IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

    Не знам ти как ги правиш нещата, но при мен наема покрива 90- 100 процента от вноската по заема( на 2.7 гпр съм) 25 и 30 годишни заеми, отделно като има свободен кеш се внася предварително по главницата и се намалява вноската, не периода( защото ми трябва по- добър баланс за нови кредити). При мен са в София маломерките до метро, за по- малките градове не съм смятал.
    Докарай ги до 50 год ипотека и ще ти повярвам че покриваш 95-100%. В София отдавам от 20 години, така, че прочети кво пише на Руски паметник...не нам

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

      А' пък и ти престани с това ДДС бе смешник! Кой купува такова? Аз купувам стара тухла 92-ра, какво ДДС, какви пет лева каиш?

      ПП Ти имот си купувал' ама на кукуво лято' аз почти всяка година купувам имоти..застани мирно и не се разсейвай в строя новобранец
      заплатката, крупния бизнесмен така и не го разбра това чудо ДДС-то.
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

        Това г-н Митьо знаеш, че няма как да се случи при 100% финансиране с ипотека. В най-добрия случай ще плащаш с наема 30% от вноската. Кого залъгваш?

        ПП Аз при 60% самоучастие в по-малък град, ако докарам при целогодишно отдаване цена в размера на вноската ще съм рахат. Хубавото при мен, че целогодишно отдаване не предстои, само на нощувки...
        Не знам ти как ги правиш нещата, но при мен наема покрива 90- 100 процента от вноската по заема( на 2.7 гпр съм) 25 и 30 годишни заеми, отделно като има свободен кеш се внася предварително по главницата и се намалява вноската, не периода( защото ми трябва по- добър баланс за нови кредити). При мен са в София маломерките до метро, за по- малките градове не съм смятал.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

          Продължавате с тия глупости. Каква инвестиция е имота като плащаш ДДС, такси и комисионни общо 30% и нагоре. Каква е тая инвестиция където 30% директно ги вкарваш в бюджета. Да не говориме за лихви и другите фундаментални проблеми с тях.
          А' пък и ти престани с това ДДС бе ! Кой купува такова? Аз купувам стара тухла 92-ра, какво ДДС, какви пет лева каиш?

          ПП Ти имот си купувал' ама на кукуво лято' аз почти всяка година купувам имоти..застани мирно и не се разсейвай в строя новобранец
          Last edited by X_Y; 05.04.2021, 10:17.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

            Прочети още веднъж хубаво поста ми- по- ясно и просто от това не мога да го напиша. С имотите( разбира се говорим за добра сделка) взимаш един актив с чужди пари( в моя случай 100 процента кредит) който ти го изплаща друг човек( наемателя) и след определено време като рефинансираш кредита взимаш чисти пари без данък, докато парите ти получени от заплата, дивидент и т.н. се облагат.
            Това г-н Митьо знаеш, че няма как да се случи при 100% финансиране с ипотека. В най-добрия случай ще плащаш с наема 30% от вноската. Кого залъгваш?

            ПП Аз при 60% самоучастие в по-малък град, ако докарам при целогодишно отдаване цена в размера на вноската ще съм рахат. Хубавото при мен, че целогодишно отдаване не предстои, само на нощувки...
            Last edited by 13ADROL; 05.04.2021, 01:58.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

