IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.investor.bg/a/538-pazari...vriyskiya-temp

    ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА

    ТОП ТОП ТОП НОВИНА !!!!!

    Банкерчетата по стара от времето на викингите традиция си искат чадъра когато времето навън стане облачно и загърми !!!
    Стара като света приказка но винаги актуална ...ха ха
    Де Гиндос: ЕЦБ ще продължи да покачва лихвите с подобен на декемврийския темп


    На заседанието си през февруари 2023 г. банката ще увеличи лихвите с нови 50 базисни пункта, смята централният банкер на Литва


    По-рано в понеделник Гедиминас Шимкус, гуверньор на централната банка на Литва, каза, че „няма съмнения“, че на следващото си заседание през февруари ЕЦБ ще одобри същото лихвено повишение.

    „Единствено се връщаме към неутралните лихвени проценти. До този момент все още се намирахме в приспособяваща се парична политика“, каза той пред репортери във Вилнюс.

    Петер Кажимир, начело на регулатора в Словакия, изрази мнение, че връщането на инфлацията под контрол ще изисква не само ограничаващи растежа лихвени проценти, но и задържането им там „за много по-дълго“.

    „Временното охлаждане на икономиката няма да е достатъчно, за да се успокои ценовият ръст и постепенно да се върне към желаните равнища“, каза той в свое изявление. „За нас това означава, че ще трябва да покачим основния лихвен процент значително по-високо спрямо днес“.


    БЕЗ ПРОШКА !!!!! БЕЗ МИЛОСТ !!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Видял си въшки :-)
      Аз все пак купих Януари 2007 в Гоцето и цената му при спада не беше достигната.... Януари 2007, а не 2005. 2005 бяха около 30% надоле поне под началото на 2007.
      Има ясни и видни криви на сайта
      2007-ма продадох панел на 950 ойро.. ново люкс с ватата и тук там еталбонд беше над 1100

      2012 се пазарих в Гоцето за един пентхаус около 750 идваше с акт16 прилична сграда на прилично място...не свалиха 8% и не стана сделката но беше принципен въпрос.
      в тази сграда 2008-ма пролетта бяха продавали на 1350...не помня тогава май още са нямали и акт16...
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

        Все пак цената е от значение, дори и да имаш възможност да минеш и без кредит или с по-малък такъв.
        По прицип да, но имането на възможност не е константно явление.....Поради различни обстоятелства може много бързо да се промени в невъзможност.
        Голям спад на цените е с 95% основна причина невъзможност, а не липса на желание....:-)
        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 19.12.2022, 16:59.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          За да върнат до нивата от 2016, а това в моят случай е делено на 3 защото тогава купувах най-вероятно хората няма да има с какво да ги купуват тези имоти.... Така че тогава не е до желание, а до възможности, които предвид това че съм средностатистически келнер най-вероятно няма да имам....:-)
          Очевидно е че няма човек, който да цели всичко перфектно...невъзможно е иначе трябваше първата ми покупка да я продам след 18 месеца и да купя 2 с парите след 3-4 години с лихвата от депозита.... Така че 20-30% спад или ръст не е важно, а е важно да се купува когато можеш....тва за мен....за други може да е различно...
          Все пак цената е от значение, дори и да имаш възможност да минеш и без кредит или с по-малък такъв.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

            Може би ще видим цените от 2016-2018 в следващите 2-3 години, но може и да греша
            добре, чакаме.
            и да грешиш, твое мнение си е и няма кой да те съди за това.
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              Лапачката е голяма, докато не дойде такъв кът Мъск и не измете половината, но въпреки това, да не се усети, че ги няма.
              Има го и този момент. Имам познати и близки приятели в най-големите чужди компании у нас...Никой не се преработва, а от как минаха онлине съвсем....:-) Същият резултат при делено на 2 е възможен....Въпросът е дали ще има кандидати които да РАБОТЯТ наистина.... Казват било творческа работа :-)
              Тук в темата мисля има доста ИТ-та така че те са по-наясно от мен, че аз не съм първа ръка....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

