IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

    Айде обяснете ми го това ДДС накрая да не се излагам толкова. ..
    няма да го разбереш.
    просто избягвай да го споменаваш в постовете и всичко ще е ок.
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

      Дедо попе, рискове винаги има, и ти докато се" суркаш" по пистата можеш да свършиш като Шумахер, но това не те спира, по тая логика никой не трябва да прави нищо. Както обичам да казвам всичко е въпрос на сметки. Засега дохода ми стига да си покривам заемите без да е задължително да отдавам под наем, надявам се и за в бъдеще да е така. А и чакам 30- те процента капиталова само за тази година която си предвидил
      Тука синко си абсЕлютно прав, като се има предвид, че с Мика сме родени в една и съща година, месец, ден и час и обичаме екстремните скорости и спортове. И все пак важното е времевия ти хоризонт да не надхвърля 2029-та.

      пп. Мика реши да пробва спорта на дедо поп, а дедо е решл да пробва спорта на Мика във Formula E и е гоУем фен на формула1. Тая година се надявам Макс да ковне 1-вото място.
      Last edited by Арменския пoп; 05.04.2021, 17:00.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

        Интересно как я мислиш тая, ако дълго време останеш без наемател, същевременно изгубиш доход или намалее дохода, а банката вземе, че вдигне лихвата? Дали ще усетиш само главичката или удоволствието ще е до корен?
        Дедо попе, рискове винаги има, и ти докато се" суркаш" по пистата можеш да свършиш като Шумахер, но това не те спира, по тая логика никой не трябва да прави нищо. Както обичам да казвам всичко е въпрос на сметки. Засега дохода ми стига да си покривам заемите без да е задължително да отдавам под наем, надявам се и за в бъдеще да е така. А и чакам 30- те процента капиталова само за тази година която си предвидил
        Last edited by mitko2848; 05.04.2021, 16:48.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

          Интересно как я мислиш тая, ако дълго време останеш без наемател, същевременно изгубиш доход или намалее дохода, а банката вземе, че вдигне лихвата? Дали ще усетиш само главичката или удоволствието ще е до корен?
          до 2029-та би трябвало да е направил дубъл
          нали така.

          иначе киосаки пасти да яде, но ако има странично кеш може би му е забавно да разцъква банките и процентите.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

            Точно по 50 000 евра са въпросните маломерки, а наема е 500лв.на брой.Догодина живот и здраве планирам да взема още 1 ако ми се доверят банките. А иначе рискове винаги има и за всичко, нямаш гаранция и при високия клас наеми, че ще са ти читави наемателите, а и там инвестицията е доста по- голяма и за жилището и за обзавеждането...
            Интересно как я мислиш тая, ако дълго време останеш без наемател, същевременно изгубиш доход или намалее дохода, а банката вземе, че вдигне лихвата? Дали ще усетиш само главичката или удоволствието ще е до корен?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              При кредит от 50.000 Евро излиза при дадените условия месечна вноска от 200 евро.
              Напълно възможен сценарий е вноската да се покрива от наема. Въпросителните обаче остават, а именно:

              - Намира ли се маломерка в София за 50к Евро. При тези цени май е доста трудно.
              - Ако си вложил и самоучастие, трябва и тази сума да влезе в сметката.
              - Дали лихвите няма да растат по-бързо от наемите, съответно и вноската
              - Ремонти, данъци, прехвърляне? Това са поне още едни 10к ( а ако в хоризонт от 30 години се наложи да правиш няколко ремонта?)
              - Маломерка до метро е таргет-жилище на най-неплатежоспособната част от населението - студенти и хора дошли от провинцията и работещи на мизерни условия. Същите в състояние ли са да плащат 400 лева месечно и то дългосрочно
              - Какъв е рискът горните освен да спрат да плащат и да унищожат жилището напълно
              - И накрая: Всичките горни занимавки и разправии с нулева месечна печалба в продължение на 30 години! Чак тогава си на плюс. Какъв е смисълът от всичко това? Времето и финансовата независимост от кредитори са много по-ценни от едни 400 лева месечно, в продължение на толкова дълъг времеви хоризонт.

