IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Джонка, ако приемем че Докторска ми струва 250К€ в момента (слагам минимум към средна цена) то значи наем би трябвало да е поне 1200€ за да имам прилична доходност по вашите представи. А аз преценявам противно на вашите предписания че не го отдавам. Заради колежката която сама ми се обади го давам на 750€ за няколко месеца. Значи ли това че е по-добре да продадеш подобен имот? Това ли ви е логиката? И икономическата мисъл.
    За другите ми имоти и капиталовата им и текуща доходност няма да говоря.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Ти си с претенции и да кажем, че можеш да си позволиш почти всичко в София финансово. Само дето не си свикнал изцяло с нивото. Но повечето Олимпийци след като не могат в Обеля дори е редно да погледнат извън София където могат. Ето двете ти обяви биха подхождали ценово....:-)
      Не виждат предимствата на Обеля и това си е. Не знаят кога къде да купуват. Има малки фини разлики във времевия и ценови тренд.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Живееш с огромни заблуди - инфлацията за последните 10 години е 20-30% / не ми се търси точно колко/. Заплатите са поне по 2.... Имотите едва сега вероятно минаха 2008....
        Това са многократно писани неща в старата тема и не мисля да ги повтарям.... А ти си вярвай в каквото искаш. Това не променя, че хората вече повече се завръщат от да емигрират и че цените на имотите въпреки твоите очаквания и несъгласие растат...:-)
        Заплатите са 1147 през 2010 срещу 1373 през 2020. Това поне показва картинката.
        Със сигурност такъв ръст няма как да покрие инфлацията, да не говорим ръста на имотите.

        Имаше спад до към 2012-2013 и помня,че средната беше под 1000 заради кризата. Това обаче не значи, че такъв спад не ни чака и сега, даже е твърде възможен.
        Last edited by ejonny2376; 13.04.2021, 22:01.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

          Май така ще се окаже. Много стари ергени са така, ...по-префърцунени от застаряващи плеймейтки, това не може да си причини, онова не може да си причини...накрая жена не може да си причини, среда за жилище не може да си причини...абе нищо не си причинява и той животеца изтекъл като пясък между пръстите
          Това за старите ергени е много точно и вярно.

          Коментар


          • [QUOTE=national power;n3745856]
            Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Нито ми е притрябвал средностатистическия германец нито французин нито англичанин...Работа тука нямат....И такива като тебе е най добре да се откажете от българско гражданство и дим да ви няма...и от форумите също
            За съжаление от форумите няма да се махнат...комплексираните провансалци от Ловеч и Априлци, ще продължават да ни задушават с пръднята си на кисело зеле и да настояват, че на Запад са постигнали нещо, при положение, че там ги приравняват с животинска тор

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Живееш с огромни заблуди - инфлацията за последните 10 години е 20-30% / не ми се търси точно колко/. Заплатите са поне по 2.... Имотите едва сега вероятно минаха 2008....
              Това са многократно писани неща в старата тема и не мисля да ги повтарям.... А ти си вярвай в каквото искаш. Това не променя, че хората вече повече се завръщат от да емигрират и че цените на имотите въпреки твоите очаквания и несъгласие растат...:-)
              Последните ти две изречения обясняват неистовия ревввввввв на саранските мечки)))

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Диверсифицирам.... Всичко имотиту ама на различни места...
                Между другото миналата седмица се видях с един човек с да кажем среден бизнес / търговийка с много познато име публично/ Бизнеса му позамира - спрял е вносовете в голяма степен и чисти складовете....Затворил 2-3 магазина, а в най-големият половината персонал уволнен и пуснал роднини....Събраният кеш познай на къде е насочен / щеше да е неделикатно да разпитвам точно колко, но е поне 7-цифрен.../
                ЗЗ
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                  Нито знаеш пътя нито си пътувал.Да не се окаже че и в София не си бил
                  Май така ще се окаже. Много стари ергени са така, ...по-префърцунени от застаряващи плеймейтки, това не може да си причини, онова не може да си причини...накрая жена не може да си причини, среда за жилище не може да си причини...абе нищо не си причинява и той животеца изтекъл като пясък между пръстите

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    инвестиция...нали кеша пареше
                    Диверсифицирам.... Всичко имотиту ама на различни места...
                    Между другото миналата седмица се видях с един човек с да кажем среден бизнес / търговийка с много познато име публично/ Бизнеса му позамира - спрял е вносовете в голяма степен и чисти складовете....Затворил 2-3 магазина, а в най-големият половината персонал уволнен и пуснал роднини....Събраният кеш познай на къде е насочен / щеше да е неделикатно да разпитвам точно колко, но е поне 7-цифрен.../

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Ми аз си имам имоти там писал съм - с рекичка през средата на двора... Има достатъчно за семейството ми...Не ми трябват повече, а и не спекулирам с имоти та да продавам с печалба....
                      инвестиция...нали кеша пареше
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        песи,
                        ако беше убеден в думите си щеше да купуваш по един имот в Радомирско на всеки шест месеца в последните години, когато ти стана скъпо в софия. без кредити и зор!
                        ако стане хубаво предградие ще пласираш имотите с добра доходност.
                        Ми аз си имам имоти там писал съм - с рекичка през средата на двора... Има достатъчно за семейството ми...Не ми трябват повече, а и не спекулирам с имоти та да продавам с печалба....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376

                          Абе сельо, 8000 долара за 1 ден как ти се струват?
                          Ако искам мога да купя всички имоти в долнопробното село, в което водиш жалкия си живот.
                          Ми ела се пробвай само дето в моето село нищо не се продава...Иначе продължавай с фантазиите на тема колко съм богат мога да купя целия свят...не знам какво пиеш и пушиш ама смени дилъра

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                            Ето сравнението на НУмбео за периода 2010-2020:

                            https://www.numbeo.com/cost-of-livin...story/in/Sofia

                            Освен че цените са скочили почти двойно, а заплатите с едни има-няма 30%, друго не забелязвам. Интересно как наемите не са се вдигнали изобщо (без да броим едностайките в центъра), за разлика от цените за покупка. И това при качващи се доходи. Това какво говори?

                            1) Доходи, изоставащи от инфлацията
                            2) Пренасищане на пазара с жилища и намаляване на търсенето на жилищна площ
                            3) Ръст при цените за покупка на имоти, надвишаващ в пъти инфлация и ръст на доходи

                            Това ли е изравняването със Западна Европа? За мен това значи обедняване и намаляване на покупвателната способност.
                            Живееш с огромни заблуди - инфлацията за последните 10 години е 20-30% / не ми се търси точно колко/. Заплатите са поне по 2.... Имотите едва сега вероятно минаха 2008....
                            Това са многократно писани неща в старата тема и не мисля да ги повтарям.... А ти си вярвай в каквото искаш. Това не променя, че хората вече повече се завръщат от да емигрират и че цените на имотите въпреки твоите очаквания и несъгласие растат...:-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Абе знам го пътя много добре и не бих си го причинил за нищо на света. По Борис, по стария път рез Владая, всяка сутрин и вечер. Ужас.
                              Нито знаеш пътя нито си пътувал.Да не се окаже че и в София не си бил

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Ти си с претенции и да кажем, че можеш да си позволиш почти всичко в София финансово. Само дето не си свикнал изцяло с нивото. Но повечето Олимпийци след като не могат в Обеля дори е редно да погледнат извън София където могат. Ето двете ти обяви биха подхождали ценово....:-)
                                Може ама наужким в реалността дига бариерата и мие колата на шефа.

                                Коментар

                                Working...
                                X