IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
    То е станало тук това дето е станало там....
    Въпросът е такъв че у нас ипотечната задлъжнялост е буквално пъти по-ниска от Западният свят....
    Като за нашия пазар е достатъчно висока!

    Отделно както и сам можеш да видиш - има сериозно влошаване спрямо 2008-2009 /свет. фин. криза/.
    Защото тогава е била още по-ниска спрямо западняците и пак рефлектира.
    Така че тия аргументи са слабички... издишат.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
      Нищо чудно и 2009 да сме били в топ 2 отдолу нагоре у Юропата като % от БВП!

      После всички знаем какво стана...
      То е станало тук това дето е станало там....
      Въпросът е такъв че у нас ипотечната задлъжнялост е буквално пъти по-ниска от Западният свят....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

        И къде са тези данни за обръщане на тренда? Май само си фантазираш.
        https://www.reuters.com/world/uk/sha...mi-2022-05-24/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

          Ползвах робски труд - на български гастари Като Лева. Инак щях да го платя на 200 хил евра, нищо де - сега ще си ги инкасирам при продажбата, като реша да се местя другаде и те така - за 5 години толкова. А групата ви отдавна ми е под нивото ...
          За 200К щеше да си построиш нов хан от основи.... Приказвай ги тези на ондзи колкото искаш .... Там да се надлъгвате за кой ква риба е фанал :-)
          Щом Египет е нивото или мазе в блатата на Солун, наистина си от група различна от А :-)
          В Кайро ходил ли си досега щото аз съм и съм поогледал кое как е ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Контактите с българското простолюдие са щокиращи за всеки, живял за дълъг период извън БГ. Също и алчността - 300к няма как да струва имот в тази измислена държавица. Много ясно, че никой няма да изсипе с труд изкараните си пари на някой готованко -наследник или на строител-измамник.

            Хората, живели навън, очакват качество, получават боклук. Ако не беше така, нямаше да сме изтривалката и на Европа, и на САЩ, и на Русия едновременно. Тези измислени цени,на които се търгуват имотите, са си за вас - вярвате си взаимно че тези боклуци струват нещо и си ги обменяте. Нормален човек отвън да дойде и да купи нещо в тази мизерия - забрави.

            ПС: Преди 30 години България все още приличаше на нещо - не беше толкова разграбена и имаше интелигентни хора, които не се бяха изнесли. В сравнение с тогава, сега имаме едно сметище и една разбита инфраструктура.
            Прав си, но донякъде.

            Преди 30г България беше доста бедна, масово затворени заводи, безработица, няма какво да купиш. И хората си караха с каквото имат от предишния строй.

            Един приятел - психолог казва: "Аз съм живял в 90-тарската бедност и не обичам да харча много пари по заведения дори когато ги имам".

            Иначе отношенията между хората не бяха толкова комерсиални. Жените пускаха само с добра дума и по харесване.
            Last edited by Evgo; 25.05.2022, 15:53.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
              Точно така Юлка. Ипотечната задлъжнялост като процент от БВП е в ТОП 3 като отдолу в Европа. Данните ги имаше някъде може би Евростат или нещо подобно но не ми се търси отново. Та ако искаш го приеми на доверие или си ги потърси сам :-)
              Нищо чудно и 2009 да сме били в топ 2 отдолу нагоре у Юропата като % от БВП!

              После всички знаем какво стана...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                Мда, тухлена немска къща с изолация и облицовка от клинкер - не 70-годишен люлински соц-панел. Определено разбирам
                Не знам какво е това твое влечение по панелите, ама никога не съм имал такъв апарт, нито пък съм живял в Люлин..... Радомир е мястото....

                ПП Зидарията толкова зле ли беше станала, че требеше с клинкер да я облицоваш ? Нали знаеш, че мое да пази малко от атмосферата ама нема да я заздрави .... 1 век си е 100 години :-)
                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 25.05.2022, 14:55.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Аз вече не живея в БГ, тук съм за да си прибера някои неща и покрай родителите ми. От 14.05 официално не съм жител на град София. Пак ще идвам, но вече много по-рядко.
                  А, недей се притеснява, изобщо не си идвай.
                  Аман от недое..ни лузъри, дето цели свят им е крив.
                  Това място ще стане много по-добро място, като се пръждосат още повече мрънкачи, завистници и всякакви пропадняци.
                  А относно наемите, не те свърта на едно място, че някой все пак е спасил парите си от поне 30 процента обезценяване, че и доход си докарва.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                    Кой сладур ми разправяше, че кредитната задлъжнялост в Бг била ниска и евентуално повишение на лихвите нямало да има отражение в/у жилищния пазар? (май Песимиста)