              Ти си знаеш, но за мен подобна схема е абсурдна. 30 години нулево салдо (приход-разход в най-добрия случай) + разправии + финансов риск. Като станеш на 70 чак имаш един изплатен коптор някъде на майната си, който не се знае колко ще струва тогава и дали изобщо ще има някой да живее в България след толкова години. Знам, сигурно ще успееш да го изплатиш по-бързо, но все пак - ГПР от 2,7% ти изяжда твърде ниската доходност от наем, която да е едни 3-4% макс при тези цени. И то при съществен допълнителен риск.
              Точно по 50 000 евра са въпросните маломерки, а наема е 500лв.на брой.Догодина живот и здраве планирам да взема още 1 ако ми се доверят банките. А иначе рискове винаги има и за всичко, нямаш гаранция и при високия клас наеми, че ще са ти читави наемателите, а и там инвестицията е доста по- голяма и за жилището и за обзавеждането...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от interess Разгледай мнение
                .."" "..... но просто е нереално да се каже, че нямало други алтернативи освен имотите................ "" "
                ​​​​​​...........................................
                Съжалявам да го кажа, но тука определено е място за избиване на комплекси на закупили имоти преди няколко години. Купили някакви чичаци по 2-3 апартамента и вече раздават акъл и се присмиват на т.н. перонци все едно четат вечната истина от амвона. Каквото и да станело, НИ само щели да растат. Ми хубо, ама защо тези чичаци от 3-4 години не купуват нищо? От както затриха темата, нивото на обсъждане е изключително ниско, мненията с някакъв смисъл са значително под 10 %. Честно казано, даже не знам защо пиша от време на време тук...... "" "
                И аз това се чудя чадо, защо всички наематели сте решили да пишете в темата за повишението, при положение, че за наемите си има отделна тема. Има си и мухлясала тема за перонците, но те упорито отказват да я ползват. За други алтернативи за инвестиции също си има съответни теми.

                А за чичаците мога само да ти кажа, че ако ти е дал господ и ти ще станеш чичак, но ще е по-добре чичак със собствен дом отколкото чичак под наем. За ваше перонско съжаление нещата все повече натам вървят та бъдещите чичаци ще сте 60% наематели. А наемателите са нужни, пък и няма нищо лошо да се живее под наем. Познавам хора с по 50+ апарта, тия хора и те трябва да ядат и наематели ще са им нужни.

                Днес дедо поп пак развяваше черното расо по белите писти. Имаше чудесен нов сняг по дърветата и си беше чудна зимна приказка. Доколкото разбрах ски ще се карат до средата на май, та дедо поп ще поостане да отслужи някоя и друга литургия в Банско.

                Все пак и за перонЯ надежда има, остават по-малко от 8 годинки до 2029-та...

                Айде чао засега, че дедо поп отива на минералния басейн да си постопли колкалите след днешното суркане по нанадолнището...
                Last edited by Арменския пoп; 05.04.2021, 16:23.

                Коментар


                • [QUOTE=nomche;n3742007].."" "..... но просто е нереално да се каже, че нямало други алтернативи освен имотите................ "" "
                  ​​​​​​...........................................
                  Съжалявам да го кажа, но тука определено е място за избиване на комплекси на закупили имоти преди няколко години. Купили някакви чичаци по 2-3 апартамента и вече раздават акъл и се присмиват на т.н. перонци все едно четат вечната истина от амвона. Каквото и да станело, НИ само щели да растат. Ми хубо, ама защо тези чичаци от 3-4 години не купуват нищо? От както затриха темата, нивото на обсъждане е изключително ниско, мненията с някакъв смисъл са значително под 10 %. Честно казано, даже не знам защо пиша от време на време тук...... "" "

                  .............
                  За всички случайно влезли тук, и пропуснали ценни коментари от "изтритата" тема.

                  Много точно казано "nomche". +

                  Печели се ПРЕДИ сделка(покупка),
                  за разбирането на предното е добре да се САМООБРАЗОВАТЕ.
                  Това би ви отнело около 8-10 000часа, за средно ниво на разбиране.
                  Ако не ви се отделя това време, може спокойно да сключите 35 год. ипотека с плаваща лихва. За тези които се чудят колко са 35 год, лесно Е

                  420 ЧЕТИРИСТОТИН И ДВАДЕСЕТ МЕС.

                  почти целият ви трудов живот, за да кажете накрая това е МОЕ(ако нещо не се обърка разбира се)

                  Пожелавам ви успех и късмет,
                  Над 90% от четящите вероятно, ще предпочетат вариант 2, на тях пожелавам основно КЪСМЕТ.

                  Имотите са добра инвестиция, но не са
                  ПАНАЦЕЯ


                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    заплатката, крупния бизнесмен така и не го разбра това чудо ДДС-то.
                    Айде обяснете ми го това ДДС накрая да не се излагам толкова. Щото един път се скъсахте да ми обяснявате как в обявата на един апарт като пишело без ДДС, трябвало да се плаща. Пък после не трябвало. Айде тия от кофтори от комунизма добре, ама чесно казано трябва да си прост да мислиш че поне 30% от парите които даваш за имот не се отклоняват към паразити.

