IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

    Дай да се видим на по бира, ще ти донеса договорите с банката и договорите за наем, даже можеш и да дойдеш да видиш маломерките и ако цифрите са тези които казвам ще ми дадеш 1000 лева примерно, ако не са аз ще ти дам 1000 лева. Ама като те гледам май си само форумен герой. Винаги съм се учудвал на хора като теб лепящи етикети на други хора без да ги познават и да са ги виждали дори
    Само като написа ИПОТЕКА НА ПО-СКЪП ИМОТ , вече си ми ясен като бял лист хартия...е..а го в инвеститора...с на тати имота в залог , тегли 30г. ипотеки е чак акъл дава тука..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

      Е то каква е тая инвестиция дето сам си плащаш заема като има възможност друг да го прави вместо теб и да не си нарушаваш бюджета.
      А, каква е тази инвестиция за 30г. като в пандемията може да се гътнеш за 30 дни, обясни ми! Иначе стратегията ти е правилна..парите на другите...обясни я на Електроджон и другите гумени глави..само не пиши и ти за алтернативи, че ставаш смешен....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
        Оказа се, че Митко е пълен измамник и лъжец по темата. Моите параметри със заем и покупка ще ги предоставя приятели до три седмици. Тогава да сравним моите реални числа с тези на Митко-измамника
        Дай да се видим на по бира, ще ти донеса договорите с банката и договорите за наем, даже можеш и да дойдеш да видиш маломерките и ако цифрите са тези които казвам ще ми дадеш 1000 лева примерно, ако не са аз ще ти дам 1000 лева. Ама като те гледам май си само форумен герой. Винаги съм се учудвал на хора като теб лепящи етикети на други хора без да ги познават и да са ги виждали дори

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

          Ами ти сам казваш, че не ти е проблем да поемеш 1000лв. на месец, без да ти плащат наем...тогава защо за 30 години се набиваш бе холан??????
          Аз чета внимателно, но ти лъжеш невнимателно
          Е то каква е тая инвестиция дето сам си плащаш заема като има възможност друг да го прави вместо теб и да не си нарушаваш бюджета.

          Коментар


          • Оказа се, че Митко е пълен измамник и лъжец по темата. Моите параметри със заем и покупка ще ги предоставя приятели до три седмици. Тогава да сравним моите реални числа с тези на Митко-измамника

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

              Ако четеше по- внимателно това което съм писал щеше да ти е по- лесно с разбирането. Вноската по заемите за маломерките ми е под 1000лв. Наема от тях ми е 1000. Ако не ги давам под наем трябва да внасям по 1000 лева на месец, което не знам защо мислиш, че трябва да си много напред с материала за да можеш да си го позволиш. Къде прочете да казвам че няма риск? За плюсовете и минусите на инвестициите в акции и имоти писах по- надолу, прочети го пак, няма да се повтарям.
              Ами ти сам казваш, че не ти е проблем да поемеш 1000лв. на месец, без да ти плащат наем...тогава защо за 30 години се набиваш бе холан??????
              Аз чета внимателно, но ти лъжеш невнимателно

