IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Допълнителен въпрос имам към песимиста. И той е , ако планираните от новите политически сили съкращения на администрацията бъдат реализирани в порядък 40% офф, какво ще се случи със статистиката ?! Отново да повторя една истина за африканска ни икономика , раздута администрация със заплати над средните спрямо наемния труд . Като говорим за персонал без ръководни функции,със ниска и средна квалификация ! Последното го добавям ,защото от плевенския край ги бъркат нещата и слагат магарето пред каруцата ,но от медицински чиновник ,толкоз !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Ми аз си имам имоти там писал съм - с рекичка през средата на двора... Има достатъчно за семейството ми...Не ми трябват повече, а и не спекулирам с имоти та да продавам с печалба....
      В блатото ли си купил? Не се изненадвам...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        За Вазов виждам към 2000 в момента (макар да са повече,към 2200 поне ако гледам офертните):
        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...date=13.4.2021

        За 2010 виждам 1330. Приемам, че са били около 1500 макс
        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...date=13.4.2010

        50% и нагоре е скокът, при инфлация под 20%.
        Е нали все 4-стайни гледаш, погледни пак тях. Но каквото и да гледаш е все тая - цените на стоките и услугите винаги ще растат с малки изключения тук и там и в малките изключения предприемчивите хора изкарват пари.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          За Вазов виждам към 2000 в момента (макар да са повече,към 2200 поне ако гледам офертните):
          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...date=13.4.2021

          За 2010 виждам 1330. Приемам, че са били около 1500 макс
          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...date=13.4.2010

          50% и нагоре е скокът, при инфлация под 20%.
          Сега погледнах и аз и гледам за през 2008ма за Вазов средната е била към 2000Е.
          Какво излиза - сегашния "балон" цените са се изравнили с балона от 2008ма? А инфлацията? А средната заплата в София? Май повече от 100% отгоре, а? Всъщност не видях за София каква е разликата но за България е почти 3 пъти - от 500 през 2008ма на 1400 през 2020та.
          Last edited by BobyB; 14.04.2021, 01:48.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
            Джонка, ако приемем че Докторска ми струва 250К€ в момента (слагам минимум към средна цена) то значи наем би трябвало да е поне 1200€ за да имам прилична доходност по вашите представи. А аз преценявам противно на вашите предписания че не го отдавам. Заради колежката която сама ми се обади го давам на 750€ за няколко месеца. Значи ли това че е по-добре да продадеш подобен имот? Това ли ви е логиката? И икономическата мисъл.
            За другите ми имоти и капиталовата им и текуща доходност няма да говоря.
            Всеки, който за разлика от теб не е спал в час по аритметика, знае че такъв имот не се купува за доходи от наем. Капиталова - по обява, както чакаше и банката да ти плаща наем Смехоран.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              На средната заплата никога не е имало спад. Имаше повишаване на безработицата ...
              Вероятно не си бил в страната и не си следил добре нещата и не ми се занимава да търся данни за всяка година и месец за София / някой може и да знае къде са в сайта на НСИ ?/
              Освен това се бъркаш с бруто и нето ....Въобще пълна каша ти е в главата. ВЕрвай ми няма нищо случайно в това, че все повече хора предпочитат да останат у нас / живота икономически става поносим/
              Та набързо намерих за Декември 2012 - средна брутна за София 1074 лева
              Декември 2020 - 2031 лева


              Ето и една статия за страната :
              https://3e-news.net/%D1%81%D1%8A%D0%...BD%D0%B8_74469

              За Декември 2020 е 1468 лева.
              Т.е. 4 пъти увеличение за 14 години. Разбираемо е защо преди 10-20 години хората са отивали да работят на Запад. Както е разбираемо защо сега се завръщат. Ако заплатите се увеличат с още едни 20-30% / което ще стане до макс 5 години/ заминаващите за чужбина ще паднат под 10К на година перманентно....И поне по 20К връщащи се....
              Мадабе, таман с увеличенията 4 пъти докосвате социалните помощи на Запад Ама отдолу. След 5 години заплатите ще се увеличат 10 пъти - а лева ще падне спрямо еврото 15 пъти. Няма да можете да си купите и билет за самолет, ще се сбъдне пророчеството ти и ще станете пак соц с огради хахахахаха

              Ти знаеш ли колко много са 2031 лева в София ехей!

              Коментар


              • [QUOTE=pesimist4o na kvadrat;n3745947]
                Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Аз съм Българин и при достатъчни условия за съществуване и през акъла ми няма да мине да обикалям по света за къшей хляб. Сега ако не мога да се реализирам у нас или мога да получа многократно повече пари / не проценти/ бих жертвал определени години като Левчо....
                Не виждам защо един немец или какъвто и да е чужденец би дошъл у нас и какво би търсил... Макар и да имаше някакви...пенсионери ..., които им е сложен живота в Германия....
                И точно това е причината за цифрите от миграцията - не че сме изгрели, но финансовата част става просто търпима и всичките тези милиони Българи няма нужда вече да ходят на майната си, за да оцелеят.... И тази част ще се подобрява все повече всяка година....спрямо Запада...
                За неграмотни без професия и език така, седете си а-ла жената зад щанда и обясняайте как настигате запада. За нови 50 години. Е, той тогава ще е още 1 век напред,.. сефте

