IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

    Аз даже им се чудя защо въобще гледат в имотите след като няма на кой да ги оставят

    Всяка една стотинка която похарчат за имот е пропуснато от тях преживяване, както и всеки лев който оставят след себе си в банка

    От тази страна напълно разбирам мисленето им - Яж пий плащай си наема и си носи новите дрехи
    Нека всеки прави това, което най-добре умее, другото го има на пазара. Дейвид Рикардо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Не знам.
      Ако я мислиш за Евго, той предпочита да чисти двора на къщата в Априлци :-)
      Ратко пък следи какво става с дупката на зелено и почти няма свободно време. Добре че е форума и уеб камерата на строежа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Точно това си го представях и се опитвам да го обясня .
        Проблема е че голяма част от колегите олимпийци нямат деца или дори парт. Живеят сами и мислят само за себе си. Гледната точка и очаквания са различни....
        А ако имотите са за повече....е трябва да продадат някой , за да платят данъка....
        То няма как да е различно при толкова дългово задлъжнели държави....От някъде трябва да се прибира кеш.
        Аз даже им се чудя защо въобще гледат в имотите след като няма на кой да ги оставят

        Всяка една стотинка която похарчат за имот е пропуснато от тях преживяване, както и всеки лев който оставят след себе си в банка

        От тази страна напълно разбирам мисленето им - Яж пий плащай си наема и си носи новите дрехи

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

          има ли фейсбук?
          Не знам.Да нямаш подобна позната ?
          Ако я мислиш за Евго, той предпочита да чисти двора на къщата в Априлци :-)

          Коментар


          • Лятно поскъпване на горивата, при пропан-бутана ще е с поне 20 стотинки

            Заредихте ли или няма огледи и това няма значение?

            https://www.24chasa.bg/biznes/article/15024025

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Последният беше на реалната цена при това беше отдавна когато никой не го правеше , купя ли сега пак ще е на реална цена.
              И разбира се че данъците са важни, ако не ги гледам ще прахосам изработеното , а то е честно и с платени данъци. Не ми е паднало от някъде нито съм го откраднал. Ако не съблюдавам данъците то тогава имотните инвестиции биха безсмислени в дългосрочен план. Например много по-добре е да взема ЕТФ-а на Радев от апарт в Париж щото данъчната политика на Франция и всички Западни държави правят имотните инвестиции от простосмъртни за губещи. У нас засега не е така / ще стане/ и все още имотите имат смисъл според мен.
              Това за което мисля е къде и как децата ми биха имали по-добър живот. Засега по всички критерии мястото за това е у нас - живота им особено в Европа би бил несравнимо по-лош поради среда , хора за семейство, данъци всичко.... Единтвеното предимство на Европа са тротоарите....
              Нямам никакъв проблем с други раси и народности - имам колеги от всички видове и работя идеално с тях, дори на мюсюлманите им проверявам храната по кръчмите дали е със свинско и алкохол , но не искам децата ми да създават семейство с такива и съответно внуци . Нее е темата да ти разказвам какво е отношението към жените им на уж интелигентни мюсюлмани говорещи 4-5 езика и с 6 цифрен годишен доход .... ПОТРЕСАВАЩО - третират ги като вещи и подчовеци .... Да поставя дъщеря ми в такава среда ?! Трябва да съм луд да го допусна.....,
              Сега се сещам , че жена ми има нова колежка от около година - момиче около 30те на Българи прибрали се у нас от отвъдморска държава .... Хубаво момиче и доста умно и възпитано и жена ми я пита там неко мъж не си ли намери ? И тя и отвръща - няма какво да намеря само тъмни и азиатци са на пазара , а аз не ги харесвам бели нема.... Разбираш ли семейство което е изкарало десетилетия там изкарали са кеш са се прибрали у нас за да може дъщеря им / израснала там от няколкогодишна/ да има нормално семейство и бъдеще....
              има ли фейсбук?
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
                Представи си Песи децата ти наследяват къщата ти за 1 милион и трябва да платят 270к данък наследство

                Ако ги нямат те трябва да изтеглят заем и при сегашните лихви от 6+% това прави около 1500 на месец само за лихви като се добави и главницата ще плащат по над 3000 на месец само за да живеят в бащиният си дом

