IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

    Абе Уни само на мен ли така ми се вижда ама на твоята графика след известно разколебаване се е появил нов връх???

    А и гледам че пускаш доста графики за америка да не си решил там да купуваш на 7% ???
    То това не е за радост, но щом те кефи няма да ти троша кахъра. Обаче 850 USD на месец спестени са си сума било то и за УС.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

      Ще се радвам да си станем комшии. Като цяло Митко го преобрази този град за 10г. Това ми е любимия гербаджия. Аз вчера се прибрах в Софето, ама майка ми и дъщеря ми поеха щафетата в Бургас. Ако имаш време, посети района на морската гара с новия планетариум и яхтеното пристанище, както и Бургас арина.
      Ооо, аз бях там вече на две научни конференции в Конгресния център. Всички кръчми съм ги обиколил. В Дас Марина бях, после в България. Аз джиткам навсякъде с моите научни прояви. Сега съм баш срещу La flore - кефи ме много.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Още нещо интересно Уни

        Ако се загледаш на графиката ще видиш че цената на придобиване може и да върне надолу но няма случай наемите да отидат на долу

        А сега се загледай наемите как рязко са тръгнали нагоре те разбира се не могат да скочат рязко като цените на придобиване защото има сключени договори и трябва да изтекат, но тоя път може да се окаже че наемите по скоро ще покрият цените на придобиване от колкото цените ще паднат надолу към наемите

        В общи лини дупе да им е яко на тия под наем и гледайте да не дразните лендлорда

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
          Ако сега през Септември месец не се усети корекция или спад изобщо не се надявайте на мръдване на цените. Най-много да започне сегментация на пазара. Инфлация, скъпи довършителни работи и цени на ремонти, скъпи парцели, липса на достатъчно добри жилища при повече от половината в нагъчкани безобразни квартали. Това ще крепи имотите които си заслужават даже и при спад. Дори индексите покачват вече. Аз съм песимист за евтини жилища. А и вече не ме брига. Накупих си квото исках. Може и да продам нещо, но не в София.
          Лордиевич, в Бургас съм в Лазур на метри от Морската градина. Районът е уникален. Да знаеш че ще закова нещо тук. Знаеш, кажа ли става и нищо не може да ме спре. Утре обаче паля за Пловдив.
          Ще се радвам да си станем комшии. Като цяло Митко го преобрази този град за 10г. Това ми е любимия гербаджия. Аз вчера се прибрах в Софето, ама майка ми и дъщеря ми поеха щафетата в Бургас. Ако имаш време, посети района на морската гара с новия планетариум и яхтеното пристанище, както и Бургас арина.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
            ТУ БИ ОР НОТ ТУ БИ?

            [ATTACH=CONFIG]n4097503[/ATTACH]
            Абе Уни само на мен ли така ми се вижда ама на твоята графика след известно разколебаване се е появил нов връх???

            А и гледам че пускаш доста графики за америка да не си решил там да купуваш на 7% ???

            Коментар


            • ТУ БИ ОР НОТ ТУ БИ?

              Click image for larger version

Name:	11.JPG
Views:	1
Size:	46.2 КБ
ID:	4097503

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение
                По разбираеми причини първи и последен етаж отпада. Да не кажа, че условието е да е 3ти или 4ти. Югоизток или южен. С гледка към градинка, а не с лице към улица или булевард. Изобщо толкова много са условията, че е направо невъзможно да се намери такъв имот, та камо ли на хубава цена.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от AMG2023

                  охаа 58% в Европа..
                  Смятай Ганьо брокерски как ще изреве от болка като го удари камшика следващото тримесечие.
                  С кеф ще влизам да дразня озлобените брокери
                  https://www.youtube.com/watch?v=2qVD...0L7Qv9C-0LI%3D

                  Тук се твърди , че на база на вписванията има спад от 15 % , но реално е над 50 % , заради забавяне на крайните договори с години .