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 13ADROL
                  Не се надувай бе...отгледал ли си дете завършило елитна гимназия от 0 до 18? Колко струва, сметни празноживотни гастаре.
                  Аз имам 2 такива таман, 200 000 евро на глава е минималната оценка (от държавата). Не мож го изчисли в мастики колко е...
                  Last edited by RUBLA; 14.04.2021, 08:56. Причина: Спазвайте добрия тон!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                    Че то евтини жилища тук колкото искаш, ама всичките се бутат да живеят на пъпа на София, пък искат и да им ги подарят.
                    Стига с тези глупости. Поне 30% от жилищата в София са празни. Никой не се бута да живее в София. Блокират жилища за да създадат изкуствено търсене.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 13ADROL
                      Не се надувай бе...отгледал ли си дете завършило елитна гимназия от 0 до 18? Колко струва, сметни празноживотни гастаре.
                      И колко струва? Образованието е безплатно - както в 91 Немска Гимназия, така и в Черешево.
                      Аз в моето образование съм инвестирал досега поне колкото за 1 апартамент в центъра (което е малко в интерес на истината). И продължавам да го правя.

                      Ако беше наистина инвестирал в образованието на твоето дете, вместо да купуваш ненужни имоти, може би сега нямаше да ти се налага да теглиш кредити изобщо.
                      Last edited by ejonny2376; 14.04.2021, 01:05.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                        Според имот.бг тогава цената на кв.м в Иван Вазов е била 1700 евро а сега е 2080. Сметката е повече от точна. Успех с чакането на качествено в център на 1000-1500 евро.
                        За Вазов виждам към 2000 в момента (макар да са повече,към 2200 поне ако гледам офертните):
                        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...date=13.4.2021

                        За 2010 виждам 1330. Приемам, че са били около 1500 макс
                        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...date=13.4.2010

                        50% и нагоре е скокът, при инфлация под 20%.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Сметни общо инфлацията след 2010 колко е - според НСИ май около 20%. Оттогава цените са скочили с над 50%. Пак имаме едни 30% въздух.
                          Според имот.бг тогава цената на кв.м в Иван Вазов е била 1700 евро а сега е 2080. Сметката е повече от точна. Успех с чакането на качествено в център на 1000-1500 евро.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                            Такива мнения са типични за еуфорията. Цялата "здравословна инфлация" и локации и всичко друго са отразени в цената вече десетократно. Цените на имотите отразяват 20-30% инфлация а не 2-3%. Не знам на коя планета живееш но популизма надделява с всеки ден, и високите цени на жилищата не са много популярни. Натиска за евтини жилища е огромен. Неделя имаше интервю с шефа на Фед и му показваха бездомници в палатков лагер на една пряка от сградата на Фед където работи в Ню Йорк. Досега никой не е смеел да му показва лоши неща, но се обръща палачинката много бързо. Това е в добрия случай, в по-лошия случай директнен милиционесрки комунизъм и конфискация.
                            Че то евтини жилища тук колкото искаш, ама всичките се бутат да живеят на пъпа на София, пък искат и да им ги подарят.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 13ADROL

                              Кой го боли за твоите щения бе комплексар гастарбайтер? Нещастник!
                              Май тебе те боли, защото ти предстои да изплащаш дългогодишен кредит за сума, която аз правя за месец време макс.Ако не те болеше, нямаше да се занимаваш с мен повече.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                                Както беше писал бертрам - пазара е мястото където се срещат реалността и мечтите, а твойте мечти за 1000 евро на локациите които гледаш няма да се сбъднат. Поне не без невиждана криза, война или катаклизъм, а никой не иска това и не му е до имоти при такива събития.

                                Аз не знам как човек с iq повече от една цифра може да си мисли, че имотите някога ще тръгнат надолу. Да пазара е на приливи и отливи, да има спадове на цените, но тренда както и на почти всичко друго ще е винаги на горе. Пак зависи от локацията, но центъра на столица което гледаш ти няма как да има спад. Виж в западащи градове/райони е друга тема.
                                И това е много лесно обяснимо - в сегашния икономически строй е заложена минимална инфлация от 2-3% на година, или толкова смятат централните банки че трябва да е "здравословната" инфлация. Защото кеш-а трябва да се върти а не да седи по банките според техните теории.
                                Не знам за колко умен се смяташ, но цените от 2500-3000 евро който ти гледаш не мисля че някога ще паднат повече от 30% - колкото са паднали през най-голямата рецесия на имоти в америка 2008.
                                А вариант за нова голяма депресия като през 20-те вече не е възможен заради централните банки просто няма кой да остави това да се случи.
                                Виж хиперинфлация като в Германия през 20-те е по-вероятен сценарии, но ще трябват може би още 1-2 години за да се разгърне.

                                Имотите не са панацея защото има разходи по тях, но да чакаш да паднат повече от 50% в центъра на столица е повече от наивно.
                                Сметни общо инфлацията след 2010 колко е - според НСИ май около 20%. Оттогава цените са скочили с над 50%. Пак имаме едни 30% въздух.

                                Коментар

                                Working...
                                X