IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Щото е надценено у нас...балон. Сега като го продадеш догодина ще вземеш 2 за тези пари....:-)
    Погледнах картата разбира се...предградие.... Сигурно не е лошо и може би по-добро от най-доброто в София, но това не променя факта че е от еФтинджосите около Мадрид. ВВВВВ града има и много по-добри и съответно пъти по-скъпи от това.
    А относно Ихтиман ...инфраструктурата му е топ....НА магистрала...паркове ?! , ами той целият е около поляни и гори.... ЕСТЕСТВЕНИ, ане изкуствени паркове като в Мадрид.... Дори и обитателите му са същите като в Мадрид....мургавки....:-)
    Ми балон си е няма спор в това. Ап за 500 000 лв носи доход от 1000 лв на месец, не е ли балон това? Логично е, че сделките падат, понеже няма кой да брои тези пари. Това са фактите, дали ни харесват или не е отделн въпрос.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Ми не е... горе долу разликата е по 2-3 бях пуснал статистика докато беше на почивка :-) , ама ти пускаш линкове не от покрайнините, а от предградията....
      Иначе и там сигурно има луксозни и скъпи такива.... като Ихтиман :-)

      ПП Не си първият който прави такива сравнения - имоти от предградия на големи градове с най-скъпото в София.... Всички гастери го правят и не разбирам какво им пречи да купуват ТАМ и да не реват тук....:-)
      На картата много добре се вижда, но ти не искаш да си признаеш.
      Колкото до реването, нервен ми се виждаш нещо. Недей така. Не става въпрос за купуване или не, тук просто искам да ти покажа, че в София (вече) не е евтино, затова логично сделките падат и няма мераклии.
      Last edited by better; 06.03.2023, 14:39.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение
        Три средни нетни софийски заплати купуват Един реален квадрат. Всеки може да си направи сметка евтино ли е или скъпо и да го сравни с други европейски столици.
        Разбира се че е евтино...много по-евтино в София....Почвайки от това че средният квадрат в София не е 3 нетни заплати , а една....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

          Защо да продавам, нали казах, че не продавам. А за покупки си имам парЕ, мен не ме мисли.
          П.С погледни картата, не е около Мадрид а си е баш в Мадрид, погледни парковете, инфраструктурата и ше видиш, че е на светлинни години от ИхтиЕбан.
          Щото е надценено у нас...балон. Сега като го продадеш догодина ще вземеш 2 за тези пари....:-)
          Погледнах картата разбира се...предградие.... Сигурно не е лошо и може би по-добро от най-доброто в София, но това не променя факта че е от еФтинджосите около Мадрид. ВВВВВ града има и много по-добри и съответно пъти по-скъпи от това.
          А относно Ихтиман ...инфраструктурата му е топ....НА магистрала...паркове ?! , ами той целият е около поляни и гори.... ЕСТЕСТВЕНИ, ане изкуствени паркове като в Мадрид.... Дори и обитателите му са същите като в Мадрид....мургавки....:-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Иска ти се Песи иска ти се, ама картата друго показва.
            П.С между другото дори около Мадрид вероятно е по-скъпо от центъра както каза Джони.
            Ми не е... горе долу разликата е по 2-3 бях пуснал статистика докато беше на почивка :-) , ама ти пускаш линкове не от покрайнините, а от предградията....
            Иначе и там сигурно има луксозни и скъпи такива.... като Ихтиман :-)

            ПП Не си първият който прави такива сравнения - имоти от предградия на големи градове с най-скъпото в София.... Всички гастери го правят и не разбирам какво им пречи да купуват ТАМ и да не реват тук....:-)
            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 06.03.2023, 14:23.

            Коментар


            • Звънях днес за едно апартче на готино място, продаден (
              Ся как да обясня аз на испанците че има рецесия ;((

              Коментар


              • Не знам как си го представят хората този срив на НИ. Изглежда си го представят така - цените на имотите се сриват и всички, дето са с пет лева в джоба и досега са дебнели промоциите в Кауфланд и са пазарували предимно вечер, изведнъж започват да пазаруват имоти на промоция от банките и закъсалите с пенсиите баби, като не забравят да оставят и щедър бакшиш. Ама едни срив на НИ е съпроводен с още по-голяма срив във възможността да се сдобиеш с имот. Това е цяла каскада от събития в една и съща драматична посока, а не е пролетно намаление на даден артикул, залежал в каталога на агенциите за НИ. Бедният човечец ще се подвоуми дали да даде петте си лева за НИ или да се нареди за кисело мляко. И ще предпочете второто, нищо че може да се появят и обяви, в които заменят апартамент за кофичка кисело мляко. Проблемът на възприятието е, че на всеки 15 секунди работа мозъкът почива по три минути и изводите се правят точно в тези три минути на спряла мозъчна дейност. Тъй като мозъкът работи на квантово ниво, а мисленето е аналогово, за да не обуем обувките наобратно, затова се получава така.

                Коментар


                • Промоция: НАП пусна апартаменти по 500 лв квадрата в Слънчев бряг, цяла гарсониера върви само за...