                Найс а??
                Точно това си го представях и се опитвам да го обясня .
                Проблема е че голяма част от колегите олимпийци нямат деца или дори парт. Живеят сами и мислят само за себе си. Гледната точка и очаквания са различни....
                А ако имотите са за повече....е трябва да продадат някой , за да платят данъка....
                То няма как да е различно при толкова дългово задлъжнели държави....От някъде трябва да се прибира кеш.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Последният беше на реалната цена при това беше отдавна когато никой не го правеше , купя ли сега пак ще е на реална цена.
                  И разбира се че данъците са важни, ако не ги гледам ще прахосам изработеното , а то е честно и с платени данъци. Не ми е паднало от някъде нито съм го откраднал. Ако не съблюдавам данъците то тогава имотните инвестиции биха безсмислени в дългосрочен план. Например много по-добре е да взема ЕТФ-а на Радев от апарт в Париж щото данъчната политика на Франция и всички Западни държави правят имотните инвестиции от простосмъртни за губещи. У нас засега не е така / ще стане/ и все още имотите имат смисъл според мен.
                  Това за което мисля е къде и как децата ми биха имали по-добър живот. Засега по всички критерии мястото за това е у нас - живота им особено в Европа би бил несравнимо по-лош поради среда , хора за семейство, данъци всичко.... Единтвеното предимство на Европа са тротоарите....
                  Нямам никакъв проблем с други раси и народности - имам колеги от всички видове и работя идеално с тях, дори на мюсюлманите им проверявам храната по кръчмите дали е със свинско и алкохол , но не искам децата ми да създават семейство с такива и съответно внуци . Нее е темата да ти разказвам какво е отношението към жените им на уж интелигентни мюсюлмани говорещи 4-5 езика и с 6 цифрен годишен доход .... ПОТРЕСАВАЩО - третират ги като вещи и подчовеци .... Да поставя дъщеря ми в такава среда ?! Трябва да съм луд да го допусна.....,
                  Сега се сещам , че жена ми има нова колежка от около година - момиче около 30те на Българи прибрали се у нас от отвъдморска държава .... Хубаво момиче и доста умно и възпитано и жена ми я пита там неко мъж не си ли намери ? И тя и отвръща - няма какво да намеря само тъмни и азиатци са на пазара , а аз не ги харесвам бели нема.... Разбираш ли семейство което е изкарало десетилетия там изкарали са кеш са се прибрали у нас за да може дъщеря им / израснала там от няколкогодишна/ да има нормално семейство и бъдеще....
                  Охо, то отношението на българските мъже към жените все едно е по-различно. За оная мутра не чу ли, дето нарязал приятелката си? Масова практика в БГ. Ганьо е е голям, щото е краднАл, кара 20 годишно Беимве и може да бие жена си, може да шофира пиян и дрогиран и да го пускат, може за кеф да убие животно, може за кеф да си хвърли стария матрак в горичката край пътя- всички тези неща безнаказано. Това е профилът на българина (не говоря за римлянина) живеещ в БГ.

                  А на мадамата, дето не си е намерила мъж, със сигурност цветът на кожата при мъжете е най-малкият проблем. Предполагам има котка.

                  Коментар


                  • Представи си Песи децата ти наследяват къщата ти за 1 милион и трябва да платят 270к данък наследство

                    Ако ги нямат те трябва да изтеглят заем и при сегашните лихви от 6+% това прави около 1500 на месец само за лихви като се добави и главницата ще плащат по над 3000 на месец само за да живеят в бащиният си дом

                    Найс а??

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Твърде тънки сметки правиш без кръчмар. И както всички, гониш избягването на данъци преди всичко.На това си учиш и децата. Ами щом имаш имоти - ще плащаш като поп. Така е в нормалните държави. Париж си е Париж, София не я знаят даже на картата къде е. И така ще остане завинаги, именно заради кокошкарското население, населяващо тази държава.

