IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Anyone Разгледай мнение
    Военната и технологична мощ на щатите към момента е много силна. Разузнаване, дипломация и силно присъствие във всяка една точка на планетата. Искам да подчертая, че въобще не съм им фен, но това е мноооооого дълга тема. Световната валута е тяхна. Опарилите се от тях - безчет. Каквито и процеси да текат, ще отнеме наистина много време. А козовете, които държат в ръкава са много. Далеч по - вероятно е да се постигнат споразумения с ключови държави, като Русия, Китай, Бразилия, Европа, отколкото да се стигне до някакъв апокалипсис. Защото ако се случи някакъв драматизъм, то ще пострадат почти всички. В модерното общество тазкива възприятия, като 3 - та световна война (наподобяваща 2 - та примерно) не съществуват. На мода са тихите войни, които са си ежедневие.

    Поздрави!
    Много коментари имам към този пост и много неща с който не съм съгласен.
    Като например че Русия, Китай, Бразилия са ключови държави който по някакъв начин застрашяват Америка ... къде е Америка къде са тия разградени бустани.
    Долара е световна валута не защото е наложен, а защото е СВОБОДЕН ИЗБОР НА ДЪРЖАВИТЕ зад него стой най-голямата световна икономика, подплатена с военна мощ, култура, иновации, технологии, политическа стабилност, ред, законност и ОГРОМНИ ПРИРОДНИ РЕСУРСИ (за които много неуки писалите от форума дори не подозират).

    Коментар


    • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
      именно както викаш през много валути сме минали и пак са паднали, не знам но без бой тея няма да оставят работата така. Или китайските донги ще станат преобладаващи или ще има пакет от световни валути в които ще са включени и австалийците и канадците, че напоследък се чуват слухове насам натам и пишат, че някои се запасяват с тях поне те са единствените които не принтират още ....
      Когато ти излязат опцийте на СиП за 1500 тогава ще фалира и Америка
      НИКОГА !!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
        В следващите 100 години сме с долара (дори не ми се обяснява защо)
        За след това вече незнам, но и не ме интересува (не вярвам и някой от форума да е много развълнуван какво ще е след 100 години, щото квото и да е няма никак ама никак да го стопли)

        Военната и технологична мощ на щатите към момента е много силна. Разузнаване, дипломация и силно присъствие във всяка една точка на планетата. Искам да подчертая, че въобще не съм им фен, но това е мноооооого дълга тема. Световната валута е тяхна. Опарилите се от тях - безчет. Каквито и процеси да текат, ще отнеме наистина много време. А козовете, които държат в ръкава са много. Далеч по - вероятно е да се постигнат споразумения с ключови държави, като Русия, Китай, Бразилия, Европа, отколкото да се стигне до някакъв апокалипсис. Защото ако се случи някакъв драматизъм, то ще пострадат почти всички. В модерното общество тазкива възприятия, като 3 - та световна война (наподобяваща 2 - та примерно) не съществуват. На мода са тихите войни, които са си ежедневие.

        Поздрави!
        NO SIGNATURE FOUND

        Коментар


        • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
          именно както викаш през много валути сме минали и пак са паднали, не знам но без бой тея няма да оставят работата така. Или китайските донги ще станат преобладаващи или ще има пакет от световни валути в които ще са включени и австалийците и канадците, че напоследък се чуват слухове насам натам и пишат, че някои се запасяват с тях поне те са единствените които не принтират още ....
          Мишаелис пожелавам ти да живееш още 100 години да може да дочакаш краха на долара и Америка ... ама надали ... ще си изчакаш чакането

