IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

    Сериозно ли от целия пост схвана само едната правописна грешка? Трагично е положението, трагично ...
    ​​​​​

    Впрочем, написал си "сатистика". Сега какво да те правим?!?
    Има огромна разлика между правописна грешка и да не знаеш какво означава една дума. Прав си - трагично е положението. Как беше лафа - не било компоти ами компютри.
    Къде ти е статистиката за меридианата?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

      Още един който може само да мрънка и критикува без да каже нещо смислено и със съдържание.
      Намери ти сатистика за меРИдианата вместо да си мислиш, че си открил топлата вода.

      Да не говорим че контекста на мнението ми беше за изсмуканите от Джони цифри, и мнението ти е малко ни в клин, ни в ръкав - "Ама аз съм чувал за медиана". Изобщо чети малко преди да пишеш.

      И още нещо не е меРИдиана, а медиана това за което говориш. Меридианата е мярка за географска ширина. Бива простотия ама чак пък толкова.
      Сериозно ли от целия пост схвана само едната правописна грешка? Трагично е положението, трагично ...
      ​​​​​

      Впрочем, написал си "сатистика". Сега какво да те правим?!?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

        Ох, още от "Един човек ял пиле, 99 яли зеле, Националната статистика отчела, че 100 човека яли пиле със зеле" ...

        Всякакъв тип средна работна заплата трябва да се смята през меридианата.

        Да са живи и здрави софтуерните инженери със 9те бона заплата, но освен изкривяване на статистиката, аз друго не виждам - през 2008 ги нямаше в картинката и се оказва, че всички сме взимали по 400 лв. ... пък аз взимах 1 200 и напуснах за повече пари, защото им се мръщех и не ми стигаха. А бях студент ...

        Впрочем видях, че разисквате имиграцията ... на Запад е толкова непоносимо през последната година, че е напълно възможно това да се окаже коза за повишителите.

        То такъв зор да направиш живота в уредени държави непоносим, че накрая Радомир е гаден, стар, сив и мръсен, но поне може да излизаш от вкъщи ...
        ​​​
        Още един който може само да мрънка и критикува без да каже нещо смислено и със съдържание.
        Намери ти сатистика за меРИдианата вместо да си мислиш, че си открил топлата вода.

        Да не говорим че контекста на мнението ми беше за изсмуканите от Джони цифри, и мнението ти е малко ни в клин, ни в ръкав - "Ама аз съм чувал за медиана". Изобщо чети малко преди да пишеш.

        И още нещо не е меРИдиана, а медиана това за което говориш. Меридианата е мярка за географска ширина. Бива простотия ама чак пък толкова.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

          Как бе джони, ето едно бързо търсене и веднага намерих нещо подходящо като за теб.
          Едно леко ремонтче и ще се върже почти в бюджета.
          Квартала е знаков за София, много уважавани личности са тръгнали и свършили там, смятам е подходящо за титан като теб.

          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...59894829585033
          Бе човека е похарчил цял апартамент да се образова плаща на елитни каки по 1000 евро на нощ ти къде го заби у Дружба по кърищата.Само си представи как разправя на каката докато я впечатли колко е богат какви фирми има как докато вечеряли праснал печалба от 10000 еврака и после и предлага да отидат утях на Дружба......

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

            Ох, още от "Един човек ял пиле, 99 яли зеле, Националната статистика отчела, че 100 човека яли пиле със зеле" ...

            Всякакъв тип средна работна заплата трябва да се смята през меридианата.

            Да са живи и здрави софтуерните инженери със 9те бона заплата, но освен изкривяване на статистиката, аз друго не виждам - през 2008 ги нямаше в картинката и се оказва, че всички сме взимали по 400 лв. ... пък аз взимах 1 200 и напуснах за повече пари, защото им се мръщех и не ми стигаха. А бях студент ...

            Впрочем видях, че разисквате имиграцията ... на Запад е толкова непоносимо през последната година, че е напълно възможно това да се окаже коза за повишителите.