                      Да те питам ли дали твоите имоти си ги изповядал на реалната им цена? По-добре не. Същото важи и за доктора, и за всички останали. Пишете ми се моралисти, големите европейци, гоните европейски стандарт. А реално ви се живее в беззаконие, където всеки може да върши престъпления каквито и колкото си иска. Да се укриват данъци, да се изхвърлят боклуци, да се измъчват и убиват животни беззаказано, да се секат гори и да се унищожава природата...Това е причината да се чувствате толкова добре в БГ и нищо друго. Вие сте 200 години назад в развитието си. Предпочитам 1000 пъти да живея в държава със смесено население (имам приятели и колеги от всички религии и цветове на кожата и нямам никакъв проблем с това) , отколкото в държава с царящо беззаконие и разруха навсякъде.
                      Последният беше на реалната цена при това беше отдавна когато никой не го правеше , купя ли сега пак ще е на реална цена.
                      И разбира се че данъците са важни, ако не ги гледам ще прахосам изработеното , а то е честно и с платени данъци. Не ми е паднало от някъде нито съм го откраднал. Ако не съблюдавам данъците то тогава имотните инвестиции биха безсмислени в дългосрочен план. Например много по-добре е да взема ЕТФ-а на Радев от апарт в Париж щото данъчната политика на Франция и всички Западни държави правят имотните инвестиции от простосмъртни за губещи. У нас засега не е така / ще стане/ и все още имотите имат смисъл според мен.
                      Това за което мисля е къде и как децата ми биха имали по-добър живот. Засега по всички критерии мястото за това е у нас - живота им особено в Европа би бил несравнимо по-лош поради среда , хора за семейство, данъци всичко.... Единтвеното предимство на Европа са тротоарите....
                      Нямам никакъв проблем с други раси и народности - имам колеги от всички видове и работя идеално с тях, дори на мюсюлманите им проверявам храната по кръчмите дали е със свинско и алкохол , но не искам децата ми да създават семейство с такива и съответно внуци . Нее е темата да ти разказвам какво е отношението към жените им на уж интелигентни мюсюлмани говорещи 4-5 езика и с 6 цифрен годишен доход .... ПОТРЕСАВАЩО - третират ги като вещи и подчовеци .... Да поставя дъщеря ми в такава среда ?! Трябва да съм луд да го допусна.....,
                      Сега се сещам , че жена ми има нова колежка от около година - момиче около 30те на Българи прибрали се у нас от отвъдморска държава .... Хубаво момиче и доста умно и възпитано и жена ми я пита там неко мъж не си ли намери ? И тя и отвръща - няма какво да намеря само тъмни и азиатци са на пазара , а аз не ги харесвам бели нема.... Разбираш ли семейство което е изкарало десетилетия там изкарали са кеш са се прибрали у нас за да може дъщеря им / израснала там от няколкогодишна/ да има нормално семейство и бъдеще....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                        Уни гледа графиката че наемите са се вдигнали само с 5% и като му връчат 20% и се чуди що така стана и се мести всяка година

                        От разходите по преместването и загубеното време не му излиза кой знае колко по евтино но пък има моралното удоволетворение че е "прекарал" системата

                        По меджу другото на този принцип работи цялата икономика в УК - като почнеш от интернета до мобилните телефони до застраховките и стигнеш до наемите и ипотеките

                        Винаги след изтичане на договора те чака яка тесла и ако не преподпишеш си те щавят - На хората в даден момент им писва предават се и спират да се занимават

                        И Уни като се задоми и като има деца като се премести един два пъти и накарая ще се предаде
                        никой не иска да се омъжва за перманентни квартиранти
                        за местене на деца по квартирите - абсурд
                        ще качва картинки по форума, докато хептенн му оплешивее темето
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Това е потресаващо за всеки обикновен човек.... И да би могло обикновен човек да има наследствен имот за над милион...родители дядовци са уцелили мястото едно време...
                          А ако го продадат / предполагам дарения без данък не вървят/ да не се окаже по-малък данъка ? Кепитал гейн ли беше ?
                          Ако са живели в него няма да платят capital gain tax данък, но ако го продадт на занижена цена за разликата до пазарната цена трябва да платят данък дарение

                          Второ парите които родителите ще получат от продажбата не могат да ги дарът на децата без да се плати данък дарение или когато починат отново ще трябва да им се плати данък наследство

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Айде стига с това че у нас било Шведско. Къде не е ?
                            Европа да не е с по-добро демографско разпределение ? Ами Щатите как е ? Знаеш ли че всъщност там дори и Испанският е официален език щото половината население са латиноси...смесени некви мулати и метиси. И на Запад и в Щатите има места където бял човек не може да стъпи без сериозна опасност за живота му / не просто да го оберат/ А във Факултето или Столипиново мога да отида без проблем ако поискам....
                            Кажи ми къде по света белият човек немюслманин има демографска перспектива ?! Няма такова място освен някакви евентуално откъснати островчета.... На този фон е по-добре да си седи в родината., на познато място.
                            Да купувам имоти в Европа би било най-голямото прахосничество, което може да сътворя. Как ще го менажирам от София ? Кой ще ми плаща данъците, а децата ми ще имат ли пари да платят после данък наследство. Знаеш ли че във Франция например има данък богатство по 1% за човек с имоти над 1 милион евро ? Общо... не 1 имот.... И това ще е стандарт за всеки с имот в Париж след няколко години / повечето имоти ще са над тази граница/ Ама какво да правя в Париж ?! То там мнозинството жители са от Арабо-африкански произход дори в момента....Да пусна дъщеря ми с Мбонго или Моамед и да и слагам чаршафа... аре по-добре не....
                            Ще ти дам и друг пример - по време на Ковид локдауните не можеше човек да мръдне камо ли да ходи на другият край на Европа да си види имота... Само пример какво се случва при имот в друга държава особено пък с инвестиционен смисъл.