                  Коментар


                  • Ако сега през Септември месец не се усети корекция или спад изобщо не се надявайте на мръдване на цените. Най-много да започне сегментация на пазара. Инфлация, скъпи довършителни работи и цени на ремонти, скъпи парцели, липса на достатъчно добри жилища при повече от половината в нагъчкани безобразни квартали. Това ще крепи имотите които си заслужават даже и при спад. Дори индексите покачват вече. Аз съм песимист за евтини жилища. А и вече не ме брига. Накупих си квото исках. Може и да продам нещо, но не в София.
                    Лордиевич, в Бургас съм в Лазур на метри от Морската градина. Районът е уникален. Да знаеш че ще закова нещо тук. Знаеш, кажа ли става и нищо не може да ме спре. Утре обаче паля за Пловдив.
                    Last edited by bulgarian lev; 30.07.2023, 19:33.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • https://www.investor.bg/a/113-analiz...di-v-shvetsiya

                      Призракът на имотния срив през 90-те години отново броди в ШвецияИмотите са един от стълбовете на шведската икономика и съставляват 80% от дълга на домакинствата

                      Пазарът е почти замръзнал“, коментира Йенс Хенриксон, главен изпълнителен директор на една от най-големите банки в Швеция, Swedbank.
                      Банките следят внимателно средните по размер имотни компании в страната, много от които са обременени с дълг, натрупан през десетилетието на рекордно ниски лихви и на практика безплатни пари.

                      В центъра на срива е имотната група SBB, оценявана на 13 млрд. долара, която вземаше кредити, за да купува социални жилища, офиси, училища, болници и полицейски участъци. Сега ликвидностите ѝ бързо се топят.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                        https://www.pariteni.bg/novini/imoti...tite-si-246787

                        Наемодатели продават имотите си Всеки трети във Великобритания планира да се отърве от имоти

                        30 юли 2023 17:14
                        „Въпреки че някои наемодатели със сигурност съкращават портфейлите си в настоящата среда, последните ни данни показват, че мнозинството изобщо няма да направят никакви съкращения на жилищата, които притежават.

                        Тоест мрънкат си но не продават. Тия хора много добре знаят че ако продадат просто няма какво да правят с тези пари


                        Истината Каврък е че с парите няма какво по читаво от имот да се купи особено в УК

                        Коментар


                        • https://www.pariteni.bg/novini/imoti...tite-si-246787

                          Наемодатели продават имотите си Всеки трети във Великобритания планира да се отърве от имоти

                          30 юли 2023 17:14

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                            От ония дни говорих с един познат украинец и ми каза че въпреки войната там покупко продажбите на имоти продължават

                            По време на кризата 97-ма а и през 2008-2012 сделките също не спряха така че да се говори за 100% спиране на търсенето е несериозно

                            Намаленото търсене спокойно може да върне цените назад защото над 70% от имотите на пазара са купувани преди повече от 2-3 години и дори при 30% намаление на цените болшинството ще продадат на печалба

                            Но горе долу това е максимума на който евентуално може да се надяват чакащите спад на цените иначе за пореден път ще гледат жално след влака
                            Те нека дигнат още стойност в шума , а някои герои тука да смятат падане от 30% какъв голям връх ще е за тях .....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от corner Разгледай мнение
                              https://fakti.bg/imoti/803038-sriv-o...elkite-s-imoti



                              Според мен , за да е хармоничен пазара не е хубаво само броят на сделките да пада , без да падат цените .
                              Или спадът на сделките да е равен на спада в цената .
                              Вместо 80% спад в сделките ще има 40 % / 40 % - сделки / цени .
                              Някои си мислят , че спадът в сделките не е толкова стресиращ и няма да доведе до негативна спирала , НО накрая ще платят и за това .

                              Спад на сделките с 100% , как ще се отрази на цените ?
                              От ония дни говорих с един познат украинец и ми каза че въпреки войната там покупко продажбите на имоти продължават

                              По време на кризата 97-ма а и през 2008-2012 сделките също не спряха така че да се говори за 100% спиране на търсенето е несериозно

                              Намаленото търсене спокойно може да върне цените назад защото над 70% от имотите на пазара са купувани преди повече от 2-3 години и дори при 30% намаление на цените болшинството ще продадат на печалба

                              Но горе долу това е максимума на който евентуално може да се надяват чакащите спад на цените иначе за пореден път ще гледат жално след влака

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от corner Разгледай мнение

                                Въпросът е какво разбираш под срев и крах . Да отидат на 700Е / кв . не е нито срев нито крах .

                                Срив и крах е 400Е и под себестойност .

                                Малко вероятно е , но има причини точно това да се случи .
                                Корекция е до 20%
                                Срив е до 40-50%
                                Крах е да падне под себестойност към момента за различните квартали вероятно в диапазона 600-1000 евро за квадрат

                                400е е по скоро в сферата на научната фантастика или ако има замърсяване на въздух и вода и хората избягат

                                Коментар

                                Working...
                                X