            То такъв зор да направиш живота в уредени държави непоносим, че накрая Радомир е гаден, стар, сив и мръсен, но поне може да излизаш от вкъщи ...
            ​​​
            Ха ха ха да ти сложат вечерен час и ушна марка а и паспорти без които не можеш да пътуваш да ти е.а уредените ферми...Никога на Запад ама никога не бих отишъл да живея

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
              2008-ма беше по-голям балонът при НИ (спрямо доходите). Според мен сега балонът е по-скоро в очакванията за доходност от наеми, дългосрочна и плътна заетост. От 2008-ма до днес се построи и се строи доста. Панелите вместо да почнат да се разпадат и да са пълни главно с утрепки гета взеха, че започнаха да ги санират и комбинацията уреден квартал с детска градина, училище, улици и места за паркиране (!) пред блоковете направиха от панелите идеални жилища за хора работещи не толкова престижни и доходоносни професии и търсещи умерен наем. Демографията (не броя частично завърналите се - те са 90% извън софия) също не е в полза на наемите спрямо 2008-ма. Статистиката макар и да показва, че София плавно се увеличава, но София и старее за съжаление. А сега нови обекти се строят навсякъде. Инвестиращите на тези цени в 'наемче да капе' ще бъдат изненадани в скоро време, че капе доста по-рядко от очакваното..и не защото хората са зле, а защото без да има съответното демографско и икономическо развитие на района се пускат хиляди нови жилища със съответните скъпи цени на придобиване, скъпи цени на довършителни и ново обзавеждане. Тези жилища си 'искат' наем от 400-500-600Е , за да има една нормална доходност от инвестицията. В същото време няма икономически бум, за да може да има наематели за всички тези жилища и идва естествения ход на нещата - Тъмни прозорци. Това обаче е до време. 1-2-3 години ок, но в един момент човек се пита 'защо вкарах толкова нерви и пари в ремонти, за да седи празно или да ми го съсипят разни'.

              Единственото спасение за тъмните прозорци е ако София стане притегателен център за хора отвън (чужденци и заминали преди години млади българи) било аутсорсинг хъбче, било университетите да привличат повече чужденци, но нещо съществено трябва да се развие, за да може тези хиляди нови жилища да носят що годе добра доходност. В момента в София има предполагам над 10 000 жилища, които се стягат или се опитват да ги пласират на шпакловка замазка с горница купилите ги на зелено. Ако това не се случи насищането на пазара с жилища ще доведе до по-добра достъпност на вторичен пазар. Не казвам задължително номинален спад на цените, а с по-малко средни заплати за съответното населено място да може да се купи жилище. Има го и Немският вариант - след всяка по-сериозна криза едни едри риби да прилапват много жилища, които после да отдават на добра доходност (спрямо цената на която са ги прилапали).

              уесно нема!
              Абе тия мизерни панели ного яки.Не щат да падат и не ебават форумните капацитети ама за пет стинки не ги ебават....Голямото самочувствие винаги е водело до лош изход

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                Евго то нашия университет вече е бакалия - произвежда сервитьорки, бармани и продавачки. Единствено медицинските имат някаква международна значимост
                Той вашия университет винаги си е бил бакалия само дето сега го разбрахте.На тия сервитьорки бармани и продавачи обаче самочувствието им е доста голямо...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                  Блокират ги тези с мозък на рептили които си мислят че тухлите са нещо като алтернатива на депозит в банка.
                  Ma много сте ми умни тия дека секи месец кихат на хазяйката

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                    Блокират ги тези с мозък на рептили които си мислят че тухлите са нещо като алтернатива на депозит в банка.
                    ма тия ако така си мислят, те даже хич немат мозък.
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                      https://econ.bg/%D0%A4%D0%B0%D0%BA%D...224_at.18.html

                      Засиления интерес към къщи, повечето от които са в покрайнините, още повече ще нажежи цените в централните градски части
                      Дали?
                      https://www.investor.bg/biudjet-i-fi...2001-g-325862/

                      Коментар


                      • Last edited by 0; 14.04.2021, 12:14.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                          Кой ги блокира? Рептилите-илюминати ли?
                          Блокират ги тези с мозък на рептили които си мислят че тухлите са нещо като алтернатива на депозит в банка.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                            Какво излиза - сегашния "балон" цените са се изравнили с балона от 2008ма?
                            Един познат взе ново строителство през 2008 в Младост 3.
                            Чак 2021 си възвърна стойността.
                            13 години му трябваха.

                            Коментар


                            • https://econ.bg/%D0%A4%D0%B0%D0%BA%D...224_at.18.html

                              Засиления интерес към къщи, повечето от които са в покрайнините, още повече ще нажежи цените в централните градски части

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                                Евго то нашия университет вече е бакалия - произвежда сервитьорки, бармани и продавачки. Единствено медицинските имат някаква международна значимост
                                Сигурно е така, защото трудно могат да намерят работа като икономисти и работят каквото намерят.

                                Дори мъж строител, ако е като Влади Караджов, може да изкарва 3, 4 или 5 000 лв месечно в пикове сезон.

                                Коментар

                                Working...
                                X