IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
    За силно изкушените от темата, които са успели да изчетат всичко тук и усещат празнина в себе си и потребност да поемат още информация и съображения
    Талеб и короновирусът, или защо икономиката е толкова уязвима от зарази


    Мненията под статията също са интересни. Е, предупреждавам, че не е необходимо да се съгласявате или да критикувате остро използвания понятиен апарат.
    Просто още акценти и въпроси, още гледни точки, още информация.
    имам гаче ли някаква малка празнина и мисля да я налея със ракия...антикор.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение
      Вярна информация, която обаче няма нищо общо с написаното от мен и развоя на заразата в Италия.
      Имали тесни връзки с Китай, но полетите до там са спрени още на 30 януари.
      Италия е предприела същите недостатъчни мерки като другите европейски държави с по няколко заразени.
      Но само в Италия в един момент като от нищото избухва епидемия и следва рязък ръст на заразените, след което хората започват да си натамъняват всевъзможни обяснения на ситуацията.
      Заразата не е стартирала нито януари, нито декември. Италианците вадят стари проби и изследвания за пневмония още от октомври, за да ги изследват отново. Тогава не са обърнали внимание. Казват, че има следи, каквото и да означава това.

      Коментар


      • Вярна информация, която обаче няма нищо общо с написаното от мен и развоя на заразата в Италия.
        Имали тесни връзки с Китай, но полетите до там са спрени още на 30 януари.
        Италия е предприела същите недостатъчни мерки като другите европейски държави с по няколко заразени.
        Но само в Италия в един момент като от нищото избухва епидемия и следва рязък ръст на заразените, след което хората започват да си натамъняват всевъзможни обяснения на ситуацията.

        Коментар


        • Click image for larger version

Name:	DE.JPG
Views:	1
Size:	70.6 КБ
ID:	3547379

          Франция, 73 общо, +19 нови вчера
          Click image for larger version

Name:	CW.JPG
Views:	1
Size:	65.0 КБ
ID:	3547378


          Франция има 73, +19 нови
          Германия и Испания напредват с по +15 на ден
          УК +3 на ден (там никое летище няма термокамери или термометри, всеки влиза свободно)

          Hospitals in Japan refusing to test many who suspect they have COVID-19
          WHO And ECDC ‘Forcing’ Italy To Change Coronavirus Reporting And Diagnostic Criteria
          New Coronavirus Can Incubate For As Long As 27 (or more )days Before Showing Symptoms!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение
            На никой ли не му прави впечатление, че до преди 2-3 седмици имаше по 5-10 случая от вируса във Франция, Германия, Великобритания, Италия, но само в последната избухна епидемия. Преди това заразени имаше и в други европейски страни, но всички тези първоначални заразявания от Китай бяха овладени до момента, в който в Италия избухна епидемията, дала началото на масовото разпространение на вируса в Европа...
            Италия имаше най-тесни връзки с Китай. Ако си спомняте, тя подписа преди време многомилиардни контракти, за което беше остро порицана от ЕС. Когато дойдоха петзвездашите, те нямаха пари и хазната беше празна, каквато е от много време насам. Дойдоха китайците, извадиха кесията и само попитаха - Колко? И така. Не става въпрос, че юаните са ги заразили, а по-тесните връзки са предпоставили и по-тесни човешки контакти. Можем да си представим какво е на пристанището в Пирея, ама и гърците са като нас - не могат да хванат и един заразен и вдигат кръвното на Мицотакис - внук. Намерили един чак в Солун, който пък бил дошъл от Атина. Явно са го преследвали, за да ги заведе при останалите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
              Австрия
              Само промоциите /с червените етикети/ са изкупени. Бахти пестеливите австрийци. Над 1 евро не дават за живота си.

              Коментар


              • В Димитровград има починала жена, пробата за коронавирус на която МИСТЕРИОЗНО Е ИЗЧЕЗНАЛА !!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  И верно. Аз затуй го направих снощи и като гледам последващите коментарии ... Мишо, постна ли статистиката за днес?

                  https://www.segabg.com/hot/category-...asen-iztochnik
                  На никой ли не му прави впечатление, че до преди 2-3 седмици имаше по 5-10 случая от вируса във Франция, Германия, Великобритания, Италия, но само в последната избухна епидемия. Преди това заразени имаше и в други европейски страни, но всички тези първоначални заразявания от Китай бяха овладени до момента, в който в Италия избухна епидемията, дала началото на масовото разпространение на вируса в Европа.