              Док, не е като да не съм си казвал мнението към теб, което уверявам те е повече от уважително, нещо дето не казвам под път и над път. Едно нещо ми беше казал познат първата ми седмица в Ст. град преди няколко десетилетия - имай предвид какво казваш , защото винаги има някой, който е по-компетентен от теб. С тази отметка, не бъди много сигурен, дали всички чичаци знаят и могат в пъти повече от мен. Много възможно е да има такива, които разбират повече от мен за това, което говоря тук, но е абсолютно сигурно, че не са всички от кръга, който визирах. Аз даже не твърдя, че съм вещ икономист, но имам доста по-подходящо образование от други, за да вярвам, че мога да се изказвам с някаква компетентност по темата с инвестирането.
              А то беше, че някои хора се държат точно като чичаци и от 10 кладенеца вода носят да докажат, че имотите са светая светих дето друго освен ръст не ги чака. И точно ама всички от тези хора се подиграват на разните "перонци". Не си слагай грях на душата да го отричаш.
              Хора, не си мислете, че вие сте най-големите разбирачи на света и всички други дето инвестират в различни от НИ активи са пълни балъци. За съжаление, това е масовото излъчване на т.н. повишители. Затова и моят отговор за чичаците. Много се засягате като ви се каже нещо, ама не се замисляте вие дали не обиждате другите.
              Втората част от постът ти е добре, че не е насочен към мен, защото всичките си пари, с които разполагам са изработени с честен, неуморен труд, лишаващ ме от неща, които малко са готови да жертват, а и съм тръгнал от под нулата. Така, че знам какво е да си видял 2 и 200.Няма как да се съглася с масовото повишителско мнение, че цената не може да пада, особено като гледам активно какви имоти се предлагат на пазара и на какви пари. И именно защото не съм получил кинтите си по втория начин, няма как да дам такива колосални суми на някакви пишман строители и тарикат продавачи на вторичния пазар дето само ръст сънуват.
              Извини ме тогава. Но в твоя контекст беше момента да обясня на някои младежи че има стъпаловидна градация на нещата в инвестициите, възможностите, очакванията, поемането на риск. Поне според мен.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                Нема лабаво тоя план
                Във всеки план има " лабаво" - ако не си прецениш силите, ако не менажираш добре нещата...... всяко начинание си има риск, както обичам да казвам всичко е въпрос на сметки

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                  Прочети още веднъж хубаво поста ми- по- ясно и просто от това не мога да го напиша. С имотите( разбира се говорим за добра сделка) взимаш един актив с чужди пари( в моя случай 100 процента кредит) който ти го изплаща друг човек( наемателя) и след определено време като рефинансираш кредита взимаш чисти пари без данък, докато парите ти получени от заплата, дивидент и т.н. се облагат.
                  Нема лабаво тоя план