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                Не, няма да се хвана на бас, щото комар не играя, а и изходните данни може да се манипулират до безкрайност. Ти твърдиш, че купуваш маломерки до метро в София с цел отдаване под наем, като не отчиташ всички рискове от упражнението, а се цепиш, че получаваш 95-100% ретърн, сам вярваш ли си?
                От друга страна, като всеки биполярник в темата, цепиш се, че има по-добри алтернативи на инвестиране....тогава защо се набиваш в тези доживотни ипотеки? Няма логика. От трета страна ни уведомяваш, че може и да живееш, без да ти плащат наеми по тези маломерки, демек си много напред с текущите ти доходи. Всеки разумен човек при по-големи възможности, би се стремил към намаляване срока по кредити и погасяване на главница максимално бързо.
                Ето ти пример: Притежавам имот в София равняващ се по стойност на 4 от твоите скъпоценни маломерки до метро. Трябва да съм си изгубил ума да го ипотекирам, за да си закупя 4 маломерки до метро и да ми връщат вноска от 2000лв. Трябва съвсем да съм изплискал легена, но знаеш ли, може пък след 150г. да съм измамил тези дето поръчват музиката, тоест банките
                Ако четеше по- внимателно това което съм писал щеше да ти е по- лесно с разбирането. Вноската по заемите за маломерките ми е под 1000лв. Наема от тях ми е 1000. Ако не ги давам под наем трябва да внасям по 1000 лева на месец, което не знам защо мислиш, че трябва да си много напред с материала за да можеш да си го позволиш. Къде прочете да казвам че няма риск? За плюсовете и минусите на инвестициите в акции и имоти писах по- надолу, прочети го пак, няма да се повтарям.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                  Правят се ремонти разбира се иначе ще е прекалено хубаво да вземеш маломерка до метро за 50 хиляди направена от- до. Само дограмата която слагам е висок клас( 7 камерна кьомерлинк с троен стъклопакет бяло бяло ка- 4мм.) иначе мебелите са среден клас тип Виденов, за10- тина хиляди лева може да се направи основен ремонт ( не луксозен) със среден клас мебели и техника включени в цената( една част от ремонта си я правя сам). За финансирането на 100 процента са ти 2 вариантите- потребителски+ ипотечен кредит( по- скъпия вариант) или ипотека на по- скъп имот от този който купуваш( аз практикувам този вариант).Иначе както казах риск има при всяко начинание, всичко е въпрос на сметки, ако някой може да сподели безрисков и без усилия начин за печелене на пари ще съм му благодарен
                  Ахахахахахахахахахахахахаха, как ли не се досетих пост по-рано. Ипотека на по-скъп имот. То фасулска работа да ипотекирам Шьонбрун, за да купя 150 маломерки в Люлин.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Ако можеш/искаш сподели дали след покупката си ги ремонтирал изцяло или нищо и т.н.
                    Ако не греша купуваше панелки в Люлин ? Ама как ги финансират на 100% тогава ?

                    Иначе схемата я има донякъде и аз съм я обмислял както писах по-рано. При сегашният наемен пазар обаче има доста рискове. С такъв наем един по-голям ремонт и наема за няколко години заминава.... Обаче поне относно лихвите не мисля че в близките 5 ггодини ше ги вдигат....,
                    Правят се ремонти разбира се иначе ще е прекалено хубаво да вземеш маломерка до метро за 50 хиляди направена от- до. Само дограмата която слагам е висок клас( 7 камерна кьомерлинк с троен стъклопакет бяло бяло ка- 4мм.) иначе мебелите са среден клас тип Виденов, за10- тина хиляди лева може да се направи основен ремонт ( не луксозен) със среден клас мебели и техника включени в цената( една част от ремонта си я правя сам). За финансирането на 100 процента са ти 2 вариантите- потребителски+ ипотечен кредит( по- скъпия вариант) или ипотека на по- скъп имот от този който купуваш( аз практикувам този вариант).Иначе както казах риск има при всяко начинание, всичко е въпрос на сметки, ако някой може да сподели безрисков и без усилия начин за печелене на пари ще съм му благодарен

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                      Искаш ли да се хванем на бас на някакви пари и да ти покажа договорите за наем и банково извлечение да видиш какви са ми вноските по кредитите?
                      Не, няма да се хвана на бас, щото комар не играя, а и изходните данни може да се манипулират до безкрайност. Ти твърдиш, че купуваш маломерки до метро в София с цел отдаване под наем, като не отчиташ всички рискове от упражнението, а се цепиш, че получаваш 95-100% ретърн, сам вярваш ли си?
                      От друга страна, като всеки биполярник в темата, цепиш се, че има по-добри алтернативи на инвестиране....тогава защо се набиваш в тези доживотни ипотеки? Няма логика. От трета страна ни уведомяваш, че може и да живееш, без да ти плащат наеми по тези маломерки, демек си много напред с текущите ти доходи. Всеки разумен човек при по-големи възможности, би се стремил към намаляване срока по кредити и погасяване на главница максимално бързо.
                      Ето ти пример: Притежавам имот в София равняващ се по стойност на 4 от твоите скъпоценни маломерки до метро. Трябва да съм си изгубил ума да го ипотекирам, за да си закупя 4 маломерки до метро и да ми връщат вноска от 2000лв. Трябва съвсем да съм изплискал легена, но знаеш ли, може пък след 150г. да съм измамил тези дето поръчват музиката, тоест банките

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        И какъв е смисълът да купуваш с кредит нещо, чиито наем едва покрива кредита? Без риска от празни месеци и без ремонтите? Един куп разправии+съществен риск от загуба срещу една кръгла нула месечен приход. Това в продължение на 30 години.

