IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Чета, че има много бичи настроения през последните дни. В такива моменти най-много обичат да "пречупват графиките", когато е свален гарда.

    Коментар


    • Може и тук да е дъното на пазарите. Сп 500 направи 50% корекция. Може би отчетите ще покажат дали тръгва пазара, е и Фед.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение

        От утре нататък трябва да се следи за бичи ден- голям ръст на индексите със значителен обем за да сме малко по-сигурни ,че трендът ще се пречупи
        Защо утре?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение
          Според мен финалният опит за разпродажби беше на 14 октомври петък. Индексите не ускориха на долу , след пробива на юнските дъна както беше масовото очакване .
          Дивергенцията юни- октомври на Дау с Биткойн сработи ако това са дъната на индексите.
          От утре нататък трябва да се следи за бичи ден- голям ръст на индексите със значителен обем за да сме малко по-сигурни ,че трендът ще се пречупи

          Коментар


          • Според мен финалният опит за разпродажби беше на 14 октомври петък. Индексите не ускориха на долу , след пробива на юнските дъна както беше масовото очакване .
            Дивергенцията юни- октомври на Дау с Биткойн сработи ако това са дъната на индексите.
            Last edited by Майстора233; 17.10.2022, 17:05.

            Коментар


            • Dow над 30400 и ракетата тръгва
              Сега само подгряват турбо двигателите

              Коментар


              • Дано не съм прозвучал много бичи.Защото НЕ СЪМ !
                Просто фокусът ми в момента е в краткосрочните движения.Търся възможности и начин да се възползвам от тях.За съжаление не ми се получава много добре но така или иначе , средносрочно и дългосрочно буквално не ми се гледа.Започвам някакви анализи за малко по-приличен/дълъг/хоризант и се измарям от собствените си въпроси , които остават без отговори.Така че никак не съм оптимист за нещата.
                Но пък и пазарното магьосничество е безгранично.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                  Тодоров, в случая не е черен лебед, а точно обратното - отказ от приемане на действителността, отказ от осъзнаване на очевидното. Инвеститорските Коелю-та му викат когнитивен дисонанс, сив носорог, normalcy bias дори не помня как беше на нормален език. За мен е очевидно, че Епъл ще слезе под 100, ама много народ пита "кой ще продава на такава цена". Като отрежат китайците, какво ще правят инвеститорите, които използват китайски акции като обезпечение?

                  Или още по-простото - излез на улицата, влез в магазините (които все още не са фалирали), разговаряй с хората за плановете им. Ако изобщо намериш хора, че половината апартаменти са празни.

                  ////

                  и фармата гледам е спомената... не съм съгласен, ако и да уважавам онази траверса Лин. Големите приходи на фармата са от корупцията с ненужните интервенции / лечение / хронични простотии.

                  [ATTACH=CONFIG]n3977941[/ATTACH]
                  Нещо се бъркаш, за американски акции говорим тук, а не за празни апартаменти. И healthcare не е само фарма

                  Коментар


                  • Тодоров, в случая не е черен лебед, а точно обратното - отказ от приемане на действителността, отказ от осъзнаване на очевидното. Инвеститорските Коелю-та му викат когнитивен дисонанс, сив носорог, normalcy bias дори не помня как беше на нормален език. За мен е очевидно, че Епъл ще слезе под 100, ама много народ пита "кой ще продава на такава цена". Като отрежат китайците, какво ще правят инвеститорите, които използват китайски акции като обезпечение?

                    Или още по-простото - излез на улицата, влез в магазините (които все още не са фалирали), разговаряй с хората за плановете им. Ако изобщо намериш хора, че половината апартаменти са празни.

                    ////

                    и фармата гледам е спомената... не съм съгласен, ако и да уважавам онази траверса Лин. Големите приходи на фармата са от корупцията с ненужните интервенции / лечение / хронични простотии.