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                    Продължавате с тия глупости. Каква инвестиция е имота като плащаш ДДС, такси и комисионни общо 30% и нагоре. Каква е тая инвестиция където 30% директно ги вкарваш в бюджета. Да не говориме за лихви и другите фундаментални проблеми с тях.
                    Прочети още веднъж хубаво поста ми- по- ясно и просто от това не мога да го напиша. С имотите( разбира се говорим за добра сделка) взимаш един актив с чужди пари( в моя случай 100 процента кредит) който ти го изплаща друг човек( наемателя) и след определено време като рефинансираш кредита взимаш чисти пари без данък, докато парите ти получени от заплата, дивидент и т.н. се облагат.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                      Втората част от постът ти е добре, че не е насочен към мен, защото всичките си пари, с които разполагам са изработени с честен, неуморен труд, лишаващ ме от неща, които малко са готови да жертват, а и съм тръгнал от под нулата. Така, че знам какво е да си видял 2 и 200.Няма как да се съглася с масовото повишителско мнение, че цената не може да пада, особено като гледам активно какви имоти се предлагат на пазара и на какви пари. И именно защото не съм получил кинтите си по втория начин, няма как да дам такива колосални суми на някакви пишман строители и тарикат продавачи на вторичния пазар дето само ръст сънуват.
                      Номче, е тва е тема за дискусия ама ми е последният пост, че чаветата не искат да лягат....
                      Парите НЯМАТ същата стойност като преди. Обезценяват се яко / няма да пиша колко точно, но повЕрвай ми МНОГО Е/ Това че ние сме ги изкарали с труд не означава че други са. И важният момент поне за мен е да се реагира бързо и да се намества всеки свободен лев / дори и в балонизирани акции е по-добре вероятно от просто кеш/. Ясно е че няма вечен ръст за каквото и да било, но поне засега за имотите измерени номинално няма рискове. Поне аз не ги виждам 1 година след локдауна. дори и да върнат назад за няколко години, то ще е слабо и най-вече за имоти които никой не иска.... А иначе и нещо, което отново многократно сме писали - възможно е и със сигурност ще поевтинеят спрямо някои други материални продукти. Ако някой е достатъчно умен и умел да трансформира активите от едно в друго материално нещо мога само да го поздравя / ето олиото например е почти по 2 за година/....
                      Относно алчните продавачи и брокери да подчертая че всички понижители грешите ! Купувача винаги е бил цар ! Ако няма хора които да плащат тези цени , то тях няма и да ги има. Проблема е в безумните купувачи !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                        Къде видя да казвам, че имотите са лоша инвестиция? Просто казвам, че не са единствената. И имотите и акциите си имат своите плюсове и минуси. Ако ги сравним накратко- имотите имат по- ниска доходност от акциите, изискват повече капитал за инвестицията и мениджмънт( занимаваш се с квартиранти). Плюсовете им са по- големия контрол който имаш в сравнение с акциите, че банките ги обичат и отпускат кредити за тях, както и че чрез тях можеш да плащаш по- малко данъци( рефинансираш заема, а на пари от заем не се плаща данък). Индексните фондове и дивидентните акции от своя страна имат по- добра доходност от имотите, не се занимаваш с квартиранти, можеш да инвестираш с по- малко пари, но там контролът ти е по- малък, а и няма да ти отпуснат заем за инвестиция в акции
                        Продължавате с тия глупости. Каква инвестиция е имота като плащаш ДДС, такси и комисионни общо 30% и нагоре. Каква е тая инвестиция където 30% директно ги вкарваш в бюджета. Да не говориме за лихви и другите фундаментални проблеми с тях.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                          Я, да видим колко ипотеки ще му отпуснат за който и да е индекс, етf и друг комар. Набива сто про в имоти , а плюе имотите, пълно с биполярници тука, електроджон и той плюе имотите, а само тука пише.
                          Къде видя да казвам, че имотите са лоша инвестиция? Просто казвам, че не са единствената. И имотите и акциите си имат своите плюсове и минуси. Ако ги сравним накратко- имотите имат по- ниска доходност от акциите, изискват повече капитал за инвестицията и мениджмънт( занимаваш се с квартиранти). Плюсовете им са по- големия контрол който имаш в сравнение с акциите, че банките ги обичат и отпускат кредити за тях, както и че чрез тях можеш да плащаш по- малко данъци( рефинансираш заема, а на пари от заем не се плаща данък). Индексните фондове и дивидентните акции от своя страна имат по- добра доходност от имотите, не се занимаваш с квартиранти, можеш да инвестираш с по- малко пари, но там контролът ти е по- малък, а и няма да ти отпуснат заем за инвестиция в акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                            Номче, да наричаш чичаци хора в зряла възраст, врели и кипели и видели и 2 и 200, трудили се за да знаят кога и какво да купят не го очаквах от теб. Но, както кажеш, имаш мнение изразяваш го. Тези чичаци знаят и могат в пъти това което ти знаеш и можеш.
                            Но...не към теб, а към всички с жълто покрай човката - първо се постига ниво, позиция някаква, работи се и се печели умно, не от днес за утре с големия доход, ако нямаш мама и тати, ако не крадеш, а вие и да крадете на умеете, ще ви хванат бързо ще можете да си позволите имот, момент, цел на закупуването на този имот. За собствени нужди да можеш дори кредитчето да си платиш, трябва да имаш с какво, но за инвестиция в един апарт с кредит не съвеъвам никого. Виж ако си инвеститор в десетки апарти и строиш с кредит по става.
