IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

    Заплатко, иди купи ти като Цеци Физкултурника. Ма човека каза, имал е и заменки и доплатил. Пръднаха му на дедовия.
    Ама това е инвестирането в имоти, ти какво мислиш. Ти като инвеститор как как мислиш да се състезаваш с някой който купуват на 4 пъти под "пазарната"? И не става ли твърде очевидно че си обречен на провал да се състезаваш с истинските инвеситотри?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Абе не знам за годината. Баба ми от Априлци ми е разправяла как е била слугиня на някакви евреи в центъра на София в такава стара сграда. Англичаните почнали да хвърлят бомбите над София 43/44 година. Всичко живо се изпокрило в мазетата на тези сгради, които били с такива дебели зидове, че не се чувал и звук от взривовете.

      Ако това беше строено от Артекс, да е паднало сто пъти досега (поне на 80-90 години са тези сгради). Това за инфо на Песимиста, който ми хвали новото строителство толкова много.
      Баба ти е била слугиня по време на бомбардировките...Жонка ма ти верно ли си на 40г.Щото тия бомби са убили прадядо ми по майчина линия

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Гледах един репортаж за Манастирски Ливади-Запад. Сграда без акт 16, вътре се нанесли някакви клошари и горят пластмаси и гуми, а черен пушек бълва от всеки отвор на сградата - буквално не можеш да видиш на 10 метра. Идва община, полиция, изгонват ги, ония се връщат на следващия ден. Нищо не можеш да им направиш.
        Собственикът на сградата някаква фирма със собственик - неоткриваем. Общината издала предписания да си загради сградата. Оня го няма. И така с години.

        И пишеше: "Жители на тузарския квартал Манастирски Ливади се оплакват от обгазяване...."

        Само в България може да има подобни сюжети.
        Ще те коригирам.
        В някои стpани има толериране нa squatting. (за Испания, ЮК знам)
        Със известни лесни условия, всеки може да се настани във твоя имот, когато ти липсваш.
        Може през деня когато имота е празен и е лято, да се настани във градината и да опъне палатка за месеци.
        Ако имота е необитаем за повече от няколко месеца, тоест ваканционен имот, тоест зимата във Испания, тези навлеци могат да живеят там законно.
        Казах със условия, тоест, без да са влезли със взлом (влезнали са през отворена врата, прозорец, подправен ключ).
        Ако вече при престоя им във имота са направили най-малкия зулум, можеш да извикаш полиция и да ги съдиш за нанесената вреда.
        Ако са кротки, не можеш да ги изпъдиш от там.
        Прочети испански медии за проблема, да видиш каква напаст е това там.
        Last edited by hazard; 09.03.2021, 21:44.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

          Джонка, ми аз тогава заради сградата и годината на постояването плюс обзавеждането трябва да искам поне 6-тица на квадрат.
          Абе не знам за годината. Баба ми от Априлци ми е разправяла как е била слугиня на някакви евреи в центъра на София в такава стара сграда. Англичаните почнали да хвърлят бомбите над София 43/44 година. Всичко живо се изпокрило в мазетата на тези сгради, които били с такива дебели зидове, че не се чувал и звук от взривовете.

          Ако това беше строено от Артекс, да е паднало сто пъти досега (поне на 80-90 години са тези сгради). Това за инфо на Песимиста, който ми хвали новото строителство толкова много.

          Ти що не вземеш твоя апарт да го обявиш за едни 4000 Евра на квадрат примерно? Малък е, общата сума няма да боли много, може пък да се намери някой напушен баровец да му хареса и да ти ги брои.

          Печалба се реализира тогава, когато продадеш и кешираш. Иначе ако ще и Лондонски цени да достигнем, няма да си изкарал и стотинка ако не продадеш.
          Last edited by ejonny2376; 09.03.2021, 21:44.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            30K, демек сложи ги 45К поне на семейство. Ненаселен блок, ха да падне, мо и отвътре каго го постегнеш за още 30К лева символично даже и семпло. ТЕЦ в ненаселен блок, представи си. И у мазите спят разни дрогерии и клошари, виждал съм подобни...обзаведени с цокало даже и гардеробчета в ходовете на мазетата. Лукс, демек. ...
            Гледах един репортаж за Манастирски Ливади-Запад. Сграда без акт 16, вътре се нанесли някакви клошари и горят пластмаси и гуми, а черен пушек бълва от всеки отвор на сградата - буквално не можеш да видиш на 10 метра. Идва община, полиция, изгонват ги, ония се връщат на следващия ден. Нищо не можеш да им направиш.
            Собственикът на сградата някаква фирма със собственик - неоткриваем. Общината издала предписания да си загради сградата. Оня го няма. И така с години.