                    Кака Йелън между другото готви глобален минимум на данъците за доход, и то някъде към 20% май. Сега ще видим. САЩ каквото са рекли винаги се постига международно. Аз затова влизам сега да ви честитя преди брокерите да измислят вицове как това е добре за имотите.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                      Искаш ли да се хванем на бас на някакви пари и да ти покажа договорите за наем и банково извлечение да видиш какви са ми вноските по кредитите?
                      При кредит от 50.000 Евро излиза при дадените условия месечна вноска от 200 евро.
                      Напълно възможен сценарий е вноската да се покрива от наема. Въпросителните обаче остават, а именно:

                      - Намира ли се маломерка в София за 50к Евро. При тези цени май е доста трудно.
                      - Ако си вложил и самоучастие, трябва и тази сума да влезе в сметката.
                      - Дали лихвите няма да растат по-бързо от наемите, съответно и вноската
                      - Ремонти, данъци, прехвърляне? Това са поне още едни 10к ( а ако в хоризонт от 30 години се наложи да правиш няколко ремонта?)
                      - Маломерка до метро е таргет-жилище на най-неплатежоспособната част от населението - студенти и хора дошли от провинцията и работещи на мизерни условия. Същите в състояние ли са да плащат 400 лева месечно и то дългосрочно
                      - Какъв е рискът горните освен да спрат да плащат и да унищожат жилището напълно
                      - И накрая: Всичките горни занимавки и разправии с нулева месечна печалба в продължение на 30 години! Чак тогава си на плюс. Какъв е смисълът от всичко това? Времето и финансовата независимост от кредитори са много по-ценни от едни 400 лева месечно, в продължение на толкова дълъг времеви хоризонт.

                      Ти си знаеш, но за мен подобна схема е абсурдна. 30 години нулево салдо (приход-разход в най-добрия случай) + разправии + финансов риск. Като станеш на 70 чак имаш един изплатен коптор някъде на майната си, който не се знае колко ще струва тогава и дали изобщо ще има някой да живее в България след толкова години. Знам, сигурно ще успееш да го изплатиш по-бързо, но все пак - ГПР от 2,7% ти изяжда твърде ниската доходност от наем, която да е едни 3-4% макс при тези цени. И то при съществен допълнителен риск.
                      Last edited by ejonny2376; 05.04.2021, 13:51.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                        Докарай ги до 50 год ипотека и ще ти повярвам че покриваш 95-100%. В София отдавам от 20 години, така, че прочети кво пише на Руски паметник...не нам
                        Искаш ли да се хванем на бас на някакви пари и да ти покажа договорите за наем и банково извлечение да видиш какви са ми вноските по кредитите?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                          Не знам ти как ги правиш нещата, но при мен наема покрива 90- 100 процента от вноската по заема( на 2.7 гпр съм) 25 и 30 годишни заеми, отделно като има свободен кеш се внася предварително по главницата и се намалява вноската, не периода( защото ми трябва по- добър баланс за нови кредити). При мен са в София маломерките до метро, за по- малките градове не съм смятал.
                          Докарай ги до 50 год ипотека и ще ти повярвам че покриваш 95-100%. В София отдавам от 20 години, така, че прочети кво пише на Руски паметник...не нам

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                            А' пък и ти престани с това ДДС бе смешник! Кой купува такова? Аз купувам стара тухла 92-ра, какво ДДС, какви пет лева каиш?

                            ПП Ти имот си купувал' ама на кукуво лято' аз почти всяка година купувам имоти..застани мирно и не се разсейвай в строя новобранец
                            заплатката, крупния бизнесмен така и не го разбра това чудо ДДС-то.
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                              Това г-н Митьо знаеш, че няма как да се случи при 100% финансиране с ипотека. В най-добрия случай ще плащаш с наема 30% от вноската. Кого залъгваш?

                              ПП Аз при 60% самоучастие в по-малък град, ако докарам при целогодишно отдаване цена в размера на вноската ще съм рахат. Хубавото при мен, че целогодишно отдаване не предстои, само на нощувки...
                              Не знам ти как ги правиш нещата, но при мен наема покрива 90- 100 процента от вноската по заема( на 2.7 гпр съм) 25 и 30 годишни заеми, отделно като има свободен кеш се внася предварително по главницата и се намалява вноската, не периода( защото ми трябва по- добър баланс за нови кредити). При мен са в София маломерките до метро, за по- малките градове не съм смятал.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                                Продължавате с тия глупости. Каква инвестиция е имота като плащаш ДДС, такси и комисионни общо 30% и нагоре. Каква е тая инвестиция където 30% директно ги вкарваш в бюджета. Да не говориме за лихви и другите фундаментални проблеми с тях.
                                А' пък и ти престани с това ДДС бе ! Кой купува такова? Аз купувам стара тухла 92-ра, какво ДДС, какви пет лева каиш?

                                ПП Ти имот си купувал' ама на кукуво лято' аз почти всяка година купувам имоти..застани мирно и не се разсейвай в строя новобранец
                                Last edited by X_Y; 05.04.2021, 10:17.

                                Коментар

                                Working...
                                X