IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

    Аз съм дал стотици прогнози в този форум с познаваемост която никога не можеш и да мечатеш.
    Прав си никой не може като тебе да даде 7 грешни прогнози една след друга

    Може някога преди години да си познал нещо тук таме, но тази година нямаш вярна прогноза

    Но най важното е че ти нямаш реални залози и твоето "познаване" няма никаква стойност

    Коментар


    • В самия край на сесията гризнах малко SBLK, DHT, RIG - трите прасенца отвсякъде. Още отсега ги чувам как грухтят. На Transocean Short Interest-a e 22.12%


      Коментар


      • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
        Терзиев тези не са ли датчани или аз гледам нещо друго - танкерната компания?
        Мне, те са. Аз ги мислех за норвежци.

        ----

        PAAS е супер, ако мислиш че сребро, злато ще рипат. Особено среброто. Ако мислиш, че ще падне на 16-17, тогава си е скъпо. Повечето от миньорите очевидно имат проблем с разходите, който трудно ще решат при тези цени.

        Тука продавам путоове. Имам си позиция, плюс акциите от сделката с Ямана.

        ===

        Що никой не рече, че нафтата мина 90. Честито на всички, дето бяха реди.
        Last edited by terziеv; 05.09.2023, 21:11.

        Коментар


        • Алоха!
          Има ли някой, който да мисли, че този сребро- злато- копач PAAS НЕ е добър за покупка на тази цена?
          Last edited by sunny; 05.09.2023, 20:27.

          Коментар


          • Терзиев тези не са ли датчани или аз гледам нещо друго - танкерната компания?

            Коментар


            • Мушни малко поне Hafnia или TORM. На норвежците повече може да се разчита. Отново добра юрисдикция и при двете; не са правили някакви врътки. Тука си плаче за etf в момента. Ама при положение, че няма фонд за въглища...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                и тука почти няма как да сбъркаш според мен. въпросът е дали печалбите ще стигнат до акционерите, че в този сектор има прекалено много шмекери. имам най-много доверие на dht. Добпълнителен + отново заради юрисдикцията.

                научих си урока от някои гръцки корабчета и от едни канадци. как може да печаташ пари и въпреки това на акционерите да им се разгони фамилията.

                Скорпио е сякаш най-добра спекулация - много дълг, но и много подценено. Обаче не бих бил спокоен с тях.
                Няма да спекулирам с корабни фирми, залагам на такива с голяма капитализация, малките са рискови, корабите искат доста пари и тия с най-добри условия на финансиране вероятно ще са добре, или поне вероятността при тях е по-добра да направят и разпределят печалба

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

                  Корабите в слаби години и замрял бизнес може да стигнат до цената си за скраб, в силна година кораб за скраб може да си вдигне цената в пъти, виж какво стана с танкерните фирми. Аз там се оглеждам, fro или eurn имат бъдеще, като се отпуши пазара на петрол, СА спре да ограничава добива и Китай да купува здраво ще се вдигнат в пъти (както бяха контейнерите по време на ковида)
                  и тука почти няма как да сбъркаш според мен. въпросът е дали печалбите ще стигнат до акционерите, че в този сектор има прекалено много шмекери. имам най-много доверие на dht. Добпълнителен + отново заради юрисдикцията.

                  научих си урока от някои гръцки корабчета и от едни канадци. как може да печаташ пари и въпреки това на акционерите да им се разгони фамилията.

                  Скорпио е сякаш най-добра спекулация - много дълг, но и много подценено. Обаче не бих бил спокоен с тях.
                  Last edited by terziеv; 05.09.2023, 18:43.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                    Дам, девалвация един вид. Четох, че в случая вече било отразено. Нямам много доверие на такива анализи обаче.

                    Секторът според мен е почти на дъно и със супер перспектива (въглищата). Повече ми харесват gogl и sblk, заради юрисдикцията даже. Иначе колко са им стари корабите и на колко са оценени...едно към гьотере ги пишат и всеки сам си преценя.

                    Според мене няма да сбъркаш с никой от сериозните играчи. Генко само ми скъпее леко, изпуснах промоцията преди време.
                    Корабите в слаби години и замрял бизнес може да стигнат до цената си за скраб, в силна година кораб за скраб може да си вдигне цената в пъти, виж какво стана с танкерните фирми. Аз там се оглеждам, fro или eurn имат бъдеще, като се отпуши пазара на петрол, СА спре да ограничава добива и Китай да купува здраво ще се вдигнат в пъти (както бяха контейнерите по време на ковида)

                    Коментар


                    • Дам, девалвация един вид. Четох, че в случая вече било отразено. Нямам много доверие на такива анализи обаче.