                    Click image for larger version

Name:	Screenshot 2022-10-17 121010.jpg
Views:	1
Size:	95.0 КБ
ID:	3977941
                    Last edited by terziеv; 17.10.2022, 12:10.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Какъв бичи пазар те гони? Те дори и суровините ще ги натиснат едно 30-40% надолу кога продават ВСИЧКО. Само толкова, защото инфлацията си вилнее. SQQQ хвани или дори прости скъси aapl.

                      .
                      И кое ще е нещото , което ще ги накара да продават ВСИЧКО ?
                      Трябва да се счупи нещо голямо и фундаментално , защото останалите текущи неща сякаш се покалкураха.
                      В предстоящите отчети на дали ще излезе нещо толкова грандиозно.
                      Банките в щатите изглеждат добре но пък може нещо в Европа да тресне.
                      В Китай по повод сегашната им голяма сбирка , вероятно ще си повтарят думите сигурност,стабилност и т.н.На дали краткосрочно ще гръмне нещо от там.
                      И разбира се войната над нас, която е едно голямо неизвестно като тайминг и обхват.
                      Та чакайки този момент за продажба на ВСИЧКО , нещо не виждам какво би могло да е то краткосрочно.Освен разбира се някой ЧЕРЕН ЛЕБЕД.

                      Коментар


                      • Ето го прочутия ENI.Надявам се е ясно и за новобранско око защо НЕ трябва да се купува сега тоя джънк
                        20 годишна графика.2020 пада за пръв път под 18 годишна дългосрочна подкрепа !!! Голямо събитие ! След това има 3 неуспешни опита да се върне,като така валидира пробива.
                        Червена пунктирана линия пък показва мечия тренд от върха.Общо взето е ПОД 2 критически силни мечи линии


                        Петрола също е в чист,ясен мечи тренд на МЕСЕЧНА графика


                        https://i.imgur.com/19Z5bzG.png



                        Last edited by petrg5s; 17.10.2022, 06:36.

                        Коментар


                        • Какъв бичи пазар те гони? Те дори и суровините ще ги натиснат едно 30-40% надолу кога продават ВСИЧКО. Само толкова, защото инфлацията си вилнее. SQQQ хвани или дори прости скъси aapl.

                          а на черното какво му е прехвалено като е още в небесата, а сме октомври.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                            Нямам отговор защо толкова народ не виждате очевидното или пък го виждате, но търсите сложни обяснения или под вола теле. Ако не си в суровините, по-добре парите да седят на влог.

                            Едната самардала я продават 15 кинта за кило.
                            Суровините са влакче на ужасите, много лесно избиват стоповете. По-добре да хвана няколко растящи като почне бичия пазар и да направят 3-цифри %. Например Healthcare стои добре. Не че нямам петролни - и те са валидни засега. От прехвалените въглища, единствено AMR има живец в момента и си струва да му се хвърля по оченце

                            Коментар


                            • Нямам отговор защо толкова народ не виждате очевидното или пък го виждате, но търсите сложни обяснения или под вола теле. Ако не си в суровините, по-добре парите да седят на влог.

                              Едната самардала я продават 15 кинта за кило.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                                Ето какво съм казал за контейнерите.






                                Вси още е актуално. Иначе дългосрочно международната търговия е капут и е нормално контейнерите да страдат.

                                Всичко е възможно, но 40 гущера/барел - само при ново затваряне. Добив няма. Няма и да има. А горивото на бъдещето са въглищата. Десетки пъти го пиша от 2020 досега и продължава да е актуално.
                                Компаниите дето си цитирал за контейнерите следващата година ще потънат с поне 30%

                                Въглищата ще угаснат щом спре войната, тоест следващата година

                                Петрола няма да му е за сефте пазара да се е откъснал от реалността. Щом УСА обявят рецесия и всички ще фърлат картите щото знаят, че ще могат да влезнат след това на по ниски позиции и цената ще пропадне и без това да е свързано с реалната търговия на нефта
                                Last edited by 6000; 16.10.2022, 12:09.

                                Коментар

                                Working...
                                X