If this is your first visit, be sure to
check out the FAQ by clicking the
link above. You may have to register
before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages,
select the forum that you want to visit from the selection below.
п.п.
Каквото и да си говорим младите да не се оплакват! Идея си нямат през какво беше '90-те! И по 2000 лв. нето да взимат в Сф двама човека това са общо 2 хил. евра, а само преди 20-30 години заплатите бяха по 100-200 долара (!) така че като си платят квартирата и сметките (към 1000 лв.) пак им остават по 100 лв. на ден за двамата! Ама днешно време повечето са некадърни - не могат да сготвят една елементарна манджа, все на готово са свикнали, през пандемията ми беше смешно да ги гледам как ядят от багажника на някой мерцедес/бмв пластмасовите сандвичи на Макдоналдс, щото и ресторантите бяха затворени........
А запитвал ли си се каква е била покупателна способност на 400 долара през 1990 в България и каква е на 2000 евро през 2022 пак в България ?!
Да. 700 кинта квартира, 300 кинта ток, вода, тел. и ти остават 35 кинта на ден.
Не знаех, че всички в София живеят на квартира. Нито пък че сам човек плаща по 300 лв на месец за ток,телефон и вода.Така че махаш от 2000 лв,200 лв за комунални услуги и остават по 60 лв на ден.Дори и да не си готвиш сам при положение, че повечето големи магазини предлагат готвена храна,а ресторантите имат обедно меню,не виждам как точно ще мизерства човек с 60 лв на ден.А и не е задължително да се яде само готвено.
Ако под комромис имаш впредвид комшии клошари, наркомани + скатаващи от подръжка на общите части - може.
Залиташ в другата крайност. Има куп квартали в София с нормални хора собственици, които си поддържат и си плащат. Диапазона на цените е точно такъв. Средата е далеч по-добра от пишман баровци нашити с ипотеки. Ти явно си натрупал горчив опит в Люлин и затова си мислиш, че цяла София е така. Не бой се, има Младост, Дървеница, и доста други квартали в периферията на центъра, в които още си живеят културни хора, без да се водят "елит".
За хора, които са склонни да направят компромис, се намират. Хубавите имоти си държат цена. Иначе с 2к се живее в СФ - от заплата до заплата. Ако си на квартира и с малко по-хубава кола, млад и излизаш 1-2 пъти седмично. От средата на месеца минаваш на фотосинтеза, до следващата заплата
Ако под комромис имаш впредвид комшии клошари, наркомани + скатаващи от подръжка на общите части - може.
Абе младеж, защо губиш времето на хората като нямаш пари.
И за 100 да ти намерят пак няма да стане.
Брокерите са мръсно племе, но с такива "клиенти" като теб, живи да ги ожалиш.
Вярно е, мръсно племе сте, включително и ти. Време е вече да си търсиш нормална професия, където да си изкарваш парите с труд, не с брокерски лъжи. Идиотите свършват, няма ги вече 3-те процента. А за моите пари не бери грижа, мога да те купя със все имотите ти до девето коляно. На мен парите се въртят и генерират печалби и БВП, не стоят загробени в тухли в гетото на ЕС.
И къде има за 1700 евра в Сф? То във Вн на зелено са толкоз, ти за сф говориш.
За хора, които са склонни да направят компромис, се намират. Хубавите имоти си държат цена. Иначе с 2к се живее в СФ - от заплата до заплата. Ако си на квартира и с малко по-хубава кола, млад и излизаш 1-2 пъти седмично. От средата на месеца минаваш на фотосинтеза, до следващата заплата
В момента, в средностатистически квартал на София 100 квадрата са около 170-80к Евраци. Далеч от 250кЕ. И то на върха на балонЯ. Преди 5-6 години цената беше наполовина. Имаше сносни тристайни по 100-120кЕ. Но хората бяха заети да ядат и да пият. Развързаха кесията вместо да си осигурят поколенията. За едно младо семейство, което ще свива тепърва гнездо, ако всеки един родител помогне с по 25кЛВ са 100клв само от тях. А младите, докато нямат деца ще изплатят останалото за няколко години, хем ще се научат на съвместно съжителство. Ама друго си е да накупиш BMW-та Ф10-ки и да бръмчиш напред-назад баровската.
Радва ме, че мнозинството действа на тоя принцип, щото ако разсъждаваха като мене, цените щяха да са с ОЩЕ 50% нагоре над сегашните.
И къде има за 1700 евра в Сф? То във Вн на зелено са толкоз, ти за сф говориш.
Коментар