IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • NYSE

    Линк към старата тема:
    http://www.investor.bg/forum/showthread.php?t=12621
    रादोस्त

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
      Колкото и невероятно да звучи-скоро бях на един семинар в който се говореше,че цената на петрола в бъдеще ще падне!

      Или поне трябва да падне ,защото-технологиите се развиват доста бързо и в този отрасъл,вече може да се добива от доста големи дълбочини,да не говорим пък за огромните залежи в пясъците-на Канада и на много други места.

      Трябва да падне ако искат да се конкурират с новите възобновяеми енергии!
      Разминаването е че американската а и в световната икономика са направени да имат ръст и ниска безработица при 20-25$ за барел. Тези цени са възможни при свирепа дефлация, която пък е основния проблем на ЦБ-тата. Алтернативните източници нямат шанс тъй като са много скъпи.

      http://www.telegraph.co.uk/earth/ene...-revealed.html
      I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
        Как, бе, Равновесов, как ще си изгубиш парите?! Ето примерно, Тоталците ще ми снесат в понеделник 1,5% тримесечен дивидент. Как да откаже човек такъв подарък, ако ще и троянски кон да е? Хората ще се изтрепят за някой друг процент йилд по разни облигации и взеха, че набалончиха и акциите. Кои сме ние да зачеркваме с лека ръка такива печалбички?
        В момента още са модни дефанзивните акции. Това не означава че ще продължат да бъдат такива. А все пак дивидентната доходност е важна само ако можеш да очакваш и възходящ тренд в цената.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
          Как да се сурне петролеца, като Брадатия печата по 2,8-2,9 млрд всеки ден?! На ден в целия свят се консумират около 90 млн барела петролец. Ако вземем една средна цена от $100 за барел брентец/тексасец, това значи, че само той напечатва достатъчно, за да изкупи 30% от целия петрол, който се потребява за 1 ден. И това е само той! Ами другите куроди, муроди, кинговци и т.н. паплач?

          Друга тема е, че евтиния петролец като цяло свърши. Остава още много, ама все скъп. Никой няма мерак да продава на загуба.
          Колкото и невероятно да звучи-скоро бях на един семинар в който се говореше,че цената на петрола в бъдеще ще падне!

          Или поне трябва да падне ,защото-технологиите се развиват доста бързо и в този отрасъл,вече може да се добива от доста големи дълбочини,да не говорим пък за огромните залежи в пясъците-на Канада и на много други места.

          Трябва да падне ако искат да се конкурират с новите възобновяеми енергии!
          Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
            Когато изпуши инфлацията - първо там ще идат парите. Парадоксално е при толкова смачкано търсене цената да се задържи в горните 90 на WTI. Петролните компании печелят от това на каква цена продават стоката си. Когато почнат да пращат чекове по пощата както преди време всички ще се юрнат към помпите
            Как да се сурне петролеца, като Брадатия печата по 2,8-2,9 млрд всеки ден?! На ден в целия свят се консумират около 90 млн барела петролец. Ако вземем една средна цена от $100 за барел брентец/тексасец, това значи, че само той напечатва достатъчно, за да изкупи 30% от целия петрол, който се потребява за 1 ден. И това е само той! Ами другите куроди, муроди, кинговци и т.н. паплач?

            Друга тема е, че евтиния петролец като цяло свърши. Остава още много, ама все скъп. Никой няма мерак да продава на загуба.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Аз лично нямам намерение да си губя парите до като чакам някакви несбъдващите се пророчества от хора които всъщност нищо не разбират. Защото до сега не съм видял един свестен икономист да защитава тезата за идващата висока инфлация.
              Как, бе, Равновесов, как ще си изгубиш парите?! Ето примерно, Тоталците ще ми снесат в понеделник 1,5% тримесечен дивидент. Как да откаже човек такъв подарък, ако ще и троянски кон да е? Хората ще се изтрепят за някой друг процент йилд по разни облигации и взеха, че набалончиха и акциите. Кои сме ние да зачеркваме с лека ръка такива печалбички?

              Коментар


              • Както и да е. Интересно как ви се отразяват залозите за наличие на инфлация. Трудно ми е да го нарека по друг начин освен залог. Бих казал силно отрицателно ако действата така както обикновено действат очакващите инфлация.

                Може в един момент да излезете прави. Но дотогава може да мине още много много време и да сте се нагълтали с много много вода.

                Един съвет - макар да зная че не трябва да се дават непоискани съвети. Много по-добре се отразява търговията когато се отиграва това което се е случило преди шест месеца, отколкото това, което се очаква да се случи след няколко години. Хоризонта се измества напред когато пазара е близо до балониране. Когато е далеч от балониране по-добре човек да отиграва краткосрочното минало отколкото да се мъчи да нацели далечното бъдеще. Всеки добър тренд продължава години. По добре човек да се качи с шест месеца закъснение на ясен тренд и да вземе остатъка от него, отколкото да се качи на бъдещ тренд който може и никога да не се случи или да загуби години в чакане.

