IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Да те просто така си умират, съвсем случайно по време на пандемията
    Не е случайно.
    А резултат на влошена основна база на медицинска помощ /и вербален терор/.
    За това пишехме и през март, но нищо за 8 месеца не беше променено
    През март, когато изнасях данните от НСИ и уърлдметъра, приказките ви бяха същите. Каква е промяната за 8 месеца, откъм някаква ефективност?
    България и за 2019та заема челното 1 во място по смъртност. Без съучастие в "пандемия"
    Last edited by съни(тя); 09.12.2020, 19:36.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
      При изразената тенденция всякакви болести да се неглижират и накрая всичко да отива в кюпа на ковид, числата имат връзка единствено и само с официалната обща смъртност и сравнението й. Като остава, абсолютно неоценен фактора блокираната до- и болничната дейност, както и психическото травмиране какъв прираст носи при другите заболявания. Числата нямат особено значение, щом дори не знаеш като сравняваш заразени по дни, в тази бройка влизат ли повторни, че и потретвани тестове на едни и същи хора
      Ти нали беше срещу локдауните. Те за това се правят до като няма много заразени че да не се блокира здравната система. Сега пък изведнъж си - ми тя блокира здравната система - еми ще блокира разбира се. Вие какво си мислехте че ще стане. Или то мисленето не е за вас. Пък и мъдрия ни водач начело и той има същата липса на акъл като вас.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
        Бота, 4 вида са, като ползвател кажи ми кой иначе трябва да почна да разглеждам характеристики и аналози, спести ми труда Твоя какъв бранд е, забелязал ли си някакви отклонения с времето
        Не, според мен няма никакво значение. Мерят грешно до 2-3 единици. Проверяваш с изледване в болница и си знаеш. Моя мери +2. Много често мерят по малко (за много повече такива случаи знам) но са постоянни в грешката. Задължително пробваш на 2-те ръце показалец, някой друг пръст може също и на УХО. Ако имаш големичка мека част задължително
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Да те просто така си умират, съвсем случайно по време на пандемията

          Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
          При изразената тенденция всякакви болести да се неглижират и накрая всичко да отива в кюпа на ковид, числата имат връзка единствено и само с официалната обща смъртност и сравнението й. Като остава, абсолютно неоценен фактора блокираната до- и болничната дейност, както и психическото травмиране какъв прираст носи при другите заболявания. Числата нямат особено значение, щом дори не знаеш като сравняваш заразени по дни, в тази бройка влизат ли повторни, че и потретвани тестове на едни и същи хора

          Коментар


          • Бота, 4 вида са, като ползвател кажи ми кой иначе трябва да почна да разглеждам характеристики и аналози, спести ми труда Твоя какъв бранд е, забелязал ли си някакви отклонения с времето

            Коментар


            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

              дай ми линк, не съм запозната с тези уреди и кое би било ефективно
              Пульсоксиметр Пальчиковый цифровой портативный с OLED экраном для измерения пульса и уровня кислорода в крови|Датчики давления| | АлиЭкспресс (aliexpress.ru)

              чак ме е яд че си взех преди 3-4 години за 120лв
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                През април казваше, че нямало страшно, че две бабички били умрели. Сега 6000 увеличение на умрелите на месец е само един повод за бас...
                При изразената тенденция всякакви болести да се неглижират и накрая всичко да отива в кюпа на ковид, числата имат връзка единствено и само с официалната обща смъртност и сравнението й. Като остава, абсолютно неоценен фактора блокираната до- и болничната дейност, както и психическото травмиране какъв прираст носи при другите заболявания. Числата нямат особено значение, щом дори не знаеш като сравняваш заразени по дни, в тази бройка влизат ли повторни, че и потретвани тестове на едни и същи хора

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  По добре поръчайте от китай по 3-4$, ще храните нашите търгаши
                  дай ми линк, не съм запозната с тези уреди и кое би било ефективно

