IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Не знам дали се шегуваш или пишеш сериозно. 2022-та година жилищните имоти в Япония са 30% надолу в сравнение с 1991-ва. Ценовите равнища днес са идентични на тези от 1987 г.

    https://fred.stlouisfed.org/series/QJPN628BIS
    Абсолютно сериозно...Гледам само Токио, а не страната като цяло. Наем капе през периода прилично....Акциите Никей е много по-зле....ДЦК-та на минус лихва и т.н.....
    Най-добре представилото се нещо за периода са точно имотите ....:в големите градове/столицата -) Разбирам, че е шок за повечето, но е факт :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Само че Бъфет има 1 постулат ,който си пропуснал и който е най-важния от всички негови .
      Той е простичък:едно от базовите условия в неговите съвети е : Да си роден и израстнал в Съединените Американски щати .
      Ако се съмняваш в това може да се потрудиш и да си го намериш,дори Ханке когато посъветва хората за ипотеките ,обясни че не запознат с нашия пазар и това не бива да се приема за чиста монета ,за справка Западните пазари предлагаха почти нулеви лихви по ипотеките или фискирани за целия период от 20-30 години ,като процентите бяха 1%
      отивай да изстрелваш фирмата в космоса, мани го бъфет и ханке
      препоръка е

      Коментар



      • Euribor 6m
        12/19/2022 2.585 %

        миналата година по това време е бил: - 0.554%

        повишението е 3.139%

        лихвите по кредитите щели да са ниски щото нещо си... я пак?
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Японците са ми любими. Докато всички приказват как там е имало най-грандиозният имотен балон в историята / факт/ на който са били необходими към 20 години да бъде достигнат номинално, се оказва, че ИМОТИТЕ са били най-малко губещата инвестиция в страната.... Б*си майтапа....:-)
          Чудех се също как ли е демографията на Японците ? :-)))) Явно помага имотите да са топ на топа в страната :-)
          Ей ного са глупави тея старци....:-)
          Не знам дали се шегуваш или пишеш сериозно. 2022-та година жилищните имоти в Япония са 30% надолу в сравнение с 1991-ва. Ценовите равнища днес са идентични на тези от 1987 г.

          https://fred.stlouisfed.org/series/QJPN628BIS

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

            После ще затворим и АЕЦ Козлудуй. Какво значение има електроцентралата освен социално. И с нея и без нея.
            Бетера го е написал и по-добре от мен. АЕЦ изобщо не е като Нефотхим, ако го нямаше вече щяхме да сме колабирали като икономика съвсем тази година. Трябват даже още блокове и централи, малко е спорен за мен лично въпроса със безопасността щом японците се изпуснаха, и всички знаем за чернобил. Но това е много отделна и дълга тема. Нефтохима само ни смуче, и наистина е само социалния аспект за хората работещи там. Никой даже не може да изчисли колко точно крадат всяка година, и докато всички са се вторачили в данъците повечето пари ги правят от акцизи.

            Между другото и скапаните горива(щото и нефта и технологията за преработване са по-скапани от западните) от там са причина да четете по форумите - ма като дойда в България и колата спира да върви много скапана нафтата/бензина при нас.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение
              https://www.investor.bg/a/538-pazari...orsite-v-aziya
              Решенията на ЯЦБ смутиха инвеститорите на борсите в Азия

              Щом и японците се обърнаха, значи спасението е все още далече, далече!

              Здравейте продавачи, приемете моите топли поздрави донесени от слънчев Катар!
              +1

              Поздрави,

              Жив и здрав

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                еми щото слушам бъфет
                той така е казал да се прави
                видиш ли голям балон преди пукане точно и тенденция за покачване на лихвата
                взимай кредитчето и дръж балоня
                Ти сериозен ли си?
                Това е стратегията на баламурника и се прилага за да могат да излезнат големите с минимална загуба!

                Коментар


                • Чета от време на време форума , като цяло почти едни и същи хора се заяждат едни с други. Третия пък щял да изтреля оборота на фирмата в космоса, и дава линкове към статии от тук и там, но едно има , нищо по темата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    еми щото слушам бъфет
                    той така е казал да се прави
                    видиш ли голям балон преди пукане точно и тенденция за покачване на лихвата
                    взимай кредитчето и дръж балоня
                    Само че Бъфет има 1 постулат ,който си пропуснал и който е най-важния от всички негови .
                    Той е простичък:едно от базовите условия в неговите съвети е : Да си роден и израстнал в Съединените Американски щати .
                    Ако се съмняваш в това може да се потрудиш и да си го намериш,дори Ханке когато посъветва хората за ипотеките ,обясни че не запознат с нашия пазар и това не бива да се приема за чиста монета ,за справка Западните пазари предлагаха почти нулеви лихви по ипотеките или фискирани за целия период от 20-30 години ,като процентите бяха 1%

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Ние ако сме калинки ,ти си царя на калинките щото се набута баш когато целия свят обърна палачинката на 180%
                      еми щото слушам бъфет
                      той така е казал да се прави
                      видиш ли голям балон преди пукане точно и тенденция за покачване на лихвата
                      взимай кредитчето и дръж балоня
                      препоръка е

                      Коментар


                      • https://www.investor.bg/a/538-pazari...orsite-v-aziya
                        Решенията на ЯЦБ смутиха инвеститорите на борсите в Азия

                        Щом и японците се обърнаха, значи спасението е все още далече, далече!

                        Здравейте продавачи, приемете моите топли поздрави донесени от слънчев Катар!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          в твоята фирма сте калинки всичките, без изключения.
                          Ние ако сме калинки ,ти си царя на калинките щото се набута баш когато целия свят обърна палачинката на 180%

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Акъ съм ти служител трябва да ми даваш поне 4000 ама само бонус ,защото за 6 месеца ще ти вдигна резултата в оборота и ще го пратя в космоса.
                            Ясно ли ти е ?
                            В моята фирма съм номер 1 по брой сключени сделки за 2022 година.
                            в твоята фирма сте калинки всичките, без изключения.
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

                              Това ако ми е служител, няма да го изтърпя и един ден.
                              Акъ съм ти служител трябва да ми даваш поне 4000 ама само бонус ,защото за 6 месеца ще ти вдигна резултата в оборота и ще го пратя в космоса.
                              Ясно ли ти е ?
                              В моята фирма съм номер 1 по брой сключени сделки за 2022 година.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Ха ха ,който не работи никой не го държи ,особено в търговията ,нямаш ли резултати си аут.Като във футбола,не бележиш ли голове си отиваш.
                                така де
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X