IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение

    Та така. Хвърляйте и вие по някое разсъждение.
    Не размера на инфлацията оказа такова влияние, а това, че продължава да расте е причината за тотална липса на оптимизъм по пазарите.
    Нарастваща инфлация предполага по-агресивна намеса на ФЕД, което пък води до все по неизбежна рецесия. При рецесия и суровините се срутват.
    Предполагам, че доста пари се изтеглят от пазара на акции и се прехвърлят към облигациите. Като добавим и шортенето, ефектът става кумулативен.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение

      Долу горе така го виждам и аз,но кой знае какви спадове не са реализирали и нефтените.
      Нещо друго ме гложди обаче. Нещо нямам вяра на видимите причини за тези спадове.
      Не виждам каква чак толкова неочаквана инфлация изкараха,че да сурне пазарите.Според мен си беше в зара.
      Не ми се връзва и с краша при койните.Не да не се е случвало.Пък и участниците там са си такъв профил.Поне повечето.
      Нещо което предстои и би изненадало пазара.Такова нещо би било логичното обяснение за мен.
      Ако е лихва.........то да е 0,75 , да кажем.Или пазара влиза да играе гарантирана тежка рецесия,при която обаче нито суровини ,нито нафти остават незасегнати.В този ред на мисли и златото и копачите му ,вчера не бяха никакво убежище.Беше си здрава сеч и аз я усетих на физическо ниво.
      Другото което ми направи впечатление е , че позициите които следях и тук таме купих ,нямаше значим обем.Повечето с по-нисък от средния обем приключиха сесията.
      Та така.Хвърляйте и вие по някое разсъждение.
      Вече сме на нива, при които можем да очакваме по-мащабни маржин колове и всеки малък спад може да се самоусили в голям. Иначе при рецесия, поне първоначално, суровините ще падат в пъти, то тогава целият свят спира и трябва са се задвижва с нови пари отначало..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
        Не се лъжете от скока на фючърсите. Нищо освен нафтата не си струва btfd.
        Долу горе така го виждам и аз,но кой знае какви спадове не са реализирали и нефтените.
        Нещо друго ме гложди обаче. Нещо нямам вяра на видимите причини за тези спадове.
        Не виждам каква чак толкова неочаквана инфлация изкараха,че да сурне пазарите.Според мен си беше в зара.
        Не ми се връзва и с краша при койните.Не да не се е случвало.Пък и участниците там са си такъв профил.Поне повечето.
        Нещо което предстои и би изненадало пазара.Такова нещо би било логичното обяснение за мен.
        Ако е лихва.........то да е 0,75 , да кажем.Или пазара влиза да играе гарантирана тежка рецесия,при която обаче нито суровини ,нито нафти остават незасегнати.В този ред на мисли и златото и копачите му ,вчера не бяха никакво убежище.Беше си здрава сеч и аз я усетих на физическо ниво.
        Другото което ми направи впечатление е , че позициите които следях и тук таме купих ,нямаше значим обем.Повечето с по-нисък от средния обем приключиха сесията.
        Та така.Хвърляйте и вие по някое разсъждение.

        Коментар


        • Не се лъжете от скока на фючърсите. Нищо освен нафтата не си струва btfd.

          Коментар


          • Абе оня ташунко със сапа големото трейдър де се загуби. Той купуваше дъната. Набързо фалирах поредния плямпач. Хахото и то се загуби и джей зито и то.
            Last edited by the architect; 14.06.2022, 01:53.

            Коментар


            • Ами данък върху дивидента ми е 12.80% и самите агенти на емисията си го удържат автоматично във Франция. Доколкото знам в България имаме по нисък данък, но аз не съм данъчно задължено лице в България а в държавата в която съм мисля е над 20%. Колкото по малко отношения имам с местните данъчни власти толкова по-добре.

              Като цяло с малки изключния основните ми акции не са в графата Дивидентни. Макар че Тотал ги имам вече 5та година и всъщност донесоха вече не лоша абсолютна сума





              Коментар


              • А с френските дивиденти как се оправяш? Аз съм малък, дяловете не са на мое име и връщане на надвзетото е напълно нецелесъобразно....

                Коментар


                • Това за секторния подход визирах да не се купува даден компания само защото примерно е от сектор който в момента е перспективен. Например аз не виждам какво ще направи петрола евтин в следващите години но съм избрал да инвестирам конкретно само в една компания от въпросния сектор.

