IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение
    Като е рекъл terziev, вчера купих за контейнеровози CMRE (Costamare), за петролни купих само INDO (Indonesia Energy Corporation Ltd), скоро ще почнат да лапат от разработката на новите си находища, а при компания с такъв малък маркет кап, очаквам това да даде сериозно отражение в цената на акциите.
    Не го написах вчера от захлас по RDBX, където нещата се развиват прекрасно. Днеска са надолу, но лихвата не пада, пък и GME също дропна преди да излети. Математиката показва, че може да литне даже повече от GME. Никого нищо не съветвам!
    Японците бяха по-добре, ама почти не се търгуват в наше село и при нашето варварско данъчно законодателство не е изгодно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение

      Интересно е накъде! Златото е пари от хиляди години и предполагам ще остане така и занапред. Може би краткосрочно и да намалее цената, но в перспектива е по-вероятно да продължи да поскъпва. Тоест то не толкова ще поскъпва, колкото парите ще се обезценяват.
      Има и едно друго нещо, което си мисля - дори и да поевтинее, то в определен момент ще може да се купят с него по-поевтинели от него активи,
      примерно акции. А ако поскъпне - поскъпнало е.
      Другото, което смятам: - Ако човек си обмени месечния доход за злато. И остави това злато за децата си, то след 20-30-50 години това злато ще купи пак поне неща, които ще са тогавашния месечен доход. Абе истински пари е то, не толкова инвестиция.
      НО това са просто мои разсъждения и може да са пълни глупости.
      Язе ако сам Фед с Мартингейл принтер ще ин ги обера Миталь.

      Коментар


      • Състоянието на пазарите в момента отговаря на 2018г.

        Тогава имахме управление на Тръмп и търговска война. Сега инвазията военна инвазия на Путинова Русия в Украйна. И двата сблъсъка водят до едни и същи резултати , с разликата че инфлацията сега е на по големи нива.

        След няколко дни ще пиша какво мисля и ще разледам основните пазарни инструменти , DJIA, BICOIN, GOLD и OIL корелаците между тях и връзка с миналия цикъл както и евентуалния изход. Лихвите по облигациите се движат с примерно петрола. Така че ще се концентрирам по горните споменати. Преди време писах някои работи но цикъла се измести с 2 г покрай военните действия.
        Last edited by Майстора233; 14.06.2022, 19:54.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Човече, недей. Просто недей. Колата може и да задържи някак (според мен няма), ама Колгейт е финито за дълго време.
          BF е Браун Форман а ЕЛ е Естее Лаудер

          Колата и Колгейт ги споменавам защото са класически котви - когато имаме тежки сел офф дни съм забелязал че тези двете акции са на зелено. Та те са ми нещо като интрадневен индикатор.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение
            И в този ред на мисли , златото как се вписва в цялата работа?
            Тези лихви до къде могат да го наведат?
            Интересно е накъде! Златото е пари от хиляди години и предполагам ще остане така и занапред. Може би краткосрочно и да намалее цената, но в перспектива е по-вероятно да продължи да поскъпва. Тоест то не толкова ще поскъпва, колкото парите ще се обезценяват.
            Има и едно друго нещо, което си мисля - дори и да поевтинее, то в определен момент ще може да се купят с него по-поевтинели от него активи,
            примерно акции. А ако поскъпне - поскъпнало е.
            Другото, което смятам: - Ако човек си обмени месечния доход за злато. И остави това злато за децата си, то след 20-30-50 години това злато ще купи пак поне неща, които ще са тогавашния месечен доход. Абе истински пари е то, не толкова инвестиция.
            НО това са просто мои разсъждения и може да са пълни глупости.

            Коментар


            • Като е рекъл terziev, вчера купих за контейнеровози CMRE (Costamare), за петролни купих само INDO (Indonesia Energy Corporation Ltd), скоро ще почнат да лапат от разработката на новите си находища, а при компания с такъв малък маркет кап, очаквам това да даде сериозно отражение в цената на акциите.
              Не го написах вчера от захлас по RDBX, където нещата се развиват прекрасно. Днеска са надолу, но лихвата не пада, пък и GME също дропна преди да излети. Математиката показва, че може да литне даже повече от GME. Никого нищо не съветвам!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение
                И в този ред на мисли , златото как се вписва в цялата работа?
                Тези лихви до къде могат да го наведат?
                Едни 30% от върха са в реда на нещата за всеки актив, за повече не мога да си представя какво трябва да се случи.

