IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.ft.com/content/98f15b60-...7-cbdde122ac0c

    А бразилките слязоха, щото Лула бил комунист.

    Коментар


    • Глупости. Има една единствена причина да падат китайките - страх тия циклофреници в САЩ да не им отрежат капитала. Те в момента Гейсъюзът "разследва" Алито.

      Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

      Прийч, то ако можеше от някаква философия да се прави доходност.... Абе гледам аеркапа ми нещо се е юрнал нагоре напоследък. Ти на колко би го продал?
      Нямам идея доколко специфичният риск е реална заплаха. Като цяло в момента не бих продавал нищо. Мисля, че не е време за прибиране на печалби.

      Те оня ден на 46 и нещо продадох последните кашони wrk и гледай какво се отприщи.
      Last edited by terziеv; 22.03.2024, 10:53.

      Коментар


      • [QUOTE=Kanu;n4168143]

        Азиатските акции падат, тъй като Китай се срива от регулаторните нерви; Nikkei сергии[/Qye r;d днес май корекция ще има

        Коментар


        • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
          ХАНУКА


          ДРЪЖ НАСДАКА


          Азиатските акции падат, тъй като Китай се срива от регулаторните нерви; Nikkei сергии

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение
            Мисля да направя една селска далавера - MO купувам от днес за утре 0.98$ дивидент, мисли ?
            a данъците?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
              В темата за имотите другарчето ratten
              ме заяде, че участието на фондовата борса било хазарт според него.
              За да не разводняваме другата тема,
              ще му отговоря в тази тема с една интересна история, на която попаднах.

              Дали участието на борсата е хазарт или не, всеки е свободен сам да решава.

              Хазарт е да, амавсеки сам си решава как да си харчи парите. Те за 30 години я имат я нямат 3 сделки и останлаото е лаене по форума дето не знам що въобще някой им обръща внимание. Поне тука е в пъти по интересно, понякога де :-D

              п.с.освен това наемателите им ги мразят
              Last edited by dollarman; 21.03.2024, 19:30.

              Коментар


              • В темата за имотите другарчето ratten
                ме заяде, че участието на фондовата борса било хазарт според него.
                За да не разводняваме другата тема,
                ще му отговоря в тази тема с една интересна история, на която попаднах.

                Дали участието на борсата е хазарт или не, всеки е свободен сам да решава.

                Историята е за млад инвеститор-екстремист, който решава да забогатее рязко и бързо в рамките на година, и до края на живота си да живее охолно финансово свободен и независим...
                ...за целта той тайно изтегля доживотните спестявания на майка си в размер на 100 000 долара(трупани с десетилетия тежък труд), и без да и каже ги залага на борсата. Какво се случва по-нататък...

                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                Коментар


                • Мисля да направя една селска далавера - MO купувам от днес за утре 0.98$ дивидент, мисли ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                    Слънце, Морвата е баси клоаката. А това за житейската философия, дето по някаква причина всеки си я бута в Алфата, ме кара все по-рядко да я отварям. Това и тъпите дебилни стокови картинки, дето ръгат навсякъде.



                    Има и за комп вече дебилна версия. Някои видове поръчки обаче продължават да могат да се правят само с класическата версия.
                    Прийч, то ако можеше от някаква философия да се прави доходност.... Абе гледам аеркапа ми нещо се е юрнал нагоре напоследък. Ти на колко би го продал?
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                    Коментар


                    • Слънце, Морвата е баси клоаката. А това за житейската философия, дето по някаква причина всеки си я бута в Алфата, ме кара все по-рядко да я отварям. Това и тъпите дебилни стокови картинки, дето ръгат навсякъде.

                      Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                      Tws мобилната версия и баба може да се ориентира
                      Има и за комп вече дебилна версия. Някои видове поръчки обаче продължават да могат да се правят само с класическата версия.
                      Last edited by terziеv; 21.03.2024, 18:01.

                      Коментар


                      • ЩО ПАДА ЕВРОТО ФУНДАМЕНТАЛИСТИ . И ВИЕ НЕ ЗНАЕТЕ ЩО .


