IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Я извади данъците и разходите ?
    А да добавя ли капиталовата?

    Разходите вероятно му клонят към нула а като извади данъците е около 6%

    Пак е по добре от колкото твоята доходност по акциите даже не ти се налага да вадиш данъци

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

      2020г. купен в Овча купел, ми носи 6,55%
      Я извади данъците и разходите ?

      Коментар


      • https://www.investor.bg/a/515-ikonom...-kam-retsesiya

        Парата свърши

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение


          A ти на пазара у Варна купи в трънаците на 2 туби безнин от Варна.
          Що ти къде купи?

          Продавай докато можеш че пак ще те върнат в първи клас

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

            10% доходност ако си купил преди 100 години. Избери си една обява от имот бг в София в момента и да смятаме да видиш че 10% доходност е абсурд. Иначе за бизнес + имоти си прав.
            Преди 100 години в момента на покупката доходността също не е била 10%. След време е станала. Та така и сега. Може да е 2-3-5% но я има. И имота физически го има и наемче капе:-)))). Утре наемите няма да са като днешните. Чакащите Годо нито ще имат физически имот, нито наемче, а само ще чуват гризкане и хрупане. Звука е от животинчето наречено инфлация, което им яде парите:-)))))

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

              Митак единственото което ти казваме е че това че с кредит не можеш да постигнеш 10% не означава че не можеш да го постигнеш с кеш (то и повечето с кеш не могат да го постигнат, но това е друг въпрос)

              В случая Терзо се чуди защо някой би забил 100к в имот за 5-10% вместо да ги играе на борсата и е прав, когато капитала е ограничен трябва да се ползва максимално рационално според личните възможности

              Той и това му обясняваше на Кавръка че като има малко пари няма смисъл да инвестира като Бъфет дето има много пари, ако има нужните качества трябва да поема по голям риск за да получи максималното на което е способен с ограниченият капитал който има
              За 6 процента съм абсолютно навит. Ама наистина не мога да извадя 200 хил. еврака кеш. До 8% ипотека мога да понеса. За България става въпрос, нямам капацитет за другаде.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                Аз ли съм ти виновен, че имотите във Варна поскъпнаха и ти вече си извън пазара? Нищо и на квартира се живее добре, ще видиш наемането си има своите предимства.

                A ти на пазара у Варна купи в трънаците на 2 туби безнин от Варна.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                  Лордче, говорим за 2023 по обява, защото простосмъртните нямат на разположение няколко стотин хиляди евра по всяко време, та да ги знаят хората че могат да купят по всяко време и да ходят с оферта при тях преди да са отишли при брокерите
                  Също така Митак този въпрос който задаваш за 2023 е задаван абсолютно всяка година от 2017-та насам

                  Няма как да видиш 5% нарисувани на обява не само 2023-та така е било и 2017-та 2020-та и тн

                  Процентите трябва да си ги изработиш или да ги видиш там където другите не ги виждат, на готово никой нищо не ти ги дава

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                    Лордче, говорим за 2023 по обява, защото простосмъртните нямат на разположение няколко стотин хиляди евра по всяко време, та да ги знаят хората че могат да купят по всяко време и да ходят с оферта при тях преди да са отишли при брокерите
                    Митак единственото което ти казваме е че това че с кредит не можеш да постигнеш 10% не означава че не можеш да го постигнеш с кеш (то и повечето с кеш не могат да го постигнат, но това е друг въпрос)

                    В случая Терзо се чуди защо някой би забил 100к в имот за 5-10% вместо да ги играе на борсата и е прав, когато капитала е ограничен трябва да се ползва максимално рационално според личните възможности

                    Той и това му обясняваше на Кавръка че като има малко пари няма смисъл да инвестира като Бъфет дето има много пари, ако има нужните качества трябва да поема по голям риск за да получи максималното на което е способен с ограниченият капитал който има

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                      2020г. купен в Овча купел, ми носи 6,55%
                      Лордче, говорим за 2023 по обява, защото простосмъртните нямат на разположение няколко стотин хиляди евра по всяко време, та да ги знаят хората че могат да купят по всяко време и да ходят с оферта при тях преди да са отишли при брокерите

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                        Аз ли съм ти виновен, че имотите във Варна поскъпнаха и ти вече си извън пазара? Нищо и на квартира се живее добре, ще видиш наемането си има своите предимства.
                        Ти няма за какво да си ми виновен. Каквото съм направил или не си е моя решение, грешно или не времето показва.

                        Тая плоча се изтърка много, много отдавна.
                        Глей ся какво предлагам. Понеже твърдиш нещо, което, аз казвам, че не е варно застани с 50 бона, а аз ще то покажа НА на квартирата на мое име.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                          10% доходност ако си купил преди 100 години. Избери си една обява от имот бг в София в момента и да смятаме да видиш че 10% доходност е абсурд. Иначе за бизнес + имоти си прав.
                          2020г. купен в Овча купел, ми носи 6,55%

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                            10% доходност ако си купил преди 100 години. Избери си една обява от имот бг в София в момента и да смятаме да видиш че 10% доходност е абсурд. Иначе за бизнес + имоти си прав.
                            Никакви 100 г. ! Става много ама много по-бързо

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                              10% доходност ако си купил преди 100 години. Избери си една обява от имот бг в София в момента и да смятаме да видиш че 10% доходност е абсурд. Иначе за бизнес + имоти си прав.
                              Мите този разговор сме го водили няколко пъти вече

                              Последните имоти които съм купил в БГ са 2021-ва и ми носят над 10%

                              А първият който съм купил преди 100 години в далечната 2004-та ми носи над 50% доходност тоест имота от наеми се изплаща на всеки 2 години по сегашните цени на наемите спрямо цената която съм платил 2004-та

                              На теб това ти се струва невъзможно защото и ти си купувал около 2021-ва и говориш от собствен опит, но пропускаш няколко важни неща

                              - Ти си купувал с кредит, а аз съм купувал с налични (тоест сделките които аз съм направил и да ти бяха изпаднали ти щеше да ги изпуснеш)
                              - Ти купуваш от обяви аз в живота си не съм купил имот от обява през брокер и тн.

                              Един имот стигне ли до обява пиши го бегал, ако е добра цената брокера ще намери купувач преди още да я публикува или дори и да я публикува ще се появи купувач който ще капарира преди ти да си успял да стигнеш до банката да ги питаш ще ти отпуснат ли кредит за този имот

                              Има и още неща които ще научиш с времето

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                                Терзо ако имаш 5% доходност значи нещо не е на ред аз в БГ нямам под 10% говориме за София и морето

                                Съвсем друг е въпроса че и 10% от малък апарт не правят чудеса защото годишната рента са ти за един два месец разходите тоест трябва да имаш няколко поне за да разчиташ на наеми

                                В имоти се инвестира когато имаш някакъв друг бизнес който ти носи пари, а ти не искаш парите да ти горят по банките и искаш да се посигуриш за старини когато вече няма да можеш да въртиш бизнес

                                Тука сто пъти съм им казвал на понижителите че аз ако имах пари колкото за един имот никога не бих купил имот

                                10% доходност ако си купил преди 100 години. Избери си една обява от имот бг в София в момента и да смятаме да видиш че 10% доходност е абсурд. Иначе за бизнес + имоти си прав.

                                Коментар

                                Working...
                                X