                Коментар


                • Коментар


                  • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение
                    И в този ред на мисли , златото как се вписва в цялата работа?
                    Тези лихви до къде могат да го наведат?
                    В момента разпродажбите са навсякъде. Аз продължавам да товаря копачи, но по мъничко, защото вече имам. Тука имам известни греди, защото купувах най-евтиното, което се оказа със скрити проблеми. Бих пълнил с NEM под 60, а AGI и сега е добра сделка. При всички случаи - внимателно, не на големи хапки и без дълг.

                    Четох някъде, че среброто ще скочи яко при рецесия, защото много мини за други метали ще затворят, а много малко са чисто сребърните мини. Но дали е баш така не знам.

                    Коментар


                    • И в този ред на мисли , златото как се вписва в цялата работа?
                      Тези лихви до къде могат да го наведат?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                        Кока Кола и Колгейт в червено мисля че днес е удачно за покупка в BF/EL по 1/3 от позиция.

                        Петрола според мен при рецесия в днешните условия на усложнена геополитическа среда и нарушени доставки може би няма да реагира със срив както е по учебниците а по скоро ще остане на високи нива с тенденция към поскъпване над 120 долара трайно.
                        Човече, недей. Просто недей. Колата може и да задържи някак (според мен няма), ама Колгейт е финито за дълго време.

                        Коментар


                        • Кока Кола и Колгейт в червено мисля че днес е удачно за покупка в BF/EL по 1/3 от позиция.

                          Петрола според мен при рецесия в днешните условия на усложнена геополитическа среда и нарушени доставки може би няма да реагира със срив както е по учебниците а по скоро ще остане на високи нива с тенденция към поскъпване над 120 долара трайно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение
                            Та кой е другият начин,освен рецесия?
                            Както при Голямата депресия има едно единствено лекарство - война. Обаче нашите им сложиха прът в колелата, защото ресурсно-производствената база НЕ Е на Запад и няма как да бъде преместена/върната там. Играта свърши, както казва великият поет Векилов.

                            https://www.youtube.com/watch?v=-1FobTkfsGE

                            ...

                            Тази седмица досега два стопа - FE и WELL. Не е като да не се хваля, но тази година съм машина. Продадох 80% от двете позиции почти на самия връх - на 46 и 93 - и оставих някакви семки за всеки случай, ако не съм прав. Главата ми не го побираше как разни анализатори ги пробутваха до самия край.

                            Коментар


                            • Като го гледам как се клати пазара..........май,май.....ще има проблем.

                              Както и да е.Вероятно бъркам.
                              Та да се върнем на рецесията.
                              Какъв друг начин имат освен този за да спрат инфлацията?
                              Как по друг начин ще намалят потреблението?
                              Как ще им осигурят работна ръка,която нямат?
                              Как ще им оправят и задоволят веригите на доставка?
                              За влиянието им относно войната,даже не ми се пита.
                              Та кой е другият начин,освен рецесия?

                              Коментар


                              • Облигациите се разпродаваха панически вчера по едно време. Не мога да си представя, че някой ще търси там подслон.

                                Не са проблем лихвите. Проблемът е хиперинфлацията, която не е италиански, а немски тип (реколта 1923).

                                Криптото е МНОГО важно, защото то е актив, в който се набутаха МНОГО трилиони. Оня ден гледах някъде, че капитализацията била под 1 трлн. Не е вярно. Забравя се, че криптото не е валута, не са пари, а актив върху който има деривати, върху които има други деривати. Касапница. Загубите са умопомрачителни. Не помнити ли, че големите АКА "умните" пари влизаха в койните почти на връх.

                                Нафтата пък няма как да падне ЧАК толкова за повече от някой друг моментен пазарен шок. И аз чаках ET под 10 вчера (най-подценени са по принцип), ама явно няма да огрее. Освен нафтата са китайките, ама за там трябва да заключиш капитал.

                                Отново имаме болезнено елементарна ситуация. Не знам защо сравнително малко хора го виждат. Потресен съм направо от поведението на участниците в пазара, особено на големите и "умните". До едно време си мислех, че такива Кристалинки и прочие не може да са толкова тъпи и просто лъжат, ама явно си вярват горките. Пък за тези, дето ги слушат и им вярват, наместо да вярват на очите си... нямам думи.

                                Коментар

                                Working...
                                X