                            Док, не е като да не съм си казвал мнението към теб, което уверявам те е повече от уважително, нещо дето не казвам под път и над път. Едно нещо ми беше казал познат първата ми седмица в Ст. град преди няколко десетилетия - имай предвид какво казваш , защото винаги има някой, който е по-компетентен от теб. С тази отметка, не бъди много сигурен, дали всички чичаци знаят и могат в пъти повече от мен. Много възможно е да има такива, които разбират повече от мен за това, което говоря тук, но е абсолютно сигурно, че не са всички от кръга, който визирах. Аз даже не твърдя, че съм вещ икономист, но имам доста по-подходящо образование от други, за да вярвам, че мога да се изказвам с някаква компетентност по темата с инвестирането.
                            А то беше, че някои хора се държат точно като чичаци и от 10 кладенеца вода носят да докажат, че имотите са светая светих дето друго освен ръст не ги чака. И точно ама всички от тези хора се подиграват на разните "перонци". Не си слагай грях на душата да го отричаш.
                            Хора, не си мислете, че вие сте най-големите разбирачи на света и всички други дето инвестират в различни от НИ активи са пълни балъци. За съжаление, това е масовото излъчване на т.н. повишители. Затова и моят отговор за чичаците. Много се засягате като ви се каже нещо, ама не се замисляте вие дали не обиждате другите.
                            Втората част от постът ти е добре, че не е насочен към мен, защото всичките си пари, с които разполагам са изработени с честен, неуморен труд, лишаващ ме от неща, които малко са готови да жертват, а и съм тръгнал от под нулата. Така, че знам какво е да си видял 2 и 200.Няма как да се съглася с масовото повишителско мнение, че цената не може да пада, особено като гледам активно какви имоти се предлагат на пазара и на какви пари. И именно защото не съм получил кинтите си по втория начин, няма как да дам такива колосални суми на някакви пишман строители и тарикат продавачи на вторичния пазар дето само ръст сънуват.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              И за какво купуваш тогава? Имот, дето не ти трябва за лично ползване, е 100% загуба на парите (освен ако не е нещо краткосрочно). Хвърлени в кофата и загубени. Много, ама много бъркаш като си мислиш, че имот в тая кочина България има някаква стойност. и ще ти запази парите по някакъв начин. Не и в дългосрочна перспектива. София не е Мюнхен, нито Париж. Защото никой не ще да живее в нея, освен селяните от провинцията, които свършиха.
                              Писал съм го милион пъти - за съхраняване на стойност ! Да играеш форекс с имоти е възможно , но аз смятам че е лоша идея. да речем за 10 години имаш 10%+ транзакционни разходи = 10% примерно от печалбата номинално/ Имотите които купувам са за лично ползване, за мен , децата и други близки. Нито един не е чисто инвестиционен за наем, но пускам по нещо под наем за да не седи празно докато се появи нужда.
                              Имам само един за чистене / добро място, но има недостатъци/ , но носи наем.... Останалото няма да се продаде докато съм жив. Пък после децата да ги мислят / надявам се да съм ги научил на дългосрочно мислене/.... И освен това съм наясно, че е слабо вероятно някое да стане Мъск, или да има моят късмет или пък твоите умение и труд, така че да могат САМИ да си купят. Не няма да могат - 95% от децата ни няма да могат да купят имот в София на прилично място дори с ипотека....
                              Перспективата на София поне за близките 50-100 години е ок....И никога няма да бъде световен мегаполис, но става за живеене особено ако си Българин / знам мнението ти какво е, но всички световни класации поставят България или София на 50-70 място като живот/. А в тези градове където няма никакво съмнение цените и данъците и наемите правят безсмислена покупката на имот.... в който така или иначе децата ми няма да живеят и не мога да го управлявам от София....
                              Ако целта е да правя алъжвериш в кратки пасове и търся сериозна печалба то веднага отивам на борсата..., но не това искам...Целта е нещо слаборисково в крак с инфлацията....
                              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 04.04.2021, 22:54.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Ти нищо не каза по темата, освен дребнави опити за заяждане на лична основа :-)... Нито един факт или опровержение / не съм проверявал Дакс, а щатските индекси при това за 100+ години назад. Тухлата е мноооогоооо дълга инвестиция /. И да написах , че от моята градина това е варианта.... повтарям го.... Младите хора искат всичко за вчера и за тях хазартните алтернативи са вариант. Ако се опарят/ сега на борсата всички печелят, няма губещи/ могат и да наваксат после. Като Чичак нямам право на грешки и да почвам на 60 да трупам активи :-)
                                Иначе си прав за едно - пълна каша ми е в главата относно инвестирането в акции отвъд океана от данъчна гледна точка като живееш у нас.... И пак на предното - на моята възраст не мога да си позволя данъчни греди...., А у нас как е - ако въобще има 2000 сериозни играчи на фондовите пазари в чужбина / с над 100К инвестирани/ 10% изгоряха.... Хич не е рисково и явно не знаеш колко ще получиш ако лицензираният посредник се гътне / от 3-стайният станал на 4 стаен за година ще вземеш четвърт гараж след няколко години/... Хич не е рисково...ама хич....:-)
                                Предполагам си фрустриран от цените и че те не искат да падат докато всички мЕлеонери правят по 25% на борсата :-))) Тоа е същото като мЕлеонера с 20К заплата, Жонката с 20К ама ойро от дивиденти.... евала правите пари с камиони , а ревете че имотите поскъпнали с няколко процента за година.... Голяма драма.....