                  Апартаменти в курортния комплекс Слънчев бряг на цената на гараж продава Националната агенция за приходите. Имотите най-вероятно са сложени на тезгяха от приходната агенция, за да се погасят дълговете към фиска на строителя, информира Телеграф.

                  Ниската цена си има обяснение – сградата, в която се намират апартаментите, е завършена, но няма издадени Акт 15 и Акт 16. Ангажимент на собствениците на самостоятелните обекти е снабдяването с тези документи, поясняват от НАП. Дотогава имотите ще бъдат захранвани с промишлени ток и вода.

                  https://blitz.bg/obshtestvo/promotsi...ews940551.html

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                    Съжалявам, но първо и моето впечатление е такова и второ, няма как тези които работят това да не знаят, а Кавръков и Бетер, да са прави. Абсурдно е да си помислиш, че е така !
                    Колкото до мен и инвестициите ми ,е не се оплаквам. Всички си плащат наемите, а банките си актуализираха наемите както е по договор от януари 2023 г. Доволна съм
                    Вчера те питах нещо, направи се че не виждаш поста, да питам пак:
                    -На пазар ли си или само иобяви гледаш? Не си се похвалила с покупки, явно не си на пазар.
                    -Как си сигурна, че няма спад, като не си на пазар?
                    -Твърдиш, че няма спад, а преди 6-9 месеца купи къща с 50% /мисля толкова каза/ дисконт, това не е ли спад?

                    И по горното, всички брокери са заинтересована страна и манипуливат в посоката, която им изнася.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                      Съжалявам, но първо и моето впечатление е такова и второ, няма как тези които работят това да не знаят, а Кавръков и Бетер, да са прави. Абсурдно е да си помислиш, че е така !
                      Колкото до мен и инвестициите ми ,е не се оплаквам. Всички си плащат наемите, а банките си актуализираха наемите както е по договор от януари 2023 г. Доволна съм
                      Никой не твърди, че не знаят, а че умишлено въвеждат в заблуда потенциалните купувачи. Средно статистическия купувач на имоти, като прочете, че имотите няма да паднат какво ще направи? Разбира се, че ще си купи апартамент.
                      Това е имотна мафия, като всички по веригата са заинтересовани пазара да е жив и да няма срив на недвижимите имоти, затова до последно ще крепят пазара с платени публикации и т.н

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                        Съжалявам, но първо и моето впечатление е такова и второ, няма как тези които работят това да не знаят, а Кавръков и Бетер, да са прави. Абсурдно е да си помислиш, че е така !
                        Колкото до мен и инвестициите ми ,е не се оплаквам. Всички си плащат наемите, а банките си актуализираха наемите както е по договор от януари 2023 г. Доволна съм
                        Не бе мила Дъри, не съм казал, че "не незнаят", напротив знаят и виждат много добре какво става, но няма как да го кажат. Аз на тяхно място също не бих казал истината.

                        Дано да е задълго, защото банките започнаха да освобождават офиси заради дигитализацията. Според мен с навлизането на ИИ 90% от банковите офиси ще станат ненужни., но това предполагам и ти го знаеш и ще предприемеш мерки.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          Не вярно разбира се, защото е писано от пристрастно лице/организация.

                          Дъри как са твоите баМки, плащат ли си? Дай боже да си плащат, но виж тоя линк долу, тук вече няколко месеца един собственик плаче, понеже банката затвори клона си, а мераклии да го наемат - нЕма.

                          https://www.google.de/maps/@43.21931...=bg&authuser=0
                          Съжалявам, но първо и моето впечатление е такова и второ, няма как тези които работят това да не знаят, а Кавръков и Бетер, да са прави. Абсурдно е да си помислиш, че е така !
                          Колкото до мен и инвестициите ми ,е не се оплаквам. Всички си плащат наемите, а банките си актуализираха наемите както е по договор от януари 2023 г. Доволна съм

                          Коментар


                          • Искате ли да ви покажа още "замразени" строежи? А снимки на гниещи мебели по гаражи?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение
                              Три средни нетни софийски заплати купуват Един реален квадрат. Всеки може да си направи сметка евтино ли е или скъпо и да го сравни с други европейски столици.
                              Това което се случва в момента е пълен хаос . Достъпността е за хора които нямат нужда и няма да купуват , защото вече са я използвали тая достъпност . От друга страна има обезлюдени региони които са свръхдостъпни . Но и лесната достъпност не е пълна гаранция за изчерпване и скорошен срив . Европейските столици също са в балон и сравняването на едни балон с друг е безперспективно .

                              Коментар


                              • Ей това стои от година и половина без акт 16 (също няма никаво движение там), на едни познати им изгниха мебелите по гаражи и мазета и още чакат. Тук една друга позната не успя да се класира на картинка ама сега хвърля къчове от кеф, че не успяла.

                                На "Хинвеститорите" - чИститУ.

                                https://www.google.de/maps/@43.21389...=bg&authuser=0

                                Коментар

                                Working...
                                X