Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

Трак,
    Нали знаеш, че като се ходи на дълбокото, трябва пълна екипировка:
    - неопрен,
    - маска,
    - плавници,
    - акваланг,
    - уреди
    Може и без това снаряжение. Но като кандидат-удавник.

Коментар

• Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

Ще трябва да напишеш едно есе за разликата между трите като наблегнеш на отдиференцирането. Много съм заинтригуван от всякакъв вид гробокопаене на капитализма, изпити съм взимал все пак, макар и с тройки
      Говоря за настоящия тип финансово-аериран тип капитализъм. Историците сме наясно, че с появата на търговията се заражда и буржоазна прослойка. Капитализъмът е почти вечен. Но е изменчив. Колкото до отдиференцирането, позволи ми и аз да имам хашлашки език. Да не правим от форума доцентодурска трибуна. Гледай по-ведро на словесните изстъпления. Трябва да се забавляваме все пак.

Коментар

• Изглежда наистина на паветата и още няколко места из страната (и сродните им в Румъния) не сме в състояние да осъзнаем действителната драма на хората в тежка нужда!
        След 1 месец локаут:

Хиляди румънци чакат на летище, за да заминат на гурбет

А след три месеца?!

Коментар

• Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

Мдаа, също съм на мнение, че експанзивният капитализъм си отива. Пазарите изчерпват способността си да поддържат растеж. Финансовите еквилибристики отиват към подхлъзване и падане от въжето. Дано отдолу има предпазна мрежа. Но най-опасното е, че подобно на 1914 г. имаме два боеспособни лагера, които придърпват останалите към тях. Силовото разрешаване на конкурентната непоносимост и неприспособимост може да затрие зрелия капитализъм, както световните войни и великата криза поставиха край на класическия капитализъм. Тръмп се опитваше да възстанови старата система, да върне назад механизма, но с това май само ще го счупи.
          Трак,
          Нали знаеш, че като се ходи на дълбокото, трябва пълна екипировка:
          - неопрен,
          - маска,
          - плавници,
          - акваланг,
          - уреди

Коментар

• Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
            Дали се прави нещо или само празни приказки?
            https://fakti.bg/bulgaria/463749-vaz...mlada-balgarka
            Момата за какво плаче не разбрах. Орден Стара планина ли очаква?

Коментар

сегментиране, сегрегиране, отдиференциране
              Ще трябва да напишеш едно есе за разликата между трите като наблегнеш на отдиференцирането. Много съм заинтригуван от всякакъв вид гробокопаене на капитализма, изпити съм взимал все пак, макар и с тройки

Коментар

• Първоначално изпратено от alex1001111 Разгледай мнение

Според мен CoVid-19 е прикритие на разпада на текущия икономически модел. Потвърждение за мен ще е удължаване на извънредното положение на първо време до есента. После за постоянно.
                Донякъде прикритие, донякъде активатор, стимулант, катализатор. Ковида вече не им трябва. Той ще е съпътстващ феномен, който дори да не отшуми, ще му обръщат все по-малко внимание. В момента имат видимо основание, оправдание за икономическата трагедия и сега трябва да се очаква как ще разиграят възстановителните и реставрационни напъни, за да се изясни кой ще е тартора. Най-вероятно ще са двама. Поне за две-три десетилетия. Но етатизмът и протекционизмът ще се завърнат, границите пак ще се издигнат и глобализмът в отворения му код ще гризне дръвцето. Предстои глобализъм на сегментиране, сегрегиране, отдиференциране и йерархия, каквато не е имало досега при деколонизацията. Може да се завърнем към нов тип колониализъм.