                                ПП Наясно съм , че старото и консервативно мислене е обречено на провал , а младите поколения са много по-гъвкави и с по-добра визия за бъдещето от нас динозаврите.... Ама като се окопаем в тухла поне загубите ни биха били по-малки :-)
                                ПП2 В огромна заблуда си - перспективите на БГ имотен пазар са много по-добри от тези на имотните пазари на 90% от света. защото е невероятно подценен..... / като започнах процента беше от 99%/
                                Основата на постовете ми днес е абсолютно грешното, но много компетенто заявено твое твърдение, че "няма добри АЛТЕРНАТИВИ , чужди акции са драма за измама ". Съжалявам не си прав, какви други доводи искаш, като сам си признаваш, че не си гледал немската борса. Правиш два пъти несериозни твърдения, които засегнах в двете по-горни изречения. Какви посредници ще се гътват, човек наистина не си наясно с инвестирането на нормалните борси. Все едно аз като съм понижител, хем с две сделки за миналата година, да кажа кви са тея апартаменти, строени като колиби от предприемачи и архитекти с трети клас образование, къде си тръгнал да купуваш, щото като духне един по-сериозен вятър, от 6 етажен блокът ще стане на 3 етажен. Не звучи сериозно нали? Затова и не го казвам сериозно, за разлика от теб за ИП.
                                Сърдите се на твърдения за чичаци, ама точно това е ситуацията. Да не се повтарям, ама всички признаха, че повишителите не купуват. Извинявам се, но твърденията на повишителите са анализ насочен към самоубеждение. Ми не, не е нормално да има в София апартаменти за половин милион с безумни % общи части, кое изобщо му е нормално на имотни пазар от обявите на брокерите, от начина на площоизмерването, от строитетелните предприемачи ли и какво ли още не, че бил 90 % подценен? Като Виена ли да станат цените, чакате? Повишителите звучите като акционери в Тесла или потребителите на айфони.
                                Нормално е при предстояща криза от невиждан порядък, хората да очакват познатото, а то е спад на борси, висока безработица, срив в цените на НИ. Е това беше моето очакване и не е да не съм казвал какво съм правил поради тези очаквания. Никой не е подозирал, че ще се предприемат такива мерки в подкрепа на имотния пазар. Много грешно е виждането, че НИ са сектор, в който има само ръст, дано не се наложи да го разберете по трудния начин.
                                И понеже след малко ще пиша и на Лева, да кажа, че реално в тази тема споря с вас от позицията на достатъчно, да не кажа най-голямо уважение. Не целя заяждане, с вас може да се спори, има други лица, на които нивото е толкова ниско, че просто не си заслужава да обсъждам нищо.

                                Коментар

                                Working...
                                X