                        АБЕ КЪДЕ Е ОНЯ ЛЕНИН - NYSE ROOKIE . МНОГО НАФУКАН БЕШЕ АМА ИЗЧЕЗНА . С ФУКНЯТА СИ ОСТАНА . ХЯЯХХЯЯХЯХЯХЯХЯХЯ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

                          Съмнявам се Елана да ти предложат по-добри условия от интерактив. TWS само изглежда сложна, малко време трябва да и свикнеш. Това с 25к е че ще те водят PDT най-вероятно, иначе в интерактив нямаше такова ограничение, стига да си активирал съответните привилегии и да не отваряш naked shorts (което в cash акаунт няма как да стане).
                          Tws мобилната версия и баба може да се ориентира
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение

                            Нито я искам нова, нито я искам червена. Трябва ми здрава и икономична...
                            Майсторките такива карат.



                            Изглежда от българските брокери само Елана предлагат търговия с опции на собствена платформа. Другата популярна възможност е ibkr директно или чрез интродюсър. Обаче... аз се чудя - има ли някакъв друг проблем с българските брокери, освен високите комисионни? Щото за аматьорите, които нямат време, ibkr изглежда малко сложно...

                            На пазари извън EU през фирми ли търгувате, или плащате данъци?

                            За covered calls освен 100 акции искат и поне $25 к. Имам достатъчно... не ме подценявай
                            Времето ми е проблем, времето, а не парите...



                            Ами... направи още едно дете. То срамота е да имаш много имоти и да ходиш по почивки, пък да имаш само едно дете...
                            Морва... няма стигане. Не заради парите, мъдър е, с добра житейска философия...
                            Плиийз.... Излъгал е няколко хиляди пенсионери, че 9 процента дивидент е нискорисково. С около 500 места зад мен е в типранкс
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • ХАНУКА


                              ДРЪЖ НАСДАКА


                              Коментар


                              • За изборните години ги споменах в началото на тази - за 100 години история имаме 3 или 4 изборни години на червено - всичко останали са зелени. За технологийте влизаш в капана на текущото поколение. Всяко едно поколение смята че технологийте в неговия живот са по определящи от тези в миналото. Обаче компютрите от 70 те години тогава са имали еквивалента на изкуствения интелект днес

                                Терзо не мисля че ще е прекомерно, но за данъците е сигурно - то имаш ли индустрия от реалните която да не отнесе "свръх данък печалба" каквото и по дяволите да значи това като понятие.

                                Иначе е потресаващо как най-слабо корелиращия сектор с теха днес през призмата на СП е .... енергията. Тук да се смееш ли, да плачеш ли. Или изтървахме някакъв мега пробив в термо ядрения синтез, или енергииния сектор е подценен или пък теха се е надул. Това последното ще ме учуди докато продължаваме да увеличаваме обемите в мъни маркет фъндс от началото на годината.

                                Явно хората много им харесва да гонят ДЦК с 3-4% лихва след като преди това някой с магическа пръчка ти е обезценил депозита с 50% за 3 години. Докато в щатите отдавна се гаврят с народа който може директно да си купи ДЦК с лична сметка в Европа миналата година откриха че могат да разтоварват ДЦК директно на плебса с мотива че ще стимулират банките да раздвижат лихвите. При все че не разбирам какво е точно биткойн ако утре трябва да сложа 100К на немски дцк ще избера 50К да сложа в жълтици и да ги заровя в земята и 50к да купя биткой ако ще и немските ДЦК да дават лихва.

                                Понеже спомена Хитачи, все още ми липсва в портфейла нещо което прави тежка техника - сектора избуя като гъба - Катерпилар, Деер, Коматсу и прочие. Ще потърсим и сложим в уиш листата за следващия цикъл. Говорейки за енергия и Европа там вече стой Вербунд - малко познат производител на ток от хидро ресурси, практически монополист на пазара в Австрия. Не лошо дивидентче, а покрай "енергийната криза" направиха нетна печалба по 3.

                                Поздрави на всички и весела пролет

                                Коментар

                                Working...
                                X