            И пишеше: "Жители на тузарския квартал Манастирски Ливади се оплакват от обгазяване...."

            Само в България може да има подобни сюжети.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

              Джонка, ми аз тогава заради сградата и годината на постояването плюс обзавеждането трябва да искам поне 6-тица на квадрат.
              ти може и да искаш, но на този етап 2.5 е по реалистично
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Ето това ме кефи страшно. Точно над Старбъкса. Точно такъв хол и дизайн искам.

                Единственият проблем е, че обявената цена е стойността на цялата сграда.

                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6go2bu&f1=1
                Джонка, ми аз тогава заради сградата и годината на постояването плюс обзавеждането трябва да искам поне 6-тица на квадрат.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                  Ето това е инвестиционен имот https://www.dnevnik.bg/analizi/2021/...rikljuchiloto/

                  Нашия купува на 600 евро квардата + заменка без ДДС, докато балъците и форумните брокери се радват на 3500 евро/квардат, а който не купи е влакогонец.
                  Заплатко, иди купи ти като Цеци Физкултурника. Ма човека каза, имал е и заменки и доплатил. Пръднаха му на дедовия.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от NordWest Разгледай мнение

                    Дай пример за инвестиционен имот
                    Ето това ме кефи страшно. Точно над Старбъкса. Точно такъв хол и дизайн искам.

                    Единственият проблем е, че обявената цена е стойността на цялата сграда.

                    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6go2bu&f1=1

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение


                      .................
                      Цената на жилещето е тази, защото блока подлежи на пълно реновиране и укрепване. След извършено конструктивно облседване от представители на община 'Красна Поляна' е взето решение да се даде възможност, изпълнител да извърши укрепване на целият блок, от основите до покрива, включително. В момента блокът не е населен, предстои стартиране на цялата процедура, която ще струва на всяко семейство приблизително 30 000 лв.
                      ..................


                      Аз 625 Евро на квадрат не бих дал в Илинден дори за нова сграда на Артекс, тоя клетник продавач решил да търси балама да купи апартамент в рушаща се сграда...
                      30K, демек сложи ги 45К поне на семейство. Ненаселен блок, ха да падне, ми и отвътре като го постегнеш за още 30К лева символично даже и семпло? Уйде на 1200€ метъра. ТЕЦ в ненаселен блок, представи си. И у мазите спят разни дрогерии и клошари, виждал съм подобни...обзаведени с цокало даже и гардеробчета в ходовете на мазетата. Лукс, демек. ...
                      Last edited by bulgarian lev; 09.03.2021, 21:21.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                        започнаха промоциите

                        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6gnnw9&f1=1

                        .................
                        Цената на жилещето е тази, защото блока подлежи на пълно реновиране и укрепване. След извършено конструктивно облседване от представители на община 'Красна Поляна' е взето решение да се даде възможност, изпълнител да извърши укрепване на целият блок, от основите до покрива, включително. В момента блокът не е населен, предстои стартиране на цялата процедура, която ще струва на всяко семейство приблизително 30 000 лв.
                        ..................


                        Аз 625 Евро на квадрат не бих дал в Илинден дори за нова сграда на Артекс, тоя клетник продавач решил да търси балама да купи апартамент в рушаща се сграда...

                        Коментар


                        • започнаха промоциите

                          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6gnnw9&f1=1
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от NordWest Разгледай мнение

                            Дай пример за инвестиционен имот
                            Ето това е инвестиционен имот https://www.dnevnik.bg/analizi/2021/...rikljuchiloto/

                            Нашия купува на 600 евро квардата + заменка без ДДС, докато балъците и форумните брокери се радват на 3500 евро/квардат, а който не купи е влакогонец.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                              Това изобщо не е инвестиционен имот.
                              Дай пример за инвестиционен имот

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Duran Разгледай мнение

                                С колко ли процента ще падне офертната докато го купи някой... Със сигурност няма да е инвеститор от нашият форум и със сигурност и брокера няма да е от нашият форум тук са само изгладнелите.
                                Инвеститор със сигурност няма да е, на тази цена можеш да си купиш къща в Калифорния при съвсем други доходи и инфраструктура там

                                Коментар

                                Working...
                                X