IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

    Вземаш ги, ОК, имаш ги, ОК. Но много други ги имат - повече или по-малко. Но имат дупе да ги дадат, на теб не ти се дават. И винаги пред теб има поне 3-ма които са готови да ги дадат. И те оценяват хубавото, локацията и не бързат давайки 300К след година да вземат 600К. Няма такъв филм. Абе Джонка, що не почнеш да строиш и да лапаш бързо. Ти крива при имотите признаваш ли, тренд дългогодишен, но със колебанията през годините.
    Признавам само това, че няма как имот в София да струва повече от 1000-1500 Евро. За каквито и трендове да говорим, не мога да си позволя да похарча 2 годишни нетни дохода за жилище. Това са много пари, твърде много за толкова ниско качество, което получавам в замяна.

    Коментар


    • Преди време тук имаше интересни мнения и съвети, сега е лайняна работа.Спирам изобщо да влизам тук.
      Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Нали казах преди малко - работя за 800 лева. Откъде да взема 500к.
        Представи си, че е така, успокой се и не се занимавай с мен повече.
        Вземаш ги, ОК, имаш ги, ОК. Но много други ги имат - повече или по-малко. Но имат дупе да ги дадат, на теб не ти се дават. И винаги пред теб има поне 3-ма които са готови да ги дадат. И те оценяват хубавото, локацията и не бързат давайки 300К след година да вземат 600К. Няма такъв филм. Абе Джонка, що не почнеш да строиш и да лапаш бързо. Ти крива при имотите признаваш ли, тренд дългогодишен, но със колебанията през годините.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

          Джони от гъза ли си ги вадиш тези цифри?
          Според НСИ средна брутна работна заплата
          2008 - 6538
          2019 - 15283

          Не разбирам за какво си в темата - хем не търсиш за инвестиция, а за живеене, но два пъти по-голям от колкото ти е нужен, но пък нищо не ти харесва, България и София било гадно - ми изнасяй се и си купувай другаде, какво опяваш постоянно като черна станция. Щом не можеш обаче да си позволиш 500к евро за апартамент понеже ти били много, явно не си толкова велик колкото си мислиш и си поредния комплексар който иска да си надскочи възможностите и да притежава нещо което не може да си позволи. Искаш да се покажеш на света колко си велик и колко си постигнал с някакви трофейни имоти, обаче реалноста те шиба през ръцете като осъзнаеш, че не можеш да си го позволиш. Жестоката истина е, че дори да ги имаш тия пари те няма да ти спечелят уважение и респект, особено в някакъв умрял форум, а явно много ги желаеш щом не можеш да ги получи в реалния живот и ги търсиш тук. Защото ти имоти не търсиш, а някой да ти гали егото ама тук няма да намериш такива.
          Нали казах преди малко - работя за 800 лева. Откъде да взема 500к.
          Представи си, че е така, успокой се и не се занимавай с мен повече.

