IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Pyramid - спомням си дядо ми навремето смяташе че по яка техника от дървеното радио на ток няма да се изнамери и като се появиха телевизорите и моите родители си бяха купили телевизор дори изказа отрицателно мнение - че в това няма много смисъл и е грешка и радиото си е радио и много по хубаво работи с много станции.

    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      Pyramid - някои хора с подходящо ЕГН ще станат свидетели на това явление, забрави че ще се харчи ток от мрежа..от акумулатори ще е.
      ...и да се изгуби още толкова поради ограничение по кпд? Сложно

      Коментар


      • Pyramid - някои хора с подходящо ЕГН ще станат свидетели на това явление, забрави че ще се харчи ток от мрежа..от акумулатори ще е.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          Pyramid - точно исках да кажа, че е възможно въобще да не се включват в мрежата и дори да извадят потребители от нея.

          Ха така. А сега, да се сетим, че градските се включват, най-често, кога НЕ си на път, че количеството нужна енергия е огромно и още че, това, че Е „„Възможно”, НЕ Е, като да е сигурно, а ток си требе. Т.е., вариантът ти ще се случва в % от случаите. Недостатъчно, брат.

          Коментар


          • Pyramid - точно исках да кажа, че е възможно въобще да не се включват в мрежата и дори да извадят потребители от нея.


            D.Y.F-091066

            Коментар


            • V_tin, най-обективното мнение, което съм видял за Тесла М3. С всичките плюсове и минуси:
              https://www.youtube.com/watch?v=FH_x...o#action=share

              Коментар


              • Daimler to buy $23 billion of battery cells for electric car drive

                https://in.reuters.com/article/daiml...-idINKBN1OA12N

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  Pyramid - няма да се увеличи потреблението на ток от мрежата, точно обратното ще направят електричките. Производството на ток със соларни панели и ветрогенератори не е скъпо и има единственния недостатък че тази енергия трябва да се съхрани и то в акумулатори с голям капацитет и за дълъг период от време. Точно такива акумулатори скоро ще се появят. На китайците това им беше стратегията и ги смятах за луди, даваха огромна награда за такава технология и някой вече я е получил.Ако си виждал китайските електрички - перпетомобилета им викам аз със соларни покриви, много ми бяха смешни как може да се надяват да се развие такава технология като за детски играчки.
                  Дани, а какво гарантира едновременното включване към мрежата на генериращи мощности и акумулатори? Въпросът е изключително съществен, не мислиш ли?

                  Коментар


                  • Pyramid - няма да се увеличи потреблението на ток от мрежата, точно обратното ще направят електричките. Производството на ток със соларни панели и ветрогенератори не е скъпо и има единственния недостатък че тази енергия трябва да се съхрани и то в акумулатори с голям капацитет и за дълъг период от време. Точно такива акумулатори скоро ще се появят. На китайците това им беше стратегията и ги смятах за луди, даваха огромна награда за такава технология и някой вече я е получил.Ако си виждал китайските електрички - перпетомобилета им викам аз със соларни покриви, много ми бяха смешни как може да се надяват да се развие такава технология като за детски играчки.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                      Една малко позната, но силно интригуваща компания.

                      Компанията, който подготвя електрореволюция


                      Само дано кака Амбър да не метне око на Скъриндж
                      Хващат сегмент, който досега не е покрит от тесла, НО остават много въпросителни - финансиране, капацитет за масово производство, доставка на батерии, изгражде на магазини и сървиз центрове, мрежа от зарядни и какво ли още не. Дано се наложат де. Повече конуренция е добре за технологията и налагането.

                      Коментар


                      • По темата (че забравих вече, спо.енавал ли съм):
                        Като влияние върху пазарите, очаквано, е ръст в търсенето - познайте, дали и върху - цените на ел.енергията. Ще се забележи осезаемо, когато делът им надхвърли 5 - 10%. Така мисля.

                        Коментар


                        • Една малко позната, но силно интригуваща компания.

                          Компанията, който подготвя електрореволюция


                          Само дано кака Амбър да не метне око на Скъриндж
                          Last edited by nachev; 09.12.2018, 16:45.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                            Чиче благодаря,
                            Ама къде се загуби бе, форумът осиротя без теб?

                            Пак си се изложил като кифладжия

                            Коментар


                            • Mazda: в момента двигателят с вътрешно горене е по-добра алтернатива от електромобила

                              Компанията продължава да е фокусирана върху бензиновите, дизелови и роторните двигатели.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                                факи, направо ме разочарова....
                                Графенът не е суровина а материал.... Но както правилно написа - читать нада...
                                Чиче благодаря,
                                Ама къде се загуби бе, форумът осиротя без теб?

                                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X