                Още повече че ако не можете да отиграете това което се е случило предходното едно две тримесечия, от къде можете да имате увереност че ще отиграете това което ще се случи през следващите две три години. Човек преди да се научи да тича трябва да се научи да пълзи.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Личното ми мнение е че това с високата инфлация, която идва е една огромна глупост. От 2009 се приказва това - вече сме 2013 а още света се опитва да се измъкне от дефлация.

                  Аз лично нямам намерение да си губя парите до като чакам някакви несбъдващите се пророчества от хора които всъщност нищо не разбират. Защото до сега не съм видял един свестен икономист да защитава тезата за идващата висока инфлация.

                  За последните 5 години една камара народ се набута в балони само че да бил бягал от нещо което го няма. А то какво стана, балоните почнаха да гърмят, инфлация няма, а тези "умни" пари станаха доста по-малко. Но една част от тях още чакат инфлацията.
                  И на всичката дефлация (ако отчитаме потреблението на енергия) се противопоставя също толкова силна инфлация че даже го докарва на + ... само че инфлацията има едно голямо предимство - винаги получава още един шанс ;-)
                  I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Личното ми мнение е че това с високата инфлация, която идва е една огромна глупост. От 2009 се приказва това - вече сме 2013 а още света се опитва да се измъкне от дефлация.

                    Аз лично нямам намерение да си губя парите до като чакам някакви несбъдващите се пророчества от хора които всъщност нищо не разбират. Защото до сега не съм видял един свестен икономист да защитава тезата за идващата висока инфлация.

                    За последните 5 години една камара народ се набута в балони само че да бил бягал от нещо което го няма. А то какво стана, балоните почнаха да гърмят, инфлация няма, а тези "умни" пари станаха доста по-малко. Но една част от тях още чакат инфлацията.
                    Да бе, мъка голяма, ние си измисляме пари а цените не скачат, тотална липса на въображение и не можем да насмогнем с въображението....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от noker.bg Разгледай мнение
                      Ама то при инфлация цените се покачват правопропорционално. Нещо не разбирам как ще спечелиш?
                      Не е така.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                        Целите за инфлация ще бъдат постигнати, за сметка на вложителите, разбира се, това и 5 годишно дете може да го постигне. Опасно е обратното, че тя инфлацията рязко идва, прави балони, и е сигурна като гравитацията, но ние този урок сме го чели, чели..
                        Личното ми мнение е че това с високата инфлация, която идва е една огромна глупост. От 2009 се приказва това - вече сме 2013 а още света се опитва да се измъкне от дефлация.

                        Аз лично нямам намерение да си губя парите до като чакам някакви несбъдващите се пророчества от хора които всъщност нищо не разбират. Защото до сега не съм видял един свестен икономист да защитава тезата за идващата висока инфлация.

                        За последните 5 години една камара народ се набута в балони само че да бил бягал от нещо което го няма. А то какво стана, балоните почнаха да гърмят, инфлация няма, а тези "умни" пари станаха доста по-малко. Но една част от тях още чакат инфлацията.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Като видя инфлация ще почна да мисля как да печеля от това. Сега не виждам инфлация, така че не виждам защо да купувам нещо, от което може и да спечеля не особено много при това, но само ако се появи нещо което го няма.
                          Ама то при инфлация цените се покачват правопропорционално. Нещо не разбирам как ще спечелиш?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Като видя инфлация ще почна да мисля как да печеля от това. Сега не виждам инфлация, така че не виждам защо да купувам нещо, от което може и да спечеля не особено много при това, но само ако се появи нещо което го няма.
                            Целите за инфлация ще бъдат постигнати, за сметка на вложителите, разбира се, това и 5 годишно дете може да го постигне. Опасно е обратното, че тя инфлацията рязко идва, прави балони, и е сигурна като гравитацията, но ние този урок сме го чели, чели..

                            Коментар


                            • Като видя инфлация ще почна да мисля как да печеля от това. Сега не виждам инфлация, така че не виждам защо да купувам нещо, от което може и да спечеля не особено много при това, но само ако се появи нещо което го няма.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Аз лично не харесвам петролни компании - и смятам че ниското им ПЕ е напълно оправдано. Цената на петрола се задържа стабилно висока последните години, но никой не може да гарантира че това ще се запази.
                                Когато изпуши инфлацията - първо там ще идат парите. Парадоксално е при толкова смачкано търсене цената да се задържи в горните 90 на WTI. Петролните компании печелят от това на каква цена продават стоката си. Когато почнат да пращат чекове по пощата както преди време всички ще се юрнат към помпите
                                I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                                Коментар

                                Working...
                                X