                    Малко суха статистика:
                    Кредити /Април.'22/: 30.1 млрд. лв. (от които 14.7 млрд. ипотечни + 13.9 млрд. потребителски)
                    Среден размер на ипотечните кредити за страната = 60 500 евро;
                    Среден размер на ипотечните кредити за София = 70 хил. евро;
                    което прави ~232 хил. кредита (чисто) / ~307 хил. кредита (ако добавим + 1/2 от потребителските)
                    Това прави колкото цял един град от ранга на Бургас (311 хил. жители)

                    Кредити /Юни.2009/ = 18.4 млрд. (от които 8 млрд. ипотечни + 7.25 млрд. потребителски)
                    Среден размер на ипотечните кредити = 36 260 евро, което прави колко:
                    ~110 хил. кредита (чисто) / ~165 хил. кредита (ако добавим + 1/2 от потребителските)

                    Аз виждам двойно по-голяма задлъжнялост /дори като % и повече ако отчетем намалението на населението/ -> респ. двойно по-голяма чувствителност към затягане на лихвите!

                    Молете се някое известно име отвъд океана да не се гътне пак, че......
                    Точно така Юлка. Ипотечната задлъжнялост като процент от БВП е в ТОП 3 отдолу в Европа. Данните ги имаше някъде може би Евростат или нещо подобно но не ми се търси отново. Та ако искаш го приеми на доверие или си ги потърси сам :-)
                    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 25.05.2022, 14:47.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Нали разбираш , че става въпрос за апартамент, а не за хан ?
                      Мда, тухлена немска къща с изолация и облицовка от клинкер - не 70-годишен люлински соц-панел. Определено разбирам

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Крети, къде па ти се буташ в А група с 40К за цялостен ремонт на 100 годишен хан ? Хората за толкова си купуват косачка за ягоди :-)
                        Ползвах робски труд - на български гастари Като Лева. Инак щях да го платя на 200 хил евра, нищо де - сега ще си ги инкасирам при продажбата, като реша да се местя другаде и те така - за 5 години толкова. А групата ви отдавна ми е под нивото ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                          БГ свръхлукс от Капалъ Чаршъ... Смех! Гето суперстар
                          Нали разбираш , че става въпрос за апартамент, а не за хан ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                            И къде са тези данни за обръщане на тренда? Май само си фантазираш.
                            Ти ги показа онзи ден нагледно!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение



                              При Прекратяване на военните действия ще има спад на инфлацията и бум на рисковите активи акции, криптоси както и на имотите, чак след това дефлация но пак зависи колко ще е остра и продължителна за да има спад на имотите. Може да има само охлаждане на пазара на имоти. При прекратяване на военните действия пазара на суровини и енергия ще се успокои и централните банки няма да бъдат толкова агресивни в дигане на лихвите. Но това 2023 ,тази година ще остане със сравнително висока инфлация, което пак дава гориво за пазара на имоти.

                              Според мен правиш аналогия ,като всички понижите тук с пролетта на 2008 година при петрол 140 долара и последвалия дефлационен краш от октомври 2008. Което е изключително рядко събитие и се случва средно между 50 и 80 години. Колкото и е един Кондратиев цикъл и няма как да имаме чиста дефлация два пъти в този цикъл за спад на имотите 30- 50 процента. Единствено се сещам за Япония за дефлацията от 90-те и последвалият краш от 2008 , но през 2008 имотите в Япония почти не спадат спрямо 90-те. Пък и Япония не съпоставим пример за България .
                              На този етап инфлацията може да бъде спряна само чрез рецесия! Не го казват, за да ви сварят бавно! Бум на рисковите инвестиции ще се наблюдава малко преди излизането от рецесията, но не у нас, а в САЩ. Точно тогава ще е най-големият спад на имотите у нас.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                А пък на Запад или конкретно в Германия не се краде.... Тези ги приказвай на някой друг....
                                Ами ето значи вече всичко е точно. Няма да се ядосваш с нашата реалност и ние с твоите коментари. :-)
                                Всички са щастливи и получили каквото искат нали така ?
                                Точно така е.

                                Коментар

                                Working...
                                X