IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от emonik Разгледай мнение
    потъва кораба потъвааа ....

    Коментар


    • http://www.zerohedge.com/news/2014-0...s-independence

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Anyone Разгледай мнение
        Добро утро,

        Нещо забавно!


        http://www.marketwatch.com/story/sca...ion-2014-02-11
        абе това съм го виждал, но нема баш така да стане ще има едни клатения според мен, то пак ще слезне но не като 1929 или 2008 но с бая танци. Нещо като графиката на EUR/USD през 2011 на седмична ми се чини че ще е .....а там има много песни и танци на народите....

        Коментар


        • Добро утро,

          Нещо забавно!


          http://www.marketwatch.com/story/sca...ion-2014-02-11
          NO SIGNATURE FOUND

          Коментар


          • надоле мушмурок дадоле . според мен днеска качването беше от хубавото време . добри температури . хубави разходки . нормално е да има оптимизъм

            Коментар


            • И ся кво стана?
              Останаха ли мечки въобще, какво се очаква за утре? нагоре-надолу?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Anyone Разгледай мнение
                Е, аз все пак не търся големия взрив!

                Аз яко ви се чудя с какъв акъл играете срещу такъв бичи тренд, ама като ви харесва Де да знае човек можете и да хванете голямо и бързо движение надолу, но това я станало я не. На пазара обикновено има 95% бикове и 5% мечки. В момента в който решите да играете като мечки и срещу вас са всичките останали пари - а те са точно големите пари - на повечето от тях дори им е забранено да са къси.

                Като ви харесва да играете на късо играйте на късо с отделни акции, не се набивайте в индекси, защото всички индекси са или сбор от стабилни компании като Дау или претеглени през пазарната капитализация, в която големите компании тежат доста повече, а големите компании обикновено са стабилни компании. И дори и пазара да върви нагоре пускате една дълга позиция към индекса и къси позиции на един портфейл от 10 или 15 акции, които смятате че ще се представят по-зле - и най-добре и да се представят по зле последните месеци. сумата на индекса и сумата на всички къси позиции я държите равна, като гледате средната бета на портфейла от къси да е 1. Ако я докарате например до 1,5 заемате на късо само 66% от дългата позиция.

                Ако сте прави че тези позиции ще се представят по-зле си прибирате разликата между дългата и късата. Например пазара скача с 10%, късите ви общо скачат с 8% - 2% остават за вас, като се има в предвид че това са ливъриджнати позиции тези 2% не са никак малко. Или пазара пада с 5% късите ви падат с 10% 5% остават за вас.

                И това е доста трудно за изпълнение, ама не е като да заемате хазартни позиции срещу пазара, пък и може да понаучите нещо и за отделните компании.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  4-5 години
                  Е, аз все пак не търся големия взрив!

                  NO SIGNATURE FOUND

                  Коментар


                  • много бе . стига не мога издържа толкова

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Anyone Разгледай мнение
                      Колко ли ще издържат още биковете предстои
                      да видим.
                      4-5 години

                      Коментар


                      • мчи да , биткойна е от 1 центо на 1300$ . дъртия е от 1цент на 16000$

                        Коментар


                        • дай дай

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                            Тука ме хвана на тясно. Твоето твърдение е по-точно от моето Точно такива са отношенията между Фед-а, JPM и доста други баМки.

                            Иначе точно за доклада на OECD говорех. Партенка отвсякъде. Така и не стана ясно откъде точно излезна това, но OECD се разграничиха от него и казаха, че те това не са го писали. Между другото интересна беше и пазарната реакция - никва. Това обобщава всичко.

                            Тез алгоритми днес пресолиха манджата.
                            Беше на страницата на оисд, аз от там си го дръпнах цялото. Пазара не реагира защото всичко това е ясно от много отдавна, те не бяха вложили нищо отгоре, а то и мине не мине месец и някой излезе с някоя бомбастична новина колко са зле нещата в банките, а на всички е ясно , че този дето ги твърди тези работи няма начин как да го знае това защото предполагам ,че и самите регулатири им е трудно да преценят реално цялостната ситуация. А всяка банка гледа само себе си, вижда че не всичко е цъфнало и вързало и съвсем по човешки решават че след като при тях нещата не са добре, значи при останалите е катастрофално. С всички хора от банки, с които съм си говорил, основното което ми прави впечатление е че всички смятат нещата за тотално ос...рани. А реално нещата си вървят, нищо няма да се срине и като са копали по дъното вече пет години единственото което им остава е да вземат най-после да излезат на повърхността.

                            Едно от основните неща които сега ЕЦБ се опитват да премахнат е точно тази супер скапана липса на всякаква надеждна информация и произлизащите от това слухове, откровени манипулации и доста голям страх.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                              15 насковци специално за куклата . късо
                              След това, което видяхме днес определено мога да кажа, че си е
                              абсолютен балон. Или поне притежава всички признаци на такъв. Неприятен
                              момент е ужасното му надуване. Колко ли ще издържат още биковете предстои
                              да видим.
                              NO SIGNATURE FOUND

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Или ФЕД е клон на JPM.

                                А за креди агрикол, това бе сметка на OECD, мисля че за това говориш, те естествено няма как да знаят състоянието на баланса и бяха взели най-елементарното нещо, какво е покритието на активите и със собствен капитал. И се оказа доста ниско. Същото нещо между другото се отнася и до дойче банк, но едно от нещата които в момента се обсъждат като възможност за ограничаване на риска при банките е точно фиксирано минимално съотношение между собствен капитал и активи, без да се гледа конкретния риск на активите, в допълнение към капиталовата адекватност, която пък го взима под внимание.

                                така че OECD не са си го изсмукали съвсем от пръстите това.
                                Тука ме хвана на тясно. Твоето твърдение е по-точно от моето Точно такива са отношенията между Фед-а, JPM и доста други баМки.

                                Иначе точно за доклада на OECD говорех. Партенка отвсякъде. Така и не стана ясно откъде точно излезна това, но OECD се разграничиха от него и казаха, че те това не са го писали. Между другото интересна беше и пазарната реакция - никва. Това обобщава всичко.

                                Тез алгоритми днес пресолиха манджата.

                                Коментар

                                Working...
                                X