско в ЕС, ръстът на външния ни дълг за периода 2009-2017 е почти двоен и сравним само с ръста на Хърватска и Кипър. Дори кризисни държави като Гърция и Испания имат по-бавен ръст на външния си дълг.

                      БРАВО..ПРЕКРАСНО УПРАВЛЕНИЕ..
                      Това е глобален феномен държавните дългове на всички държави нараснаха след голямата криза от 2008 година. На някои повече на други по по малко. На някои по рано на други по късно. Да видим и Китайците до къде ще го докарат , като изгърми и тяхната икономика. Пътят е ясен.
                      Last edited by Todor Sabev; 04.05.2018, 17:01.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        Борисов стана премиер през 2009 при външен дълг 13.7% от БВП.
                        Към края на 2017 е 25.4% от БВП.
                        Макар че нивото наистина е третото най-ниско в ЕС, ръстът на външния ни дълг за периода 2009-2017 е почти двоен и сравним само с ръста на Хърватска и Кипър. Дори кризисни държави като Гърция и Испания имат по-бавен ръст на външния си дълг.

                        БРАВО..ПРЕКРАСНО УПРАВЛЕНИЕ..
                        Дали е само 25.4%?

                        Коментар


                        • Не ви ли омръзна да пишете глупости?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            Борисов стана премиер през 2009 при външен дълг 13.7% от БВП.
                            Към края на 2017 е 25.4% от БВП.
                            Макар че нивото наистина е третото най-ниско в ЕС, ръстът на външния ни дълг за периода 2009-2017 е почти двоен и сравним само с ръста на Хърватска и Кипър. Дори кризисни държави като Гърция и Испания имат по-бавен ръст на външния си дълг.

                            БРАВО..ПРЕКРАСНО УПРАВЛЕНИЕ..
                            Дългът му е най-малкия проблем, всъщност само там май е адекватен. Истинските проблеми в политиката на ГЕРБ са качеството на институциите и структурата на държавните разходи..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              Борисов стана премиер през 2009 при външен дълг 13.7% от БВП.
                              Към края на 2017 е 25.4% от БВП.
                              Макар че нивото наистина е третото най-ниско в ЕС, ръстът на външния ни дълг за периода 2009-2017 е почти двоен и сравним само с ръста на Хърватска и Кипър. Дори кризисни държави като Гърция и Испания имат по-бавен ръст на външния си дълг.

                              БРАВО..ПРЕКРАСНО УПРАВЛЕНИЕ..
                              Като добавиш и наследения резерв... и резултата става... от прекрасен, по-прекрасен за.... - бокаса...

                              Коментар


                              • Борисов стана премиер през 2009 при външен дълг 13.7% от БВП.
                                Към края на 2017 е 25.4% от БВП.
                                Макар че нивото наистина е третото най-ниско в ЕС, ръстът на външния ни дълг за периода 2009-2017 е почти двоен и сравним само с ръста на Хърватска и Кипър. Дори кризисни държави като Гърция и Испания имат по-бавен ръст на външния си дълг.

                                БРАВО..ПРЕКРАСНО УПРАВЛЕНИЕ..

                                Коментар

                                Working...
                                X