                  Иначе ако е за секторно търгуване в моя портефйл имам само един взаимен фонд, нещо не успях да се пречупя с ЕТФ - твърде са ми сложни като структура. В моя случай е фонд от семейството на Пиктет - уж проучвах и ми се струва че носят сравнително нисък каунтър парти риск. Пиктет премиум брандс - така или иначе на мен основната част от инвестициите ми са в акции на няколко френски фирми специализирани в луксозни стоки и алкохол както и няколко други - Тотал, Санофи, Акса и Ейър Ликуид.

                  Едва от миналата година започнах да търся възможности извън френския пазар, но съм по консервативен особено с пазара в САЩ - те са твърде големи иноватори.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                    Мисля че може да се поизчака малко ако става дума за нещо по средносрочно или дългосрочно. Днес отново подобно на петък котвите Кока Кола и Колгейт са зелени.

                    Факт че тече сел офф на всякакъв тип активи не бива да се подценява. Последните години стана много популярна мантрата с инвестиция в ЕТФ на СП500 като нещо универсално. Ако спада се задълбочи и влезем в разпордажби и изтичане на капитали през ЕТФи ще бъде крайно неприятно,

                    За мен в следващите месеци ще е ключово избора на компании - бих строял настрани от секторен подход. Само фирми със солиден баланс, прост бизнес модел, ниска задлъжнялост. От Американския пазар за мен са атрактивни Естее Лаудер и Браун Форман, но на етапно влизане 3/3 - 1/3 тази седмица и останалите по на допълнителни 5% надолу.
                    Аз пък съм почти на 180° спрямо теб - изцяло секторен подход. По-лесно е в подобни нарисувани ситуации. Но повечето компании, определяни като защитни, не са такива. Бих избягвал традиционните мултинационални компании, ако и да имам лайно тип Унилевер. Иначе етфчиите са някаква религия, там разговор не може да има.

                    В такива случаи е хубаво де се обърнем към архивите. Да вземем например нещо от 11.05.2022, 20:41.

                    Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Почти всички са на марджин. Предвид финансовата "култура" в САЩ, съчетана с медийните тролове /инфлуенцъри?/ в момента е нещо страшно. Не става въпрос само за отделни хора през евтинджос брокери, а дори за фондове. Пълен потрес. Уникално е колко народ още не може да вземе завоя, не го вижда дори. Мелвин например продължават да стискат Юбер и Snowflake, бяха добавяли някви софт шитни даже. И това са хора с вътрешна информация. Умопомрачително е как лъжат, мажат и после сами си вярват.

                    ... дъното на СиП може би. За много от компаниите обаче има още бая надолу. Над 10 p/e не бива да се държи. Тука вече отиваме към подценяване заради ликвидациите. Просто няма да има купувачи.

                    Коментар


                    • Мисля че може да се поизчака малко ако става дума за нещо по средносрочно или дългосрочно. Днес отново подобно на петък котвите Кока Кола и Колгейт са зелени.

                      Факт че тече сел офф на всякакъв тип активи не бива да се подценява. Последните години стана много популярна мантрата с инвестиция в ЕТФ на СП500 като нещо универсално. Ако спада се задълбочи и влезем в разпордажби и изтичане на капитали през ЕТФи ще бъде крайно неприятно,

                      За мен в следващите месеци ще е ключово избора на компании - бих строял настрани от секторен подход. Само фирми със солиден баланс, прост бизнес модел, ниска задлъжнялост. От Американския пазар за мен са атрактивни Естее Лаудер и Браун Форман, но на етапно влизане 3/3 - 1/3 тази седмица и останалите по на допълнителни 5% надолу.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от cool_alyn Разгледай мнение

                        И защо да е криптото?!?! В четвъртък излязоха данни, че инфлацията в САЩ е повече от очакваното отново и оттогава всичко тръгна надолу....
                        Изненадата не беше много голяма с инфлацията. Не е причината за срива. Пазара доста дълго беше прекалено лесен за много трейдъри и трябваше да се занулят акаунти a на други едни опции to expire worthless.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                          Криптото този път срина и фондовия пазар ми се струва
                          И защо да е криптото?!?! В четвъртък излязоха данни, че инфлацията в САЩ е повече от очакваното отново и оттогава всичко тръгна надолу....

                          Коментар


                          • Майтап ще бъде ако изляза на плюс от тази сесия.
                            Иначе доволно накупих.
                            Остана малко кеш за осредняване.

                            Коментар


                            • Криптото този път срина и фондовия пазар ми се струва

                              Коментар


                              • Много обичам 10% срив на акции с P/E 2. Изпълниха се най-накрая едни ордери, така като гледам оставам към 40% кеш. Касапницата се очакваше и колкото да я очаквах за 5 дни ми изтрива на хартия към момента 30% от трейдинг профита от началото на годината. Брутален ще бъде и ръста щом започне.

                                Коментар

                                Working...
                                X