                            И е точно така ти наливаш в имот със сантиматален смисъл който дори няма да ползваш ... Може да отидеш при родителите ти , а Левчо е купил имот който сега ще ползва ...дори да е за малко дни всяка година ще използва и първа линия море каквото и да е то е точно първа линия....
                            Твърде тънки сметки правиш без кръчмар. И както всички, гониш избягването на данъци преди всичко.На това си учиш и децата. Ами щом имаш имоти - ще плащаш като поп. Така е в нормалните държави. Париж си е Париж, София не я знаят даже на картата къде е. И така ще остане завинаги, именно заради кокошкарското население, населяващо тази държава.

                            Да те питам ли дали твоите имоти си ги изповядал на реалната им цена? По-добре не. Същото важи и за доктора, и за всички останали. Пишете ми се моралисти, големите европейци, гоните европейски стандарт. А реално ви се живее в беззаконие, където всеки може да върши престъпления каквито и колкото си иска. Да се укриват данъци, да се изхвърлят боклуци, да се измъчват и убиват животни беззаказано, да се секат гори и да се унищожава природата...Това е причината да се чувствате толкова добре в БГ и нищо друго. Вие сте 200 години назад в развитието си. Предпочитам 1000 пъти да живея в държава със смесено население (имам приятели и колеги от всички религии и цветове на кожата и нямам никакъв проблем с това) , отколкото в държава с царящо беззаконие и разруха навсякъде. Първа линия на всеки един гьол в Европа е по-добре от вашето смешно море.
                            Last edited by ejonny2376; 01.08.2023, 13:30.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                              Да му добавя на Джони. Седмица наем на такава къща е поне 2500 лв за цялата. Освен това тишината и спокойствието са незаменими.
                              За апартите в Плевен му писах но не чете. Единият е за майка ми, цената му е повече от прилична. Новото строителство е светкавично ликвиден имот с паркомясто и локация на която го отнасят за норматив. Там собственика не продава повече. Продаде общо 3 апарта. Цената му е много нагоре, аз го взех на 920€ на квадрат на акт 14.
                              Между другото и в Бургаския Лазур това блокче за което писах е без продадени апарти. 200 кинта на вечер е сега през Август апартчето, всички си ги отдава собственика. Оставих семейството там. Пак ще отида и аз за два дни докъм 10 Август.
                              Джони е планинар, добре му е къщата в Априлци, но не я е купувал, а е от баба и дедо.
                              Кви шведи, Джони не е чел че точно в Плевен има много селяни от край време дето са им настроили панелите по Дружбите, но шведите са малко и основно в Буковлък, селище с около 6000 души. А и българи живеят там.
                              Глупости 200 кинта в БС. За толкоз пари има хотели на 1 ва линия, даже някои са със закуска и паркомясто. Боркеразки мечти.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Набивате всичко в имоти и то в ромска държава, това е странното при вас. После наследниците ви ще се чудят какво да правят едни коптори без стойност. Лекарсто ще е подобен имот ако се намираше в нормална държава, не в това сметище забравено от бога. До там и път няма като хората, няма и да има, а всичките лайна се изливат в морето. Каква стойност е това? Нула.

                                Къщата в Априлци (две са даже, в едната живеят родителите ми през лятото) си ми е наследство от дядо ми и си е на мое име. Имам известен сантимент към нея. Не съм я купувал. Така че нормално да похарча малко пари там. Има колекционерска стойност за мен, не гледам изобщо като на инвестиция.
                                Нищо не са набили, тва са брокеразки лакърдии, толкова са евтини, че даже тия от детските градини няма да им се вържат.
                                Погледни само как подскачат като им кажеш дай някъв док.

                                Коментар

                                Working...
                                X