Коментар

Мдаа, също съм на мнение, че експанзивният капитализъм си отива. Пазарите изчерпват способността си да поддържат растеж. Финансовите еквилибристики отиват към подхлъзване и падане от въжето. Дано отдолу има предпазна мрежа. Но най-опасното е, че подобно на 1914 г. имаме два боеспособни лагера, които придърпват останалите към тях. Силовото разрешаване на конкурентната непоносимост и неприспособимост може да затрие зрелия капитализъм, както световните войни и великата криза поставиха край на класическия капитализъм. Тръмп се опитваше да възстанови старата система, да върне назад механизма, но с това май само ще го счупи.
                  Според мен CoVid-19 е прикритие на разпада на текущия икономически модел. Потвърждение ще е удължаване на извънредното положение на първо време до есента. После за постоянно. Очаквам въвеждане на забрана за извършване на трудова дейност извън дома.
                  Last edited by alex1001111; Днес, 21:56.

Коментар

• Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

Ако е мръсна дума и цапа гащи. Няма АКО.
                    Ама бях силно възмутен и потресен от решението (на правителството Орешарски) за издигането на Делян Пеевски за шеф на ДАНС. Тогава го изразих съвсем недвусмислено във форума, които ме познават може би помнят.
                    А иначе Корнелия Нинова не я понасям. Не мога да си я представя и не я искам начело на правителството. Смятам че няма да е по-добра от Тиквата, когото направо мразя.
                    А, и Слави Трифонов не става, за да не ме питаш пък за него.
                    Ха ха ха кака Кури начело на Правителство на България.Тва дори и в най смешните вицове го няма.Тая посредствена женица наистина трябва да се разкара и да не ни дотяга повече а жалката и партийка трябва да се спомине.Сборище на арогантни посредствени невежи.Само като чуя за Таско Валери Гогълчо Кирчо оня Вигени ли беше и ми се драйфа.Как пък един не се намери нормален там...Дано скоро Бог прибере партииката им при себе си...И да не забрави и ГЕРБ и ДПС СДС ДБ и патриоти и Марешки...Славчо го познавам от преди 38г.Не става за тая работа да се занимава с музика..На досегашните трябва да се забрани повече да ходят по партии не стават.Един няма дето да става...Като чуя за Караянчева Дариткова Лъки мозъко Барни Ръбел и оная русенската маймуна ми призлява.Има и един Георги Марков ха ха ха ....Няма отърване от тая чума оня дебелия евродепутат бай Радан ужас.Тая кохорта е по гадна от Ковид 19

Коментар

Ето още една теория.

Икономическия модел се изчерпа!

Коментар

• Дали се прави нещо или само празни приказки?
                        https://fakti.bg/bulgaria/463749-vaz...mlada-balgarka
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

Коментар

• Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                          Doctor Scott Jensen about new document in hospitals regarding Coronavirus

https://www.youtube.com/watch?v=BDBJ...kn9RrUBH1K_sN8

Ето го и документа. Последният пример в края. Не разбирам защо се препоръчва да се правят догадки след като е съвсем лесно да се направи тест.

https://www.cdc.gov/nchs/data/nvss/vsrg/vsrg03-508.pdf

Коментар

• Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                            ikolay Barekov

Вчера в 12:50 ч. ·

Дотук в ИП: 600 болни, 61 000 уволнени. 1:1000! Щабче, Щабчо, Жабчо????
                            В Турция има 42.3 х. заразени, в Гърция - 2 х., СРМ - 0.7 х., в Сърбия - 2.9 х, в Румъния - 5.2 х. Общо при съседите са 53 х. заразени. А съседите пътуват често през наша територия. Как си представяме, че ще се опазим в дългосрочен план. Сигурно ще се превърнем в зона на самота, съзерцание, самозадоволяване. Исихазмът се завръща.

Коментар

Забравих тезата каква беше. Подсети ме да не ровя назад.
                              Първоначално изпратено от alex1001111 Разгледай мнение

Ето още една теория.

Икономическия модел се изчерпа!

Коментар

Връзката между CoVid-19 и тезата?
                                Забравих тезата каква беше. Подсети ме да не ровя назад.

Коментар

Working...
                                X