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                    Ок, само заради положителната тенденция на Каузата ти!
                    Интервалът нека е от 9ти днес до 8ми януари. ? < 4х
                    Дай линк на пулсоксиметъра, който беше взел в предишните очаквания, нека не го наричаме облог, а предположения на база неясни изходни данни, но ясни крайни официални по предмета.
                    По добре поръчайте от китай по 3-4$, ще храните нашите търгаши
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                      Според мен отбелязаните като ковидни мъртви от 7Дек.2020 до 5.Яну.2021,(данните излизат 0:30ч. на 6-ти) ще са +4000 ...
                      вече има +360, остават 3641

                      По същата схема загубилия плаща 100лв. за пулсоксиметър за някоя болница.
                      Ок, само заради положителната тенденция на Каузата ти!
                      Интервалът нека е от 9ти днес до 8ми януари. ? < 4х
                      Дай линк на пулсоксиметъра, който беше взел в предишните очаквания, нека не го наричаме облог, а предположения на база неясни изходни данни, но ясни крайни официални по предмета.

                      Коментар


                      • През април казваше, че нямало страшно, че две бабички били умрели. Сега 6000 увеличение на умрелите на месец е само един повод за бас...


                        Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        Ми спадът започва, но при смъртността винаги има лаг - едно заради бездарието на бялата мафия, друго заради липсата на доболнична помощ, трето заради самата пробита система. А и както видяхме, при всеки грип имаме увеличение на седмична база с едни до 1500 човека отгоре. Та щом това е чумата на 21 век, не виждам проблем да се предложи бас за 6000 увеличение на месец - колко са умрели досега е без значение - от 01.01.2020 до 13.03.2020 пък не е умрял ни един, нали

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          Как ще го направиш за 1 стойност, събитие дори и да е комулативно на 5 януари. Можем да сметнем на всички прогнози примерно - коя колко далеч е от истината.
                          Неправилно изтълкувах, кое имаш предвид да се вдигне на квадрат, понеже първоначално използвах девиация не в правилната статистическа формулировка, а си прав, че отклонението се повдига, съгласен съм. По инерция предроложих, че имаш предвид статистическото deviation(в което е вложено по друг смисъл). Недоглеждане.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

                            Variance е на квадрат. Deviation е корен квадратен. Да е по-лесно, че ако включиш и margin of error ще трябва и доверителни интервали да задаваш.
                            Ако искаш може да зададеш да е Variance. Аз съм ларж
                            Как ще го направиш за 1 стойност, събитие дори и да е комулативно на 5 януари. Можем да сметнем на всички прогнози примерно - коя колко далеч е от истината. Освен да го разделим на 30-те дни прогнозата по формула че всички ще очакват спад на случаите и да сумираме тогава за всеки ден.
                            Безсмислени упражнения за сметка на починалите.
                            По добре да се фокусираме върху некадърността на управляващите като причина за повишена смъртност.
                            Аз си правя статистика по моята технология - сериозни и смъртност - за БГ - 37% средно (интервал 31-48 но поне леко намалява), за другите 23-11% въпреки че има и по 175% дни. от 50% до 3 пъти по неефективна здравна система
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                              на квадрат се смята . Аз залагам на 2500, 3к+ няма никакъв шанс да са (95%)
                              Variance е на квадрат. Deviation е корен квадратен. Да е по-лесно, че ако включиш и margin of error ще трябва и доверителни интервали да задаваш.
                              Ако искаш може да зададеш да е Variance. Аз съм ларж
                              Едит: прав си, че отклонението от the mean се повдига на квадрат. Разминаване в терминологията
                              Last edited by neptun266; 09.12.2020, 17:52.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

                                Трябва да вдигнете левъл-а с тези басове, че то става като в оня виц дето побратимът викал, че неговите чавета винаги познавали времето- едното викало, че ще вали, а другото, че няма. . Разберете се за число, па се басирайте за стойността на девиацията "+-".
                                на квадрат се смята . Аз залагам на 2500, 3к+ няма никакъв шанс да са (95%)
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X