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
            В следващите 100 години сме с долара (дори не ми се обяснява защо)
            За след това вече незнам, но и не ме интересува (не вярвам и някой от форума да е много развълнуван какво ще е след 100 години, щото квото и да е няма никак ама никак да го стопли)
            Ае ти в кое училище учиш бе изгорелото ли в кое ? Нема нужда да обясняваш никой не те е питал ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Anyone Разгледай мнение
              Между другото, факт е че в световната история всяка съществувала империя е
              преживяла крах. Световни валути са БИЛИ и френската, испанската, както и английската. Заменянето на всяка една е свързано с войни и крах на съответните
              валути. Ред е май на юана, но кога точно ...(въпрос на който едва ли има жив човек да отговори)
              именно както викаш през много валути сме минали и пак са паднали, не знам но без бой тея няма да оставят работата така. Или китайските донги ще станат преобладаващи или ще има пакет от световни валути в които ще са включени и австалийците и канадците, че напоследък се чуват слухове насам натам и пишат, че някои се запасяват с тях поне те са единствените които не принтират още ....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Anyone Разгледай мнение
                Между другото, факт е че в световната история всяка съществувала империя е
                преживяла крах. Световни валути са БИЛИ и френската, испанската, както и английската. Заменянето на всяка една е свързано с войни и крах на съответните
                валути. Ред е май на юана, но кога точно ...(въпрос на който едва ли има жив човек да отговори)
                В следващите 100 години сме с долара (дори не ми се обяснява защо)
                За след това вече незнам, но и не ме интересува (не вярвам и някой от форума да е много развълнуван какво ще е след 100 години, щото квото и да е няма никак ама никак да го стопли)

                Коментар


                • Между другото, факт е че в световната история всяка съществувала империя е
                  преживяла крах. Световни валути са БИЛИ и френската, испанската, както и английската. Заменянето на всяка една е свързано с войни и крах на съответните
                  валути. Ред е май на юана, но кога точно ...(въпрос на който едва ли има жив човек да отговори)
                  NO SIGNATURE FOUND

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                    Аз не се съмнявам и съм убеден, че ще потънат барабар с техния долар ...
                    тя като тяхна валута може да не потъне, но като световна 100% баце отива в канала ...
                    Ако отиде в канала, като световна валута е много вероятно след това и
                    сериозно да потъне. Тази работа минава през default. И все пак
                    това не може да мине без някакъв катаклизъм от сорта на война.
                    Въобще в обозримо бъдеще според мен няма как да се случи. Ноооо...
                    Знае ли човек.

                    Поздрави!
                    NO SIGNATURE FOUND

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Anyone Разгледай мнение
                      Трудна работа. Всъщност един такъв фалит

                      (невероятно труден за прогнозиране) едва ли би довел

                      до крах на долара (като световна валута имам предвид)

                      Поздрави!
                      Аз не се съмнявам и съм убеден, че ще потънат барабар с техния долар ...
                      тя като тяхна валута може да не потъне, но като световна 100% баце отива в канала ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                        Абе всичките им таласъми там бе, кат се излее потоп от пари нали треа некой да ги кредитира за да се излее, кат всеки се скрие в черупката и не ги кредитира FEDа те нека си печатат ама без ефект, даже с обратен ефект ше стане раоттта
                        Трудна работа. Всъщност един такъв фалит

                        (невероятно труден за прогнозиране) едва ли би довел

                        до крах на долара (като световна валута имам предвид)

                        Поздрави!
                        NO SIGNATURE FOUND

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                          Е ти пък да гръмнат цели две . Знаеш, може да гръмне само една и след нея ще се излее потоп от пари.
                          Абе всичките им таласъми там бе, кат се излее потоп от пари нали треа некой да ги кредитира за да се излее, кат всеки се скрие в черупката и не ги кредитира FEDа те нека си печатат ама без ефект, даже с обратен ефект ше стане раоттта

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                            нема таков филм, всичко в канала ако започнат да гърмят банки (а дано) кат JPM, Goldmann, тряя има потоп и приключва секкав heaven. Те тогава другите държави ще процъфтят и ще се отърват от тея вампири ..
                            Е ти пък да гръмнат цели две . Знаеш, може да гръмне само една и след нея ще се излее потоп от пари.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Anyone Разгледай мнение
                              а какво става със сейф хевън


                              Поздрави!
                              нема таков филм, всичко в канала ако започнат да гърмят банки (а дано) кат JPM, Goldmann, тряя има потоп и приключва секкав heaven. Те тогава другите държави ще процъфтят и ще се отърват от тея вампири .. Но първо тряя да има яка имплозия .. да вдлъбне всичко яко на доле
                              Last edited by michaelis; 13.02.2014, 11:15.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                                Ако започне да потъва кораба и тея Американюгите тръгнат към фалит няма мърдане, единствения изход е SELL everything, тогава ни бълхи ни злато нищо няма оцелее, акций пък съвсем. В такива ситуаций само PUT опций, нишо друго ....
                                а какво става със сейф хевън


                                Поздрави!
                                NO SIGNATURE FOUND

                                Коментар

                                Working...
                                X