                  В горната статия междудругото се споменава и, че:
                  ".... лабораторни тестове изолираха щам на вируса у италиански пациент, който е генетично различен от оригиналния щам, изолиран в Китай и у двамата китайски туристи, които се разболяха в Рим."
                  Как така хем заразата идва от Китай, хем пък щамът е генетично различен?
                  Вероятно пак ще започнат хипотетични обяснения как вирусът много бързо мутира. Добре, но аз не съм чул никъде другаде по света вирусът да е "мутирал", а само в Италия имаме вече генетично различен щам.

                  ..... или пък повторно пускане на вируса, но вече на европейска почва.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                    Паника не трябва да има.Трябва да се обясни на народа че идват трудни времена и хората да се подготвят с храна поне за 1 месец при възможна карантина.Съответно и с медикаменти.По-добрия вариант ли е да се мълчи и като дойде неизбежния момент за карантина вече в заразена зона хората да се юрнат по опашки за продукти?
                    И подготовката ника не е скъпа в момента-25 кг брашно е 22 лв.От варивата на човек трябват 15 кг по 4 лв за кг.Средно 85 лв за 1 месец на човек от семейството за храна която ако се размине всеки пак ще употреби...........

                    Коментар


                    • Австрия

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                        И къде ще се скрие храната? Земеделците ще се тръшнат и няма да има комбайнери и трактористи ли?

                        А има и военновременни запаси.

                        Хората като им наложат карантина и няма ползват много петрол. Ще има повече за камионите на армията.
                        Само като знае човек каква ни е армията, какъв ни е военният министър и не щъ и да си помислям за военновременните ни запаси.
                        60 ml спирт на човек е добра илюстрация за количествата на резерва.
                        Иначе при извънредно положение пшеница и хляб ще има, вода - също ще има тук-там из България, но всичко останало......
                        доколкото ще го има, надали ще е по джоба на 95% от населението.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                          Мисля, че бях един от първите, ако не първият форумец, който каза, че не лошо да се купуват продукти, защото лошо няма човек да е готов. А и като няма какво друго да направиш, поне си спокоен, че каквото зависи от тебе в разумни граници е направено.

                          Но съм последният, който ще всява паника.
                          Паника не трябва да има.Трябва да се обясни на народа че идват трудни времена и хората да се подготвят с храна поне за 1 месец при възможна карантина.Съответно и с медикаменти.По-добрия вариант ли е да се мълчи и като дойде неизбежния момент за карантина вече в заразена зона хората да се юрнат по опашки за продукти?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                            Мисля, че бях един от първите, ако не първият форумец, който каза, че не лошо да се купуват продукти, защото лошо няма човек да е готов. А и като няма какво друго да направиш, поне си спокоен, че каквото зависи от тебе в разумни граници е направено.

                            Но съм последният, който ще всява паника.


                            Аз отдавна съм предупредил всички приятели и познати.... всички гледат с насмешка, малко са тези които изобщо ме послушаха, повечето си мислят че съм изкрейзил. Не ги знам какво ще правят тия хора като влязат в магазина един ден и там няма нищо, не просто нищо, ами абсолютно НИЩО.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                              Запасите от храни са като запасите от спирт.Спирта които има в запаса е по 60мл на българин..........

                              Ще е доста тъжно ако преди да ни избие вируса измрем от глад...

                              Коментар


                              • За силно изкушените от темата, които са успели да изчетат всичко тук и усещат празнина в себе си и потребност да поемат още информация и съображения
                                Талеб и короновирусът, или защо икономиката е толкова уязвима от зарази

                                Мненията под статията също са интересни. Е, предупреждавам, че не е необходимо да се съгласявате или да критикувате остро използвания понятиен апарат.
                                Просто още акценти и въпроси, още гледни точки, още информация.

                                Коментар

                                Working...
                                X