          Коментар


          • [QUOTE=pesimist4o na kvadrat;n3745947]
            Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Аз съм Българин и при достатъчни условия за съществуване и през акъла ми няма да мине да обикалям по света за къшей хляб. Сега ако не мога да се реализирам у нас или мога да получа многократно повече пари / не проценти/ бих жертвал определени години като Левчо....
            Не виждам защо един немац или какъвто и да е чужденец би дошъл у нас и какво би търсил... Макар и да имаше някакви...пенсионери ..., които им е сложен живота в Германия....
            И точно това е причината за цифрите от миграцията - не че сме изгрели, но финансовата част става просто търпима и всичките тези милиони Българи няма нужда вече да ходят на майната си, за да оцелеят.... И тази част ще се подобрява все повече всяка година....спрямо Запада...
            Не оценяват нещата в динамика. И кога се прави подобна стъпка. И кога си струва.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Влагаш ги на борсата тези 250К в койни и т.н. Всеки ден дубъл поне... За какви наеми приказваш....
              И като направиш около 1024 / 2 на коя степен беше/ пъти повече имотите ще са паднали на половина и ще можеш да изкупиш Докторска, Яворов и дори част от Ихтиман :-)
              ...ако Джони позволи обаче. Щото може докато аз чукам кинти той да ги е набозал всичките с банда адвокати.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                Джонка, ако приемем че Докторска ми струва 250К€ в момента (слагам минимум към средна цена) то значи наем би трябвало да е поне 1200€ за да имам прилична доходност по вашите представи. А аз преценявам противно на вашите предписания че не го отдавам. Заради колежката която сама ми се обади го давам на 750€ за няколко месеца. Значи ли това че е по-добре да продадеш подобен имот? Това ли ви е логиката? И икономическата мисъл.
                За другите ми имоти и капиталовата им и текуща доходност няма да говоря.
                Влагаш ги на борсата тези 250К в койни и т.н. Всеки ден дубъл поне... За какви наеми приказваш....
                И като направиш около 1024 / 2 на коя степен беше/ пъти повече имотите ще са паднали на половина и ще можеш да изкупиш Докторска, Яворов и дори част от Ихтиман :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  защото с ремонта ти е излязъл на 50% от цитиранта цена 250К макс
                  точно затова ми се изтри клавиатурата да пиша, че тайминга е важен, но бях обявен за перонец.
                  на 750 си на равно с този дето сега го плаща 250 и иска 1500
                  дали при него ще идат или при теб?
                  Не, с ремонта ми е излязал 141К€.....да, сори, разбрах те. .
                  Никой не би искал 1500 сега ако е умен. Съгласен съм за останалото.
                  Last edited by bulgarian lev; 13.04.2021, 22:43.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • [QUOTE=ejonny2376;n3745924]
                    Първоначално изпратено от national power
                    Приеми, че съм шофьор на тролей номер 7, приеми че получавам 800 лева заплата, .
                    Всички шофери в СКГТ взимат над 2К....

                    Коментар


                    • [QUOTE=ejonny2376;n3745854]
                      Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      За тези неща си прав естествено, но всичко това е от твоята гледна точка. Питай средностатистическия германец дали би дошъл да живее в Радомир - ще ти отговори същото. На теб ако ти е добре в България, не значи че на 2-3 милиона Българи с доходи под прага на бедността им е добре също. Гледайки цените и доходите, виждам само влошаване на ситуацията спрямо 2010 година.
                      Аз съм Българин и при достатъчни условия за съществуване и през акъла ми няма да мине да обикалям по света за къшей хляб. Сега ако не мога да се реализирам у нас или мога да получа многократно повече пари / не проценти/ бих жертвал определени години като Левчо....
                      Не виждам защо един немец или какъвто и да е чужденец би дошъл у нас и какво би търсил... Макар и да имаше някакви...пенсионери ..., които им е сложен живота в Германия....
                      И точно това е причината за цифрите от миграцията - не че сме изгрели, но финансовата част става просто търпима и всичките тези милиони Българи няма нужда вече да ходят на майната си, за да оцелеят.... И тази част ще се подобрява все повече всяка година....спрямо Запада...
                      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 13.04.2021, 22:54.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Заплатите са 1147 през 2010 срещу 1373 през 2020. Това поне показва картинката.
                        Със сигурност такъв ръст няма как да покрие инфлацията, да не говорим ръста на имотите.

                        Имаше спад до към 2012-2013 и помня,че средната беше под 1000 заради кризата. Това обаче не значи, че такъв спад не ни чака и сега, даже е твърде възможен.
                        Джони от...ли си ги вадиш тези цифри?
                        Според НСИ средна брутна работна заплата
                        2008 - 6538
                        2019 - 15283

                        Не разбирам за какво си в темата - хем не търсиш за инвестиция, а за живеене, но два пъти по-голям от колкото ти е нужен, но пък нищо не ти харесва, България и София било гадно - ми изнасяй се и си купувай другаде, какво опяваш постоянно като черна станция. Щом не можеш обаче да си позволиш 500к евро за апартамент понеже ти били много, явно не си толкова велик колкото си мислиш и си поредния комплексар който иска да си надскочи възможностите и да притежава нещо което не може да си позволи. Искаш да се покажеш на света колко си велик и колко си постигнал с някакви трофейни имоти, обаче реалноста те шиба през ръцете като осъзнаеш, че не можеш да си го позволиш. Жестоката истина е, че дори да ги имаш тия пари те няма да ти спечелят уважение и респект, особено в някакъв умрял форум, а явно много ги желаеш щом не можеш да ги получи в реалния живот и ги търсиш тук. Защото ти имоти не търсиш, а някой да ти гали егото ама тук няма да намериш такива.
                        Last edited by RUBLA; 14.04.2021, 09:03. Причина: Спазвайте добрия тон!