                      Секторът според мен е почти на дъно и със супер перспектива (въглищата). Повече ми харесват gogl и sblk, заради юрисдикцията даже. Иначе колко са им стари корабите и на колко са оценени...едно към гьотере ги пишат и всеки сам си преценя.

                      Според мене няма да сбъркаш с никой от сериозните играчи. Генко само ми скъпее леко, изпуснах промоцията преди време.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                        Майчице, сухите превози литнаха. А още не е съвсем отразено в цената. 2020 Bulkers може още да се вземе за без пари.
                        egle ще ги пробвам с къси пут опции. 40 държи основа последните 2 години. Сега като им разгледах сайта видях че имат convertable notes с матурите 2024 за 104 милиона. Понеже цената на превръщане е под пазарната има риск наистина този дълг да се превърне в акции и да разводни капитала, което може да натисне цената. Някой има ли наблюдения как са се развивали акциите в подобени случаи?
                        Last edited by tetris12; 05.09.2023, 14:19.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                          Пипи.
                          aсенчо,не се прави на луд не мога да те цитирам,защото си редактираш старите мнения
                          Но всеки може да прочете дискусиите ти отпреди година с мен в златото и да разбере какво си очаквал и какво аз

                          И дал си 1 единствена прогноза и е тя е ГРЕДОРЕД !
                          И повече спря и да даваш?Защо?
                          шестака е с 5 от 5 грешни,като за Шелликойн му е ТОП прогноза.И то СВЕТОВЕН ТОП .И той спря да дава? ЗАЩО?
                          Аз съм дал стотици прогнози в този форум с познаваемост която никога не можеш и да мечатеш.

                          Но по-важно от прогнозите е мисловния процес зад тях,рибке.А твоя е елементарен и казва,че си аматъор и 100% губещ играч в лонг рън

                          Уникална глупост е да чакаш 7400 при посочените по-долу факти,които ти очевидно не разбираш

                          Прочети ми поста,даже си го принитирай на стената и изучавай рибо


                          Къв нов бичи тренд като от една година вече сме в инверсия на кривата на доходност
                          Според различните матуритети , тя е най-дълбката то 1980.М2 растежа пада с рекордни темпове,той нов бичи тренд сънувал "експерта"
                          Лихвите на ФЕД 5.5% , асенчо нов бичи тренд смятал ,че почва
                          Last edited by petrg5s; 05.09.2023, 06:36.

                          Коментар


                          • Майчице, сухите превози литнаха. А още не е съвсем отразено в цената. 2020 Bulkers може още да се вземе за без пари.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                              Пипи написано си е там - ако не можеш да четеш кажи си. Малко над 1000 дни, началото е дъното от Октомври миналата година. И целта е малко над 7600.

                              Иначе това с 3К можеш да го повтаряш до откат - за твое съжаление не можеш да ме цитираш, защото никога не съм казвал нещо подобно.

                              При теб е хубавото че можем да се връщаме назад и да виждаме невероятно точни прогнозни. Ели Лилли на 350 ти се привиждаха някъкви свещи според който следвала елха и яко надолу. Е последва наистина яко движение - има няма 200 долара само че нагоре.

                              Както казва Терзиев - ти си Царя на прогнозите.
                              Петърчо е феномен, много е трудно (чисто статистически) да се направят толкова последователни грешни прогнози.
                              Добре че няма пари, които да залага, иначе до сега да си е посегнал

                              Коментар


                              • Пипи написано си е там - ако не можеш да четеш кажи си. Малко над 1000 дни, началото е дъното от Октомври миналата година. И целта е малко над 7600.

                                Иначе това с 3К можеш да го повтаряш до откат - за твое съжаление не можеш да ме цитираш, защото никога не съм казвал нещо подобно.

                                При теб е хубавото че можем да се връщаме назад и да виждаме невероятно точни прогнозни. Ели Лилли на 350 ти се привиждаха някъкви свещи според който следвала елха и яко надолу. Е последва наистина яко движение - има няма 200 долара само че нагоре.

                                Както казва Терзиев - ти си Царя на прогнозите.

                                Коментар

                                Working...
                                X