Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от neon7 Разгледай мнение
    "Всички анализи показват, че учениците са основният разпространител на вируса - т.нар. суперразпространители, т.е. един много малък брой хора, които заразяват голям брой други. Това е защото са безсимптомни и отделят много вируси.".

Това каза пред БНР д-р Аспарух Илиев, ръководител на лаборатория в Берн, който живее в Германия, експерт по безопасност на ваксините. Според него отварянето на училищата в България ще е грешка. Д-р Илиев подчерта, че не изказва мнение, а цитира факти от научни изследвания и анализи:

https://www.standartnews.com/balgari...te-450555.html

Безсимптомен отделя много вируси!Как ви се струва ?
    Как да ни се струва, гений? Нелогично, предполагам е внушението което се опитваш да ни втълпиш. Айде още един професор по вирусология.

Коментар

• Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

Не се заигравайте само с децата.
      Тук ще настъпите мотиката вече.
      Така ли стана? Що, ти да не би да имаш деца? Само защото имаш дете на майната си, което виждаш веднъж годишно те прави експерт? Както си експерт по инфекциозни болести, очевидно.

Коментар

• "Всички анализи показват, че учениците са основният разпространител на вируса - т.нар. суперразпространители, т.е. един много малък брой хора, които заразяват голям брой други. Това е защото са безсимптомни и отделят много вируси.".

Това каза пред БНР д-р Аспарух Илиев, ръководител на лаборатория в Берн, който живее в Германия, експерт по безопасност на ваксините. Според него отварянето на училищата в България ще е грешка. Д-р Илиев подчерта, че не изказва мнение, а цитира факти от научни изследвания и анализи:

https://www.standartnews.com/balgari...te-450555.html

Безсимптомен отделя много вируси!Как ви се струва ?
        Last edited by neon7; Днес, 00:27.

Коментар

• Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

Училищата са местата на суперразпространение:
          https://www.dnes.bg/obrazovanie/2021...enicite.477989
          Не се заигравайте само с децата.
          Тук ще настъпите мотиката вече.

Коментар

• Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

според мен най-заразното място са фитнесите.
            особено зимния сезон яко се бачка на климатици и не се вкарва много въздух, че сметката за ток отива в космоса
            ходиш потен пипаш дръжки, лостове и тн после се бършеш с хавлия, пипаш лице и тн естествени реакции
            всичко живо диша тежко и дълбоко и няма как с маска или ако има е проформа

и някой да ми обясни , че това е по-малко заразно от един клуб примерно.

един позитивен без проявени симптоми да иде във фитнеса и да направи една 'потна' кръгова тренировка и след него 10 уреда ще 'светят' поне няколко часа, защото никой не може да ме убеди, че след всяка серия ще тича някой да ги бърше уредите със спирт или дезифектант.

ама пусто да ги отварят, че спорта бил важен.
            март месец миналата година с 20 заразени са ни връщали полицаи 2 пъти от княжевската пътека с децата.... сега с поне 50К позитивни (неоткрити) ще ми пускат фитнесите....wtf
            Училищата са местата на суперразпространение:
            https://www.dnes.bg/obrazovanie/2021...enicite.477989

Коментар

особено зимния сезон яко се бачка на климатици и не се вкарва много въздух, че сметката за ток отива в космоса
              ходиш потен пипаш дръжки, лостове и тн после се бършеш с хавлия, пипаш лице и тн естествени реакции

един позитивен без проявени симптоми да иде във фитнеса и да направи една 'потна' кръгова тренировка и след него 10 уреда ще 'светят' поне няколко часа, защото никой не може да ме убеди, че след всяка серия ще тича някой да ги бърше уредите със спирт или дезифектант.

март месец миналата година с 20 заразени са ни връщали полицаи 2 пъти от княжевската пътека с децата.... сега с поне 50К позитивни (неоткрити) ще ми пускат фитнесите....wtf
              Всичко да отваря.Икономиката е на първо място.Който е здрав да работи.Който не да се лекува.Вируса е едно недоносче.Това не вирус,а лека настинка.Изкарах го,не е приятно,но нищо повече от грип,който също може да убие човек.

Коментар

• Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

Eдно е да слушаш по телевизора че днеска борбата с вируса загубили 50 човека друго е съседа ти на 42 да почине а жена му да бере душа в болницата и лекарите да ти казват молете си...друго е близък човек да умре на 35 и да остави жена на 30 с две малки деца да видиш как живота на три семейства се обърква.Друго е колега на 40 здрав прав човек спортист никога не боледувал да умре и да остави бременната си жена за която се е оженил преди няколко месеца...Друго е когато много народ измре...Уверявам те когато те засегне лично нещата са други.Най малкото се сепваш и почваш да си задаваш въпроси.Съгласен съм че някои от мерките са прекалени съгласен съм че не трябва да се всява паника но все пак всеки от нас нека се замисли за поведението си.Хора замислете се когато се сблъскате с болката и мъката на близки за вас хора уверявам ви ще се стъписате най малко.Съседа ми не вярваше че има вирус и не отиде на лекар щото да му минело интервюто за работа...после стана късно.Майка му и баща му ходят като сенки дори не знам какво да им кажа.Детенцето му още не знае пита къде са мама и тати и защо са отишли на почивка без мен.Баба му се чуди какво да му каже....Не се стряскайте от написаното а се пазете пазете и живота и здравето на близките си.Просто имайте по отговорно поведение.
                Братле, здраво си се стресирал.