                        Ти явно не разбираш времето колко струва. То е най-ценният ресурс. Като станеш на 80, мислиш ли че ще ти пука дали си успял да изплатиш един коптор? Или че си си "запазил" парите (което не е сигурно, защото пак повтарям - имотите специално в София ще се обезценяват и то брутално, поне в реално изражение). А защо изобщо трябва парите да се запазват? Това, което си налял в апартаментите, изчезва, губи се. Все едно тези пари си ги изгорил, защото не ти носят никакъв приход, а само разходи и разправии.

                        Направо недоумявам логиката на инвеститорите в имоти. Пълно безумие е това. С едни 100к Евро може да се направят толкова много смислени неща, че направо ме е яд какви суме се влагат в напълно излишни и ненужни имоти.
                        Продай ми гаража, пич. И ще ти обясня.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Ако можеш/искаш сподели дали след покупката си ги ремонтирал изцяло или нищо и т.н.
                          Ако не греша купуваше панелки в Люлин ? Ама как ги финансират на 100% тогава ?

                          Иначе схемата я има донякъде и аз съм я обмислял както писах по-рано. При сегашният наемен пазар обаче има доста рискове. С такъв наем един по-голям ремонт и наема за няколко години заминава.... Обаче поне относно лихвите не мисля че в близките 5 ггодини ше ги вдигат....,
                          И какъв е смисълът да купуваш с кредит нещо, чиито наем едва покрива кредита? Без риска от празни месеци и без ремонтите? Един куп разправии+съществен риск от загуба срещу една кръгла нула месечен приход. Това в продължение на 30 години.

                          Ти явно не разбираш времето колко струва. То е най-ценният ресурс. Като станеш на 80, мислиш ли че ще ти пука дали си успял да изплатиш един коптор? Или че си си "запазил" парите (което не е сигурно, защото пак повтарям - имотите специално в София ще се обезценяват и то брутално, поне в реално изражение). А защо изобщо трябва парите да се запазват? Това, което си налял в апартаментите, изчезва, губи се. Все едно тези пари си ги изгорил, защото не ти носят никакъв приход, а само разходи и разправии.

                          Направо недоумявам логиката на инвеститорите в имоти. Пълно безумие е това. С едни 100к Евро може да се направят толкова много смислени неща, че направо ме е яд какви суме се влагат в напълно излишни и ненужни имоти.
                          Last edited by ejonny2376; 05.04.2021, 22:53.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                            съшия механизъм засяга и наемателите, но понеже те избягват да си пишат и четат в тяхната тема го поствам тук.
                            https://www.investor.bg/analizi/91/a...telite-325138/
                            заплатка, чети, момче.
                            оказва се, че вдигане на данъците не сваля наемите...дори е нещо, като обратното.
                            Вие съвсем изнагляхте. Къде се месиш с производствени цени ти сякаш произвеждаш нещо? Ти паразитираш и чакаш наемчета, нямаш сила в ценовото определяне. И понеже сте много на клона вече и няма кой да произвежда, наемателите ти също нямат такава сила.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                              Точно по 50 000 евра са въпросните маломерки, а наема е 500лв.на брой.Догодина живот и здраве планирам да взема още 1 ако ми се доверят банките. А иначе рискове винаги има и за всичко, нямаш гаранция и при високия клас наеми, че ще са ти читави наемателите, а и там инвестицията е доста по- голяма и за жилището и за обзавеждането...
                              Ако можеш/искаш сподели дали след покупката си ги ремонтирал изцяло или нищо и т.н.
                              Ако не греша купуваше панелки в Люлин ? Ама как ги финансират на 100% тогава ?

                              Иначе схемата я има донякъде и аз съм я обмислял както писах по-рано. При сегашният наемен пазар обаче има доста рискове. С такъв наем един по-голям ремонт и наема за няколко години заминава.... Обаче поне относно лихвите не мисля че в близките 5 ггодини ше ги вдигат....,

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

                                Интересно как я мислиш тая, ако дълго време останеш без наемател, същевременно изгубиш доход или намалее дохода, а банката вземе, че вдигне лихвата? Дали ще усетиш само главичката или удоволствието ще е до корен?
                                Пак на Перона, но този път на гара Оряхово, дето и влак нема вече.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X