                        Коментар


                        • [QUOTE=ejonny2376;n3745924]
                          Първоначално изпратено от national power

                          Пак ти предлагам да спреш да се занимаваш с мен, не виждам смисъл от тези обиди. На мен също не ми е кеф да пиша някои неща, просто не се сдържам понякога - поведението ти и начинът на изказ е твърде просташко. Приеми, че съм шофьор на тролей номер 7, приеми че получавам 800 лева заплата, зарадвай се как съм по-зле от теб (теб само това може да те радва, понеже си прост и завистлив ганьовец) и спри да мислиш за мен и да ме цитираш. Ще бъде от полза и за двама ни.
                          Като почнеш да си пиеш лекарствата редовно и да не се представяш за какъвто не си ще спра.Запираш грандоманските лъжи и писането в стил последна истанция.На мен не ми харесва Кула значи там имотите се подаряват никой не купува..Спираш да показваш колко си велик и колко прости сме останалите и ще получиш каквото искаш

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                            Джонка, ако приемем че Докторска ми струва 250К€ в момента (слагам минимум към средна цена) то значи наем би трябвало да е поне 1200€ за да имам прилична доходност по вашите представи. А аз преценявам противно на вашите предписания че не го отдавам. Заради колежката която сама ми се обади го давам на 750€ за няколко месеца. Значи ли това че е по-добре да продадеш подобен имот? Това ли ви е логиката? И икономическата мисъл.
                            За другите ми имоти и капиталовата им и текуща доходност няма да говоря.
                            защото с ремонта ти е излязъл на 50% от цитиранта цена 250К макс
                            точно затова ми се изтри клавиатурата да пиша, че тайминга е важен, но бях обявен за перонец.
                            на 750 си на равно с този дето сега го плаща 250 и иска 1500
                            дали при него ще идат или при теб?

                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              ЗЗ
                              Възможно.... Първият избор беше апарти за наем...Мисля, че го отказах....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Заплатите са 1147 през 2010 срещу 1373 през 2020. Това поне показва картинката.
                                Със сигурност такъв ръст няма как да покрие инфлацията, да не говорим ръста на имотите.

                                Имаше спад до към 2012-2013 и помня,че средната беше под 1000 заради кризата. Това обаче не значи, че такъв спад не ни чака и сега, даже е твърде възможен.
                                На средната заплата никога не е имало спад. Имаше повишаване на безработицата ...
                                Вероятно не си бил в страната и не си следил добре нещата и не ми се занимава да търся данни за всяка година и месец за София / някой може и да знае къде са в сайта на НСИ ?/
                                Освен това се бъркаш с бруто и нето ....Въобще пълна каша ти е в главата. ВЕрвай ми няма нищо случайно в това, че все повече хора предпочитат да останат у нас / живота икономически става поносим/
                                Та набързо намерих за Декември 2012 - средна брутна за София 1074 лева
                                Декември 2020 - 2031 лева


                                Ето и една статия за страната :
                                https://3e-news.net/%D1%81%D1%8A%D0%...BD%D0%B8_74469

                                За Декември 2020 е 1468 лева.
                                Т.е. 4 пъти увеличение за 14 години. Разбираемо е защо преди 10-20 години хората са отивали да работят на Запад. Както е разбираемо защо сега се завръщат. Ако заплатите се увеличат с още едни 20-30% / което ще стане до макс 5 години/ заминаващите за чужбина ще паднат под 10К на година перманентно....И поне по 20К връщащи се....

                                Коментар

                                Working...
                                X