Коментар

• Първоначално изпратено от drakkar Разгледай мнение

И кое например ? Само не казвай , че кръчми и фитнеси не трябва да отварят . Никой насила не те кара да ходиш , има хора дето ни кефят тия неща обаче .

това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

Коментар

• Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

Не съм се уплашил.Знам че не съм безсмъртен и винаги съм го твърдял.И в началото и сега ако някой тръгне да всява паника пак ще пиша както в началото.Моето мнение винаги е било че трябва да имаме едно наум и че зад този вирус стои разум.Винаги ще съм против хора които искат да налагат безумни мерки на другите и винаги ще бъда за отговорно поведение на всеки човек.Никакви крайности и безумия и в двете посоки.Има повишена смъртност факт ие трябва да се замислим.Умряха млади хора за чиято смърт не мога да виня здравеопазването.Винаги ще съм против безотговорното поведеие.Ваксина може би няма да сложа на тоя етап.И накрая капепетата са безумна мярка и винаги ще съм против нея.
                    Какъв разум бре ?Зад вируса има топ режисьори.Глобални,с многи пари.Ти си безсмъртен,щото вирусите умират е радиацията.Само като те доближат и това от АЕЦА ги трепе на място.Всичките мутации са безсилни пред това дето го излъчваш след работна смяна.
                    Знаеш ли какво е станало след 30,те Голямата Депресия ?Нали знаеш история.Припомни си я.

Коментар

• Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                      Я вижте кои вземат корона субсидии “Къщи за тъщи” с коронасубсидии: големци от ГЕРБ, ДПС и дори Александър Манолев

Фирмата “Агротрейд” – Ана Димитрова, на която се води скандалната къща за гости на бившия зам.-министър Александър Манолев е получила 1800 лв. европейски пари от Държавен фонд земеделие за справяне с ковид-кризата. Общо 171 фирми с къщи за гости са получили такива субсидии, като сред тях са 15 фирми свързани с политически лица, предимно от ГЕРБ и ДПС, както и чиновници от ДФЗ.
                      ДФЗ е мечтаната работа на всеки .Там мини да видиш автопарка отзад.Лас Вегас пасти да яде.

Коментар

• Я вижте кои вземат корона субсидии “Къщи за тъщи” с коронасубсидии: големци от ГЕРБ, ДПС и дори Александър Манолев

Фирмата “Агротрейд” – Ана Димитрова, на която се води скандалната къща за гости на бившия зам.-министър Александър Манолев е получила 1800 лв. европейски пари от Държавен фонд земеделие за справяне с ковид-кризата. Общо 171 фирми с къщи за гости са получили такива субсидии, като сред тях са 15 фирми свързани с политически лица, предимно от ГЕРБ и ДПС, както и чиновници от ДФЗ.
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

Коментар

• Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение
                          Факт е, че Швеция има 7.14% надсмъртност за 2020. Чехия - 14.44%. САЩ - 17.94%. Испания- 18.62%.
                          Тъпата Швеция, дето нищо не затвори, нали...
                          ​​​
                          ​​
                          Колко надсмъртност имат съседите на Швеция, щото правилното сравнение е с тях - Финландия, Дания, Норвегия. Стигат ли до 2% надсмъртност?

Коментар

прави ми впечатление, че доста по-малко болни се рапортуват, а уж тестове се правят.
                            медиите (послушни) и те намалиха отразяването.
                            дали пък не минаха в режим покриване, че да може да 'отворят' държавата победоносно предизборно и да кажат, че боеко е спасил нацията.
                            Не само заразените. Намаляват и другите показатели - хоспитализирани, в интензивното, никой не пише сърцераздирателни постове във фейса, че няма места в болниците. Намалява и общата смъртност според НСИ.

Не знам дали е заради мерките или заради това че повечето хора са го прекарали или заради това че "вироглавите" са го прекарали вече, а тея дето се пазят вируса още не е стигнал до тях. Някаква комбинация от всичките е явно, но кой фактор с какви тегла участва не е ясно.

Дано се разминем от третата вълна, ама надали.

Въпреки че при испанския грип ни удря леко първата и най-силно втората, после при трета и четвърта почти не сме засегнати.

Коментар

• Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

Коментар

• Първоначално изпратено от mitaka7 Разгледай мнение

Извинявай, но какво се пречупи у теб? В началото пишеше по коренно различен начин за цялата ситуация. Уплаши ли се? Какво? Потърси ли отговорите някъде другаде или първосигнално се уплаши, като починаха твоите близки и съседи? Или се бъркам с друг човек? Разкажи!
                                Не съм се уплашил.Знам че не съм безсмъртен и винаги съм го твърдял.И в началото и сега ако някой тръгне да всява паника пак ще пиша както в началото.Моето мнение винаги е било че трябва да имаме едно наум и че зад този вирус стои разум.Винаги ще съм против хора които искат да налагат безумни мерки на другите и винаги ще бъда за отговорно поведение на всеки човек.Никакви крайности и безумия и в двете посоки.Има повишена смъртност факт ие трябва да се замислим.Умряха млади хора за чиято смърт не мога да виня здравеопазването.Винаги ще съм против безотговорното поведеие.Ваксина може би няма да сложа на тоя етап.И накрая капепетата са безумна мярка и винаги ще съм против нея.

Коментар

Working...
                                X