                времето ще покаже, всичко друго е догадки, но ако се върнат до нива от 2016 би ли купил? Ами ако паднат след това още 20-30 % какво ще направиш? Това явно си е индивидуално и до риска който искаш и можеш да приемеш. Ще видим, още не е започнало даже.
                До 2016 та няма как да върнат, дори свръхволатилния Биткойн върна само до 2020 г.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Да , да, точно в ИТ сектора ще започне безработица. Затва всички ИТ компании наемат или строят сгради с потенциал за удвояване, че дори и утрояване на работните места.... Тва е щото ще уволняват програмисти и заради онлайн работата :-)
                  А бонусите за доведен приятел на работа си ги има все още.....
                  Напълно прав си. Хората в сектора разбираме и виждаме всеки ден за какъв бум и недостиг говорим. 5 бона заплата ги немат за нищо... и такива пари се плащат на средноинтелигентни и посредствени кадри с 2-3 години опит. Само да кажа, че tech support в кол центъра не е ИТ

                  На мен 2-мата наематели са ми български ИТ-та. Единият чака да му се построи къщата, другият отдава под наем и в същото време живее под наем при мен, защото му харесва сградата и предлагането е нулево.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

                    времето ще покаже, всичко друго е догадки, но ако се върнат до нива от 2016 би ли купил? Ами ако паднат след това още 20-30 % какво ще направиш? Това явно си е индивидуално и до риска който искаш и можеш да приемеш. Ще видим, още не е започнало даже.
                    За да върнат до нивата от 2016, а това в моят случай е делено на 3 защото тогава купувах най-вероятно хората няма да има с какво да ги купуват тези имоти.... Така че тогава не е до желание, а до възможности, които предвид това че съм средностатистически келнер най-вероятно няма да имам....:-)
                    Очевидно е че няма човек, който да цели всичко перфектно...невъзможно е иначе трябваше първата ми покупка да я продам след 18 месеца и да купя 2 с парите след 3-4 години с лихвата от депозита.... Така че 20-30% спад или ръст не е важно, а е важно да се купува когато можеш....тва за мен....за други може да е различно...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Еми, виж дори с разходите за направата на боклучава Мета вселена Фейсбук печели толкова много от другото, че си е все така на плюс....
                      Лапачката в софтуера е толкова голяма, че сигурно могат да карат на 5 греди и 1 успех....
                      Лапачката е голяма, докато не дойде такъв кът Мъск и не измете половината, но въпреки това, да не се усети, че ги няма.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

                        тия си имат клиентела, ако ще и входа за спа-то да стане и 60 кинта. Иначе не благодаря
                        Това е хотела, чисто нов, тази пролет е пуснат.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Стига глупости .
                          До оня ден се измисляха какви ли не тъпотии само и само нещо НОВО да се измисли и да се усвоят едни пари ,ама дали изобщо това нещо реално има стойност ,приложение ли ще е ,или нов софтуер за нещо си ,само и само ей така да взмеме парите на едни инвеститори ,сега обаче остават малцината които изобщо добавят стойност ,затов и написах ИТ сектора е балон ,това е балона на измислените компании които при една здрава криза и обедняване рязко ще се свият.
                          Програмистите тази криза ще усетят здраво хурката
                          Еми, виж дори с разходите за направата на боклучава Мета вселена Фейсбук печели толкова много от другото, че си е все така на плюс....
                          Лапачката в софтуера е толкова голяма, че сигурно могат да карат на 5 греди и 1 успех....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Уцелил си, факт е. Това , което написах, е че няма никакъв шанс цените да върнат до 2016-18....
                            времето ще покаже, всичко друго е догадки, но ако се върнат до нива от 2016 би ли купил? Ами ако паднат след това още 20-30 % какво ще направиш? Това явно си е индивидуално и до риска който искаш и можеш да приемеш. Ще видим, още не е започнало даже.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                              Останаха 12 дни до нг а някои хотели все още имат свободни места. Идва отрезвяване:
                              [ATTACH=CONFIG]n4002655[/ATTACH]
                              тия си имат клиентела, ако ще и входа за спа-то да стане и 60 кинта. Иначе не благодаря

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

                                Ако бях чакал да се върнат от 2006 щях да си чакам още . Не хванах "дъното" не се и опитах, просто изчаках няколко години да изтрезнеят продавачите.
                                Уцелил си, факт е. Това , което написах, е че няма никакъв шанс цените да върнат до 2016-18....

                                Коментар

                                Working...
                                X